Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Ramzey QM 200 GY Cross Hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI

herkese selam.. siteye yeni uye oldum arkadaslar, aynı gunlerde de ramzey 200 cross aldım. henuz elime ulasmadı, bayinin plaka ruhsat islemlerini halletmesini bekliyorum.. bu aletle ilgili bilgisi olan veya kulanan arkadaslar varsa, tavsiyelerini duymak isterim. nelere dikkat etmek lazım, ne gibi problemlerle karsılasabilirim, tecrubelerinizi paylasırsanız sevinirim..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Hayırlı uğurlu olsun. Allah kaza bela vermesin. Bu motor ve benzerleri için aşağıdaki link var. Oraya bakarsanız, tüm sorularınıza cevap bulabilirsiniz.

http://www.motosiklet.net/forum/moto...ml#post1607488
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

eyvallah hocam tsk ederim link için..

picasso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ramzey 200cc
    arkadaşlar,

bu motosikletin ön farı için birşeyler yaptınız mı?

mevcut lamba 35w ve yeteri kadar aydınlatma sağlamıyor. yüksek watt ampulde ise yansıtıcı yüzeyi bozuyor.

ne yapmam lazım?

buralpdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    artık var
    farklı bir far bulman gerekiyor, üzerindeki farı bozmadan aydınlatmayı arttırman çok zor
    İlo 50cc-Jawa250-Jawalazer-Honda Strada200cc-Honda Titan-Mondial 110ft-Cbr600-Dr 800-Afrikatwin-Varedero-QM200GY-Honda İnnova-Cb125e-Mondial Prostreet

arkadaşlar meraba..kısa bi zaman içinde ramzey qm 200 almayı düşünüyorum bu benim ilk motorum olcak..ben 97 kg.ve motora ara sıra iki kişi de binmek istiyorum alcağım kişiyi de düşünürsek 160 170 kg gibi bi rakam olucak..benim sormak istedğim şu..ben bu kg ile çok dağ tepe olmayan yerlerde rahat gidebilir myiim bi de düz yolda çok fazla rahatsız olmadan 90 100 km hızlara ulaşabilir miyim??cvplarınız için şimdiden teşşkr ederm..

Motosikleti
    ramzey 200cc
    merhaba aakk.

almak istediğin motosikleti ben de kullanıyorum kilolarımız da yakın

bu motosiklete 2kişi toplamda 200 kg bindik ve bana mısın demedi, gitti. ama çoğunlukla 160-170 kg bindim yalnız olmadığımda, 90-100le gidersin, fakat titreşimden dolayı çok rahatsız eder.2 kişi rahat olmaz. koltuk dar geliyor. hatta şöyle diyeyim, istediğin hıza hiç zorlanmadan çıkarsın.

alacağınız motosiklet hayırlı olsun şimdiden.

peki bu tarz motorlarda (skygo skyteam ramzey)hepsinde aynı titreşim vardır demi 90 100 km hızlarda..bazıları olmadığını sölüyor da o yuzden brz kafam karıştı.

Motosikleti
    ramzey 200cc
    birkaç defa skygo kullanmışlığım var o da titreşim yapıyordu. ama skyteam' ı bilmiyorum. bu tarz motosikletler motor bölümünden dolayı çok titreşim yapıyor. zaten bunu denerseniz görürsünüz. 80-90 km hıza çıktıktan sonra debriyaja basarsanız titreşimin ne kadar da azaldığını göreceksiniz.

slmlar herkese..sizlere bi kaç şeyhakkında danışmak istiyorum..kısa bi zaman içinde ramzey qm 200 almayı düşünüyorum.motorla en fazla haftada bir iki gün dağa tepeye gitme şansım olabilr belki daha da az bunun dışında motoru okula giderken ve şehir içinde kullanıcam fkt takıldığım nokta cross bana şehir içinde rahat sürüş keyfi verir mi ..scooter al başlangıç olarak derseniz boyum uzun(boy=193 kg 97) bu nedenle cross istiyıorum rahatlığı ve esneklik açısından amortisör fln vs.demek istedm..picasso özellikle sana danışmak istiyorum bu motoru kullanan biri olarak izmirde yaşıyorum ve % 70 80 şehir içinde iki kişi kullanıcam bu motoru tavsiye edermsn??

Motosikleti
    ramzey 200cc enduro
    bende 200 cc ramzeyi 4 ay önce aldım çok memnunum 15 olan ön dişliyi 17 yaptım motor sürüşü rahatladı

Motosikleti
    henüz yok :(
    Alıntı aydınyavaş adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende 200 cc ramzeyi 4 ay önce aldım çok memnunum 15 olan ön dişliyi 17 yaptım motor sürüşü rahatladı
    4 ay önce kaç TL ye aldınız acaba? ve nereden?

Motosikleti
    ramzey 200cc
    Alıntı aakk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slmlar herkese..sizlere bi kaç şeyhakkında danışmak istiyorum..kısa bi zaman içinde ramzey qm 200 almayı düşünüyorum.motorla en fazla haftada bir iki gün dağa tepeye gitme şansım olabilr belki daha da az bunun dışında motoru okula giderken ve şehir içinde kullanıcam fkt takıldığım nokta cross bana şehir içinde rahat sürüş keyfi verir mi ..scooter al başlangıç olarak derseniz boyum uzun(boy=193 kg 97) bu nedenle cross istiyıorum rahatlığı ve esneklik açısından amortisör fln vs.demek istedm..picasso özellikle sana danışmak istiyorum bu motoru kullanan biri olarak izmirde yaşıyorum ve % 70 80 şehir içinde iki kişi kullanıcam bu motoru tavsiye edermsn??

ben motosikletimi şu anda antalya' da kullanıyorum. antalya- denizli arası gitmişliğim de var. üniversitedeyken bursa' da yaklaşık 1,5 sene kullandım. istanbul' a, erdek' e, ayvalık' a da gittim gezi- tatil amaçlı. ayvalığa 2kişi gittik geldik. uzun yolda 2 kişi yorucudur, fakat birey olarak rahattır, fakat bir miktar yol yapınca alışabilirsin motosikletin konforuna, titreşimine.

özellikle şehiriçi trafiğinde diğer araçlara nazaran yüksekte olman biraz avantaj sağlar. düşük hızlarla seyreden trafikte(yaklaşık 80km' ye kadar yani) ani hızlanmaları gayet başarılıdır, arka frene fazla yüklenmeden; ön-arka fren-motor freni ile duruş mesafesi de yeterlidir.

en kötü yanı ıslak zeminde lastiklerin yeri neredeyse hiç tutmamasıdır.

dediğim gibi 2 kişi biraz yorucu olabilir, ama eğer ki eşiniz ya da kız arkadaşınız ile binecekseniz ve kişi ortalama zayıf bir kişiyse bir problem yaşamazsınız.

yakıt konusunda da iyidir, bugüne kadar 3,3lt (+-0,2lt) / 100km olarak ölçtüm.

soğuk havalarda dizleriniz üşür, çünkü sürekli rüzgara maruz kalacaksınız. malum; scooter değil, motosiklete bineceksiniz

alacağınız ramzey'in kronik olarak bir probleminin çıkacağını zannetmem, ama tabiki şanstır bunlar. yolda da bırakmaz diyorum, çünkü beni hiç bırakmadı.
    ErDeM

ReBeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    200 GY Enduro
    benide bırakmadı. sorunu çıkmadı ben 110 kiloyum arkadaşın 90 tam 200 kilo iyi gidiyor. titreşim çok onu söyleyeyim.

Arkadaşlar bu motosikletin orijinal zincir ölçüsünü bilen varmı?
    Kullanım kılavuzunda falan yazıyormu?

Bir arkadaşa lazım oldu ama tam ölçüyü bilmediğim için arayamıyorum zinciri.

ramzey-200 gy takılabilen,yan aliminyum cantalar

Herkese kolay gelsin..yaklaşık 3 aydır 200 gy kullanıyorum..malum cross motor,canta sorunu yasıyorum...şimdi arkadaşlar,BMW lere takılan,aliminyum
    yan taşıma cantalarını bu motorda kullanabilirmiyiz..ava-balıga-kampa giderken
    malzeme taşımak büyük sorun..önerilerinizi bekliyorum...
    saygıları

harleybaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    qm 200 icin ramzey web-sitesinde 97 cc yaziyor, dogru mu?

buralpdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    artık var
    Alıntı harleybaba adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    qm 200 icin ramzey web-sitesinde 97 cc yaziyor, dogru mu?
    197cc yazacaklardı herhalde,
    motorun üstünde 199cm3 yazıyor,
    motorlar 200cc
    İlo 50cc-Jawa250-Jawalazer-Honda Strada200cc-Honda Titan-Mondial 110ft-Cbr600-Dr 800-Afrikatwin-Varedero-QM200GY-Honda İnnova-Cb125e-Mondial Prostreet

harleybaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı buralpdi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    197cc yazacaklardı herhalde,
    motorun üstünde 199cm3 yazıyor,
    motorlar 200cc
    Forumda ramzey gy 200'u cok inceledim, 2. el almayi dusunuyorum ama ariza vermesinden endise endiyorum. Cok sert kullanmayi dusunmuyorum, 2 sezon idare etse yeter zaten.

arkadaslar bende 2006 da aldım 20 yasındayım 12 yasımdan bu yana motor uzerındeyım ramzey gy 200 guzel motor rampası ve SALAMLIGI cok salam motor asırı sekılde salam bır motor ama bı kusuru varsa ben korganlıyım 4 tane daha var burda aynı motordan ya öle zaman oluyo cok asırı surat yapıyorum öle zaman oluyo motor gıtmıyo bılgısı olan lutfen yassın benzınden falan deyıl arastırıdım bakdım denedım yagına falan herseyını ama duzeltemedım

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:25 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:23 ----------

bu arada bu motorlarda esneme payı olmadıgı ıcın tıtrıyor ama bellı zamandan sonra tıtremeyı kesıyor sızde kesmedımı

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler