Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: yamaha crypton

Katılımcı sayısı
29. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • görünüşü kötü

11 37.93%
  • hızı yetersiz

1 3.45%
  • bg gücü düşük

4 13.79%
  • tüm özellikleriyle mükemmel bir motor..

7 24.14%
  • motorun özelliklere göre fiyatı pahalı

6 20.69%
  • yakıt tüketimi çok

0 0%
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Yamaha CRYPTON 110 // 2009 model

Motovento
    REKLAM ALANI
    900rr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pc ve motosiklet
    2010 tabiki daha iyi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    TORAMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Scarabeo 200 ie
    Alıntı PHAETONW12 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kadri abi yaklaşık 15-16 yıldır motosiklet kullanıyorum,kymco xciting ten önce bir tane fz6 fazerim,ve honda wave'm vardı,sorasında cbf150 vs vs vs.yani küçük büyük bütün motosikletleri seviyorum ben,hepsi de belli bir amaca ve ihtiyaca hizmet ediyor,şu anda aradığım işe gidiş gelişte (gece gündüz hergün 80 km) kullanabileceğim,yakıtı ve bakımı ekonomik,90-110 km arası hızlarda giden,farı güzel aydınlatan,zırt pırt bakım istemeyen(xciting de en çok canımı sıkan 2000 km de bir bakıma girmesiydi )satmak istediğimde geçerli bir piyasası olan bir motosiklet bu kriterlere göre oldukça geniş bir yelpaze var,innova,crypton,ybr125(daha önce 16000km kullandım),x-max,x-city,dylan,ps150,scarabeo200ie,vs yani 2000tl ile 7000tl arası düşünüp duruyorum,cup ların aklımı çelmesinin en büyük sebebi 100 km de 2-2,5 lt yakıt tüketmesi
    Madem bu kadar çok çeşit tarz (cub, commuter, scooter) farklı model düşünüyorsun ve bütçede 7000 TL ye kadar çıkabiliyorsun bence seçeneklerinin arasından Aprilia Scarabeo 200ie yi ön plana almalısın.

Bildiğim kadarıyla İzmir'den Tolme nickli arkadaşta bu scooterden var hatta yeni aldığı zaman bu konuyu açmıştı; http://www.motosiklet.net/forum/tazi...beo-200ie.html

O arkadaşla irtibata geçip bu modelle ilgili bilgileri alabilirsin.

Tabii bu arada seçimini yaptıysan onu bilemem...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:24 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:08 ----------

Bu arada bende Yamaha Crypton'umla sorunsuz olarak 3300 km.ye geldim.

Kartepe otel bölgesinden iki fotoğraf;

Vee Kandıra-Bağırganlı'ya gelmeden bir manzara;

Motosikleti
    Yamaha crhpton 110
    arkadaşım bu motorun aynısı var bende çok güzel gidiyor

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    crypton gibi bir motor daha yapamazlar ankette görünüşü kötü biraz ön plana çıkmış...cuplara göre kıyaslayım..crypton nereye vurursan var dağ taş farketmez...sağlam.yağ değiştirmeye giderken 2009 mondialler yanımda dökülürken ben hala gaza basıp istedğimi yapıyordum motorumla
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

Motosikleti
    Aprilia Scarabeo 200 ie
    Kullandığın motosiklet arıza yapmazsa sorun çıkarmazsa yazacak pek birşey kalmıyor.

Bu yüzden kendi kendime motosikletime nazar değmemesi için MAŞALLAH diyeyim ve 3600 km.ye geldiğimi belirteyim.

Kitapçığı olmayıp burayı takip edenler için buji bilgisi;

TORCH/A7RTC veya NGK/CR6HSA
    Buji tırnak aralığı; 0.6-0.7 mm.

Üzerinde orjinal olarak şu an için TORCH/A7RTC bulunuyor ama bir ara NGK ile değiştirmeyi düşünüyorum.

Herhangi bir sorun çıkardığından değil keyfekeder bir değişim olacak yalnız.

Ayrıca yağ değişimi için kitapçık 3000 km. yazmış ama bir yağı 2000 km. kullandığında vites değişimleri kemikleşiyor zorlaşıyor bu yüzden ben servisin tavsiyesine uyarak 2000 km.de bir yağ değişimini benimsiyorum.

Birde geçenlerde koskoca yaz mevsimi geçti yeri geldi tozlu yollarda motosikletimi kullandım diyerekten her ne kadar kitapçık 6000 km.de hava filtresi temizliği önersede ben 4 civatayla sabitlenmiş muhafaza kapağını sökerek hava filtresi elemanını kontrol ettim.
    İnanırmısınız sıfır gibiydi yinede oto lastikçisine giderek basınçlı hava sıktırdım gr.toz çıkmadı.
    Bu durum haliyle sevindirdi beni.

Motosikleti
    Alıntı TORAMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kullandığın motosiklet arıza yapmazsa sorun çıkarmazsa yazacak pek birşey kalmıyor.

Bu yüzden kendi kendime motosikletime nazar değmemesi için MAŞALLAH diyeyim ve 3600 km.ye geldiğimi belirteyim.

Kitapçığı olmayıp burayı takip edenler için buji bilgisi;

TORCH/A7RTC veya NGK/CR6HSA
    Buji tırnak aralığı; 0.6-0.7 mm.

Üzerinde orjinal olarak şu an için TORCH/A7RTC bulunuyor ama bir ara NGK ile değiştirmeyi düşünüyorum.

Herhangi bir sorun çıkardığından değil keyfekeder bir değişim olacak yalnız.

Ayrıca yağ değişimi için kitapçık 3000 km. yazmış ama bir yağı 2000 km. kullandığında vites değişimleri kemikleşiyor zorlaşıyor bu yüzden ben servisin tavsiyesine uyarak 2000 km.de bir yağ değişimini benimsiyorum.

Birde geçenlerde koskoca yaz mevsimi geçti yeri geldi tozlu yollarda motosikletimi kullandım diyerekten her ne kadar kitapçık 6000 km.de hava filtresi temizliği önersede ben 4 civatayla sabitlenmiş muhafaza kapağını sökerek hava filtresi elemanını kontrol ettim.
    İnanırmısınız sıfır gibiydi yinede oto lastikçisine giderek basınçlı hava sıktırdım gr.toz çıkmadı.
    Bu durum haliyle sevindirdi beni.
    sen motorun oraysıyla fln fazla oynama niye diye sorcak olursan crypton sade ve güzel motordur fazla modifiyeye gelmez..ANCAK ÖLE %100 verim alabilirsin..bozulur diye kafanı yorma benden sana 5 yıl garant ien az..o motor yatmadıkça kaza yapmadıkça kolay kolay bozulmaz...kuma da soktum suyada çalışıyor...her türlü..SON HIZ KAÇ YAPIYOR MERAK EDİYORUM...BENİMKİ 2004 MODELDİ 100 YAPIYORDUM..AMA AÇILMAMIŞTI BENİM MOTOR...25BİNDE İDİ

Motosikleti
    Aprilia Scarabeo 200 ie
    Alıntı sercan2667 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen motorun oraysıyla fln fazla oynama niye diye sorcak olursan crypton sade ve güzel motordur fazla modifiyeye gelmez..ANCAK ÖLE %100 verim alabilirsin..bozulur diye kafanı yorma benden sana 5 yıl garant ien az..o motor yatmadıkça kaza yapmadıkça kolay kolay bozulmaz...kuma da soktum suyada çalışıyor...her türlü..SON HIZ KAÇ YAPIYOR MERAK EDİYORUM...BENİMKİ 2004 MODELDİ 100 YAPIYORDUM..AMA AÇILMAMIŞTI BENİM MOTOR...25BİNDE İDİ
    Tabii ki bende sadelikten ve orjinallikten yanayım.

Sadece hv. filtresinin durumunu merak etmiştim ve tertemiz çıktı.

Birde bujide NGK marka olarak daha üstün olduğuna inandığım için yine kitapçıkta belirtilen NGK CR6HSA ile değiştirmek istiyorum o kadar..

Seninde belirttiğin gibi kaza bela yan yatma olmadıkça kolay kolay arıza yapacak sorun çıkaracak bir motosiklet değil.

Motosikleti
    2011 crypton kullanan varmı 110 rahat yapıyor mu..yakıt konusunda eskisi gibi mi hala..

Motosikleti
    loading...
    Alıntı hüseyinn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yha commuter motorlar bana göre deil..benim aradığım cup..120 km/h hıza çıkcak,yakıt tüketimi az olcak ve sorun çıkarmıcak(sağlam olcak)..yani çinli motor bana göre deil..şuanda kymco straight 150 ve yamaha crypton 110 arasında kaldım...straight yakıt tüketimi daha fazla olduğu için crypton daha ii gbi bana göre...
    crypton 110 cc de tel jantlısı olan bundan daha iyi bence...

Motosikleti
    Aprilia Scarabeo 200 ie
    Yamaha Crypton'la Kocaeli civarında yaptığım gezilerin linki;

http://www.motosiklet.net/forum/etki...im-2010-a.html

Motosikleti
    yamaha crypton
    selamın aleyküm ustalar ben aranıza yeni katıldım bende yamaha crypton kullancısıyım 2005 model 110 luk inanmıcaksınız ama bu motorla düz yolda 130 km gördüm..
    bazı arkadaslar 100 görüyormu diyor ama ne bilim anlamadım youtube sitesinden bakarsanız orjinal motoruyla 140 yapan bile var :D

Motosikleti
    valla eski crypton kullancısıydım sattım..sokaklarda görüyorum apachiden vazgeçipp 2011 alacam ha en sonunda böle güzel motor olur mu yav..kırmızı harika bide enjeksiyonlusu olsa hemen alırım....

Motosikleti
    Aprilia Scarabeo 200 ie
    Alıntı talha415 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamın aleyküm ustalar ben aranıza yeni katıldım bende yamaha crypton kullancısıyım 2005 model 110 luk inanmıcaksınız ama bu motorla düz yolda 130 km gördüm..
    bazı arkadaslar 100 görüyormu diyor ama ne bilim anlamadım youtube sitesinden bakarsanız orjinal motoruyla 140 yapan bile var :D
    Aleykümselam arkadaşım aramıza hoşgeldin.

2005 model Yamaha Crypton'la kaç km.desin?

Şimdiye kadar önemli bir sorun çıkardımı?

En kısa zamanda motosikletinin fotoğrafını paylaşman dileğiyle...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:21 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:11 ----------

valla eski crypton kullancısıydım sattım..sokaklarda görüyorum apachiden vazgeçipp 2011 alacam ha en sonunda böle güzel motor olur mu yav..kırmızı harika bide enjeksiyonlusu olsa hemen alırım....
    Anladığım kadarıyla Yamaha Crypton konusunda daha deneyimlisin yeni motosiklet alacaksan seçim senin.

Motosikleti
    yamaha crypton
    22000 deyim ilk sahibiyim hiç büyük sorun çıkarmadı bakımlarını aksatmadım hiç resimlerini ilk fırsatta yükleyecegim motora diyecek laf yok yamaha kalitesini bilen bilir bikere düştüm motordan :( ön sinyal flan kırıldı bunu dısında baska problem yok
    yamaha crypton 110 (her eve lazım :cherry: )

Motosikleti
    kullanan varsa sölesin yha çıldıracam yeni kasalar 2009 ve üstü en fazla kaç yapıyor..

Motosikleti
    arkadaşlar son aşamaya gelindi artık 2.el http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...32310863/detay
    yan ilandaki veya crypton sonunda kaç ay sonunda zorda olsa karar verdik hayırlısı...

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    arkadaşlar son aşamaya gelindi artık 2.el http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...32310863/detay
    yan ilandaki veya crypton sonunda kaç ay sonunda zorda olsa karar verdik hayırlısı...
    saçmalıyorsun. Crypton satıp aynı makmodel tekrar aınır mı?
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Motosikleti
    abi niyeyse belki saçma ama ismini duyunca bi neşe geliyor beni motive ediyor beni..:D

Motosikleti
    Yamaha Crypton
    Arkadaşlar merhaba..
    Bende 2011 model crypton sahibiyim motoru daha yeni aldım ve cup motorların acemisiyim motor hakkında sizlerden bilgi almak istiyorum özellikle yeni model kullanan tecrübeli arkadaşlar yanıtlarsa sevinirim.
    ilk olarak benim motor sabahları yani soğukken çok zor çalışıyor yada ben çalıştıramıyorum cikleyi marşa basmadan mı çekmek gerekiyor yoksa çalıştırdığımız anda mı?
    Vites değişimlerinde genel olarak problem yok ama 1. vitesden 2 ye geçerken daha sert basmam gerekiyor bu sizde de böyle mi?
    Son olarak benim motor 1700 kmde motora bastımmı çok rahat 100 ü görüyor genel olarak günlük 50 km yol yapıyorum ve 4. vitesle 70-80 km arasında bir hızda seyrediyorum motor bu aşamadayken bu hızlarla seyretmemin bi sakıncası olurmu motorun açılması yönünden..
    Teşekkürlerimi bir borç bilirim.

Motosikleti
    Aprilia Scarabeo 200 ie
    Alıntı talha415 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    22000 deyim ilk sahibiyim hiç büyük sorun çıkarmadı bakımlarını aksatmadım hiç resimlerini ilk fırsatta yükleyecegim motora diyecek laf yok yamaha kalitesini bilen bilir bikere düştüm motordan :( ön sinyal flan kırıldı bunu dısında baska problem yok
    Verdiğin bilgiler için teşekkürler fotoğraf konusunda fazla bekletme bizi.

Bu arada geçmiş olsun hem sana hemde motosikletine fazla birşey olmaması sevindirici.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:06 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:56 ----------

kullanan varsa sölesin yha çıldıracam yeni kasalar 2009 ve üstü en fazla kaç yapıyor..
    Bana soruyorsan eğer benim hızla pek işim olmaz.

Eğer öyle olaydı 10000 km.de motoru daha yeni yeni açılmaya başlayan Kymco People S 200 ü satmazdım.(Hoş bazen o scooter hala rüyalarıma giriyor)

Benim Yamaha Crypton'u tercih edişim ekonomik oluşu, seriliği ve pratikliğidir.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler