Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Daytona 675

Motovento
    REKLAM ALANI
    krd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar sonunda yeni bebeğim TRIUMPH DAYTONA 675 ABS yi dün teslim aldım.

Öncelikle KORLAS firmasına sürecin en başından en sonuna kadar gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür ediyorum buradan.
    Kendileri ile hiç bir konuda sıkıntı yaşamadım. Kızıltoprakta yeni açılan 2 katlı Triumph mağazasına ciddi para harcanmış ve her uğradığımda kalabalıktı. Korlas çalışanları hep nazik şekilde sorularımı cevapladılar, evraklar faturalar belgeler herşey eksiksiz teslim edildi. Motoru teslim ederken de bizzat yakın ilgi alaka vardı -al motoru git- der gibi değil yani.

Tabiiki olması gereken ve normali bu ama daha önce sıfır motor almaya dükkanına girdiğimde yerinden bile kalkmaya tenezzül etmeyen (kawasaki z-moto) esnaf bozuntularını görünce insan seviniyor. Yeri gelmişken önceki motorumu aldığım doğu batı honda'danda aynı kalite de hizmet ve ilgi gördüğümü belirteyim.

Triumph Daytona'yı uzun zaman önce kafama koymuştum ancak TR de distribütörü olmaması, servis ve parça sıkıntısı olduğundan yanaşamamıştım. Şu an bu konularda sıkıntı çıkmayacağını umuyorum

Motora gelirsek, bundan önceki motorum 2011 honda cbr600fa idi. Onu satınca ilk niyetim honda cbr600rr abs almaktı ancak honda ya defalarca yazmama rağmen TR ye getirmediler. Abs li bir supersport makine isteyince seçenekler çok sınırlı.

Triumph'un KORLAS tarafından getirileceğini öğrenince yaptığım araştırmalar sonucunda bu motoru almaya karar verdim (hatta bir ara kawasaki 636r abs almak üzereydim dükkana (z-moto) girdiğimde eleman ayağa kalkıp yanıma gelip -buyrun-yardımcı olalım-hoşgeldiniz- deseydi hasbelkadar şu an bir kawa 636 ya bile binebiliyor olabilirdim allah korumuş

Daytona ya gelecek olursak, henüz rodaj da olduğu için pek bir numara yapmadım. Şehir içinde yaptığım 100km den sonra ilk izlenimlerim, motorun çok kararlı olması, dönüşlerde hızlanmalarda (3 silindir li 675cc nin karakterinden de kaynaklı), düşük devirlerde kullanılabilir torku olması, sürekli vites istememesi, gösterge panelinin detayları, sesi, en ince detayına kadar üst seviye işçilik (artçı selesinin altındaki dikişlere kadar). Kullanımının çok zevkli olması ve yanıltıcı davranmaması.

Bugün cadde ve sahilyolunda yoğun trafikte 2 tur attım, oturuş pozisyonundan olsa gerek avuç içim ve bileğim biraz ağrıdı trafikte beklemekten, birde aynalara biraz eğilerek bakmak gerekiyor dik konumda beklerken.

Yoğun trafikte motorun bacaklarıma verdiği sıcaklık (fan açınca) CBR600FA kesinlikle daha az ki o pek supersport bile değildi.

Şu an aklıma gelenler bunlar, bu da bugün çektiğim fotoları:

Volki34, forewer, Reşit ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    vejihi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ninja 250r, Honda CBR 600FA, Yamaha MT-07
    Hayırlı olsun, kazasız güzel günlerde kullanırsın umarım.

Daytona benim de bir sonraki motor için düşündüğüm bir model, fakat malesef Euro ve vergi yüzünden fiyatı uçmuş durumda. O fiyatlara da çıkarsam herhalde 636 alırım düşünüyorum ama bakalım şimdilik 600fa'm ile mutluyum.

Rodaj tamamlanıp motora biraz daha alışınca bir 600fa karşılaştırması da yazarsan sevinirim. Çok güzel motor tekrar hayırlı olsun, keyifli sürüşler...

Motosikleti
    YAMAHA MT-07
    Kazasız belasız binin... Kalite akıyor resmen....

Alıntı vejihi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun, kazasız güzel günlerde kullanırsın umarım.

Daytona benim de bir sonraki motor için düşündüğüm bir model, fakat malesef Euro ve vergi yüzünden fiyatı uçmuş durumda. O fiyatlara da çıkarsam herhalde 636 alırım düşünüyorum ama bakalım şimdilik 600fa'm ile mutluyum.

Rodaj tamamlanıp motora biraz daha alışınca bir 600fa karşılaştırması da yazarsan sevinirim. Çok güzel motor tekrar hayırlı olsun, keyifli sürüşler...

Teşekkür ederim, bende ikisi arasında kalmıştım, ancak yeni daytonanın artıları ağır bastı. Genel açıdan düşününce yeşil ninja dan binlerce var, triumph tan 3-5 tane var

Birde şöyle bir durum var; kalkışta ve ara hızlanmalarda ninja 636 dahil 600lük japonları bozuyor (test değerleri). Ancak son hızda 10km kadar daha yavaş kalabilir.

Şimdi adam 35bin tl honda 600RR a istiyor, ABS yok, pirelli supercorsa lastik yok, kaydırmalı debriyaj yok, daytona gibi bir üst sınıf işçilik yok, alt devir de tork daha az, son hız hariç her hızlanmada geçiliyor, son hizda da az bir fark var. Aradaki fark 4000 tl. O zaman daytona bedava.

600FA ya göre kullanımı daha kolay, alt devirlerde bayıp vites istemiyor, şanzımanı vitesler yağ gibi sessiz geçiyor. Hızlanmak istediğinizde kaçıncı viteste olduğunuzun bir önemi yok. 2.5 sene sadece 600FA kullanıp buna bindiğim andan itibaren hiç yadırgamadım. Kullandıkça ekleme yapacağım.

Son olarak rodaj bakımı ilk 800km de, daha sonraki bakım aralığı senede bir veya 10bin km de bir hangisi önce gelirse.

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:12 ----------

Alıntı Volki34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kazasız belasız binin... Kalite akıyor resmen....
    Teşekkürler
    Volki34 bunu beğendi.

umurcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    güle güle, kazasız belasız, lastiği ile zemin arasındaki sürtünme sekteye uğramadan kullanın

çok çok güzel motor
    krd bunu beğendi.

Motosikleti
    cf moto 400
    Resimlerden kalite akiyor desem yeridir heralde. Ayriyetten marka fasistligi yapildigi bu topraklarda kararli olmanizdan dolayi sizi ayri bir tebrik ederim.
    krd bunu beğendi.

Bulent78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600f Hornet
    on numara beş yıldız motor, dört silindir hastası olmayan adam için kersinlikle daha mantıklı dediğiniz sebeplerden. Bir de Yamaha gibi biraz damping yapsalar fiyatlarda o zaman bence patlama yapması gereken bir makinadır. Bir street triple en çok kullanmak istediğim naked makinaların başında gelir. Gerçi Korlas sayesinde fiyatlar biraz düştü diye biliyorum ama yine de biraz daha düşürseler de halka inseler ya yamaha gibi

Lastiklere de bayıldım bu arada, standart olarak gelmesi takdire şayan. Barkın ın motor güzel ama standart lastikleri çöp diyemeyeceği bir makina sonunda

Motosikleti
    hyperstrada
    R'da öhlins süspansiyon falan var ama sanırım piste çıkmayacağınız için gerek yok dediniz, honda ile kıyaslamanızı tamamen katılıyorum, 600 cc 4 silindir şehir içinde çuvallıyor gerçekten. hayırlı olsun motorunuz.

Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok güzel motor, güle güle kullanın kazasız belasız. Lastikleri yeter Barkın abiye vermeyi düşünürsünüz umarım, benim ve çevremde bir çok insanın çok merak ettiği bir motor. Birde AEA ağzından dinlesek fena olmaz. Kardeş gelebilir bunun yanına. Yakın zamanda tanışmak dileğiyle
    krd bunu beğendi.

Alıntı rıfkı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    R'da öhlins süspansiyon falan var ama sanırım piste çıkmayacağınız için gerek yok dediniz, honda ile kıyaslamanızı tamamen katılıyorum, 600 cc 4 silindir şehir içinde çuvallıyor gerçekten. hayırlı olsun motorunuz.
    Teşekkür ederim. R modelindeki farklar; öhlins amörtisör, quickshifter vites, ve brembo fren sistemi.

Bu özelliklerin farkı piste girince ortaya çıkıyor deniyor yorumlarda. Şehir içinde bir öhlins amörtisörün hakkını verecek durum olmaz (incelemelere dayanarak yaziyorum gene) ve üzerindekilerde zaten iyi kalitedeler.

Aslında R modeli için verilecek fiyat farkı bu aksesuarları tek tek taktırmaktan daha ucuz ama işte o fiyat farkı 2000 euro birkaç yüz euro iskonto yapıyorlar ama pisikolojik sınırımın üstünde kaldı o yüzden R almadım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:39 ----------

Alıntı Bulent78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    on numara beş yıldız motor, dört silindir hastası olmayan adam için kersinlikle daha mantıklı dediğiniz sebeplerden. Bir de Yamaha gibi biraz damping yapsalar fiyatlarda o zaman bence patlama yapması gereken bir makinadır. Bir street triple en çok kullanmak istediğim naked makinaların başında gelir. Gerçi Korlas sayesinde fiyatlar biraz düştü diye biliyorum ama yine de biraz daha düşürseler de halka inseler ya yamaha gibi

Lastiklere de bayıldım bu arada, standart olarak gelmesi takdire şayan. Barkın ın motor güzel ama standart lastikleri çöp diyemeyeceği bir makina sonunda
    Bülent bey teşekkür. Memleketi ingiltere de ki şatış fiyatı 34500 TL (R olmayan benimki) burada 38500 TL şu an euro kuruyla. Korlasın fiyatı kabulümdür ama kim istemez daha ucuzlamasını ABD de 25.500TL ye satılan cbr600rr ın burada 35bin tl olmasından iyidir.

Diablo supercorsa çok çabuk ısınıyor ve kavrıyor yolu bu sayede. Asfaltlarımızın kalitesizliği göz önünde bulundurulursa bir lastiğin çabuk ısınabilmesi yol tutuş açısından hayati önemli.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:47 ----------

Alıntı Reşit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok güzel motor, güle güle kullanın kazasız belasız. Lastikleri yeter Barkın abiye vermeyi düşünürsünüz umarım, benim ve çevremde bir çok insanın çok merak ettiği bir motor. Birde AEA ağzından dinlesek fena olmaz. Kardeş gelebilir bunun yanına. Yakın zamanda tanışmak dileğiyle
    Teşekkür ederim Reşit bey istediğiniz zaman bakabilirsiniz motora. Barkın bey de burayı okuyorsa mesaj atabilir.

Motosikleti
    hyperstrada
    Bülent bey teşekkür. Memleketi ingiltere de ki şatış fiyatı 34500 TL (R olmayan benimki) burada 38500 TL şu an euro kuruyla. Korlasın fiyatı kabulümdür ama kim istemez daha ucuzlamasını ABD de 25.500TL ye satılan cbr600rr ın burada 35bin tl olmasından iyidir.
    Bu kıyaslama olmamış çünkü daytona da Amerika'da 25,500 tl, o mantıkla honda'nın tr fiyatı ucuz bile denebilir.

Alıntı rıfkı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu kıyaslama olmamış çünkü daytona da Amerika'da 25,500 tl, o mantıkla honda'nın tr fiyatı ucuz bile denebilir.
    Haklısınız abd fiyatına bakmamışım, daytona' nın birçok özelliğine göre fiyatı ucuz kalmış diyebiliriz herhalde

Bugün 122km lik istanbul-yalova gezisinden sonra yorumlarım; toplam km 300 henüz, oturuş pozisyonuna yeni yeni alışıyorum, doğru oturmayınca avuç içleri, bilekler ve bel ağrıyor. Arada bir dikleşerek sürüyorum. Sürüş pozisyonu bana tatlı-agresif geldi CBR600FA ya göre. Onda böyle bir gezi sonrası hiç bir tarafımda bir ağrı olmuyordu hiç (toplam km 15bin 600FA ile).

Hoş, tatlı yorgunluk yani çok zevk alıyorum motordan komut vermesi gazı ayarlamak DAHA KOLAY geldi, motor kararlı, gaz kolu milimetrik açma kapamalara aynı oranda tepki veriyor en ufak bir sürpriz yapmadı. Amortisör geri sekme-sönümleme ayarları standart konumdalar.

İlk rodaj aşamasına göre 500km boyunca 5bin deviri geçmeyin diyor (deponun üzerindeki stickerda yazıyor), 6.viteste maksimum 93km/h hız yaptım henüz 5bin deviri geçmedim.

3 aşamalı rodaj önerilmiş, ilk 500km 5bin devir, 500-1000km arası 6bin devir ve 1000-1500km arası 7bin devire kadar çıkılmalı diyor. Sağlam irade lazım

TİTREŞİM; Sıralı 3 silindirin bir artısı daha: 4 silindirli 600 den DAHA AZ TİTREŞİM var. Doğrumu yanlışmı bilmiyorum tekniğini ama bir ustanın dediği üzere bu motor 1-2-3 şeklinde çalışırken sıralı 4; 1-2-4-3 olarak çalışırmış. Bu konuyu araştırmadım ama CBR600FA dan daha az titreşimli buna eminim.

Tamamen durmadığım sürece hiç 1 e atma ihtiyacı hissetmedim 2. vites her işi görüyor, 3 e de atmaya gerek görmedim ve bunlar hep 5bin deviri geçmediğim halde.

122 km lik toplam yolu çok az trafikli az dur kalklı çoğunluğu otoban olmak üzere ve 80-90km/h arası gidince yakıt tüketimi 5.0L/100km olarak gösteriyor şimdilik.

cenkito bunu beğendi.

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı krd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün 122km lik istanbul-yalova gezisinden sonra yorumlarım; toplam km 300 henüz, oturuş pozisyonuna yeni yeni alışıyorum, doğru oturmayınca avuç içleri, bilekler ve bel ağrıyor. Arada bir dikleşerek sürüyorum. Sürüş pozisyonu bana tatlı-agresif geldi CBR600FA ya göre. Onda böyle bir gezi sonrası hiç bir tarafımda bir ağrı olmuyordu hiç (toplam km 15bin 600FA ile).

Hoş, tatlı yorgunluk yani çok zevk alıyorum motordan komut vermesi gazı ayarlamak DAHA KOLAY geldi, motor kararlı, gaz kolu milimetrik açma kapamalara aynı oranda tepki veriyor en ufak bir sürpriz yapmadı. Amortisör geri sekme-sönümleme ayarları standart konumdalar.

İlk rodaj aşamasına göre 500km boyunca 5bin deviri geçmeyin diyor (deponun üzerindeki stickerda yazıyor), 6.viteste maksimum 93km/h hız yaptım henüz 5bin deviri geçmedim.

3 aşamalı rodaj önerilmiş, ilk 500km 5bin devir, 500-1000km arası 6bin devir ve 1000-1500km arası 7bin devire kadar çıkılmalı diyor. Sağlam irade lazım

TİTREŞİM; Sıralı 3 silindirin bir artısı daha: 4 silindirli 600 den DAHA AZ TİTREŞİM var. Doğrumu yanlışmı bilmiyorum tekniğini ama bir ustanın dediği üzere bu motor 1-2-3 şeklinde çalışırken sıralı 4; 1-2-4-3 olarak çalışırmış. Bu konuyu araştırmadım ama CBR600FA dan daha az titreşimli buna eminim.

Tamamen durmadığım sürece hiç 1 e atma ihtiyacı hissetmedim 2. vites her işi görüyor, 3 e de atmaya gerek görmedim ve bunlar hep 5bin deviri geçmediğim halde.

122 km lik toplam yolu çok az trafikli az dur kalklı çoğunluğu otoban olmak üzere ve 80-90km/h arası gidince yakıt tüketimi 5.0L/100km olarak gösteriyor şimdilik.

http://img.photobucket.com/albums/v2...ps1fbfe4ee.jpg

http://img.photobucket.com/albums/v2...ps889f106a.jpg

http://img.photobucket.com/albums/v2...ps25d9d1c7.jpg

http://img.photobucket.com/albums/v2...psfb5267b9.jpg

http://img.photobucket.com/albums/v2...psca24083a.jpg

http://img.photobucket.com/albums/v2...psc2d14107.jpg
    Hayırlı olsun motorunuz çok güzel hep imrenerek baktığım bir model Kazasız belasız sürüşler. Abs si olan bir SS alarak çok iyi bir seçim yapmışsınız. Teknik servis ve yedek parça açısından Z-moto'dan kötü olacağını hiç sanmıyorum, hatta tahminim çok daha iyidir.

Dediğiniz gibi bu rodaj olayı sağlam irade istiyormuş, kendimi yerinize koydum da uyarsanız helal olsun Yakıt tüketimi de çok iyiymiş. Tek eksisi olarak 25cc için bir üst MTV grubuna girmesi.
    krd bunu beğendi.
    2010 Kanuni Breton 21.000km|2013 Kuba XR 125 8.000km|2012 Hyosung GT250R 25.500km|2016 Bajaj Pulsar 200NS 14.500km|2018 Motolux Rossi 50(King 139)|2013 Mondial Mash 150 6.000km|2017 Mondial Drift 135 6000km|2021 RKS Azure 50|2022 Arora Freedom 50|2023 Hero Dash 125

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Güle güle kullanın motorunuz gerçekten çok güzel.Bu motora hayran ve seveni çok olsa da sahibi pek olmadığı için başlık pek canlı değil.Lütfen zaman buldukça yazmaya çalışın belki yanınıza kardeş motorlar gelir
    krd bunu beğendi.

Alıntı Green Arrow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güle güle kullanın motorunuz gerçekten çok güzel.Bu motora hayran ve seveni çok olsa da sahibi pek olmadığı için başlık pek canlı değil.Lütfen zaman buldukça yazmaya çalışın belki yanınıza kardeş motorlar gelir

Teşekkürler evet şu an sanırım 3 tane dolaşıyor piyasa da o yüzden pek yazan yok

Şu an 550km deyim. Dün körfez yolundan istanbul yalova yaptım, rodaja halen sadığım 5bin deviri geçmeden 2.5 saat civarı sürdü yol (80-90km hızla).

Oturuş pozisyonu açısından, sürekli kapanarak gidemeyeceğim için bileklerim gene biraz ağrıdı, ancak çok tatlı keyifli bir yorgunluk.

500km yi geçtiğim için 6bin devire çıkmaya başladım dönüşte (2.rodaj aşaması), az biraz daha neye bindiğimin farkına vardım. 6-7 bin devirde eksozun sesi hiç videolardaki gibi değil eğer izlediyseniz youtubedan. Gayet TOK ve böğürden geliyor anlatabildiysem (standart egzos).

Yakıt ortalaması 4.2L/km gösterdi toplam (200km civarı yol yaptım dün). Şehir içinde trafikte tam durmadığım sürece 2.vites yeterli oluyor.

ABS birkaç kere kullandım, başarılı, kayma-sapma çizgiden çıkma yok.

umurcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    illa diyosun ki biriktir paranı al bi street triple bi kere daha güle güle kullan. hepten güle güle
    belki ss bir motor için çok alışılmış bir soru olmayacak ama aynalar kıs göründü biraz gözüme, aynalar nasıl trafikte?

şu da bulunsun burada
    https://www.facebook.com/photo.php?v=699535330102567
    krd bunu beğendi.

Alıntı umurcan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    illa diyosun ki biriktir paranı al bi street triple bi kere daha güle güle kullan. hepten güle güle
    belki ss bir motor için çok alışılmış bir soru olmayacak ama aynalar kıs göründü biraz gözüme, aynalar nasıl trafikte?

şu da bulunsun burada
    Teşekkürler. Aynaları kullanmak için biraz eğilmek gerekiyor yani ayna pozisyonu motorun sürüş pozisyonuna göre ayarlanmış.

İç bükey ayarı olması lazım ama kitapta göremedim servise gittiğimde soracağım.

Katlanması ve açması çok kolay trafikte araçların arasından geçerken hemen katlanabiliyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:53 ----------

Alıntı umurcan adlı üyeden alıntı Mesajı göster

şu da bulunsun burada
    Video fenaymış bu arada

tubejh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ankara- Tekirdağ( Çerkezköy)-Çanakkale- artık nere olursa :)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 700
    Hayırlı olsun. Allah kazasız binmeyi nasip etsin.
    krd bunu beğendi.

Bugün 850km de, korlas kızıltoprak ta rodaj bakımı ve kontrolleri yapıldı.

Servis kısmında ve mağazada ilgi-alaka ve ÖZENLİ İŞÇİLİK var. Ortam temiz ve düzenli.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler