Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung (S&T) GT 650 Comet Kullanıcıları...

Motovento
    REKLAM ALANI
    UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Hayırlı olsun.
    Yine sağ gösterip sol vurdun. Bi kere de burada dediğini yap be kardeşim alla alla
    Bir de NİYE sorusunun cevabı ne?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı UNdocab adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun.
    Yine sağ gösterip sol vurdun. Bi kere de burada dediğini yap be kardeşim alla alla
    Bir de NİYE sorusunun cevabı ne?
    Eyvallah. Ben kendimi çözemedim, Hyosung'a da şans eseri uğramıştım.

Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hani tebrik kutlama başlığı? Hani resimler ?
    Açarım bir ara. Çok yorgunum + hafta sonu sınavlar mınavlar. Sonra gelir konum.
    www.motorumla.net

Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    değişik misin olm sen :D
    inzell bunu beğendi.

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Bu gt650 başlığında da bu motora meraklılar dışında her konuşuyor ha
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

sessizsakin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    benelli tnt25
    nedir bu akülerden çektiğim.... 1 ay durdu mu ölüyolar ...

İnzell... Bu M800, suzuki intruder ise lütfen ilişiğimizi keselim :D
    !?

VZ 800 Intruder M800 hacı. Niye kesiyor muşuz?
    Kalkışta alırım ona göre. :D
    www.motorumla.net

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    Alıntı bektas46 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar genelde 2005 hyosung gt650 comet yedek parcayı nerelerden temın etmektesınız

!!! arkadaslar slm alanınız yok mu ya aranıza yenı katılan bırı olarak lutfen....
    hayırlı olsun bektaş aldın tabiki motoru resminide koymazsın şimdi nazar değer diye hayırdır sana ne lazım ufak tefeklermi yoksa büyük motor parçalarından mı bahsediyorsun mesela yag filtresi fren balataları vs vs mı yoksa piston sekman gibi motor parçalarımı lazım ?? parça konusunda takılırsan faceden yaz bende araştırırırm(bu arada umarım tanıdın )ahmet g.antepden gt250r

Motosikleti
    HYOSUNG Gt650 YENİ TARZIM :D
    Alıntı fearlesboyy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun bektaş aldın tabiki motoru resminide koymazsın şimdi nazar değer diye hayırdır sana ne lazım ufak tefeklermi yoksa büyük motor parçalarından mı bahsediyorsun mesela yag filtresi fren balataları vs vs mı yoksa piston sekman gibi motor parçalarımı lazım ?? parça konusunda takılırsan faceden yaz bende araştırırırm(bu arada umarım tanıdın )ahmet g.antepden gt250r

allah razı 0lsn ahmet edem mt dekı arkadaslar kurmus bı sohbet kendı aralarında konusup durmakdalar.....

evet ufak tefek hava-yag fıltresı balata vb... cok sukur suan ıcın bırsey yok gıbı duruyor buyk parcalarda bu arada saseyı sıyaha boyatmayı dusunuyorum sence nasl olr yen modeller o sekılde vede yakısmıs ama boyayınca ınsan oglu ters tepkı verecegını dusunuom ne yapmalı bılmıyorum..
    fearlesboyy bunu beğendi.

Tavsiyem şasen temizse boyamamandan yana. Satarken sıkıntı yaşayabilirsin. Bu arada parça ihtiyacın olursa bana ulaşabilirsin.
    www.motorumla.net

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    bence sakın boyama motorda herşeyi boya ama şaseyi boyama son sahibi sen olursun

_engiin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gt 650
    Mrb arkadaslar,yeni aldığım gt 650 ile İstanbul-Gaziantep-Artvin-İstanbul rotasının Gaziantep ayağındayım.yarında artvine doğru yola koyulacam.Şu an keşfettiğim şeyde motorun 140-160 km hız aralığında 110-130 aralığından daha az yaktığıdır.

Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Alıntı _engiin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mrb arkadaslar,yeni aldığım gt 650 ile İstanbul-Gaziantep-Artvin-İstanbul rotasının Gaziantep ayağındayım.yarında artvine doğru yola koyulacam.Şu an keşfettiğim şeyde motorun 140-160 km hız aralığında 110-130 aralığından daha az yaktığıdır.
    Öncelikle motosikletiniz hayırlı olsun
    Alla alla verdiğiniz bilgi ilginçmiş.
    Motosikletinizin yılı, yakıt sistemi, km bilgisini verir misiniz?.
    Ve az -çok dediğiniz miktarlar nelerdir?

Ben de yazmayınca kimsenin buraya baktığı yok arkadaş bu ne sorumsuzluk

Motosikleti
    benelli tnt25
    bende mt'ye ve kompile internet forumlarına bi soğukluk başladı ... ondan pek yazmıyorum...

_engiin ; gt650 zaten az yakıyo ... 110 - 130 veya 140 - 160 aralıklarında sürüş karakteristiğin, yol şartları ve vites / devir ilişkileri çok değiştiriyor yakıtı...

bazen bazı yerlerde yüksek devir gitmek, düşük devir gitmekten iyi olabiliyor...

karbüratörünün ayarları önemli...

karbüratörde birden fazla yakıt kontrol zımbırtısı bulunuyor. bunların kimisi düşük, kimisi yüksek devirlerde işlev görüyor...

enjeksiyon sistemi için bir yorum yapmak zor. tamamen yazılımına bağlı.

benim gt650, ortalama 100 - 180 arası süratlerde 100 km de, 4.5 - 5.5 litre aralığında yakıyor ara ara değişiyor. hava sıcaklığı bile bunda etkili..
    !?

Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    az bi uğrayın buraya ya
    Sizin nesliniz tükeniyor :D Otopsici sattı inzell sattı bi sen kaldın burada aktif kullanıcı

Motosikleti
    benelli tnt25
    comet'i satmak gibi bir düşüncem yok. yeni bir motor alacak olsam da, comet'i bi kenarda tutmak istiyorum

kanuni de yeni 650 leri satma derdinde değil. bu gidişin sonunda, tek comet kullanıcısı ben kalacağım muhtemelen
    !?

Bulent78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600f Hornet
    Alıntı sessizsakin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    comet'i satmak gibi bir düşüncem yok. yeni bir motor alacak olsam da, comet'i bi kenarda tutmak istiyorum

kanuni de yeni 650 leri satma derdinde değil. bu gidişin sonunda, tek comet kullanıcısı ben kalacağım muhtemelen
    Kanuni 19 lira gibi bir fiyat etiketi koymuştu sanırsam yeni 650 cometlere, yani 650 lik hiç kullanmadım ama genel kanı motorunun iyi olduğu ve iyi gittiği yönünde ki benim gv 250 yi almadan önce 650 cometlere de bakmıştım ve bu topiği de okumuştum. Yeni modellerde elektrik sisteminde iyileştirme yaptıklarını duydum, yani sizin kasaların kronik sorunun giderdiklerini söylüyorlar. Ne yaparlarsa yapsınlar, bence er6n 8000 euro civarı bir fiyata sahipken, babamın malı olsa yine de 650 comet almam, kişisel görüşümdür, yap 14-15 o zaman düşünülür ama nerdeee.
    ANGARAJ
    Whatever it is, it's better in the wind.
    Only a biker knows why a dog sticks his head out of a car window.

Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125

Bulent78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600f Hornet
    İkinci ele bakarsan daha iyilerini bulmak daha kolay tabii, ben sıfır fiyat açısından karşılaştırmıştım, kesinlikle kendini kawasakiyle aynı kefeye koymaması gerektiğini düşünüyorum, er6n nerdeyse efsane denebilecek kadar iyi bir motor, yıllardır piyasada ve hep ufak tefek değişikliklerle yenileniyor, tek kötü tarafı servis. 650 Comet kesinlikle kötü demiyorum, sadece er6n gibi bir motorla aynı ya da yakın fiyata sahip olmamalı diyorum, az çok pazar araştırması yapar insan yahu, kim alır o fiyata.
    ANGARAJ
    Whatever it is, it's better in the wind.
    Only a biker knows why a dog sticks his head out of a car window.

Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    o konuda sessizsakin'den fikir almış bazı yorumlar okumuştum.
    Haklı olduğunuz nokta şu Kuralkan bu motosikleti olması gerektiğinin 3 binlira yukarısına satmaya çalışıyor. İnsanlar da salak değil asıl ederini biliyorlar. Koca yılda belki 2 belki 3 tane satılmıştır.
    Ve şunu söyleyeyim. Tamam malzeme kalitesi olarak kawasaki çok iyi ama kullanım olarak okadar emin olmayın. Bir er6n ninja 250nin 600lük versiyonu ise eğer. Ninja çok saçma bi motosiklet ne emmeye geliyor ne gömmeye. er6n ise tamamen asfalt makinası.
    Kullanım tarzına göre değişir. Ben stabilizeyede girerim asfalt dışında da giderim dendiğinde işler biraz değişir.

Motosikleti
    benelli tnt25
    Alıntı Bulent78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İkinci ele bakarsan daha iyilerini bulmak daha kolay tabii, ben sıfır fiyat açısından karşılaştırmıştım, kesinlikle kendini kawasakiyle aynı kefeye koymaması gerektiğini düşünüyorum, er6n nerdeyse efsane denebilecek kadar iyi bir motor, yıllardır piyasada ve hep ufak tefek değişikliklerle yenileniyor, tek kötü tarafı servis. 650 Comet kesinlikle kötü demiyorum, sadece er6n gibi bir motorla aynı ya da yakın fiyata sahip olmamalı diyorum, az çok pazar araştırması yapar insan yahu, kim alır o fiyata.
    Alıntı UNdocab adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o konuda sessizsakin'den fikir almış bazı yorumlar okumuştum.
    Haklı olduğunuz nokta şu Kuralkan bu motosikleti olması gerektiğinin 3 binlira yukarısına satmaya çalışıyor. İnsanlar da salak değil asıl ederini biliyorlar. Koca yılda belki 2 belki 3 tane satılmıştır.
    Ve şunu söyleyeyim. Tamam malzeme kalitesi olarak kawasaki çok iyi ama kullanım olarak okadar emin olmayın. Bir er6n ninja 250nin 600lük versiyonu ise eğer. Ninja çok saçma bi motosiklet ne emmeye geliyor ne gömmeye. er6n ise tamamen asfalt makinası.
    Kullanım tarzına göre değişir. Ben stabilizeyede girerim asfalt dışında da giderim dendiğinde işler biraz değişir.
    şu youtube'taki falan uluslar arası testlerde gt650 ile er6 aynı kategoride testlere giriyor...

test sonuçlarında hep kawasaki birinci seçilse de, gt650 de ondan çok farklı değil deniliyor...

yine de test koşullarını bilemem...

gt650 almadan önce benim de listemde er6 vardı...

Elbette kawasaki kalitesi tartışılmaz.

gt650 satın almadan önce, ikisini de hatırlı arkadaşlardan rica edip denedim... tertemiz asfaltta denedim... bozuk orman yollarında denedim...

bana gt650, kontrolu daha rahat, tepkileri daha hızlı geldi... hem motor tepkileri hem de manevra tepkileri er6'dan daha iyi geldi gözüme...

gt650 her türlü yol koşulunda yol tutuşu iyi sağlıyorken, er6 kaymak gibi asfalt değilse güvenilmez hale geliyordu gözümde... lakin asfalt dümdüz, kaliteli ve hava soğuk değilse, er6 da çok tatlı bir motora dönüşüyor. ama ülkemiz koşullarında bu asfaltı sağlamak pek zor belki 500 km de 10 km böyle asfalt görülüyor..

üstelik, er6'da 1 yaşında michelin lastikler varken, gt650 de 6 yaşında bridgestone lastikler ile olan deneyimlerim bunlar....

er6, tek kişi veya iki kişi, özellikle 500km üstü menzillerde gayet rahat, oranız buranız tutulmayan, keyifli bir motosiklet.

gt650, tek başıma benzin almak için durmak ve bir kere de çay ikramını geri çevirmediğim için yarım saatlik mola ile 750 km boyunca oldukça rahattı.. tek rahatsız olduğum, kabul edilebilir de olsa titreşimin biraz popomu uyuşturması

iki kişilik yolculuklarda, gt650 ile rahat menzil 150 - 200 km... sonrasında artçı için oldukça rahatsız... sürücü selesi çok rahat olmasına rağmen, hiç yoktan iyidir niyetine yapılmış artçı selesi, artçı için rahat değil. hele uzun boylu ve geniş yapılı bir artçınız olacaksa uzun yolculuklar rahatsız...

Lakin, artçı 50 - 70 kg arası ise, yol tutuş felaket artıyor. frenaj ve hızlanma iyileşiyor

Tabi bütün bunları tecrübelerimi paylaşmak adına tekrar yazayım dedim... bu gün gt650 nin sıfırını almanın tek makul tarafı olabilir. Bu motoru alıp torunuma miras bırakcam derseniz ...

bakımlarını zamanında yapar, redline çılgınlıkları yapmazsanız, gt650'nin motor ömrü sanıldığı gibi 50 - 60bin km'ler değil. 200 - 300 bin km ler'de üst seviye piston segman ve bi kaç rulman değiştirerek,400 - 500 bin km'lerde de rektefiye yada piston gömlek takımı değiştrerek milyon kilometreyi görebilecek bir motordur...

He bunu kaliteli anlamında demiyorum ortalama bir üretim kalitesi günümüzde bunu sağlayabiliyor...

Sonuçta yine de kanuni, Bu motoru satmak istemiyor. Bence en büyük sebebi servis yetersizliği... Bu güne kadar kanuni servislerinin gördüğü en baba motor gt250... gt650'ye anahtar sürmeye korkar kanuni servisleri...

Fiyat politikası da bu sebepten olsa gerek. Satmamak için...

Çok yazdım. bu kadar yazdığıma göre foruma 1 ay daha uğramasam olur artık :D
    !?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler