Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suzuki GS500 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı ilkantek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Almak istediğiniz motosiklete gelecek olursak,

-Motosiklet çalışıyor mu ?
    -Çalışıp yürüyor mu ?
    -Motor durumu nedir ?
    -Elektriksel durumu nedir ?
    -Dış aksam ne durumda ?

Bunların hakkında net bilgi vermeni rica ederim.
    Özellikle biryerden bulup resim ekleyebilirsen hatta bu resimler detaylı olursa en azından bazı bilgiler verebilirim.

Saygı ve sevgilerle
    İLKAN
    Üstad gs 500 için sabırsızlığımdandır profil bilgilerimi es geçip direk soruya yönelişim mazur görün

Kısaca motosikletin hikayesini anlatayım. Şuan ki sahibi borçlusundan parasını uzunca bi süre tahsil edemeyince, atlıyor pikapına gidiyor borçlunun yanına parasını istiyor. Borçlu da para olmadığını söylüyor. Bunun üzerine motorun satışını almak istiyor bizim eleman. Diğeri, anahtarı kayıp bulunca getireyim diye işi yokuşa sürmeye çalışıyor. Abi de önemli olmadığını söyleyip motoru pikapa atıp direk satış işlemlerini gerçekleştiriyorlar. Şimdi motorun anahtarı yok anlayacağınız. Motor satılmadan önce aktif olarak kullanılıyormuş satıldıktan sonra da bir yılı aşkındır marş görmeden yatıyor. Yani motor ve elektrik aksamı tam bir muamma. Resimlerinden gördüğüm kadarıyla dış aksamda göze çarpacak bi kusur göremedim. Resimleri önümüzdeki günlerde edinebilirsem, ilk işim sizlerle paylaşmak olacak.

3500 lira motora verip, 2000 - 2500 lira da bakımı için para ayırabilirim. şimdi durum böyleyken en kötü senaryo üzerinden değerlendirecek olursak; diyelim ki motor yatak sarmış, frenler bitmiş, şanzıman dişlileri hiç iyi durumda değil elektrik aksamı ile ilgili de kusurları var. Bunların maliyeti 2500 lirayı geçer mi? 2003 model bu arada.

Aslında şöyle geriye dönüp yazdıklarımı okuyunca sorduğum soruların çok da mantiklı olmadığını gördüm. Galiba sizlerden al olum kaçırma bunu demenizi bekliyor gibiyim. Bilmiyorum, parça temini konusunda çok sıkıntı yaşamazsam ve parçalarının pahalı olmadığına ikna olursam fiyatı uygun gibi geldi bana.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

çeken insan yaşlıca bi abi olduğu için resimler yeterli ve detaylı değil ancak bunca ısrara bu kadar çekebilmiş. bu resimlerden bir fikriniz olur da benimle paylaşırsanız çok duamı alırsınız.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:35 ----------

bunlar da sonradan gelen resimler.

şimdi; bu aletin bir senedir yattığını ve yatmadan önce de çalışır vaziyette olduğu malumatımızdır. sadece bu bilgilere istinaden bu alete verilebilecek maksimum meblağ nedir? malum piyasası 6500-7500 arasında dolanıyor marşına basmadan alacağım alete 3000-3500 den fazla vermeyi düşünmüyorum. sizin bu konudaki fikriniz nedir?

forewer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZZ-R1200
    3 vermesen bile haklısın

ilkantek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKi ER5 05'
    Sevgili Mechanical (profil bilgilerini hala tamamlamadığından bu şekilde hitap ediyorum kusura bakma)

Motosiklet muhtemelen istanbul'da kurye motosikleti olarak kullanılmış bir makina.
    Uzun zamandır yattığı da aşikâr.
    Açıkçası 3-3.5 lira verip almanı şahsım adına tavsiye etmem.
    Başın çok ağırabilir.
    Bu makina 1500Lira eder,
    Kozmetik olarak en azından 1500 lira para harcarsın.
    Mekanik masrafına girmiyorum bile....
    Mechanical bunu beğendi.
    4 TEKER BEDENİMİ 2 TEKER RUHUMU TAŞIR ! 93>XT600 - 08>CBF150 - 04>GS500 - 99>GS500EX - 05>ER5 - 98>XT600 - 02>XT600E - 05>ER5 -04 >GS500 - 04>FZS1000EXUP - 05>KAWASAKi ER5

Sevgili Mechanical (profil bilgilerini hala tamamlamadığından bu şekilde hitap ediyorum kusura bakma)
    yeni olduğumdan galiba çözemedim henüz. daha önce de tamamladığımı düşünüyordum profil bilgilerimi. siz şimdi uyarınca tekrar baktım cevaplayabileceğim bütün bilgileri cevaplamışım. anlamadım ama bakalım...

Alıntı forewer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3 vermesen bile haklısın
    Motosiklet muhtemelen istanbul'da kurye motosikleti olarak kullanılmış bir makina.
    Uzun zamandır yattığı da aşikâr.
    Açıkçası 3-3.5 lira verip almanı şahsım adına tavsiye etmem.
    Başın çok ağırabilir.
    Bu makina 1500Lira eder,
    Kozmetik olarak en azından 1500 lira para harcarsın.
    Mekanik masrafına girmiyorum bile....
    teşekkür ediyorum fikirlerinizi paylaşmanız benim için önemliydi. gs 500 şimdilik hayal oldu. daha ufak bir motosikletle deneyim kazanıp günü gelince gs 500 için yine başınızı ağrıtmak gayesindeyim. bakalım kısmet...

saygılar...

hamzarat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F700GS
    çok güzel makine be.ama malum sitede çok temiz bir makine yok gibi geldi bana siz ne dersiniz?
    ilkantek hocam hakikaten müthiş yorumlar ve fotoğraflar var sizden.tamamiyle bilgi akışı için kullanıyorsunuz forumu tebrik ederim.gs500 almak istersem size kesinlikle ama kesinlikle danışırım.o güveni verdiniz bana.
    ilkantek bunu beğendi.

ilkantek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKi ER5 05'
    Alıntı hamzarat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok güzel makine be.ama malum sitede çok temiz bir makine yok gibi geldi bana siz ne dersiniz?
    ilkantek hocam hakikaten müthiş yorumlar ve fotoğraflar var sizden.tamamiyle bilgi akışı için kullanıyorsunuz forumu tebrik ederim.gs500 almak istersem size kesinlikle ama kesinlikle danışırım.o güveni verdiniz bana.
    İyi dileklerin için teşekkür ederim Hamza.
    Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyorum herkese.
    Seve seve sanada yardımcı olurum tabii ki.
    4 TEKER BEDENİMİ 2 TEKER RUHUMU TAŞIR ! 93>XT600 - 08>CBF150 - 04>GS500 - 99>GS500EX - 05>ER5 - 98>XT600 - 02>XT600E - 05>ER5 -04 >GS500 - 04>FZS1000EXUP - 05>KAWASAKi ER5

Motosikleti
    kuba strike 150
    Arkadaslar merhaba. Bir gs500 hayrani olarak 6 ay arastirip sakaryadan aldigim turkiyedeki en orjinal duzgun ve kusursuz gs500unu 1 yili askindir kullaniyorum. Is kuracagim icin de malesef satiyorum fotigraglarini atamadim ama sahibinden comda var ilan. 34.000 km de ciziksiz elektrik ve motor aksaminda kusur bulunmayan 2004 model ama 2009 da trafige cikan pas kuf vs olmayan her hafta duzenli olarak temizligini bakimini yaparim km geldiginde de maltepe koprusundeki suzuki servisine birakitim basindan da ayrilmam. 8 binliraya almistim masraflari onemli degil bindigime sayarim 7.100 e satiyorum istanbul kartal soganliktayim. Bakmak isteyenlerle bulusabiliriz. Hepinize keyifli forumlar bol eglenceler 534 223 45 54

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:59 ----------

km yanlis yazilmis malum mobilden bakiyorum fiyat olarak da assagiya cektim

Motosikleti
    YBR125/CBR125/DL650/Suzuki C800/GV250 Şimdi:DL650
    Lordly, o Suzuki yi kim yazmışsa oraya,ben depoyu komple boyattım diyor, o çıkartma mı yoksa korktuğum üzere boya mı?

Kardeşim için motorunla ilgileniyorum.

Motosikleti
    kuba strike 150
    Alıntı reason667 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lordly, o Suzuki yi kim yazmışsa oraya,ben depoyu komple boyattım diyor, o çıkartma mı yoksa korktuğum üzere boya mı?

Kardeşim için motorunla ilgileniyorum.
    Motoru aldigimda sorguladik kazasi yoktu zaten belliydi bu motoru almadan once cok rahat 15 tane er5 10 tane de gs500 gezdim hepsi coptu neredeyse. Bu da 2009 cikisli oldugu icin gayet diriydi ve eski sahibi haftasonu surucusu kapali garajda sakliyordu. Ben aldim talihsizlik ayakcak acilmadi devrildi arka kuyrugu zedelendi o yuzden boyattim depoda da ayni renk boya var kaliteli firin boya yaptirdim sasede herhangi bir islem yok ama. Suzukiyi de begendigim icin yapistirdim eskisinden cok daha guzel oldu goruntusu. Suan motordan cok ufak bir şikirti geliyor usta ayari kacmis dedi onu ayarlayacak suan motoru kullaniyorum ne olr ne olmaz diye ay basinda yaptiracagim yaptirmadan satilirsa da 100 lirayi almam hesaplasmis oluruz
    mikail06 bunu beğendi.

Adventure58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    haojue 135S
    Arkadaşlar Elimde 125 lik motorum var pek memnun olmasamda neticede 1500 liralık motor kızamiyorum kerataya ekmek köfte hesabı.

Geçen hafta 2004 twister alacaktım arkadaşım vazgeçirdi 55 bin km de yedek parça sıkıntısı vs diye

Seneye kadar ( mart nisan 2016 ) minimum 5 bin tl birikim yapmayı düşünüyorum motor için ama 125 likten 150 cc ye geçmek istemiyorum az güç ve cüsse beklentim var,

1.sırada hysoung comet 250cc naket var 2006 2008 arası,
    2.CBF 250
    3. suzuki gs500

GS500 93 den 99 a kadar var km 40 60 bin arası değişiyor yakıtı vs geçtim yedek parça fiyatları ve bulunabilirliği ne durumdadır. Ve 98 bi makinaya 5 bin bağlanır mı ?

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Arkadaşlar merhaba. Yağ yakan bi gs 500 var. Bunu alsam rektefiyesi kaç para bu aletlerin?

arkroid - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma GW250 2013
    Arkadaşlar merhaba,

125 cc lik bir motorda, kullanmayı öğrenenden sonra biraz model yükseltmek istiyorum

bir tane motor buldum antalyada 41000 km de 2004 model

hatta ilan da şu,

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-suzuki-suzuki-gs500-210924582/detay

Motoru gittim gördüm, adam 7500 liranın altına inmiyor.

motorun alt kapağı açılmış (sağ kapaktaki conta orijinal değil)

ve motorun ön tarafın biraz yağ sızmış gibi. sahibi motorun yağ eksiltmediğini oradaki yağın terleme gibi olduğunu söyledi.

Çalışmasında bir problem görünmüyor, satıcı da dürüst birine benziyor. belki 10 bin km de ekzantirik zincirini değiştirmen gerekebilir dedi.

yani sonuç olarak eski bir motor. çok masraf çıkarır mı, satarken elimde kalır mı bilmiyorum.

kararsız kaldım.

bilen varsa tavsiye verebilir mi lütfen?

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Alıntı arkroid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba,

125 cc lik bir motorda, kullanmayı öğrenenden sonra biraz model yükseltmek istiyorum

bir tane motor buldum antalyada 41000 km de 2004 model

hatta ilan da şu,

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-suzuki-suzuki-gs500-210924582/detay

Motoru gittim gördüm, adam 7500 liranın altına inmiyor.

motorun alt kapağı açılmış (sağ kapaktaki conta orijinal değil)

ve motorun ön tarafın biraz yağ sızmış gibi. sahibi motorun yağ eksiltmediğini oradaki yağın terleme gibi olduğunu söyledi.

Çalışmasında bir problem görünmüyor, satıcı da dürüst birine benziyor. belki 10 bin km de ekzantirik zincirini değiştirmen gerekebilir dedi.

yani sonuç olarak eski bir motor. çok masraf çıkarır mı, satarken elimde kalır mı bilmiyorum.

kararsız kaldım.

bilen varsa tavsiye verebilir mi lütfen?
    kardeşim merhaba. motor neden açılmış onu öğren önce. ön tarafta yağ sızıntısı kilometre telinden olabilir. yada bunların kronik contadan yağ kaçırmasından dolayı olabilir. contalar belli bir süre sonra özelliğini yitiriyor değiştirilmesi gerekiyor.

onun dışında gs 500lerin hepsi yağ eksiltir. 1000kilometrede 100ml gibi ufak rakamlar tabiiki. sürekli duman atması varsa o gs500 sorunludur.

gs500 parçaları acayip pahalı. ben kendim bi gs 500le motor sorunu yaşadım ve tamamen sıfır parçalarla topluyorum. 2.500 TL parça parası ödedim. işçilik hariç. bunu göze alarak satın alın. ek olarak ilerde satamayabilirsiniz piyasası çok durgundur ama çok sağlam motosiklettir. ömürlüktür. alıp satmak için almayın. şuan piyasada bu fiyatta bu performansı veren bi motosiklet yok. ek sorularınız olursa mesaj atabilirsiniz.

Arkadaslar 2004 gs 500 um var ve ısındıktan sonra duzenli 1 saniyelik aralıklarla tıkırt diye ses geliyo motoru yan ayaklıga alınca ses kayboluyo bilgisi olan varmıdır üst kapagı actım egzantirik zinciri saglam gergin duruyo

emreyild - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GS500
    Alıntı darklord1988 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar 2004 gs 500 um var ve ısındıktan sonra duzenli 1 saniyelik aralıklarla tıkırt diye ses geliyo motoru yan ayaklıga alınca ses kayboluyo bilgisi olan varmıdır üst kapagı actım egzantirik zinciri saglam gergin duruyo
    Bende de vardı o sorun kam milinden geliyor kendi etrafında dönerken sağa sola vuruyor. Yabancı sitelerde gs500 knocking diye arattım sorun kronik. Bi zararı ya da çözümü yok takma kafana

Cok saol üstadım icim rahatladı cok severek biniyorum motora ses gelince tedirgin olduydum

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-suzuki-fiiyat-dustu-cok-acil-253490800/detay
    Arkadaşlar selamlar. Bu motoru almayı planlıyorum da. Bir göz ucuyla değerlendirme yapabilir misiniz, WhatsApptan motorun sesine dair video da var sahibi bana yolladı. Onu da gönderebilirim. Yardımcı olabilecek varsa çok mutlu olurum. 0534 764 4636 benim numaram.

Alper ÇİMEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250cc sym evo i
    Bende 1993 model gs 500 motorsikletim var 2500 lira civarında rektefe yaptırdım canavar gibi biniyorum. Modelli ise fiyatı gayet güzel derim. Ben 6500 istiyorum. Şimdi o fiyata 150 cc honda cbf alamıyorsun çünkü.

Motosikleti
    Kanuni bs 100
    Arkadaşlar merhaba. Motorumu büyütmek istiyorum gs500 ün bana her anlamda uygun ve yeterli gelecegini düşündüm. Bu ilandaki motor için fikirlerinizi alabilirmiyim sahibi motorun orjinal 40 binde olduğunu bakımlı olduğunu ve motoruna anahtar değmediğini söyledi kendisi de 3-4 bin km'dir kullanıyormuş takas kabul ediyor. Bu motor nedir ne değildir göreniniz bileniniz varmıdır acaba. Fikirleriz benim için önemli
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-suzuki-suzuki-gs500-2004-model-takasli-sifir-aku-pirelli-lastik-246953032/detay
    Herkese iyi akşamlar

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler