Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
12. sayfa BirinciBirinci ... 21011121314 ... SonuncuSonuncu

Harley Davidson Sportster 883 Low - Custom - Iron

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha MT-09 Tracer
    Alıntı Tattooist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim Xf7er buldum parçayı ;) yarın bakıma girecek bakalım demir atım;)

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:55 ----------

Sportster 883 xl için ön cam almak istiyorum bu konuda tavsiyesi olan yada fikri bilgisi olan varmıdır ?
    Son durum nedir. Umarım, çok fazla problem çıkmamıştır.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tattooist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley sportster883XL
    Son durum Gayet iyi servis bakti cok temiz oldugunu soyledi ariza bulamadi bu ara tekerler degisecek bide sanziman yağı degisecek sonra yollar bekler ;)

Motosikleti
    Yamaha MT-09 Tracer
    Alıntı Tattooist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Son durum Gayet iyi servis bakti cok temiz oldugunu soyledi ariza bulamadi bu ara tekerler degisecek bide sanziman yağı degisecek sonra yollar bekler ;)
    Çok sevindim. Şimdiden iyi gezmeler diyeyim ozaman :D. Tekerlek için Pirelli Night Dragon'u bir araştır derim.

http://www.motoron.com.tr/HaberDetay.aspx?ID=499

Motosikleti
    Harley sportster883XL
    Tamam, metzeller diyenlerde cok ama bakacagiz artik .

1 yıldır iron kullanıyorum.Tek sıkıntım rüzgar yemem.bana tavsiye edebileceginiz tipini bozmayacak cam var mı arkadaşlar.

Iron'ıma big radius egzos ve screaming eagle hava filtresi taktırdım ve inanılmaz bir sese sahip oldum.Bugun ilk kez kullandım sanki başka bir motor kullandım.Aklımı kaçırıyordum.Big radius müthiş bir egzos 883 lük bir makinadan bu ses geliyorsa 1500 lükleri düşünemiyorum.Bina camlarını indirir sanırım.Egzos düşünenlere tavsiye ederim.Bana maliyeti 3.000 Tl. Oldu.

Motosikleti
    Yamaha MT-09 Tracer
    Hayırlı olsun. Güle güle kullan . Açık hava filtresinin yağmurlu havalar için kılıfını yanında gezdir, kısa süreli ıslanmalar da sıkıntı olmaz ama genede dikkatli olmakta fayda var ;)

Motosikleti
    Harley sportster883XL
    keyifli sürüşler yolun açık aydın olsun tekerine taş deymesin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:46 ----------

bende arıyorum hala bulamadım bulursan paylaş marka,model,motora taktırdıktan sonra resim ve alınacak adres ile fiyatı bende bulursam bu şekilde burada paylaşacağım

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:51 ----------

ironman 1905 bende arıyorum hala bulamadım bulursan paylaş marka,model,motora taktırdıktan sonra resim ve ürünü temin edeceğimiz adres ile fiyatı bende bulursam bu şekilde burada paylaşacağım

Fahri memleketlim Üstad Namık Abim, engin bilgisinden faydalandığımız Harley Tamir, adını aklımda tutamadığım diğer hızlılar ve siz değerli motorsever arkadaşlar hepinize öncelikle merhabalar.
    Yaklaşık 3 senedir süre gelen bu başlık altında paylaştığınız deneyimleriniz ile eminim benim gibi bir çok çaylağın ufkunu açtınız.
    Burada tek bir harf dahi paylaşan tüm arkadaşlara teşekkürü borç bilirim.
    Bende daha önce karşılaştığınız bir çoğu gibi iron 883 e tutulu kalanlardanım.
    Motor, kimine göre üzerinde yaptığı uyarlamalar ile monoton dünyada kendisine yarattığı özel bir alan, kimine göre janjanlı bir taşıt, kimine göre her şeyi ile bir hayat biçimi..
    Kimsenin kimseyi yargılaması söz konusu değildir.
    Benim için mi?
    Özgürlüğe yaklaştığım en yakın nokta...
    Bu mesajım sadece aranızda olmaktan duyduğum mutluluğu dile getirmek için yazılmıştır.
    Süre gelen forumlaşmayı okudukça burada olmam gerektiğini hissettim; motor alan arkadaşlarla sevindim, takasa girecekler ile birlikte heyecanlı bekleyişe geçtim, arızalarını bir an önce gidermek için tavsiye bekleyenlerle birlikte forumda dört gözle mesaj baktım.
    Kıssadan hisse, yeniden merhaba!
    namk bunu beğendi.

Batis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere XTz 660 ZA - Kuba RX9
    Arkadaşlar merhaba,

99 model bir Sportster'ım var. İstanbul'da güvenilir bir servis aramaktayım. Sinyallerim yanmıyor, sigorta problemi olsa gerek. Birkaç ufak işi daha var. Muayene sürem geçtiği için işim biraz acil. Tanıdığınız, bildiğiniz, adam gibi bir servis var mıdır?

Teşekkür ederim.

merhaba
    ben aranıza yeni katıldım süper low aldım

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:28 ----------

bana önerileriniz nedir
    ön rüzgarlığım yok takarsam daha uygun olacak sanırım . nerden alayım . selem hiç rahat değil değiştiriebiliyor sanırım ama tercihim ne olmalı .bide takıldığım bir konu oldu çok yeni aldım motorumu otabana ılk çıktım çokta yagmur ve rüzga rvardı 2. vitesle 80 e çıktım offf acaip bir titreşim oldu pedallarda ve gidonda yandık boyle olacaksa eyvah dedim 3 e aldım vitesi azaldı gibi bir fikir akıl veren olursa çok sevinirim hep bu tıtreşim devam mı eder yoksa bı caresi varmı . teşekkür ederm.

barış52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HD Softail Breakout
    eski bir superlow sahibi oalrak ben yardımcı olmaya çalışayım.
    rüzgarlık konforda oldukca etkilidir. almanda fayda var özellikle uzun yollarda gercekten rahatlatıyor insanı( orjinal aksesuarını tercih etmeni öneririm camda, keza tak cıkar özelligi sayesinde oldukca pratik)şehir içinde kullanmana gerek yok rüzgarıda biraz hissetmek lazım sonucta motor sürüyoruz
    sele rahatsızlığı harleyin genel politikasıdır ki degiştirmeye mecbur kalsınlar diye tabi orjinal aksesuar olarak alacagımızı varsayma gibi bi hata yapıyolar bence. her modelin aksesuar bölümünde daha rahat bi koltuk modeli mevcut. www.harleydavidson.com dan aksesuarlardan bakabilirsin motorun modeline göre. sora gidip bayiiiden sipariş verebilirsin. veya amerikada bi dünya harley için koltuk üreten firmalar mevcut. eger ki getirtebilirim diyosan amerikadna alabilirsin. misal corbin , mustang , le pera , danny gray vs bunlar baslıca koltuk üreten firmalardır. ebay da bulmak mümkün veya satan bi dünya site mevcut arastırmak lazım. benim softailde misal danny gray var gel pad opsiyonlu.
    titreşim harleyde var. her zamanda oalcak öellikle sporster ve dynalarda bu oldukca fazla softaillerde yok gibi keza touringlerde de oldugunu sanmıyorum. ama bende superlow kullandıgım zamandan hatırlıyorum titreşim var ve oalcak. 2. vitesde 80 yapma 3 de yap. fazla devirli kuallanırsan titreşim artar.

namk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    harley davidson 2007-mobylette 1967-Honda NX400
    En hesaplısı ebay'dan almak bir araştır.Ben öyle yaptım,200TL.

verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.Seleyede gidonada alıştım.
    namk bunu beğendi.

lycantrophic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250
    2005 model XL883N 3000 KM'de; garajda tutulmuş, borcu harcı sıkıntısı yok. İlgilenen olursa ulaşabilirsiniz.

YENİİİYİZ :)

Arkadaşlar selamlar! Yeni bir harley sahibi olarak bir kaç sorum olacak sizlere...

Bu amortisörleri değiştirme konusuna ne diyorsunuz? Değiştirenlerden "Surmeye doyamazsın" gibi yorumlar alıyorum!
    Var mı aranızda değiştiren? Ve retouchable sisybar arıyorum ama bulmak zor sanırım!!!

Harley kullanmak zor ama dünya güzeli bir hatunu idare etmek gibiymiş! bunu anlıyorum yavaş yavaş :D

Kaan Sen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Sportster 883 IRON
    Slm arkadaslar,ben yaklasik 3 ay once 883 IRON aldim,henuz 5000km de 2012 model.
    Bir onceki motorum Ducati Monster de,hicde husrana ugramadim,coookda mutluyum,insanlarin size bakisi dahi degisiyor,yolda el sallayanlar,yol verenler,ilk bir kac hafda noluyor dedim kendi kendime,yakitda cok iyi 100km de 5litre gibi bir ortalamasi var,tork zaten akillara zarar,otobandaki max hizi benimki icin en azindan 180km,ki ohizla zaten bu motorun tadi cikmaz,ben ortalama 100 ila 120km civari kullaniyorum,deli ruzgar aliyor,onceki motorumda Naked olmasina ragmen kiyaslanamaz bir sekilde daha fazla ruzgar aliyor,ben bu sorunu,otobana cikacagim zaman,ruzgarlik takarak cozdum.
    Sonuc olarak,heycanla yazi bekliyorum

BAIIHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB1000R
    Alıntı McZeytin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kış şartlarında motoru biraz yatırdık geçen gün biraz çalıştırayım dedim aküsü bitmiş. Şimdi şarj etmeyi deneyeceğim önce ama şarj tutmazsa akü için tavsiyesi olan var mı acaba? YUASA falan diyorlar o kadar yüksek amperli olarak.

Bir de daha önce krom kaplama engine cover takan var mı aramızda? Gidon konusunu bahara ertelemiştim olmadı ikisini birden sipariş edeceğim amerika'dan ebay üzerinden.
    Konunun üzerinden uzun süre geçmiş.

Akü meselesi bana da sorun yaşattı. Piyasada sayısız YTX14-BS mevcut ancak HD üzerindeki YTX14L-BS. Yani ters kutup. Sadece Unibat ve VLM mevcut. Ayrıca akülerin kutup başları motordan gelen kabloları bağlarken sorun yaratıyor. Araya iletken parça kesmek gerekiyor. Orjinali ise 211 euro (713tl şu an). Fiyatta uçuk olmayan orta seviyelerde uygun bir akü bulamadım yani.

Araştırınca intetnette Motobatt'a denk geldim. İstanbul'da yok, ebay göndermiyor. Sağolsun distribütörlük ricamı kırmadı ve tek olarak sattı. Sonuç oldukça iyi. Motosiklete yanında gelen parçalarla rahatlıkla takılabiliyor. 2009 sonrası tüm sportsterlarda MBTX12U kullanılıyor. Orjinal aküsü gibi "Absorbed Glass Mat - AGM ". YTX14L-BS 12 amper iken bu 14 amper. Aynı boyutta 16.5 amper olan versiyonu mevcut.

Hem "çok para vermeyeyim" hem de "harley'e abuk subuk akü mü takacağım" derken ilaç gibi geldi. Tavsiye edilir.

cagriaksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley-Davidson XL883R
    Arkadaşlar, motoru uzun süre yatıracağınız zaman alarm'ı kesinlikle kapatın. Genelde 3-4 hafta sonrasında marş basamayacak kadar zayıflatıyordu benim makinede.

Motosikleti
    iron 883
    Arkadaşlar merhabalar,
    Bu senenin başında ben de iron 883 model bi harley sahibi oldum. Daha önceden hiç motor kullanmamıştım. Sonradan ehliyetimi de aldım. Yeni başlayacak arkadaşlara kesinlikle öneririm. Hayatımda yaptığım en keyifli işlerden biri.
    Motorun çalınmasına karşı arvento araç takip sistemi bağlattım bugün, ancak bağlayan arkadaş motor kapalıyken de aküden yiyeceğini ve akünün kısa sürede bitebileceğini söyledi. Daha önce böyle bir durumla karşılaşan oldu mu? Sizce ne kadar sürede aküyü bitirebilir?

REKLAM ALANI
12. sayfa BirinciBirinci ... 21011121314 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler