Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motoran Torro Cub

Motovento
    REKLAM ALANI

arkadaşlar ben motoran torro cub almak istiyorum.kullananlar varsa motor sağlam mıdır? benzin tüketimi,yokuşlardaki çekişi(köyde kullanacağım) hızı nasıldır? bilgilendirirseniz sevinirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

cevap yazan yok mu??

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    kardes bu cin mali motorlarin hepsi ayni bende de truva var 100 cup cok memnunum yakit rahatlik pratiklik vitesli olmasi bence dusunmeden alabilirsin..

Cleanwork - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı RoTTaN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ben motoran torro cub almak istiyorum.kullananlar varsa motor sağlam mıdır? benzin tüketimi,yokuşlardaki çekişi(köyde kullanacağım) hızı nasıldır? bilgilendirirseniz sevinirim.
    ben alalı 1 ay oldu fazlasıyla memnunum piyasada 100 cc motorların en iyisi granajların sağlamlığı motor devrinin 7500 olması (mondial 5500 ramzey 6500) arkada oturan kişi için mükemml konfor ayaklıklara hastayım motor yağ göstergesi camlı direk görüyosun hem yağ seviyesini hem rengini krom aksamın çokluğu say say bitmiyor.Ben mondial ramzey gibi 100 lük ne varsa kullandım şu an honda cbf 150 kullanıyorum bu motoru babama aldım yemin ediyorum o ayrıntılara baktıkça kıskanıyorum

Motosikleti
    Kanuni Ronny
    @Cleanwork
    Motoran Resmi Sitesine Baktim 4.5 Beygir Gucu 1.700 TL yazıyor Beygir Gücü Düşükmü Normalmi?
    Neyi Beğenip Seçersen Seç,Aklın Hep Seçemedigin de Kalır :-(.

Bende 2,5 ay önce Motoran Torro 100 cup aldım ve hiç bu kadar memnun olacağımı sanmıyordum. Şu an 4033 km de ve hiç bir sorunla karşılaşmadım. Uzun yolada çok gidiyorum ben bazı hafta sonları 550 km bu hafta sonuda 400km lik bir gezi yaptım. Hiç durmadan 150 km yol gidiyorum ve hiç zorlanmıyor bile. En dik yokuşu bile 4le çıkıyor biraz gaz verirsen son değil sondan biraaaz daha az sesden farkediyorsun düşük devirde olduğu için pistonlar yavaş çalışıyor ve fazla yakamıyor. 100km de 1,4 1,6lt civarı yakıyor. 100 km de 4,5 - 5 lira civarı yakıyor. Yakıt bedava gibi gelyiro insana. 3,5 litre depoyla 230km 250km arası yol katediyor. Şahsi görüşüm 100lük cupların arasında tek alıncak bu motor. Kasa olarak kaporta olarakda çok çok sağlam demir gibi sankim kırılmıyor ve dağılmıyor. Sesde yapmıyor. Motor çok sessiz sesi duyulmuyor çokda seri bir motor.

ysn17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motoranTorro 100 - Mtr 125
    Bende 1 yıldır torro yu kullanıyorum memnun olduğum ve olmadığım yerlerini size şöyle sıralayabilirim.

Hoşuma giden yönleri

1:Altı yüksek yani mondial yuki ve ramzeyden daha yüksek gövde yapısı var o yüzden arazi de de rahatlıkla gidebilirsin
    2:koltuk geniş yani mondial ve yukı den daha geniş
    3:sepeti olması çok güzel bir şeyler koyabiliyorsun ki bu mondial ve yuki de yok ( ama sonradan takılabilir ve çıkarılabilir
    4:çekişi çok iyi bozuk,toprak ve yokuş bir yolda 2 kişi 3. vitesle çıktığımı biliyom ( kıyaslama olcak ama mondial 2. vitesle çıkamadı :D )
    5: teknik servis ve yedek parça sıkıntısı yok yani mondial gibi servis ağı fazla( gerçi hepsinin ham madddesi aynı ama :d)
    6: far ı çok güzel motorun yüksek olması size avantaj kazandırıyor yolu tamamen aydınlatıyor.

gelelim beğenmediğim ayrıntılarına

1:hız olarak çok iyi değil ( kurallar gereği 600 km olana kadar 60 km yi geçmeyin uyarı ibaresi var ona uyarak motorumu kullandım şu an .5500 km de ve hızı 85 km yi geçmiyor ( mondial daha seri ve hızlı )

2: son süratte çok titreme yapıyor yani 80 km ile 2 kişi 30 dk dayanamazsınız

3:motorun sesi çok üksek sanki abart egzos gibi mondial ve ramzeyler taksi gibi bu motor chopper gibi ses yapıyor

4: motor parça parça sökülüyor yani her bölüm birbirine vidalar ile sabitlenmiş ( mondial ve yukiler de hemen hemen tek gövde gibi ) Vida düştümü orası zıngır zıngır sallanıyor

5: yakıt konusunda ise şöyle bir dene me yaptım 5 tl benzin ile 45 km yol rahatlıkla gidebiirsiniz

Not: benim bulabildiğim eksik ve artı yönler bu kadar başka kullanan arkadaş ise buaraya yazabilir ve bizimle paylaşabilir .

not2: Bu bahsettiklerim benim motorum ile ilgilidir..başkalarında bu sorunlar olabilir yada olmaya bilir ;)

Not 3 : RoTTaN arkadaşım bende köyde yaşıyorum ama cublar köy için değil şehir için uygun ona göre köyde kullanacaksan 125 cc bir motor olabiilir köyde kullanmaya elverişli değl dağıtırsın toz toprak vs. anlarsın ya :D iyi temizlik yaparsın :d
    Bir ağaçtan binlerce kibrit çöpü olur, ama unutmayalım ki bir kibrit çöpünden de binlerce ağaç kül olur...

Motosikleti
    KUBA - RAINBOW-100 CUB
    Bunların içinde en iyisi Yuki kesinlikle. Motoru yakından görüp ayrıntılara bakanlar anlar. Far yapısı, devir saati, arka yaylar ve sinyallerin bağlantıları da çok kaliteli. Tip te süper.
    Motosiklet = Özgürlük

_halil_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba XY100-E 2011
    konu hort
    - Yanlış Bir Hayat Doğru Yaşanmaz..

- Yanlış Yapmadan Doğru Bulunmaz..

Motosikleti
    motoran torro 100
    bende 4 ay önce motoran torro 100 aldım ve çokta memnunum 2 ay köyde bindim ve bir süre köyde kaldı sonra istanbul a getirdim.ve çok memnunum 2.kişi bin çıkamayacağı yer yoktur.hız konusunda ise 95-100 e yaklaştım.benzin dede çok cimri çok az yakıyor.yani ben memnunum.iyikide mondial-yuki flann filan almamışım motoran çok güzel

_halil_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba XY100-E 2011
    Alıntı mertfan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende 4 ay önce motoran torro 100 aldım ve çokta memnunum 2 ay köyde bindim ve bir süre köyde kaldı sonra istanbul a getirdim.ve çok memnunum 2.kişi bin çıkamayacağı yer yoktur.hız konusunda ise 95-100 e yaklaştım.benzin dede çok cimri çok az yakıyor.yani ben memnunum.iyikide mondial-yuki flann filan almamışım motoran çok güzel
    Kardeş yakıt olarak ne kadar gidiyor yazar mısın?
    - Yanlış Bir Hayat Doğru Yaşanmaz..

- Yanlış Yapmadan Doğru Bulunmaz..

yigido_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150 2009
    Alıntı _halil_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeş yakıt olarak ne kadar gidiyor yazar mısın?

100km de 1,4 1,6lt civarı yakıyor. 100 km de 4,5 - 5 lira civarı yakıyor. Yakıt bedava gibi gelyiro insana. 3,5 litre depoyla 230km 250km

arkdas yazmıs hocam

Motosikleti
    2012 YAMAYA YBR125 ESD
    slm arkadaslar ben yenı aldım daha motoran torro100 best bunu nasıl acacam herkes farklı dıyor ve depoyu fulledım 110km kırmızıya dustu cokmu yaktı acaba yada yenımı dıye boyle oldu cevaplarsanız sevınırım

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Hocam Bende Motoran Torro Best Var Arkadaşlara Katılmıyorum 2 Aydır Kullanıyorum . 5 Liralık Benzin Atıyorum 45-50 Km Yi Geçmiyor 5 Liralık Benzinle 100 Km Yapman İmkansız 20 Km/h İle Gitmen Lazım Depoyu Fullediğin Zaman 15 Liraya 110 Km Yapmış Gibi Olmuşsun Gayet Normal Anormallik Yok Kırmızıya Geldiğinde Yaklaşık 1.5 Litre Benzin Kaldı Demektir ..

arkadaslar bu cupı kullananlar bana bunun motoru hakkında bılgı verebılırler mı nasıl saglam mı sorun cıkardıgı oluo mu konfor bakımından ıyı mı ve hızı kaca kadar cıkıo ?

Motosikleti
    Alıntı SARI35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar bu cupı kullananlar bana bunun motoru hakkında bılgı verebılırler mı nasıl saglam mı sorun cıkardıgı oluo mu konfor bakımından ıyı mı ve hızı kaca kadar cıkıo ?
    sormuşsun cevaplayalım bari
    1:motoru 4,5 hp rağmen çok iyi hem dikkat ederseniz diğer (mondi,kanuni,ramzey) motor bloğu farklı dır
    2:sert bir koltuğu var, ancak yüksek ve geniş ben ayak uçları ile basıyorum yere
    3:bunlar ekonomi motosikletidir ortala 60 70 km hızı herkes için daha güvenli olur ( ben en fazla 80 yapabildim )
    Bir ağaçtan binlerce kibrit çöpü olur, ama unutmayalım ki bir kibrit çöpünden de binlerce ağaç kül olur...

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motor 4,5 kw yani 6 beygir. Rüzgarsız havada en fazla göreceği 100 km dir ki motosiklet patlayacak gibi olur. (hem devir, hem titreşim)
    sabit gidebileceğin hız arkadaşın dediği gibi 60 70.
    Sorun çıkarma kısmı diğerleriyle aynı, özenli kullanırsan üzmez ama neticede çin malı. Ufak tefek şeyler olacaktır.
    80 den sonra artçılar isyan etmeye başlarlar. Sürücüyü 90 dan sonra isyan ettirir titreşim.
    Başka marka cub kullanmadım diğerlerinde durum nedir bilmiyorum

Motosikleti
    Konuyu bilinçli olarak hortlatıyorum...Motosiklet alacak olan arkadaşlara faydası dokunur.
    Motosikletim 13.000 km oldu hatta devirdi bile,
    bir hafta önce Biga' dan Bayramiç (evciler- ayazmaya ) gezi yaptık, gidiş 130 - geliş 130 toplamda 260 km yol yaptım. Giderken tek gelirken 2 kişi geldik. Yolda ne tekerlek patladı ne yağ yaktı nede duman attı, tık yok. Grenajlar da biraz çatlamalar oldu, vidalarda gevşeme oldu ama sıktım şimdi problem yok. Yalnız egzos üzerindeki krom( parlak) koruyucu pek sağlam değil. Mümükünse kaynak yaptırın yada egsoz u deldirip vidalamayı o şekilde yapın, bu arada yakıt cimrisi bir motosiklet.

şimdilik bu kadar ilerleyen km lerde yine bir şeyler karalarım...

oralet07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sağol reyiz yazılarını bekliyoruz.

Motosikleti
    Motosikletim bozuldu
    evet arkadaşlar ilk defa motosikletim bozuldu,
    nasıl oldu derseniz karbüratörden benzin damladı,
    Şaşirdim kaldim, motosiklet şimdi serviste.

İkinci problem, motor bloğunun şasi bağlantı noktaları,
    benim motosiklette 4 tane var ikisi üstte, ikisi arkada
    üsttekilerden 2 kisi tamamen kopmuş, hiç fark etmedim.
    motor bloğunu ayaklıklar tutuyor.

Torro kullanıcıları bağlantı noktalarını kontrol etsinler ileride problem ile karşılaşabilirler.
    Kalın sağlıcakla..Yolunuz açık tekeriniz düz bassın.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler