Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suzuki GS500 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

gündüzleri çayırova, akşamları karakartal, geceleri alice harikalar diyarında...
    Motosikleti
    azrailden yeni arakladım...
    bu gs500 e hastayım desem yeridir...
    şu krizi bi atlatıyım hemen alıcam bir tane...
    I gOt a GaMe To Win...:bounce:
    eskiden [COLOR="Red"]merter[/COLOR] vardı şimdi [COLOR="red"]fenerbahçe[/COLOR] var...
    [B][COLOR="Red"]drift religion[/COLOR][/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kuanza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mz Etz 251
    Arkadaslar bu GS500 lerde yakıt göstergesi yok mu? Bana mı öyle geldi?

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    doğrudur yoktur.
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

Alıntı gs500inanc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Voyagerx Kardeş Bende 93 Model Ve 99 Model 2 Tane Gs 500 Oldu. 99 Dahaz Az Yakıt Tüketiyor Ama Sanki Daha Seri Bir Aletti. Dip Gaz Yapınca Dındındın Diye Kesici Yapıyordu Cihaz.
    gs500inanc, 93'ler 52 beygirken 99'lar 47 ama daha yeni teknoloji kullanılarak daha seri hale gelmiş olabilir. Ben henüz o modellerine yolda bile rastlamadım.
    2. ve 3. viteste ivme keyfini yaşamak için dipgaz yapınca benim Suzi'den de kesicinin sesi geliyor. Ama o nasıl ses; motorun sesini geri plana atacak kadar tiz, adeta "yeter bu kadar ivme, beni bu kadar zorlarsan ben de kulaklarını tırmalarım" dercesine.

İsveçli bir Suzuki kullanıcısının tümüyle Suzuki modellerinin tanıtımı amacıyla açtığı bir siteye denk geldim. GS500 tarihçesinden :

GS 500 E 1980
    Overall Length: 2,200 mm (86.6 in)
    Overall Width: 850 mm (33.5 in)
    Overall Height: 1,155 mm (45.5 in)
    Wheelbase: 1,435 mm (56.5 in)
    Dry Weight: 200 kg (440 lbs)
    Engine type: Air-cooled 486 cc inline-4, DOHC, 8 valves. 46 hp.

GS 500 E 1993
    Overall Length: 2,075 mm (81.7 in)
    Overall Width: 755 mm (29.7 in)
    Overall Height: 1,045 mm (41.1 in)
    Seat Height: 785 mm (30.9 in)
    Wheelbase: 1,430 mm (56.3 in)
    Ground Clearance: 155 mm (6.1 in)
    Dry Weight: 169 kg (373 lbs)
    Engine type: Air-cooled 487 cc inline-2, DOHC, STDCC, 4 valves. 52 hp (38 kW)/ 9.200 rpm, 41 Nm (4.2 kg-m)/ 7.500 rpm.

GS 500 E 1999
    Overall Width: 745 mm (29.3 in)
    Seat Height: 790 m (31.1 in)
    Wheelbase: 1,410 mm (55.5 in)
    Dry Weight: 169 kg (372 lbs)
    Engine type: Air-cooled 487 cc inline-2, DOHC, 4 valves. 47 hp (34.3 kW)/ 9,200 rpm, 40 Nm/ 7,400 rpm.

GS 500 E 2004
    Overall Width: 745 mm (29.3 in)
    Seat Height: 790 m (31.1 in)
    Wheelbase: 1,410 mm (55.5 in)
    Dry Weight: 169 kg (372 lbs)
    Engine type: Air-cooled 487 cc inline-2, DOHC, 4 valves. 47 hp (34.3 kW)/ 9,200 rpm, 40 Nm/ 7,400 rpm.

Siteyi merak edenler için; www.suzukicycles.org

ergün1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 SA
    "2. ve 3. viteste ivme keyfini yaşamak için dipgaz yapınca benim Suzi'den de kesicinin sesi geliyor. Ama o nasıl ses; motorun sesini geri plana atacak kadar tiz, adeta "yeter bu kadar ivme, beni bu kadar zorlarsan ben de kulaklarını tırmalarım" dercesine".

Arkadaşlar bizim makinalarda devir kesici yok bilginize!Aşırı yüksek devirlerde duyduğunuz o mekanik ses ise,sübapların vuruntu sesi.Güç eğrisi 9200 devirde maksimum gücün alındığını belirtiyor.Yani bu devirden sonra güç düşüyor ve sübaplar görevini tam olarak yerine getiremiyor.Kısacası tam performans sürüşlerinde vites yükseltme sınırı max.9500 olmalı bundan sonrasında makina hem güç kaybediyor hemde üst kapak ve sübaplar tehlikeye giriyor.Tavsiyem o bahsettiğiniz sesi duyana kadar devir çevirmemeniz.

Birde bu makinaların tarihçesine ilave olarak;2004 sonrasında üretim devam ediyor.Ancak Amerika ve yanlış bilmiyorsam kanada için gs 500 F olarak üretiliyor,ilave olarak yarım grenaj ve yağ soğutma radyatörü eklenmiş.Maalesef bizim ülkemize henüz girmedi.

HercuL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSXR100
    bana benzin göstergesi sorun yaratmadı ama yazın kullanmadım hiç kışın başında aldım ne olacak bilmiyorum

Motosikleti
    NC 700 SA

yeni nesil gs 500 f

Alıntı ergün1968 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bizim makinalarda devir kesici yok bilginize!Aşırı yüksek devirlerde duyduğunuz o mekanik ses ise,sübapların vuruntu sesi.Güç eğrisi 9200 devirde maksimum gücün alındığını belirtiyor.Yani bu devirden sonra güç düşüyor ve sübaplar görevini tam olarak yerine getiremiyor.Kısacası tam performans sürüşlerinde vites yükseltme sınırı max.9500 olmalı bundan sonrasında makina hem güç kaybediyor hemde üst kapak ve sübaplar tehlikeye giriyor.Tavsiyem o bahsettiğiniz sesi duyana kadar devir çevirmemeniz.

Birde bu makinaların tarihçesine ilave olarak;2004 sonrasında üretim devam ediyor.Ancak Amerika ve yanlış bilmiyorsam kanada için gs 500 F olarak üretiliyor,ilave olarak yarım grenaj ve yağ soğutma radyatörü eklenmiş.Maalesef bizim ülkemize henüz girmedi.
    Bilgilendirme için teşekkürler. Mesajın üzerine yabancı GS500 forumlarına göz attım. Gerçekten de hem E hem F modellerinin hiçbir yılında devir kesici kullanılmamış. Yalnız benim dipgazda duyduğum ses motor/subap sesi de değil. Tizliği nedeniyle o yoğun motor sesini bile bastıran sanki bir tür elektrikli alet sesi.

Tabi ikinci bir olasılık daha var, o da dünyadaki tek devir kesicili GS500'ün benimki olması. İşte türünün tek örneği 'Suzi' ve sahibi:

Umarım bu bir vesile olur da sizlerin motorlarının resimlerini de görürüz.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    350 beyaz cava....hemde stylee...
    Alıntı chopperrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kusura bakmayın istanbullu arkadaşlar hiçbi şey yaptığınız yok.
    ankarada gs yok olsa ben ayarlıycam vallahi bi eymir turu
    ya benım gs500 üm var ama boozuuuuukk...2007 kasımdan öncekı mesajların cogundan adım gecıyor ozaman askere gıttımde....

Alıntı kuanza adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar bu GS500 lerde yakıt göstergesi yok mu? Bana mı öyle geldi?
    benım 88 modelde vaaaarr
    tabı onunda anasını belledim muhahahahaa

yaw benımkı nasıl gs500 anlamıom...88 model gs500 yok...ya 87 yada 89.....bakıom tarıhcesındekı resımlere benım gs500 e benzeyen öle bı motor yok...bırıne bakıom ön cift disk benımkınde tek..ötekıne bakıom arka disk benımkı kampana....benım bozuk gs500 88 model ve gs500 değil sanırım.....bıde benımkı beyınlı değil...platinli gecenlerde platin ayarınıda bozdum tek sol piston ateslemıo...bıde bujı yerını yalama ettik....ohhh
    ama gönlumde gene gs500 var....işlerimi bı yoluna koyuyum...şöle yaza dogru 2000 ve üzeri bı gs500 alacagım inşallah.....
    benım gs500 ün ön dişli 21 arka 48....
    lastıkler arka 110 90 18
    ön 90 18....aradakı rakamı unuttum :D
    vites göstergesı var sıralı yanyana 1-2-3-4-5-6
    benzın göstergesıde var....

suan motorun yan kapaklar ve depo yoktur....o haldede 800 ytl ye satılıktır....yanı işe yara kısmı komple motor blogudur....
    satılmazsada yenı alacagım gs500 için parcaya bozarım....
    bide erzurumda 1500 e sanzuman kitlemiş bı gs500 vardı
    onu alsamda motorun içi için lazım olan parcayı bendekınden kullansam parcalar uyarmı acaba....

gs500 ün motoru guzelce adam edersem...edecegim inşş bunun motor blogunu sökp jawaya takmayı düşünüyorum....ama süper olur yaaa bi yapsam....zaten bendekı sasenın işi bıttı artık...depo yok yan kapaklar yok...o haldede gidlimez zaten....

depo ve yan kapaklar hariç... motorum bozuk olsada içimde gs500 sevgisi var oda yeter burda durmama..
    gs500ün motor blogunu söküp te aha bu jawaya taksak nasıl olur...

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    bahadinli; askere gittin geldin mi?
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    350 beyaz cava....hemde stylee...
    Alıntı chopperrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bahadinli; askere gittin geldin mi?
    ohooo..askerden geleli 4 ay olacak nerdeyse
    sende bı habersın anlasılan

benım yatalak yavru GS450 E imiş....butun resımler aynı ona benzıo...
    zaten 1988den sonra gs500 olmus....

Motosikleti
    suzuki GSR 600
    Selamlar.Fren ve debriyaj maneti varmı elinde?Birde motor yan kapaklarındaki suzuki amblemleri?
    ergün fren ve debriyaj manetlerini bahçeli evlerde fatih kılıçlıdan bulabilirisin suzuki amblemlerini ise korlasdan bugun sipariş verdim 25ytl tanesi

arkadaşlar bana sag motor koruma demiri ve sol arka sinyal lazım haberiniz ola
    "Suskunluğum asaletimdendir / Her lafa verilecek bir cevabım var / Lakin; / Bir lafa bakarım laf mı diye, / Bir de söyleyene bakarım adam mı diye?"

HercuL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSXR100
    banada rüzgarlık lazim yazdım voyagerx a güzelmiş ondaki

Motosikleti
    NC 700 SA
    Alıntı redriwer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ergün fren ve debriyaj manetlerini bahçeli evlerde fatih kılıçlıdan bulabilirisin suzuki amblemlerini ise korlasdan bugun sipariş verdim 25ytl tanesi

arkadaşlar bana sag motor koruma demiri ve sol arka sinyal lazım haberiniz ola
    Alakanıza teşekkür ederim.Manetleri dün ebay usa dan sipariş verdim.Karbon manet buldum.Amblemler için korlasa müraacat edeyim.Göztepe korlasamı sipariş verdiniz?

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    ben kesinlikle gs 500 grenaj arıyorum...,
    bilen döken filan biri varsa bana bildirsin yahu. resmen kafayı yicem.
    Allah rızası için bir grenaj :(
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Motosikleti
    NC 700 SA
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben kesinlikle gs 500 grenaj arıyorum...,
    bilen döken filan biri varsa bana bildirsin yahu. resmen kafayı yicem.
    Allah rızası için bir grenaj :(
    Selam nasılsın?
    Naapıcan grenajı hayırdır??

Az önce motor yan kapaklarındaki aleminyum suzuki amblemleri için korlasa telefon açtım.Ellerinde olmadığını siparişle getirtmeleri gerektiğini ve 20 25 gün gibi bir zaman alacağını söylediler.Kabul ettim.Ancak öyle bir şey daha söyledilerki şaştım kaldım.Toplamda 50 TL. tutan parça için kapora vermeden sipariş alamıyorlarmış.Koskoca korlas demekki buymuş.Yorumu size bırakıyorum.

Motosikleti
    suzuki GSR 600
    Alakanıza teşekkür ederim.Manetleri dün ebay usa dan sipariş verdim.Karbon manet buldum.Amblemler için korlasa müraacat edeyim.Göztepe korlasamı sipariş verdiniz?
    göztepe korlasdan fiyatta yanlışlık olmasın 25 tlye ben sipariş verdim 1ay içerisinde gelecegini söylediler
    şimdi bana koruma demiri lazım sag gören duyan bilen arkadaşlar varsa burdan haberleşelim
    "Suskunluğum asaletimdendir / Her lafa verilecek bir cevabım var / Lakin; / Bir lafa bakarım laf mı diye, / Bir de söyleyene bakarım adam mı diye?"

Motosikleti
    suzuki gs500
    selam abiler ben 93 model gs 500 aldım bu motor hakkında bana tavsiyeleriniz varmı ? yakıt ,kullanım, v.s bende cbr 125r vardı 2 yıla yakın bi süre cbr kullandım
    93 model gs nin artı ve eksilerini tavsiyelerini yaparsanız sevinirim simdiden teşekkürler

gs500inanc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat e kaldı :)
    yürekçe özel mesajdan bana ön arka jant sormuşsun elimde mevcut 1 takım var 350 lira istiyorum. bence grenaj olayına gerek yok motor naked bir motor

arkadaşlar yan suzuki amblemi elimde mevcut değil.suzukide 50 tl olduğunu yazmışsınız bence makul.ergün abi kapora vermeden adamın sipariş etmemesi normal. sen suzukiye şükret ben bir sene er 5 kullandım.zmoto ile tanıştım. bir daha 0 motor alsam kawasaki almam yani o kadar bir memnuniyetsizlik yaratıyor kawasaki
    suzuki address 50cc=)yamaha dt125=)93 gs500=)99 gs500=)yamaha tt600=)99 er5=) virago 250=)92 kle500=)2004 gs500=) 2005 fazer)

Motosikleti
    NC 700 SA
    2 ADET amblem 50 tl.fiyat ok.yurt dışına baktım daha pahalı.Ama bu kadarlık bişey için kapora istemeleri garibime gitti doğrusu

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler