Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Skygo Sg 250-4

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    skygo 250-4
    Alıntı Lt.Col.OturanBOGA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bisiklet fiyatına motorsiklet alıyorsunuz.Gidin bir hafta kiralayın zaten bu parayı verirsiniz.Benimki tamamen şansa 1500 TL ye geldi motor daha 7 aylık ve 6500 km de.Esassen Keeway land Cruiser almayı düşünüyordum.yarıdan daha ucuza geldi.Dönüşlerde sesli sinyal,frenlemelerde 4 ler devreye giriyor.Alarmlı ve uzaktan çalıştırılabiliyor.Görüntüü gayet hoş.2 sene kullansam kendisini amorti eder diyorum.Motorunuda jenaratörde kullanırım daha olmadı.kendisinide salona süs diye koyarım.Sesi ve görüntüsü etkileyici.Hiç kulllanmayı bilmiyordum.Hala dikkatli ve gereksiz hız yapmadan kullanıyorum.yaklaşık 1000 km oldu.Üzerimdeki tehlikeli acemiliği attım sayılır.Dikkatli ve kazasız sürüşler dilerim.Yolda sakın yol benim kafasında gitmeyin çünki sadece 2 teker üzerindesiniz.Trafik sıkıştığında emniyet şeridine girip soldaki araçlara alaycı bir şekilde bakarak ilerlemenin keyfi inanın paha biçilemez.şehir dışına doğru mesela Şile ye giden ara yollarda orman kokularıyla motor sürmek süper bir duygu.Bisikletten az daha hızlı gidin yeter mesela 60-80 sizin için en ideal ve gvenli sürattir.Erken varmak istiyorsanız yola erken çıkın.Sürat felakettir.
    sana katılıyorum dostum bu motorun keyfide böyle çıkar zaten.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    skygo 250-4
    motorla 2 kişi ve yüklü olarak balıkesir e gittim yani toplam 150 kilo yüklü. çok rahat bir yolculuk oldu. garibime giden tek nokta manisa yokuşunu çıkarken 70 ile gidiyordum yanımdan ybr125 li bir arkadaş yaklaşık 80 le geçti fakat hem tek kişiydi hemde hızı artırmak için kafasını motora gömmüştü size sadece şunu sölim balıkesire vardığımda motorda kaskta ve üstümde onlarca böcek leşi vardı ama sırtımda yoktu

Motosikleti
    skygo 250-4
    Alıntı prolepsit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorla 2 kişi ve yüklü olarak balıkesir e gittim yani toplam 150 kilo yüklü. çok rahat bir yolculuk oldu. garibime giden tek nokta manisa yokuşunu çıkarken 70 ile gidiyordum yanımdan ybr125 li bir arkadaş yaklaşık 80 le geçti fakat hem tek kişiydi hemde hızı artırmak için kafasını motora gömmüştü size sadece şunu sölim balıkesire vardığımda motorda kaskta ve üstümde onlarca böcek leşi vardı ama sırtımda yoktu
    motor 1200 km de tek sorun yağmur yağdı çamur oldu ))

Geçtiğimiz günlerde motor benzini bitiyor gibi teklemeye başladı.Sonra tek silindir çalıştı. tamirciye götürdüm kompresorunu deneyeceğim dedi.1 gün sonra gel.Bırakmadım başkasına gittim motoru sökmem lazım dedi yine bırakmadım.Eskiden Anadol kullanırdım uğraşa uğraşa az biraz bilgi sahibi olmuştum.Egzos borularından soldaki sıcak,sağdaki soğuktu.Bujilerden biri sorunlu diye düşündüm çünki kabloyu çekince şaseye kıvılcım atıyordu.5 liraya bir buji anahtarı aldım.Söktüm temiz görünüyordu diğer buji ile değiştirdim sorunsuz olduğu kesinleşti.Karburatörü komple söküp eve çıkardım bir litrede mazot aldım.Aman Allah'ım içinden bir pislik çıktı ki şamandıranın altını komple kapatmış.Benzin soldan girdiğinden tıkanma sağ tarafa yığılıyor.Komple pırıl pırıl temizledim.Diş fırçası ve ince tel kullandım sildim,sıktım topladım.Ama takmadım.Pisliğin kaynağı depo olduğunu bildiğimden bir bidona benzini doldurdum.Depoyu söktüm.Güzelce çarkaladım döktümki bildiğiniz 1 litre kadar kahverengi kum çıktı dersem yalan olmaz.Musluk filtresinide temizledim.Depo içini çamarşırsuyunda beklettim güzelce çarkaladım ve temziledim.İçine gazete basıp nemini iyice aldım son olarak kalın bir hortumu elektirik süpürgesine bağlayıp içini iyice çektirdim.Tamamını monte ettim saat gibi çalışıyor.çekiş filan uçak gibi oldu.
    Size derim ki:
    Motorun şaseleri on numara.Pert bir kavasaki,japon her hangi bir motoru buna ayakları uygun yaptırıp takabilirsiniz.benzin deposu altında kabartma Jinlun yazıyor.İnanmayan bakabilir.Gözle diğer motorlarla kıyaslıyorum motorum verdiğim paraya göre on numara.En önemlisi 100 km kadar tek silindir gitmek zorundan kaldım.çekiş düştü ama yolda kalmadım.Bu sebeple kanuni Tiger kullanıp aynı sorunu yaşayan motorunu iterken ben bindim.

Motosikleti
    skygo 250-4
    motor 2000 km de bir balıkesir yolu daha yaptım uzun yol çok keyifli 2 buçuk saat sürdü. ikinci bakımını kendim yaptım sanayiden litresi 9 milyona casrol activa yağ aldım servisin kullandığı yağ çok dandikti. zincirleri sprey ile temizleyip yağladım bomba gibi şimdiki sorunum ise motor ile yağmurda sürüş yaparken ıslanıyorum bir çare ))

Motosikleti
    Er 5
    ben 9 ayda 8500 km yaptım daha yolda kalmadım erdekten izmir erdek yaptım yolda hiç problem yaşamadım bu motorun iki kötu yanı var biri titresim biride konforu uzun yolda fazla çekilmiyor

Isparta dan Yıldıray..
    Herkeslere ii ve kazasız sürüşler..
    Ben bu motoru yeni aldım.aslında adanalı bir arkadaşın kullanıp yaptığı yorumlara bakarak sıfır ramzey alacaktım.Ama bu motor hem az kullanılmış hemde uygun fiyat olduğundan aldım..
    İlk motorum.henüz ehliyetimde yok.Ama çok hevesliyim..
    eskiden arabayla giderken gıcık olurdum motorculara.artık birileride bana gıcık olacak..

gorkemuls - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hysong GV 250
    bu topic ölmüş yavv bendede bu motordan var, ve forumunu bulmakta zorlanıyordum.. egsoz konusunda çok kararsızım, bir perde aldırsam mı acaba? :S

Motosikleti
    skygo 250-4
    motor 4000 km de geçen sene yaz bitiminde almıştım 4 kez balıkesire gittim geldim. haftaya ayvalık a kadar 4 günlük gezi yapıcam. ağustosta fethiyeye kadar gezerek gidecem. şimdilik bir problem çıkartmadı umarım yolda çıkartmazda sis lambası aldım fakat lambaları 50w idi atölyede bağlayıp akımını ölçtüm 3-4 amper çekiyor. bu yüzden holojen lambaları söküp yerine 7,5*2 watt fener ampulu taktım. 2 sis farı şu anda 1,5 amper çekiyor. basit bir uygulama oldu ama gece sürüşünde yolum aydınlık olacak ve akü şarjında bir problem yaşamayacağım. yanlara çanta yaptırdım gerçekten kolaylık oldu markete gittiğimde tıkabasa dolduruyorum, görüntü olarakta yakıştı. çin malı kullanıyorum ama mutluyum

asi_efe09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni windy s
    skygo motor gercekten çok güzel ben 3 senedir kullanıyorum daha hiç beni yolda bırakmadı

25000 km oldu

Motorumla şu ana kadar 25000 km yaptım. Bu süreç zarfında bir sürü ufak kaza yaşadım, bir sürü enteresan arıza çıktı. Hala da kullanıyorum. Hepsini yazıp paylaşmak istiyorum ama forum pek sessizleşmiş pek ilgilenen kalmadı galiba.

sen yazz bir okuyan olur

Asil.KurT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1992 MZ - Skygo 125 - LifanTay100cc - Arora Verano
    ewet sen yaz biz okuruz. bizdede var aynı motordan. bizde senin gibi ufak tefek kazalar yaşadık.

asi_efe09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni windy s
    benimde 30.000 km oldu motoruna daha anahtar değmedi bir tek debriyaj balatası değişti başka yok 150 lik lerle aynı yakıyor cok güzel motor

aleeted - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Skygo Sg 250-4
    merhaba arkadaşlar,

topic e kimse uğramaz olmuş :(

bende bir skygo sg 250-4 kullanıcısıyım, motorumun bir sorunu var, şanzıman dişlisi kırık..
    dişli seti nereden ne kadara bulabilirim, bana yardımcı olursanız çok sevinirim...

bu arada izmir karşıyakadayım...

şimdiden teşekkürler...
    ÇiZMeDiN Ki KeSeSiN

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler