Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motosiklet alacağım, model konusunda yardım lütfen.

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar,
    XL 200'den sonra tekrar ve daha büyük bir motosiklet almak istiyorum ama kafam biraz karışık. Öncelikle enduro yada chopper konusunda karar veremedim. Bütçem en fazla 7000 TL. Benim aklıma yatan modeller

Enduro için: BMW F650/GS/CS, HONDA TRANSALP ...
    Chopper için: YAMAHA VİRAGO 535, HONDA SHADOW 600 ...
    Bu modeller dışında tavsiyesi olan var mı?

Bu modellerde bütçemle alabileceğim motosikletler 40 0000-50 000 km civarında? Bu km'ler motosiklet için normal mi? Fazla mı? Bu arada motosikleti uzun süre kullanmak maksadıyla alacağım.

Bütün bunların ışığında fiyat/km/servis masrafları/yakıt masrafları/teknik avantaj ve dezavantajlar/olası problemleri konusunda yardımlarınızı bekliyorum.

Şimdiden teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    exile - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    CBF 500 ..............
    parça biraz zor bulunur ama aprilia pegaso 650..

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    virago 535 süperdir tam bir cruiser havası
    ama yinede sen bileceksin tarzın tam belli değil
    daha önce kross kulanmışsın heralde cruiser a geçince garip veya farklı gelebilir.
    yinede virago 535 derim...
    20

Alıntı sey_47 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    virago 535 süperdir tam bir cruiser havası
    ama yinede sen bileceksin tarzın tam belli değil
    daha önce kross kulanmışsın heralde cruiser a geçince garip veya farklı gelebilir.
    yinede virago 535 derim...
    Kardeş,
    kross dan sonra evlendim... o da iki kişi için pek uygun değildi. Aslında enduro daha sıcak geliyor bana ama, çoğunlukla iki kişi bineceğimiz için chopper daha mı uygun olur diye düşünüyorum.

erdo2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 kirmizu :) Şuanda motorsuz.
    Alıntı exile adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CBF 500 ..............
    parça biraz zor bulunur ama aprilia pegaso 650..
    CBF 500 düşünmezsin bencede güzel bir motor.
    lezzet gider,mesuliyet kalır...

siyahatmaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM HD 200 EVO
    İki kişi için bence gezi anlamında cruiser on numara... Ancak şehiriçi kullanım öncelikli ise 250'lik makine harika bir seçim olur. Çünkü kullanım, benzin ve özellikle trafik için biçilmiş kaftan. Bende daha önce 650'lik makina vardı, şimdi ise 150 makinam var o kadar memnunum ki bu saydığım nedenlerden dolayı. Hele bir de senin artcın var. En azından varsa arkadaşlarınız da bu iki ccyi kullanarak bi deneyeyin derim en azından aradaki fark açısından...
    Yollar size, sizler Allah'a emanet.....

Motosikleti
    mondial 125zn gitti tiger250 geldi.
    bence eğer bu geziler şehiriçi olacaksa cruiser al abi.arkadaşın dediği gibi 250lilik bir makine olsun.eğer yok ben hanımıda alırım hafta sonlarıda pikniğimede giderim dersen tabikide enduro.enduro içinde 40-50000km bence çok değil tabi transalp veya tenere ayarı bir makine için.
    2 teker tek ruh tek yol.

Arkadaşlar dediğim gibi daha çok iki kişi bineceğiz ve uzun yola da çıkmayı düşünüyoruz(ege kıyılarından akdenize). 250 cc motosikletler bu kullanıma uygun olur mu? Bir de hava soğutmalı veya su soutmalı olması çok problem olur mu?

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    HONDA TRANSALP ...Güzel motosiklet.Sanada uygunsa al derim...
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

Motosikleti
    SYM HD 200 EVO
    Alıntı mvsever adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar dediğim gibi daha çok iki kişi bineceğiz ve uzun yola da çıkmayı düşünüyoruz(ege kıyılarından akdenize). 250 cc motosikletler bu kullanıma uygun olur mu? Bir de hava soğutmalı veya su soutmalı olması çok problem olur mu?
    Yazdığın fiyata yakın alacağın 250'lik curiser makina seni rahatlıkla tatmin eder. Ege ve Akdeniz'de yollar güzel, ama patika yollara giricem dersen özellikle buralarda gezinti yapacağım dersen cruiser uygun olmaz. Kullanım alanın ve sürene göre motor seçmen en doğrusu olur. Genelde şehir içi ve çevresi arasıra da uzun yol ve patika yolllara pek girmem desersen cruiser, ama genellikle uzun yollar ve patika, dağlık, arazi ve ormanlik bölgeler dersen de elbette enduru. Önce buna karar vermen gerekir.

Alıntı siyahatmaca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazdığın fiyata yakın alacağın 250'lik curiser makina seni rahatlıkla tatmin eder. Ege ve Akdeniz'de yollar güzel, ama patika yollara giricem dersen özellikle buralarda gezinti yapacağım dersen cruiser uygun olmaz. Kullanım alanın ve sürene göre motor seçmen en doğrusu olur. Genelde şehir içi ve çevresi arasıra da uzun yol ve patika yolllara pek girmem desersen cruiser, ama genellikle uzun yollar ve patika, dağlık, arazi ve ormanlik bölgeler dersen de elbette enduru. Önce buna karar vermen gerekir.
    Teşekkürler. Gayet açıklayıcı. Peki belirttiğim km ler normal midir? Dediğim gibi uzun süre kullanmayı planlıyorum, yıpranmış problem çıkartacak bişey almak istemiyorum.

flying hellfish - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SL 150 / Aprilla Pegaso 650
    Oncelikle Turkiye sartlari icin yapilar geregi en uygun en guvenli motorlar Endurolardir. Eger artcinla birlikte uzun yol yapacak isen belli bir zamandan sonra 250 cc lik bir makine yeterli kalmayabilir. Bence Yamaha Tenere, 650 GS guzel secimler, ancak bunlar gibi baska endurolara da goz atabilirsin.

bazen25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x evo 400
    "Birkere alayım uzun dönem bineyim" diyorsan bence 8-12 arası parayı gözden çıkarman gerekli.2001 ve üzeri F650 GS biçilmiş kaftan gibi bence,hem yakıt konusunda ekonomik hemde oldukca sağlam (temiz olması önemli tabi)

exile - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    cruiser motor uzun yolda rahatsız eder... en rahat motor enduro bu böle biline. gerek koltuk olarak , gerek süspansiyon olarak en avanatajlısı enduro..

HONDA XL 600 / 650 Transalp
    1996 model
    50 000 km
    7 500 TL

BMW F 650
    1997 model
    45 500 km
    5 900 TL

Daha enduro mu cruiser mı karar veremedim ama merka ettim yukarıdakiler hakkında yorum yapabilir misiniz? (Her ikisi de görünüş olarak temiz görünüyor)

SaRı39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Reklama Gerek Yok
    bmw deyince durucaksın bikere acaba neden hala 70li modeller yollarda geziyo sorusunun cevabını düşün ona göre karar ver.
    Ortadoğu ve balkanların en iyi krosçusu

Motosikleti
    SYM HD 200 EVO
    Alıntı mvsever adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler. Gayet açıklayıcı. Peki belirttiğim km ler normal midir? Dediğim gibi uzun süre kullanmayı planlıyorum, yıpranmış problem çıkartacak bişey almak istemiyorum.
    Verebileceğin meblaya 1.000-10.000 km'da 250 lik makina rahat bulursun..

Başka fikri olan yok mu arkadaşlar...?

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Ayıra bildigin bütce güzel ve bende eşimle birlikte kullanmak icin motor ararken Enduro veya maxischooterın en uygun oldugunu ögrendim ama bence cruiser alcam genelde tek kulanıcam hafta ici ve hafta sonu da eşimle olunca arka selesi rahat olan sisybarı olan bir motor işimi görür diye karar verdim. Uzun yolu en azından eşimle düşünmüyorum kendisi otobusle bile giderken rahatsız oluyor motora hic katlanamaz. Son söz seviyorsan ki croos kokenlisin enduro en iyisi olur senin icin bence.
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

Alıntı zenon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayıra bildigin bütce güzel ve bende eşimle birlikte kullanmak icin motor ararken Enduro veya maxischooterın en uygun oldugunu ögrendim ama bence cruiser alcam genelde tek kulanıcam hafta ici ve hafta sonu da eşimle olunca arka selesi rahat olan sisybarı olan bir motor işimi görür diye karar verdim. Uzun yolu en azından eşimle düşünmüyorum kendisi otobusle bile giderken rahatsız oluyor motora hic katlanamaz. Son söz seviyorsan ki croos kokenlisin enduro en iyisi olur senin icin bence.
    Merhaba dostum,
    İyi (az km yapmış ve bakımlı) bi enduro almak için bütçem yeterli olmadığı için ve arkadaşların da tavsiyesiyle ufak ufak cruiser'a dönüyorum gibi. Yamaha Virago 250 cc yukarıda belirttiğim kullanım şekli için uygun mudur acaba tavsiyeleriniz benim için önemli.

Teşekkürler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)