Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345614 ... SonuncuSonuncu

Harley Davidson Sportster 883 Low - Custom - Iron

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Harley Davidson Sportster XL883 Custom
    [B]timing is everything.[/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kenrox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Iron 883
    atigezmen, aynalar, hava filteri, headers süper olmuş.
    headerları kendin mi büktürdün_ arada büküm izleri gözüküyor gii?
    bi de (bence tabi) aynaları ters çevirip, göstergesi çatala bağlasan süper olur.

arka süspansiyon da direk u.s versiyon düşük. süper.
    yol iyidir.

Arkadaslar motordan anlamayan ama Harley efsanesine cocuklugumdan asik olan birisi olarak yazdiklarinizdan epey bir sey ogrendim, tesekkurler. Su siralar motor kullanmaktan korkmakla birlikte acaba Harley kullanmak, sahibi olmak nasildir diye merak ediyor ve sportster ile ilgileniyorum. Ama dedigim gibi acaba kullanabilir miyim, sever miyim yoksa sadece uzaktan izlemesi mi zevkli emin olamiyorum. Benim icin onerileriniz olursa memnun olurum..ne biliyim belki mesela Harley kullanip bu hissi tadabilecegim bildiginiz bir yer vardir ve ben de deneyip acaba bana gore mi diye sormayi birakirim..

barış52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HD Softail Breakout
    inşallah geliyorum yakında street bob veya ironla

Motosikleti
    kenrox, bana yeni geldi bizimki bütün değişiklikleri dana önceki abisi yapmış egzosu yurtdışından getirtiğini söylemişti. o görünen büküm izi değil de filtrenin yansıması. daha çok şey var aklımda zaten zamanla olacak inşallah.

yitmen, boğaz motor un sitesinde falan ücretsiz test sürüşü formu falan dolduruyorsun bi ara konuş şartlar koşullar neymiş. http://www.bosphorusmotor.com/ride-to-decide
    seversin, hiç sıkıntı olmaz kapılırsın bile =)

Motosikleti
    Moto Guzzi Griso (2007) HD Sportster XL (1997)
    Selam arkadaşlar. 97 model 883 sportster XL'ıma 2 hafta oldu kavuşalı ama vaktimin olmayışı yüzünden daha harekete geçiremedim. Planım cantlar ve egzoslar hariç tüm metal renkli aksamı mat siyaha boyatmak. Birde BMW R1200c tipi bir sele yapmak. Şuan makinamın konjöktörü ve şarj dinamosu hasarlı. Sargısını yaptırıp yeni konjöktör almam gerekiyor sanırım. Onun dışında her yerinden yağ falan sızıyo motorun. Motor 1buçuk sene yatmış. Tüm filtreleri, sıvılarıyla birlikte contalarıda değişecek araya birde balatalar girip onlarda değişecek. Bu mat boyama işlemini kimisi elektro statik boyayla yaptır dedi kimiside onlar ısıya dayanmaz maksimum 250 derece falan dayanır würtz'ün bir ürünü var onunla kendin yap dediler. Nedir sizlerin yorumu? Debriyaj merkezinin bi kısmı kırık çıkma bulunabilir mi? Resimleri aşşağıda paylaşıyorum bir fikir verebilirseniz çok sevinirim. Şimdiden çok teşekkür ederim.

Slm arkadaşlar... Benim de 2010 model iron'ım var. Suan 7000 km. de, özellikle alıp şehir içi trafikte kullanacak arkadaşlar için mid kontroller yeterli ve konforlu olacaktır. uzun yol ve seyahat yapmayı düşünenler için ön kontrol almak şart gibi duruyor. Ben sadece egzosları değiştim(vance&hines short shuts). Aklımda olan yapılacaklar barı uzatacağım, yan plakalık düşünüyorum. Bir ara becerebilirsem resimlerimi atarım.

namk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    harley davidson 2007-mobylette 1967-Honda NX400
    Arkadaşlar en yaşlı benim herhalde 2006 883c custom karbüratörlü makinam var. 30.000km. ye doğru kağıt gibi gidiyorum. Demir atımla çok mutluyum. 6.5 sn. 100km. sürat 50 beygir güç ve yüksek tork. 100-170 km. sürat arası asfaltta saatlerce banamısın demez.Yağ filtresi ve yağını 20/50 otomobil yağı bildiğimiz kendim değiştiriyorum ,(3.000km. de bir aslında 5.000 km.) metzeller ön-arka lastik aldım.Tam gaz gidiyorum. Yakıt en fazla 5.5 lt. yakıyor(100km. de) 17 litre yedekle beraber alıyor.10.000km. de bir 2 bujiyi birden değiştiriyorum. tanesi 6.tl. NGK komik ve 275.000km de olan harleyli arkadaşım var.1903 yılından beri fabrikasyon üretim var, var mı ötesi ?Kalitesine göre pahalı değil.
    İzmir torbalı ilçesinde oturuyorum,aslen İstanbulluyum. Geçerken uğrayın ^:^

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    883 sahipleri arkadaşlar. fotoğraflarla bu başlığı şenlendirin biraz.

bu arada bu makineler beni o kadar etkiledi ki vazgeçmem dediğim sıralı 4 spor motosikletleri bırakıp bir iron ya da şanslıysam xl1200x ile bu camiaya gireceğim inşallah.
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

arkadaşlar yok mudur elindeki motorunu satmayı düşünen hiç aramızda? artık cc yükselticem diyerek 1 ay önce sportster almak üzereyken fiyat bir anda 2-3 milyar artınca en azından 6-7 farklı model ve tipte motor denedim ama benim sadık yarim yine HD oldu çıktı. 2004-2006 istiyordum ama şu an temiz olduktan sonra hepsine varım açıkçası.

kenrox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Iron 883
    zeytin, 2004-2006 modeller hem rubbermount hem karbüratörlü. kanımca en süper makine bunlar. yakından kovalarsan mutlaka bulursun piyasa çok hızlı harley'lerde.
    hele bir de biraz sökmesini takmasını biliyorsan tadından parnaklarını yirsin. o derece hastası bi olay. çok güzel çok seviyorum :D
    yol iyidir.

Motosikleti
    harley davidson 1200xl
    baya ayrintili eyvallah...

Motosikleti
    Selam millet bir sıkıntım mevcut yardımcı olabiliecek birileri var mıdır acaba?

durum şu ki; voltaj problemim vardı baktım DTC olarak 0562 kodu veriyo "system voltage low" ve ardın dan da Pn32897-04b kodunu veriyor anladığım kadarıyla bu part number diye düşündüm ama bu numaradan aratınca herhangi bi ürüne ulaşamadım. bu sıkıntı 3 şeyden olabilirmiş akü, regülatör, stator. bana regülatördenmiş gibi geliyor biraz ölçtükten sonra ama yinede bilemedim tabi. herhangi bir fikri yada önerisi olan varmıdır
    Teşekkürler

cagriaksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley-Davidson XL883R
    Akü gerilimin nedir?

Tekrar Merhaba;

Bu forward controllerin (en uçta duran ayak peglerinin) daha yakına çekilmesi durumunda masrafı ne oluyor acaba bilen var mı?

Forumdan Uzaklaştırıldı

orjinal forward control kit alırsan 1000tl ye gelir benim motorumda var mesela.

cagriaksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley-Davidson XL883R
    Motorun modeli ne? Normalde bir masrafı olmaması lazım, çünkü standart kontrolleri ileri kontrole getirirken para harcıyorsun

Forumdan Uzaklaştırıldı
    voltmetreyle aküyü statörü ve regulatörü ölçmen gerekli eğer servis kitapçığın yoksa bende orjinal kitapçık var istanbuldaysan beraber bakabiliriz ben kendi motorumun bakımlarını kendim yapıyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:06 ----------

400 euromu eğer servise götürürsen evet o kadar ama bir yağ değiştirmek bir hava filtresini temizletmek bujiyi değitşirmek ve diğer standart bakımlarını yapamıyacak kadar bilgisizseniz evet 400 euroyu adamdan bagırta bagırta alırlar.ama 100 euroya servis kitabını alıp okuyarak kendiniz yapmayı denerseniz ne kadar basitmiş diyiceksiniz daha geçen gün frenlerimi brembolarla değiştirdim caliperleri yani bunu servis 3000tlye yapıyor ben sadece kallere para verdim ebaydan 200 dolar yani harley dünya üzerindei en basit motor bunun bakımını yapmak lazım çok çok basit kusr açıcam en sonunda ama korkuyorum harley türkiye bana savaş açıcak diye
    walker12 bunu beğendi.

mczeytin
    forward kontrolden zıyade orjınal halıne getırmek ıstıyorsun sanırım

atigezmen
    Pn32897-04b sensor arıza kodudur

mesela 04a krank sensoru
    006 yakıt

bizim zamanımızda boyle sensorler yoktukı

2004'mu? 2006'mı?
    forumdan zamıslıye detaylı servis kıtapcıgı gondermıstım
    e-posta adresimde duruyorsa sanada gonderebılırım

Motosikleti
    harley davidson 1200xl
    kardesimin iron883 var, motoru alirken ayak kontrollerini öne aldirmistik, tam olarak kac para ödedik bilemiyorum ama sunu söyleyebilirim ki eski kontrolleri bir kutu icin de bize verdiler, aylar sonra kardesim kücük bir kaza yapti ve sag tarafta fren pedali zedelendi nasil degistirelim derken eskileri takip tekrar kontrolleri ortaya alalimmi diye bir fikir olustu, kutuyu acip baktigimda cok sasirdim, aslinda iki takim kontrol arasinda tek fark öne alirken taktiklari fren cubugu ve vites kolunuda direk vites kutusuna degilde bir uzatma yardimi ile öne alinmis olmasiydi, yani anliyacagin bin tl lik bir set alacagina sadece kisa arkafren uzantisi bulabilirsen baska birseye ihtiyacin yok zaten vites oldugu gibi takiliyor...

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:16 ----------

harley tamir, frenleri degistirdim demissin, fren mesafesinde bir kisalma varmi?

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345614 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler