Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 UPM Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var

Uğur mondial ailesinin son çıkarttığı model olan 125 upm tamamen paket servis/posta, kargo işinde çalışanlara yönelik olarak düşünülmüş..

Mondial 150 UPM Teknik Özellikler
    Motor : Tek Silindir, 4 Zamanlı
    Silindir Hacmi : 124,6 cm³
    Silindir Çapı ve Strok : 52,4 x 57,8
    Sıkıstırma Oranı : 9,2:1
    Maksimum Tork : 8 Nm /5000 d/dak
    Soğutma : Fan Soğutma
    Çalıştırma : Elden ve Ayaktan Marşlı
    Ön fren : Disk
    Arka fren : Kampana
    Yağlama Tipi : Yağ Pompası
    Ateşleme : Elektronik CDI
    Ön Süspansiyon : Hidrolik Ön Maşa
    Arka Süspansiyon : Hidrolik Çift Amortisör
    Yakıt Tankı Kapasitesi : 6 L
    Ön Lastik : 3.50 - 10
    Arka Lastik : 3.50 - 10
    Ağırlık : -
    Boyutlar U-G-Y mm : 1825x710x1440
    Şanzıman : Otomatik
    Fiyat: 2.425 TL

Dün fabrikadan geldiği kutusu içerisinde görüp montajına şahit olduğum motor için ilk izlenimlerim tamamen ihtiyaca yönelik bir ürün olmasıydı.

Oldukça geniş topcase i sert plastikten imal edilmiş ve su geçirmez özelliğe sahip. Bununla birlikte ön tarafındaki sepet kısmı da pratik ve kullanışlı bir diğer ilginç özelliği.

Ön panel de şık bir hız gösterge saati ile birlikte cep telefonu ikaz lambası bulunması motosikletin amaca uygunluğunu yansıtıyor.

Arka stop lamba grubu özellikle hoşuma giden motorun ön far grubu da köşeli görüntüsüyle motora alışık olmadığımız bir hava katıyor.

Son olarak parça ve işçilik kalitesi Mondial motorların genelinin aksine biraz daha kaliteli olarak gözüme çarptı ancak fiyatı bu cc de bir çinli motor için biraz yüksek.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Gt250r
    bune abi ya direk bana şeyi anımsattı japonların yaptıgı asimo adlı robot

Bunun hem arka bagajı var hemde far kısmı açılıyordu sanırsam.

Motosikleti
    Var
    farın üstünde bölmesi var..far nereye açılacak yav

Hay.alper.est - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Mondi iyi düşünmüş aslında aktiva 3,500 liraları buluyor tgv miydi tvg mi neydi buna benzer modeli vardı ancak 3,000 küsür fiyat biçtiği için aktivayla rekabet edemedi, tek sorun bu motorun aktiva kadar sağlam olup olmadığı şüphesi.Bakalım zaman gösterecek.
    ''Yaşamak özgürlükse, özgürüz hepimizde...''

Tabikide activa kadar sağlam kaliteli olamaz ama bu paraya bu yedek parça fiyatlarına bu hizmet takdir edilir.

Motosikleti
    Gt250r
    mondial sen nelere kadirsin :D ilk uzay aracına benzior ya :D bna eski bi mtoru anımsattı ismini hatırlıyabilirsem yazacagım

..

motor gayet kullanışlı gibi. motor mondialin olduğu için pek bi sorun çıkartmaz gibi ama bakacağız zmn göstercek

tibi çok hoşuma gitti
    07 WATAN ZEYTİNKÖY MEKANN

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    bu motoru bazı burger king şubeleri ve popeyes firması aldı.burger kingte bunu kullanan arkadaşım çok saçma bir motor olduğunu söyledi ama boyu uzun bir insan olduğu için sıkıntısı sadece oturma pozisyonu da olabilir.ben de haftaya kısmetse bu motorların olduğu bir restoranta başlıyorum. kendi yorumlarımı da foruma eklerim.

gecen sene pizzada 8 ay günde 9 saat honda activa kullanmış biri olarak
    activanın sağlamlığına ve konforuna erişebileceğini zannetmiyorum.ancak 125 cc olması ve kasasının kendi içinde olması trafikte boşluklara activadan daha rahat girmesini sağlayabilir. ayrıca manevrası da iyiyse bu da dar yerlerde bir avantaj.yine de activaya verilecek 1000- 1500 ytl fazladan para inanın gereksiz bir para değil.şehirici ticarinin taçsız kralı activa

Motosikleti
    Var
    Geçen gün servisteyken (hem satış/hem servis) birileri geldi 4 tane birden aldı..
    Sordum servise, şuanda haftada 5 ila 10 arası satılıyormuş..

Varsa kullanıcıları yorum yapabilirmi acaba?

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    Alıntı Osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen gün servisteyken (hem satış/hem servis) birileri geldi 4 tane birden aldı..
    Sordum servise, şuanda haftada 5 ila 10 arası satılıyormuş..

Varsa kullanıcıları yorum yapabilirmi acaba?
    bugün kullandım bu motordan işim gereği.az da olsa umutluydum bu motordan.
    işte yorumum :
    düşünce güzel.sadece ticari amaç için bir motor üretilmiş iş motoru.
    pazarlaması da iyi sanırım yollarda görmeye başladık bu motorlardan.
    ancak mondial firması keşke bu iş yapanlara sorsaymış "ne önemlidir ne değildir bir dağıtım motorunda" diye.daha randımanlı bir araç çıkardı ortaya.
    bunun dışında tek kelime ile bu motora verilen paraya tek kelimeyle yazık. 4 tane alan esnafa da üzüldüm açıkçası.
    küçük ve orta ölçekli işletmeler bence bu motora para bağlamamalı.ayrıca bir firma sürücüsü de düşünmeli

bu motora insan binecek

çalıştığım yerde 4 tane bundan var gerisi activa
    bana 125 upm denk geldi daha bir senesi dolmamış motorlardan en temizini seçtim. onun da arka freni tutmuyordu ön düzeni sallanıyordu. arkadaşım vardıyadan çıkana kadar bende kaldı(3,5 saat)

işte izlenimlerim:
    -titreşim had safhada

-diz mesafesi dar.kurye alırken boyuna dikkat etmek lazım.

-koltuğu rahatsız

-egzozları düşüyor dayanıksız.tüp egzoz yerine yassı egzoz kullansalardı daha iyi olurdu.

şehiriçinde dar alanlarda manevraları beni hayal kırıklığına uğrattı bu kadar

küçük bir motor bu kadar mı kötü dönüş yapar.

-el freni yok, ki bu rampa olan sokaklarda çok işe yarıyor.

-yan ayaklık çalışmıyor.

-el freni konmamış bir scootera nedense "engine stop düymesi konmuş saçma
    sapan yerlerde duruyor
    -ön süspansiyon kasislerde çukurlarda yeteri kadar darbe emmiyor.125 zn lerdeki veya activa ve beatlerdeki beşikli sistem çok daha etkili.
    -gövdeye entegre bagaj küçük kalıyor kilidi takılıyor.pizzacılar hedeflenmiş bir de.bunu hedefleyenler hiç 4 tane mega pizzayı üstüste görmüşler mi acaba ? hadi pizzaları dürüm yapıp sığdırdık bir şekilde litrelik kolayı nereye koyacak bu adam ?

-plastik aksamı dandik bence demirden yapsalardı daha iyi olurdu.dağıtım amacına hizmet eden araçlar park esnasında çarpma düşürülme gibi etkilere maruz kalıyor.

-tek kişilik oturma pozisyonundan dolayı yeri geldiğinde bir personeli başka bir
    şubeye pratik bir şekilde taşımak imkansız.

-öndeki üstü açık bölme rüzgarlı veya yağmurlu havalarda ne işe yarar çok merak ediyorum.

-çok yorucu bir motor. bu işin içinde olanlar yaptıkları ek işle beraber ortalama 10 -12 saat yoğun trafikte yolda olan insanlar.ayrıca benim gibi keyifli bulduğu için bu işi yapan da birçok motorcu var.sürüş keyfi 0 bu motorda keyif alamadıktan sonra bu kadar zor ve tehlikeli bir işi niye yapar ki insan :D
    farı çok aşağıda tasarlanmış 12 v olmasına rağmen yeterli aydınlatmayı sağlayamayabilir.
    -en büyük artısı ataklığı performansı onu da berbat yol tutuşuyla mundar ediyor.

bence 2800 tl ye bu saçma plastik yığınından alacağınıza işyeriniz için illa ekonomi yapmak istiyorsanız 1500 1800 tl arası mondialllerden alın.kalite olarak eksiği var fazlası yok.

ya da suzuki an125 kymco agility yamaha cygnus gibi motorlar da koruma demiri ilavesi ile daha randımanlı kullanılabilir.ama yine de activa almak uzun vadede en karlısı diye düşünüyorum.biraz yavaştır ama hata kabul eden yağ harici masraf çıkarmayan konforlu bir motordur.honda istemiyorsanız tgbnin scooterlarına da bakabilirsiniz.

yarın yine bu saçma motor bana denk gelecek diye uykum kaçtı ve bu kadar yazı yazdım.dilerim birileri okur da bir faydası olur.mondial gibi türkiyede başarılı satış rakamlarına ulaşmış bir firma çok hafife almış bu yemek ve dağıtım sektörünü.biraz araştırma ile çok daha iyi olabilirdi.

Alıntı crxforever adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dilerim birileri okur da bir faydası olur.
    Ben okudum ve faydası oldu, teşekkür ederim.

Dediğin gibi düşünce güzel ama bir bilene sorularak imal edilmemiş demek ki.

Salihyet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çok iyi kaçıyor, activa tozu yutuyor bu motorun yanında.. ama sağlamlık konusunda 2 yıllık tecrübe ister..
    Yorum yok!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler