Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Daytona 675

Motovento
    REKLAM ALANI
    tubejh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ankara- Tekirdağ( Çerkezköy)-Çanakkale- artık nere olursa :)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 700
    bu makinanın Bakımın 1000 km yapılması gerekmiyor mu ? bakım aralıklar rodajdan sonra kaç km de bir yapılıyor ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    krd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı tubejh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu makinanın Bakımın 1000 km yapılması gerekmiyor mu ? bakım aralıklar rodajdan sonra kaç km de bir yapılıyor ?
    İlk bakımı 800km de yapılıyor. Sonraki bakımlar 10bin ve 20bin km.

Yağmur öncesi ve sonrası.

wolrath, glock, apisto ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

AbstractTech - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu başlık çok fazla sessiz. Biraz hareketlendirmek lazım.

merhaba bu modeli nasıl oluyorsa yeni tanıdım ama anlamadıgım tarafı 3 silindir haliyle bizim 4 silindirler gibi ses veriyor?

Coach_k - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xciting R
    Alıntı velizrsln adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba bu modeli nasıl oluyorsa yeni tanıdım ama anlamadıgım tarafı 3 silindir haliyle bizim 4 silindirler gibi ses veriyor?
    Makien 3 silindirli ama 4 zamanlı. 4 japona yakın bir sesi var. eğer k&n filtre takarsan daha da canlı ses alabiliyorsun
    Straights are for Fast Bikes, CORNERS are for FAST RIDERS !

Merhaba arkadaşlar. Bu motorun rodaj sonrası yakıt tüketimi tahmini olarak hangi değerlerde?

Alıntı Triple adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar. Bu motorun rodaj sonrası yakıt tüketimi tahmini olarak hangi değerlerde?
    Kullanıma göre değişiyor.

Karışık ortalamam 6.5 lt (son 2bin km, şehir içi dışı gazlamalı-sakin dahil). Şu an 7bin km de.

Alıntı krd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kullanıma göre değişiyor.

Karışık ortalamam 6.5 lt (son 2bin km, şehir içi dışı gazlamalı-sakin dahil). Şu an 7bin km de.
    Orta siklet bir motor için ideal bence. Birkaç aydır takipteyim fakat kullanan kişi sayısı az sanırım. Bu arada maşallah diyelim de nazar değmesin.
    krd bunu beğendi.

Motosikleti
    Xciting R
    Altın Elbiseli Adam Triumph 675R incelemesi ;

https://www.youtube.com/watch?v=lqqhZ1aDytY

Makine, 150-160km hızda 6.1lt şehir dışı yaktı harcaması yapıyor

Motosikleti
    Mt-07
    Güzel motormuş aea videosunu seyrettim beğendim, 600 lük ss içinde değişik bir alternatif. Amortisör ve frenler gerçekten başarılıymış.

Benim de motorum 3 silindirli çok seviyorum sesini. 4 silindirliden daha tok ve oturaklı bir sesi var.

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Tam benlik motormuş yawyedek parçası bakım masrafları nasıl acaba

Motosikleti
    Xciting R
    Türkiye - KORLAS'da. İstenilen hemen hemen bütün yedek parçaları getiriyorlar. Bakım olarak diğer SS'ler ile aynı. her 6.000km de bakıma giriyor. 3.1 litre yağ alıyor, ben son bakımında k&n filtre kullandım ama bir çok parçası başka japon motorları ile uyumlu...

Eski_kasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-03 660 / tvs apache 150
    675 normal versiyona bakıyorum bende canımız sıkılmaz inş.

Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Eski_kasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    675 normal versiyona bakıyorum bende canımız sıkılmaz inş.
    Sorularınız varsa cevaplamaya çalışayım
    Eski_kasa bunu beğendi.

Motosikleti
    Madde madde yazıyorum hocam o zaman teşekkürler ilginden dolayı

Titreşim varmıdır

Uzun yolda yorarmı uzun yoldan kastım max.300 km

Yakıt sormucam benim motorum 6-7 lt yakıo ztn tahminim buda öyledir. veya neyse artık yaz sana zahmet.

Rüzgar ile arası nasıl motorun

Şehir içinde olmaz sanırım bu motor ama kullandıysan şehir içinde yorumlarını beklerim

Naked 660 cc MT-03 Kullanıyorum bu motora geçtiğimde ''noluoz mk'' dermiyim ?

vsvs kendi görüşlerin vs varsa eklemek istediğin makbule geçer. Tekrar alakan için teşekkür ettim.

EDİT : R versiyonu ile arasında DAĞLAR KADAR FARK varmı ? Yılda 1-2 defada piste girerim.

Motosikleti
    Xciting R
    daytona 675 3 silindirli ama 4 zamanlı bir motor kullanır, titreşimi yarış motoruna göre normaldir,

R versiyonundak Öhlins amortisörler gerçekten çok başarılı eğer piste girmeyi planlıyorsan R versiyonunu al,

Gidon düşük seviyededir, öne doğru eğilmeden rahat sürmek biraz zor, artçı alırsan arkana kuyruk yukarıda olduğu için depodan tutunmakta çok zorlanır, 10.000 km dir ve hala 675r kullanıyorum, merak ettiğin ne varsa sorabilirsin

Motosikleti
    Alıntı Coach_k adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    daytona 675 3 silindirli ama 4 zamanlı bir motor kullanır, titreşimi yarış motoruna göre normaldir,

R versiyonundak Öhlins amortisörler gerçekten çok başarılı eğer piste girmeyi planlıyorsan R versiyonunu al,

Gidon düşük seviyededir, öne doğru eğilmeden rahat sürmek biraz zor, artçı alırsan arkana kuyruk yukarıda olduğu için depodan tutunmakta çok zorlanır, 10.000 km dir ve hala 675r kullanıyorum, merak ettiğin ne varsa sorabilirsin
    hocam soruları 1 üst mesaj'da yazdım madde madde aklıma gelenler bunlar ordan cevaplarsan sana zahmet ayrıca pist olayı dediğim gibi yılda 2 defa gazımı almak için sağda solda patlamayalım die yani. öyle zaman yapmak için deil yani pist amacım :D normal versiyonda pistte çok mu sönük kalırki ?

Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Madde madde yazıyorum hocam o zaman teşekkürler ilginden dolayı

Titreşim varmıdır

Titreşim 8000 devirden sonra başlıyor ve ayak uyuşmasına kadar gidiyor. 80km'lik bir sürüşün ardından dinlenmek gerekiyor.

Uzun yolda yorarmı uzun yoldan kastım max.300 km

Ben çıktığımda ortalama 200km yapıyorum. Örn rotam şu. Şile-teke-ağva ve geri dönüş. Tekede darlık yolunda 50 km kadar antrenman yapıyoruz(sarkma, gaz kontrolü, konumlanma vb) Eve geldiğimde üzerimden kamyon geçmişe dönüyorum. Ama aldığım tatmin duygusu inanılmaz. Başka motorlu araçta böyle olur mu bilemem

Yakıt sormucam benim motorum 6-7 lt yakıo ztn tahminim buda öyledir. veya neyse artık yaz sana zahmet.

8lt/100km tüketimi var. Ben gazı çekinmeden açıyorum.

Rüzgar ile arası nasıl motorun

Hiç bir sıkıntısı yok. 250+ giderken dahi kaskta türbülans oluşmuyor(rx7 gp kullanıyorum)

Şehir içinde olmaz sanırım bu motor ama kullandıysan şehir içinde yorumlarını beklerim

Doğru oturuş pozisyonundaysan yormaz. Bir naked değil tabi.

Naked 660 cc MT-03 Kullanıyorum bu motora geçtiğimde ''noluoz mk'' dermiyim ?

09' dan geçtim hiç öyle "noluyoz .." demedim. 03 ten sonra dedirtir ama. Sonuçta tek silindirli canı belli olan motor.

vsvs kendi görüşlerin vs varsa eklemek istediğin makbule geçer. Tekrar alakan için teşekkür ettim.

R versiyonu ile arasında DAĞLAR KADAR FARK varmı ? Yılda 1-2 defada piste girerim.

R'ı kullanmadım ama bendekinin süspansiyonları ve frenleri harika. R'a geçer miyim bilmiyorum. Ben her ay piste gidiyorum çiçek gibi valla. Video atarım yakında. 09 un videosunu koyayım, daytona da gelir yakında

bunun dışında bir kaç yorum yapayım.

Tek kusuru gidon amortisörünün yeterince sert olmaması. 10bin km 600RR kullandım. Tek aradığım bu oldu. 1-2 defa tank slapper yaşıyordum ve korkuttu. RR da hiç olmamıştı. Bunun dışında bana yaşattıkları RR ın çok ötesinde.

motor 4000 devirden sonra canlı. 09 ile rolling yaptık o canavara boyun eğmedi. Yakında videosu geliyor.

Motor çok hafif(ıslak 184 kg), inanılmaz kıvrak(rake açısı 22.9).

Monoblock kaliperler, çelik fren hortumları standart. ABS kapatılabiliyor. Pistte sert frenajda seleden havalandım(Harika yavaşlıyor alet)

Supercorsa SP ile geliyor, kullanayan bilmez bu lastiği. Onun için övmüyorum, kullanmanız lazım. Yalnız şu anda lastik 2400 de ve yarım saat pist gördü. Bitmek üzere

Orjinal ekipman quickshifter taktım ve mutlaka alınmalı.

Bak canım motora binmek istedi

Aklıma gelirse eklerim.

Motosikleti
    MT 60 RS corsa kullanıyorum bende pirellinin tadı başka. Vall zahmet oldu Reşit teşekkür ederim. Ayrıca fiyat olarak emsallerine göre epey geride olan bi motor sağladığı bu kadar güzelliğe rağmen nasıl tutulmamış TR de hayret valla, tekrar teşekkür ettim ras gelsin
    Edit : sormayı unuttum viraja girdiğinde arka maşanın tepkisi nasıl ? Esneme yapıyormu bu çok mühim
    Reşit bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler