Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: kymco straight 150 nasıl(görünüş ve özellik bakımından)

Katılımcı sayısı
26. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • görünüşü güzel

1 3.85%
  • özellikleri güzel

4 15.38%
  • görünüş ve özellikleri güzel

19 73.08%
  • görünüş ve özellikleri berbat

2 7.69%
6. sayfa BirinciBirinci ... 4567 SonuncuSonuncu

kymco straight 150...

Motovento
    REKLAM ALANI

hayrılı olsun. kazasız belasız kullan. titreşim sorunu benim motorda da var. yakıt konusuna hiç bakmadım, çünkü ben dağlık araziye çıkabilmek için aldım. motoru baya zorluyorum. keçi gibi tırmanıyor. otomatik vites olması büyük avantaj yaratıyor benim için. patika yolundan dağa çıkıyorum. tutunma sorunu oluyor. lastik havalarını biraz indirdim. genelde memnunum. servis hariç

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Boğaçhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 162 MC
    Alıntı frisby adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    genelde memnunum. servis hariç
    Nasıl yani? Servisde problem mi var? Bilelim öğrenelim neteküm.
    [B][COLOR="Purple"]Ne kadar bilirsen bil, söylediklerin, karşındakinin anlayabildiği kadardır. [/COLOR][/B]

servisten servise değişiyordur belki. buradaki servis çok alakasız. geçen sene haziranda motoru aldım. alt plastik parçası ve kullanma kılavuzu eksikti. en az 10 defa servise gittim bugün gelecek yarın gelecek oyalıyordu. direk istanbulu aradım. servis sipariş bile vermemiş. onlara durumu anlattım. sonuç değişen hiç bir şey yok. ben de bıktım vaz geçtim. motordan memnunum fakat daha önce honda vardı ne parça nede servis sorunum oldu. bir telefonla honda servisi istediğim parçayı adresime göndermişti. kymco fabrikasını aradığım halde bile sorunumu çözmedi. şimdi bu motoru alırmıyım diye düşünürsem almam. gider 2. el vitesli bir motor alırdım. oda işimi görürdü. bu motora vermiş olduğum paranın yarısıda cebimde kalmış olurdu.

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    kymco iyi bir marka ancak scootrede iyi, cup kymconun işi değil...

Boğaçhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 162 MC

Neden?

Alıntı aykan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu fikrin oluşmasına sebeb olan bildiklerinizi paylaşırsanız memnun oluruz.
    [B][COLOR="Purple"]Ne kadar bilirsen bil, söylediklerin, karşındakinin anlayabildiği kadardır. [/COLOR][/B]

Salihyet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çok yakıyor diye duydum , doğru mu ? ve yedek parçası ne durumda motorun ?
    Yorum yok!

Alıntı Salihyet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok yakıyor diye duydum , doğru mu ? ve yedek parçası ne durumda motorun ?
    Forumda yazdığı kadarıyla 2,5 ortalama normal kullanımda. En büyük derdi Kymco'nun kazık parça fiyatları. Plastik-grenaj kalitesi vasat, sahil şeridindekilerde aşırı paslanma görülebilir...

celıl ybr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Ses Dylan (07)
    kymconun cupları sağlamdır taş gibidir actıv 110 ve 125 güzel modellerdir ama bu 150 lik modelde pek dikiş tutturamadı kymco.
    İKİTEKER hastalığında tedaviyi bünyem kabul etmiyor

ocalh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x-treme max 150

str 150 cup

Merhaba arkadaşlar bende bu cihazdan kullanıyorum ve 5000 km kullandım ve kullanmayada devam edeceğim
    motorumun + ve - lerine gelince

+ yakıt sarfiyatı 60 km hızı geçmediğin sürece 1 lt 37 km yol gidiyor
    60 km üzeri çıkarsanda 33 km yol gidiyor. kendi ölçümüm
    + 2 kişi dik rampaları fazla zorlanmadan çıkabiliyor
    + çok seri bir cihaz
    + max hız 135 yaptım(eğilerek)
    + 105 km hıza zorlanmadan çıkıyor

- 60 dan sonra titreme başlıyor hız arttıkça titreşimde artıyor
    kendi motorum olduğu için yazmıyorum hakikaten sorunsuz bir cihaz
    5000 km yol yaptım toplam sadece 1 kere yağını değiştirdim
    ama yarın iyi bir bakıma veriyorum (:

Tolme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400ABS, Motoran Vento 100
    düzgün bir subab ayarı yapılırsa hem yakıt tüketimi düşüyor hemde titreşim azalıyor arkadaşlar bilginize,bu arada karbüratör hava ayarınıda 2,5 tura göre ayarlarsanız titreşim ve tüketimde biraz daha azalma elde edebilirsiniz
    İnsanlarıda Para Gibi Işığa Tutun, İçinde "ATATÜRK" Yoksa Sahtedir!!! - "Don't ride faster than your angels can fly"

Motosikleti
    Honda ANF 125 İnnova

herkese selamlar

çoğu arkadaş innovayı çoğuda straight150 yi hem öven hemde yerden yere vuranlar var.
    ben inova kullandım uzunca bir süre ; sürat konusunda hiç kimseye katılmıyorum.2 kişi düz yolda rahatlıkla 110 yi görürsünüz.göremezseniz bi sorun vardır kesinlikle servise gidin.110 km için şahidim vardır ve düz yolda tek kişi ibreyi 140 a rahatlıkla dayıyordu.bunun içinde şahidim var.ilk 1000 km içinde 70 km yi geçmezsseniz ve motorunuz 1000 km olduktan sonra dip gaz kullanırsanız motorunuz üzerinde yazan km yi görür.
    straight150 ye gelince kullanmadım ama bence kesinlikle innova yı geçer.malzeme kalitesi açısından motoru tam anlamı ile incelemek lazım derim.
    bu arada motorum yok sattım.
    honda da tek servis tavsiye ederim konşuk cevizli.

egeli35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial drift 125
    Alıntı oster adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çoğu arkadaş innovayı çoğuda straight150 yi hem öven hemde yerden yere vuranlar var.
    ben inova kullandım uzunca bir süre ; sürat konusunda hiç kimseye katılmıyorum.2 kişi düz yolda rahatlıkla 110 yi görürsünüz.göremezseniz bi sorun vardır kesinlikle servise gidin.110 km için şahidim vardır ve düz yolda tek kişi ibreyi 140 a rahatlıkla dayıyordu.bunun içinde şahidim var.ilk 1000 km içinde 70 km yi geçmezsseniz ve motorunuz 1000 km olduktan sonra dip gaz kullanırsanız motorunuz üzerinde yazan km yi görür.
    straight150 ye gelince kullanmadım ama bence kesinlikle innova yı geçer.malzeme kalitesi açısından motoru tam anlamı ile incelemek lazım derim.
    bu arada motorum yok sattım.
    honda da tek servis tavsiye ederim konşuk cevizli.

kardeş hondada bozdu işi 1 aydır parça bekliyor benim arkadaş..kymco desen parça fiyatları uçuk durumda..yamaha desen öyle..hani herkez çinlileri kötülüyo ya bu devirde mondial alınır..parça yakıt v.s v.s
    KsK 1912 C*

oster bence haklısın honda o hıza ulaşabilir ben mondial 110 ft ile 2.vites 80 ve 4.cü viteste 120 gördüm bayır aşagı olay 1.2.3 viteslerde bitiyor ama motorda kendini yiyordu tabii bunda biraz, ağırlık,rodaj zamanı,rüzgarın yönününde etkisi oluyor.şimdi 100 lük asya motor aldım 110 ft gibi hızlı degıl ama yınede çok dik rampa aşagı 110 gördüm ama motor için pek sağlıklı olmuyo düzde 80 hızla iyi gidiyor şimdi arkadaşın kanunı seyhan 125 lik motorunu 150 lik yapıyorlar motorcu 140 gideceğini söylüyor ama denedikten sonra görecez.kymco straıght 150 lik motorunda 140 yapması gerekir

Tolme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400ABS, Motoran Vento 100
    Alıntı fast405 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    oster bence haklısın honda o hıza ulaşabilir ben mondial 110 ft ile 2.vites 80 ve 4.cü viteste 120 gördüm bayır aşagı olay 1.2.3 viteslerde bitiyor ama motorda kendini yiyordu tabii bunda biraz, ağırlık,rodaj zamanı,rüzgarın yönününde etkisi oluyor.şimdi 100 lük asya motor aldım 110 ft gibi hızlı degıl ama yınede çok dik rampa aşagı 110 gördüm ama motor için pek sağlıklı olmuyo düzde 80 hızla iyi gidiyor şimdi arkadaşın kanunı seyhan 125 lik motorunu 150 lik yapıyorlar motorcu 140 gideceğini söylüyor ama denedikten sonra görecez.kymco straıght 150 lik motorunda 140 yapması gerekir
    hayal kurmayın eski bir straight sahibi olarak en son gideceği 125km oda rüzgarı arkadan alırsa
    İnsanlarıda Para Gibi Işığa Tutun, İçinde "ATATÜRK" Yoksa Sahtedir!!! - "Don't ride faster than your angels can fly"

Bir Şey sorcam bu motor hakkında gerçekten bilgisi oLan biri cevapLayabilir mi?
    Bu motor'a düzenLi bakımını yapsan kaç bin km dayanır? (yani kaliteli midir?)

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    Alıntı aykan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    malesef doğru

(activ125 den sonra)

inceleme yazımı bulursanız okuyun

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:27 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:23 ----------

Alıntı sınırsız adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir Şey sorcam bu motor hakkında gerçekten bilgisi oLan biri cevapLayabilir mi?
    Bu motor'a düzenLi bakımını yapsan kaç bin km dayanır? (yani kaliteli midir?)
    kardeşim bir kere cub zaten en kalitesiz markada (çinli) olsa sağlam yapılı bir motosiklettir.

cub eğer isteklerini karşılıyorsa en iyi tercihtir, sınıfındaki scooter ve commuterlere göre daha güçlü ve daha verimli ekonomiktir ama onlar kadar rahat değildir orası başka..

kmyco cub titreşimini sağından solundan gelen sesi ufak tefek sorunlarını (hiç olmayabilirde ) umursamazsan 100bin km de binersin

eğer bineceğin ilk cub kymco cub ise beğeneceksin emin ol
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

satoyama, teşekkürLer.
    Bşi srcam bide kaLite ve hız konusunda kymco straight 150, cup modeLLer arasında kaçıncı sıradadır.?

Hız Straith 150 ,kalite İnnova.

innova'ya ztn söz oLmz'da yani innova'dan sonra kalite straight'de mi? yoksa araya crypton, modenas fln girer mi?

Kalite istiyorsan Straith'i geç Crypton'a da uzak. Modenas'ı bilemem jet fadıl getirdiğinden pek haz etmem.

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 4567 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler