Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Skygo Sg 250-4

Motovento
    REKLAM ALANI

Hasipcan nickli arkadaşıma kendi malı diye motorsikletini övmeden dürüst ve samimi bir şekilde olan biten hakkında bilgiler vererek bu model hakkında bizi aydınlattığı için çok teşekkür ederim..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    yok
    Anladığım kadarıyla farklı bi model hakkında yorum yapılıyor

topic hakkında açılan model bu

Net Ağırlık (Kg) : 157
    Boyut (mm) : 2210 x 815 x 1120
    Aks Mesafesi (mm) : 1500
    Yerden Yükseklik (mm) : 145
    Maksimum Hız (Km/h) : 115
    Motor : 4 Zamanlı Çift Silindirli Hava Soğutmalı
    Benzin Deposu (Lt) : 14
    Yakıt Tüketimi (1/100 km) : 2.4
    Maksimum Güç (Hp / Devir) : 17.5 / 8500
    Motor Modeli : 253FMM
    Çalıştırma : Elektrikli
    Akü : 12V-7Ah
    Fren : Ön:El Arka:Ayak
    Fren Tipi : Ön:Disk Arka:Kampana
    Teker : Ön: 110/90-16 Arka: 130/90-15

yaaa bu motorun fiyatı çetmen mobilyada 1.700 ytl ye düştü. 91 ytl ye taksitte yapıyorlar sizce almalımıyım dağılır mı?

Motosikleti
    CBF150 olacak inşallah
    valla aga benim de kafam karıştı cetmen herşey dahil 2000 e veriyor bu motosikleti ama ben fuarı beklicem
    önemli olan yolda olmaktır

namk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    harley davidson 2007-mobylette 1967-Honda NX400
    doğru çetmen mağ. şimdi 2000. ytl ya veriyor. nikelajlar biraz dandik duruyor.

(YUkarıdaki SG 250 için aksesuarlı bir örnek resimdir)

Merhaba,

Bu motoru 2050 YTL peşine (KDV+ÖTV dahil) satıyorlar, aldım. Kredi kartına 2210 YTL 12 ay (185 YTL) vade yapıldı. Satıcı ÇETMEN Manisa mağazası harbi konuştu, Manisadaki servisin sorun olabileceğini, bu nedenle her gün İzmire giden nakil araçlarının ücretsiz bakım ve onarıma götürdüğünü bildirdi. (İzmir ve İstanbul dışından almayı düşünenler servis konusunu dikkate almalılar)

Prototipi LİFAN olan bir motor. (LİFAN , ABD ve güney amerika dahil tüm dünyaya satan Çinin en büyük motor ve otomobil firmalarından biri)

1 yıl önce 3200 e satılmakta iken önce yazın 2600, sonra bu kış 2050 olmuş. Sebebini 2008 için firmadan çok sayıda motor çekildiği için diye izah ediyorlar. Bu hiper ucuz kampanyaya benim gibi takılan arkadaşlar, sorun ve memnuniyetlerini paylaşırlarsa sevinirim.

arkadaşlar bu zamazingo kaç yapıyo bilen duyan varmıdır??

nankör - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kaynar030 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bu zamazingo kaç yapıyo bilen duyan varmıdır??
    200+++++++++++++++++++++++

engindmn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbf 500
    arkadaşlar merhaba bendede bir tane var kullanan arkadaşlar dan ön amortisörle alakalı bilgi verecek olan varmı.benimkinde cukurlardan ziyade tümseklerden gecerken küt diye ses geliyor göstermediğim yer kalmadı normal dediler ters sistem ile calıştıgı için geri gelirken içindeki plastik tapalar birbirine vuruyormuş.kimide fren merkezi dedi valla bende anlamadım bu kadar ses yaparmı .bilgi veren arkadaşım olursa cok sevinirim

mrb arkadaşlar ben dün bu motordan aldım 2500 ytl ye aldım pilaka masrafı da 150 ytl 2650 ye geldi.umarım bi sorun çıkarmaz,bu konu hakkında bilgği vercek arkadaşlar olursa çok memnun olurum.birde kask ve yan çanta falan alıcam bunun içinde hesaplı bi adres önerirseniz çok memnun olurum.tekrar teşekkürler....

Motosikleti
    Honda Cbf 500
    Tarzen35 Hayırlı Olsun
    Motorunu Iyi Bir Yere Götür Ve Herbiryerlerini Iyice Kontrol Ettir.çünkü Montajdan Kaynaklanan Bir Sürü Sorunla Karşılaşabilirsin.(zincir Gerginliği Ve Yağlımı Değilmi.amortisörlerinde Yeterli Yağ Varmı.somunlar Civatalar Sıkılımı.önemlisi Arka Maşanın şase Bağlantı Saplamasındaki Somunu Fiber Somun Ve Rondela Ile Yeniden Taktırki Gevşemesin Torklu Hava Tabancası Ile Ama .allah Muhafaza Virajlarda Sorun Olur)motorunu Hemen Nikelajlı Kısımlarını Ve Boyalı Depo Gibi Yerleri Uygun Cila Ile Temzile Arada Bir Ki Parlaklığı Gitmesin Ve Pasa Karşı Korumuş Olasın.iyi Bir Pas Sökücü Ve Yağlayıcı Ile Civata Somun Eklem Yerleri Bi Güzeltemizle.branda şidettle Tavsiye Ederim Kapalı Yerin Yoksa.birde Lastiklerini Kesinlikle Değiştir Ne Kadar Heybetli Görünsede Cok Kötü Sakın Masraftan Kaçayım Deme Bunlar önemligerekirse 2 3 Hafta Motora Binme Benzin Parasından Zaten Alırsın.yağını Aksatma Iyi Bir Yağ Ile Değiştir Ve Bujileride Ngk Cr7hvx Ile Değiştir.kask Branda Eldivem Tarzı ürünleri Feyizoglu Diye Googleden Bak Ordan Bulursun.yani Anlayacağın Biraz Daha Fazla özen Gösterirsen Cok Sıkıntı Yaşamassın.ama Canta Alma Cok Güzel Durmuyor Küçük Cantalar .büyükleride Ucuz Ancak Sarkıyor Yani Komple Askı Seti Falan Alman Lazım Gerek Yok. Püskül Sis Lambası Depo Altına Biraz Işık Neon Bide Egsozt U Kestir Ama Cok Değil Ucundan 1 Perde Aldır Cok Hoş Görüntü Ve Ses Alırsın Ama Uzun Yolda Normal Sesine Alışmışsan Kesitrme Biraz Gürültülü Oluyor Cok Değil Ama.
    Sıkıntı Olursa Yardım Edebileceğim Birşey Yazabilirsin
    Kazasız Sürüşler Dilerim

merhabalar,
    15.05 tarihinde ilk motorumu almıs bulunmaktayım. 2950 + 120 plaka masrafları olarak 18 taksitle cetmen mobilyadan.
    motor tesliminden sonra 600 km yol yaptım. izmir marmaris arası gittim geldim. (cok mantıklı degil biliyorum) Max. hız olarak 110 km yaptım. Mekanik olarak bir sorun yok ama hız gostergem bozuldu, arka stop ve arka sinyallerim calısmıyor. arka fren pedalının yayı bozuldu. maalesef ki yedek anahtar sanırım baska, bir turlu o anahtarla calıstıramadım. Yolculuk boyunca yolun butun sarsıntısı ıcıme isledi. sabahları motoru cok zor calıstırıyorm. belki 50 kere marsa basıyorum. sanırım fazla yakıyor. ama yeni oldugu icin sanırım.
    Ama herseye rahmen bu fiyata baska chopper bulamadım. ve sehir icinde cok keyif aldım.
    simdilik yasadıklarım bunlar.
    Saygılarımla... ))

Motosikleti
    Honda Cbf 500
    muratavni arkadaşım;
    motorun hayırlı olsun.öncelikle cok fazla birşey bekleme bu motorun olacağı bu kadar ama yinede keyifli.sinyal ve stop lambaların için sigorta atmış olabilir yada sürücü semerinin altında giden fişleri kontrol et tam oturmamışta olabilir tesisatı arkadan öne doğru kontrol et.calıştırma konusunda ise öncelikle motor çalıştığı zaman sağ ve sol silindir aynı anda ısınıyormu ısınmıyorsa ateşleme sistemindki kablolar soketler tam yerine oturmuşmu ona bak bende bir tanesi tam oturmamış ve ateşleme tam olmuyordu.2. si bujilerini mutlaka değiştir ve karbüratörde kurum vardır cünkü motorlar gümrükte beklemiş oluyor ve test için konan benzinler uçtuğu için krum bağlamış olabilir.onun için ben sonaxın yakıt katkısını kullandım suan gayet iyi çalışıyor jikle ile birlik te ilk çalışmalarda tabi.fren pedalının yayınada birşeyler uydurursun.fazla yakmasıda normal dediğin gibi 4.4 lt civarında (1000 kmde benimki) suan ama 4 den aşağı düşmez sanırım 2.4 lt hayal yani.yağını hemen değiştir ve kaliteli yağ koy bujilerde ngk cr7hvx kullan yada cr7hıx ama sahtelerini alma dikkat et.onun dışında lastiklerini değiştirmeni tavsiye ederim.motor km yaptıkca titreşim biraz azalır ama o kadar.
    kazasız sürüşler...

...

arkadaslar 250 cc lik bir motora 115 km hız az deil mi?? yoksa daha mı hızlı gidio bu ?? anlamadım

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HyosunG GT 250 İsim : AraL
    2. el regal alırım dha iyi.
    gereksiz yere verilen para.

Motosikleti
    Honda Cbf 500
    HeadbaNgeR ARKADAŞIM NEDEN BÖYLE DÜŞÜNÜYORSUN ANLAMADIM MOPET FİYATINA ALINAN MOTORDAN DAHA NE BEKLİYORSUNKİ AYRICA İNSANLARIN BÜTCESİ BU KADARINA EL VERİYOR VE SIFIR MOTOR İSTİYORSA HEVESİNİ KIRMAMAK GEREKİR DİYE DÜŞÜNÜYORUM.MOTOR KÖTÜ DEĞİL AYRICA 115KM DEN FAZLADA YAPMAZ.REGAL DE COK MATAH BİR MOTOR DEĞİL KÖTÜLEMEK MAKSATLI SÖYLEMİYORUM.JAPON DEĞİLSE O KÖTÜ BU İYİ DEMENİN ANLAMI YOK DİYE DÜŞÜNÜYORUM. İMKAN OLSADA JAPON ALSAK

Motosikleti
    Honda Cbf 500
    arkadaşlar motorun rodajı bitipte motoru biraz sıkıştıran varmı 6000 devirden sonra 3 ve 4. viteslerde tam gaz da sanki tutukluk yapıyor motor biraz kasıyor kendini bana yardımcı olurmusunuz bujileri ngk cr7hvx ile değiştirmiştin ondanmı yapar yoksa karburotör ayarındanmıdır karışım ayarımı bozuktur

Motosikleti
    mondial 250 mct
    BEN 250 MCT kullanıcısıyım ama mctem duruyo her nekadar chooperlar arasında en kötü duran markada olsa ben memnunum bu motoru aldım 3.650 ye hersey dahil daha yeni hiç araştırmadım satıcının gazına geldım buyuk hata yaptım bukadar sorun veren motor!!!

sizin kullanıl biçimindenmi kaynaklanıyor yoksa genel sıkıntılarmı??
    sarsıntı dediniz ben 250 mctmle 130 km hız yaptım ve hiçde öyle içime işlicek kadar sarsılmadım....

bunların engelleme yolları varmıdır varsa yardımcı olurmusnuz?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:38 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:38 AM ----------

bu motor dediğim skygo 250 chooper yani cakma chooper :D:D
    250 mct (kırmızı) 06 mıp 78

BoLu

Motosikleti
    skygo 250-4
    ewet arkadaşlar arkadaşın deyimiyle tarzıma uygun skygo 250-4 çakma chopper ile 600 km yol yaptım şu ana kadar. 250 km de 9.3 lt benzin yaktı bu 250km dede motorsiklette 2 kişiydik. yani 100 km de 3.7 - 3.8 litre gibi bir rakama denk geliyor. motor gerçekten çok güçlü gaz kolunu çevirmeniz ile bunu anlayabilirsiniz. ne yokuşta kesiliyor nede trafikte boğuluyor. tabii motoruda hayvan gibi kullanmamak lazım siz ona bakarsanız oda size yolda keyifli bir sürüş sunuyor. en çok korktuğum dönüşler idi ama dönüşleri çok rahat yaptığımı söyleyebilirim. motor büyük ve ağır sayılır denge olayına alışınca bisiklet gibi kullanılıyor. servis olayına gelince izmirde oturuyorum ve servisi bilgili bir arkadaş. araştırmak için ziyarete gittiğimde bana çok ilgili ve bilgili davrandı.

heryerde çin malı diye kınanıyor ama bu fiyata bu konfor beni çok mutlu etti. sarsıntımı oda nasıl birşeymiş diyebilirim size. sadece ilk aldığınızda gerekli vidaları kontrol etmenizde fayda var. boşluk olanları sıktım 600 km de hiçbir civata bile gevşemedi zaten servisin öneriside 1000 km de bir kontrol edilmesi.

herkeze güvenli keyifli sürüşler. bu arada bu bölüme fazla mesaj yazılmamasını anlayamadım 3 arkadaşımda daha aynı motordan var en düşük km 8000 ve parça sorunuda yaşamıyorlar. herkeze iyi vınlamalar ))

Bisiklet fiyatına motorsiklet alıyorsunuz.Gidin bir hafta kiralayın zaten bu parayı verirsiniz.Benimki tamamen şansa 1500 TL ye geldi motor daha 7 aylık ve 6500 km de.Esassen Keeway land Cruiser almayı düşünüyordum.yarıdan daha ucuza geldi.Dönüşlerde sesli sinyal,frenlemelerde 4 ler devreye giriyor.Alarmlı ve uzaktan çalıştırılabiliyor.Görüntüü gayet hoş.2 sene kullansam kendisini amorti eder diyorum.Motorunuda jenaratörde kullanırım daha olmadı.kendisinide salona süs diye koyarım.Sesi ve görüntüsü etkileyici.Hiç kulllanmayı bilmiyordum.Hala dikkatli ve gereksiz hız yapmadan kullanıyorum.yaklaşık 1000 km oldu.Üzerimdeki tehlikeli acemiliği attım sayılır.Dikkatli ve kazasız sürüşler dilerim.Yolda sakın yol benim kafasında gitmeyin çünki sadece 2 teker üzerindesiniz.Trafik sıkıştığında emniyet şeridine girip soldaki araçlara alaycı bir şekilde bakarak ilerlemenin keyfi inanın paha biçilemez.şehir dışına doğru mesela Şile ye giden ara yollarda orman kokularıyla motor sürmek süper bir duygu.Bisikletten az daha hızlı gidin yeter mesela 60-80 sizin için en ideal ve gvenli sürattir.Erken varmak istiyorsanız yola erken çıkın.Sürat felakettir.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler