Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

TDM 900 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Şimdidek çok teşekkürler o zaman hayırlı haberlerini beklemekteyizzz
    ANGARAJ

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha TDM 900A
    4 Mayıs tarihinden beri yaklaşık 700 km yol yaptım..
    İlk izlenimler;

Rahat sele konumu ve sele yüksekliği, harika tork ve harika ara hızlanmalar, artçı dostu rahat sele.. Viraja girip motor yattığında ,hala düz gidyormuşsunuz gibi bir his veriyor buda tedirgin olup hata yapma olanağınızı azaltıyor..

Tek sıkıntı şasi uzunluğundan dolayı artıçılı sürüşlerde motorun önü kalkıcakmış hissi veriyor, ama pratik ile hemen alışıyorsunuz..

Km ilerledikce izlenimlerimi elimden gelip klavyemin yettiği kadar sizinle paylaşıcağım..

Sonuç olarak iyiki TDM almışım aşırı memnunum..

Saygılar..
    [B][I]Live To Ride,Ride To Live
    [/I][/B]
    www.nilotel.com

KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750

tdm850 yorumu

arkadaşlar tdm850 1999 modelini tam iki yıl kullandım. süper bir mtr. gerek kullanımı gerek mtr gücü bakımından harika.tam 2yılda hiç masraf etmedim.sadece yağ değişimi ve buji hava filitresi değiştirdim.kesinlikle ne yolda bıraktı neden çalışmamazlık yaptı.acayip bir makinaydı.kullanan kişiye büyük rahatlık veriyor arkada oturanda çok rahat.yağ yakımına gelince evet yağ eksiltmesi var yok dersek yalan olur. şimdi ise tdm900 alıcam ilk hedefim o.tdm850 veya tdm900 lere bindiğinizde emin olun ki başka motorsilketler size bu kadar keyif vermeyecektir. anlatılmaz yaşanır..saygılar
    Beni sevmeyeni ben hiç sevmem. hayat felsefem budur..

Motosikleti
    BMW K1200R
    Merhaba , yaklaşık olarak 5000 km tdm 900 kullandım , genel olarak gayet memnunum ve uzun yolda cidden cok ekonomik ve rahat bir motor. Ancak sehır ıcınde trafikte cok ciddi şekilde hararet sorunum var ,tdm kullanan arkadaslar bu konuda bana yardım ederlerse memnun olurum. Sizde bu sorunu yasıyormusunuz ? tavsiye edebileceğiniz bişey var mı ?

zalim17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    660 tenere
    2005 38 bin kmde xt660r takaslı tdm 900 arıyorum 2003-2005 model
    xt125r>xt660r>dl650+ybr125>cbf1000>660 tenere

Motosikleti
    Suzuki V Strom DL 650
    Yeni 97 tdm 850 sahibi oldum..Şu an makina elimden geldiğince 1 aydır bakımda bahara uzun yolda dahil olmak üzere problem çıkarmaz ise en az 5000 km yol düşünüyorum..Deneyimlerimi paylaşmaya çalışacağım selamlarççç

Motosikleti
    660 tenere
    hayırlı olsun ama 5000 falan sınırlama bin kafana göre

binbaki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha tdm 900 A
    merhabalar..
    motosikletimin üzerinde givi 35 yan çanta demirleri var. bu yan çanta demirlerine başka bir markanın çantaları uyar mı acaba?
    teşekkürler..
    temel taşları şu ulu sıra dağlar olan tapınaklarda en sofu müminlerin, en bilgin mollaların bilmediği ve onların hakikat, erdem ve onur üzerine verdikleri tüm vaazları aşan dualar öğrenelim.

Motosikleti
    Yamaha TDM900 2004, Piaggio X9 500 ABS 2006,
    Merhaba arkadaşlar. Benim başıma geldi bu yüzden size de anlatayım, belki birinin işine yarar.
    Yaklaşık 2 hafta kadar önce 2004 tdm900 satın aldım. Benden önceki sahibinin deyimiyle usta hataları sonucunda egzantrik zincirinin attığını sübap eğdiğini ve herşeyin sıfır orjinal parçalarla yenilendiğini söyledi. Aldığım arkadaşa güvenim tamdı ancak motosikletten egzantrik zinciri sesine benzeyen bir ses de gelmekteydi. Neyse hazır yeni de almışız bir bakıma girişelim derken makineyi çok güvendiğim bir ustaya açtırdım. Birkaç eksikle birlikte makinenin sıkıntısız olduğunu öğrendik. Fakat bir ses var ve nereden geldiğini de bir türlü bulamıyoruz. Neyse yaptığımı kontroller sırasında debriyaj tasının üzerinde bulunan 6 adet yaydan bir tanesinde küçük bir kırık tespit ettik. Bereket kopan parça da oraya sıkışmış ancak boşluk sunucunda elle sallayınca bile ciddi yüksek bir cıt cıt sesi geliyordu. Bakalım makinem 20 güne ayaklanacak sanıyorum. Malum Trabzonda conta takımını bile bulamıyoruz siparişle geliyor. Eğer sizde de bu tarz bir ses varsa bir de bu yaylara bakın derim ben. Burada bir arkadaşımda daha tdm var ve buna yakın bir ses onda da var. Makine toplanınca tekrar yazar sesin durumu hakkında bilgi veririm.

---------- Post added at 10:11 ---------- Previous post was at 10:05 ----------

Alıntı atasova adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni 97 tdm 850 sahibi oldum..Şu an makina elimden geldiğince 1 aydır bakımda bahara uzun yolda dahil olmak üzere problem çıkarmaz ise en az 5000 km yol düşünüyorum..Deneyimlerimi paylaşmaya çalışacağım selamlarççç
    Öncelikle hayırlı olsun makineniz.Kesinlikle sıkıntısız uzun ömürlü bir motosiklet alıdığınıza emin olabilirsiniz. Zaten tdm kullanıcılar motosikletin de yapısı gereği daha uysal oluyorlar. Bu yüzden zaten dayanıklı olan bu makineler gerçekten uzun ömürlü oluyor. Trabzon'da Üniversitede bir hocamızda 92 model tdm 850 var. Yanlış hatırlamıyorsam 70000km civarında km'si.Rutin bakımlarla 2006'dan beri halen sıkıntısız kullanıyor makineyi.İçiniz rahat olsun.
    Bir gün 4 teker istersem bir motor daha alırım.

Motosikleti
    yamaha tdm 900 A
    [QUOTE=DenizGünday;2632020]Merhaba arkadaşlar. Benim başıma geldi bu yüzden size de anlatayım, belki birinin işine yarar.
    Yaklaşık 2 hafta kadar önce 2004 tdm900 satın aldım. Benden önceki sahibinin deyimiyle usta hataları sonucunda egzantrik zincirinin attığını sübap eğdiğini ve herşeyin sıfır orjinal parçalarla yenilendiğini söyledi. Aldığım arkadaşa güvenim tamdı ancak motosikletten egzantrik zinciri sesine benzeyen bir ses de gelmekteydi. Neyse hazır yeni de almışız bir bakıma girişelim derken makineyi çok güvendiğim bir ustaya açtırdım. Birkaç eksikle birlikte makinenin sıkıntısız olduğunu öğrendik. Fakat bir ses var ve nereden geldiğini de bir türlü bulamıyoruz. Neyse yaptığımı kontroller sırasında debriyaj tasının üzerinde bulunan 6 adet yaydan bir tanesinde küçük bir kırık tespit ettik. Bereket kopan parça da oraya sıkışmış ancak boşluk sunucunda elle sallayınca bile ciddi yüksek bir cıt cıt sesi geliyordu. Bakalım makinem 20 güne ayaklanacak sanıyorum. Malum Trabzonda conta takımını bile bulamıyoruz siparişle geliyor. Eğer sizde de bu tarz bir ses varsa bir de bu yaylara bakın derim ben. Burada bir arkadaşımda daha tdm var ve buna yakın bir ses onda da var. Makine toplanınca tekrar yazar sesin durumu hakkında bilgi veririm.[COLOR="Silver"]

paylaşım için teşekkürler.. bu yaz motosikletle trabzon'a gelmeyi planlıyorum. bunun için ufaktan da olsa hazırlıklara başladım sayılır. ben de debriyajı yenilemeyi düşünüyorum. gelişmeleri de paylaşmaya devam edin lütfen..
    selamlar..
    temel taşları şu ulu sıra dağlar olan tapınaklarda en sofu müminlerin, en bilgin mollaların bilmediği ve onların hakikat, erdem ve onur üzerine verdikleri tüm vaazları aşan dualar öğrenelim.

Motosikleti
    Hanımla bende de bir Doğu Avrupa turu düşüncesi var. Eğer çakışmazsa tanışmış oluruz.Selamlar.

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Ankara Strazbourg da arda br kızmızı beyaz bir TDM900 duruyor sahibisi buralardamıdır aceba?
    ANGARAJ

Motosikleti
    yamaha tdm 900 A
    avrupa turu... umarım gönlünüzce olur.
    görüşmek, tanışmak ümidiyle..

Motosikleti
    Teşekkür ediyorum. Bakalım heyecanlı bir sürece giriştik eşimle. Rota,km hedefi, listeler, konaklama planı neredeyse tamam.Tabi ki de bilinmeyen diyarların keşfi dolayısı alınabilecek risklerin analizi. Neyse biraz daha kesinleşen bir rota ve detaylarla yazarım tekrar.Görüşmek üzere.

Motosikleti
    yamaha tdm 900 A
    gerçekten heyecan verici.. gelişmeleri bekliyoruz

Motosikleti
    Yamaha TDM 900A
    Selam arkadaşlar, uzun zamandır girememiştin foruma, paylaşıma devam ..
    [B][I]Live To Ride,Ride To Live
    [/I][/B]
    www.nilotel.com

Motosikleti
    yamaha tdm 900 A
    selamlar.. hoşgeldiniz..
    paylaşımlarınızdan ben de yararlanmıştım. tdm gerçekten keyifli bir motosiklet. tdm 900'den önce bir buçuk yıl kadar f 650 gs kullandım. tdm 900'ü uzunca bir sürü kullanmayı planlıyorum.
    lastiklerin değiştirilmesi gerekiyor. bu konuda tavsiyeniz olur mu?

Motosikleti
    660 tenere
    motor aramaktan yorulmaktan, tanıdıkdan olmasından vs. v strom aldım ama aklım tdm 900de (sahipleri gururlanabilirsiniz ) seneye nasipse, takipteyim başlığı ama kimsenin bişey yazdığı yok

Motosikleti
    yamaha tdm 900 A
    Alıntı zalim17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor aramaktan yorulmaktan, tanıdıkdan olmasından vs. v strom aldım ama aklım tdm 900de (sahipleri gururlanabilirsiniz ) seneye nasipse, takipteyim başlığı ama kimsenin bişey yazdığı yok
    doğrusu ben de v strom almak üzereydim. gerek ikinci el piyasası, gerekse popülaritesi beni v stroma yönlendiriyordu.. fakat tdm 900 ile v strom'u fiyat performans olarak kıyasladığımda v strom'un çok ama çok geride kaldığını gördüm. yakıt olarak v strom kadar yakıyor, ağırlık olarak ise ondan daha hafif... neyse, saymakla bitmez..
    trabzon'daki bir gezide f 650 gs ile 110 km/h ile giderken önümde seyretmekte olan tdm 900'ün bir anda gözden kaybolduğunu görmek (raceing gibi) ; dağ yollarında ise geçtiğimiz tüm o bozuk yollardan onun da geçtiğini görmek (enduro gibi) beni oldukça etkilemişti. aslında tdm 900 ile ilk tanışmam o gezide olmuştu.. malum tdm 900 pek nadir, özel bir motosiklet

Aldebaran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT660R
    arkadaşlar TDM900 şehir içi kullanımı nasıldır? yukarıda tek bir sefer bahsedilen hararet dışında bilgi yok. bu segmentte çift silindirli makinada çok hararet olmamalı ama asıl sormak istediğim şehir içinde kıvraklık ve kolay kullanım.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler