Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ZEALSUN ZS 200 GS Sport

Motovento
    REKLAM ALANI
    semih20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    paradayz hayırlı olsun motorun iyi günlerden Kullan inşallah ...arkadaşım bak sana bİr tavsiyem olcak ..nazarlığı motorun üstünden eksik etme bir canlı hayvan kurban et ...çoooooooooooookkk dikkatli sür...ben aldığım ilk gün 10 kaza atlattım ikinci gün 5 şincisinde küt ettik ...nazar çok yiyor bu motor çünkü baya güzel ..o yüzden sana söyledik lerimi mutlaka yap özelliklede fakir bir kesimde oturuyorsan ..inan kaza atlatmaktan motorun keyfini alamadım ..kazalar hiç yoktan doğuyor ..mesela freni patlak bir tırın sana rast gelmesi yada bir cam şişenin yolun ortasında sana rast gelmesi..yada bir ufak çocuğun sen geçmeden son ana kadar karşıya geçmemesi ve son anda koşması.......haa şunuda söyleyeyim dönemeçlerde bu motorla dönmek ölüm ..çok zor motora güvenip virajlara hızlı girme dönmüyor ..çok zor..dikkatli ol kardeşim motorun zekatını ver zira belalardan uzak olursun ...Allah cc. korusun seni kardeşim yolun açık olur inşallah...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı lodos adlı üyeden alıntı
    BBRR İnanmayacaksın ama bizim burada semt camii hocası (şaka değil hocanın ruhu genç ) aldı cbr 125 hocam bir süre önce yağmurlu bi havada bir yatırdı motoru o yatırış
    gitti iki aylık maaş
    hem söz nasip olursa nisan 15 geliyor motor hemen resmini koyacağım iki motorunda foruma
    O da bişey mi! Bizim burada Ahmet hoca oğluna almış. 600F

"Hocam seni pistlerde görmek isteriz."dedik.

Hocam dayanamadı , motora atladı...Sanki 40 yıllık motorcu , ama şaka değil gerçekten kendisi eski JAWA - MZ cilerdenmişş meğersem...

Ağzımız açık kaldı...

kenya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Silverwing 400
    Semih kardeş geşmiş olsun...
    İnandığınız gibi yaşayamazsanız, yaşadığınız gibi inanmaya başlarsınız...

paradayz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaslar sagolun..tenkitlerinizi ve tavsiyelerinizi bekliyorum her zaman.
    bu arada desertstorm ayıp ettin yasadıklarımı artılarıyla eksileriyle mutlaka yazarım.
    semih arkadasım soylediklerine katılıyorum.birbirimizi her zaman bilgilendirelim acıklarımızı kapatalım.tum topic icinde dusuncem budur arkadaslar.sonucta can meselesi.hepimizin yolu acık olsun.
    artı zaten benim bilmedigim cok sey var,ogrenmem gereken.trafikte onceleri araba yla bulunurken simdi motosiklet le gidecez inşallah..farklı bi durum olacak bakalım.oncelikle turkiyede bi motosikletli olmak eminim ki ,arabalı olmaktan cok farklıdır.araba kullanırken gosterdigimiz dikkatin 2 katını falan burada gostermemiz lazim ,ama tabi fazla paranoya da iyi degildir,dozunda.AMAN SİZLERDE OYLE DUSUNUN.buralarda bu sekilde kaza haberleri duymak istemiyoruz.her zaman sagduyu bizimle olsun...

noter işlerini hallettim.bu aksam en gec yarın sabah bende ..
    hersey guzel de daha ehliyetimiz yok. o yuzden agustosa kadar hicbi sekilde trafige cıkmayı dusunmuyorum.naapalım kasacaz artık.

600 ytl ceza +motosikleti alıolar.artı mahkeme.hiç çekilmez dorusu.

sey sorcam ya bide ehliyet olmadan kasko yapmıolar dimi sanırım.bilen arkadaslar var mı??

es83tr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    paradayz cok geçmiş olsun allah korumuş daha büyük bir şey de olabilirdi. Bu arada önceden motor kullandımmı bunu kendim için soruyorum ben daha ehliyet bile almadım daha doğrusu hiç motora bile binmedim ama bir motor sevdasıdır gidiyor işte, acaba ben de aldığımda çok sorun yaşarmıyım kullanma aşamasında birde ben hız yapmayı severim de bir sorunla karşılaşırmıyım. Şimdi yaşanan olaylar karşısında biraz korktumda..

es83tr sanırım taziyeyi semih e yapman gerekio ,bana degil..neyse umarım yerine gitmiştir
    bu arada sanırım senle ayni akıbeti paylasıyoruz.daha onceden kullanmadım ,ilk olucak.onceden de dedigim gibi surekli pür dikkat halinde olmamız lazım.nede olsa hızlı bi alet...

es83tr, kazayı yapan arkadaşımız paradayz değil semih kardeşimiz.

Ve ilk motorcuların, öğrenmesi gereken bilgiler çok. iki kısım bilgi öğrenme şekli ile bunu sağlayacaksınız,
    1-Donald Duck vb kitap yazabilecek kadar bilgi tecrübe sahibi insanların hemen her yazdığını okuyun (uygulamıcaksan okumanada gerek yok)
    2-Motorun üstünde iken devamlı düşüneceksin, motoru izliceksin, nerelerde neler hissettiğini görecek, hayalinde aklında olayı ilerleticeksin, zaten bir motor sürüş ustasından ders almadan trafiğe çıkarsanız size şimdiden geçmişler olsun derim, (arkadaşım mondial 250 aldı, ,ilk gün ders verdim, sonra bi daha ders almadı, banada dio ki abi aştım ben yaa süper kullanıorum artık, dedim ok sen önüme düş ben araba ile seni izlim bakalım biraz gezelim) adım gibi emindim ii sürücü zannettiğine kendini, nitekim yaptığı hataları daha ilk molada ben ağzımı açmadan itiraf etti, gördüğümü bildiğinden. Şimdi haftada 3 gün beraber çalışıyoruz, onu artçım yapıp uygun yerlerde bazı olayları yaşatarak anlatıyorum.

paradayz kardeşim, hayırlı olsun inşallah. Semih kardeşimi çok iyi dinle lütfen. Ve makina üstünde iken "ben korkmuyorum" görüntüsü vermeye çalışan sadece kendi canı ile oynar bunu unutma, lafım aslında sana semihe değil, forumu kim okursa diye.
    Bu arada semihin virajlar ile ilgili uyarısı dikkatimi çekti, viraj almada yapı olarak en uygun motor tiplerinden birinden bahsediyoruz çünkü, bu konuda semih ile msn de konuşucam, sonra size bilgilerimi, harmanlamış ve gerçek kast edileni anlamış olarak aktarırım.

Hayırlı mutlu haberlerinizi bekliyoruz, paradayz ve semih kardeşlerimiz.

es83tr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar öncelikle Yanlıştıktan dolayı özür dilerim semih yazacağıma paradayz yazmışım söylemek istediğim yerine ulaşmıştır zaten
    not fear arkadaşım bilgilendirmenden dolayı teşekkür ederim bilgi birikimlerinden bizi mahrum etmezsen sevinirim bilgilendirici yazılarını bekliyorum
    Paradayz biran önce şu motorun bir videosunu ceksen bizde merak etmesek daha fazla

desertstorm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha rx king 135
    beyler hadi ama ya meraktan ölecez artık sesini falan çekin... eğer malzeme varsa bi video falan yapın ya... eee aylardır bu motorun peşinde koşuyorum alana kadar böyle tatmin ediyoruz kendimizi işte... yapın bişeyler de merakta bırakmayın bizi...

debbah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    semih kardeş çook geçmiş olsun yaw fena oldum motoru aldığının ilk haftası kaza yapmışın.nazar değmiştir kesin o kadar dikkat çekiyosa normaldir nazar boncuğu deseni yapıştır kırmızı beyaz çok sade gibi oluyo.
    yada sen biraz dikkatsizmi kullandın. inşallah kazasız belasız düşmeler geçirirsiniz.
    ben daha hiç düşemedim şu motordan.gerçi benimki skutır.ehliyeti almadan kullanmak psikolojik olarak rahatsız ediyo yaw.bugün sirkecide motorcuların orda 4 tane polis vardı şu bmw 1200 lülerden parça alıcaklardı herhalde bende parkettim parça sormak için birisi benim motora yaslanmış duruyo aha dedim moku yedik.sonra pardon deyip kenara çekildi, nası korktum anlatamam.

zaten birader askere gitti onun motoru ve forumdaki hesabını kullanıyorum.
    bende bi zealsun 200gs istiyorum ama peder zaten karşı nasıl olacak bu iş yaw.

Geçmiş olsun Semih20! Ve tüm arkadaşlar, eğer yeni başlıyorsak özellikle, aman diyim 10kat daha fazla dikkat edin sürüşünüze. Motora iyice aşina olmadan zapt edemiyoruz aletleri. 200cc benim tahminimden daha güçlüymüş. Ben de bi araca çarpmamak için direksiyonu fazla kırınca teker kumda kayıp aynen sağa fırlattı beni motorun üstünden. Ucuz atlattık. Bi kaç sıyrık ve morluk haricinde bir şey yok. O yüzden diyorum ki, motoru küçümsemeyelim, iyice hakim olana kadar hız denemesi yapmayı aklımıza getirmeyelim..

arkadaşlar bu motor diğer motorlara göre çok daha farklı ben kanuniyide sürdüm ..yamahayıda sürdüm bunun katogorisinde mz .vs ama inanın bunun kontrolü çok farklı bunun ön tekerinin dreksiyon dönüşü nerden baksan 60 derece yani benim alışık oluğum motorlar yada bildiğim motorlar gibi değil dreksiyon dönüş açısı çok az yani virajlarda motoru illaki yatıracaksınız ama yer topraksa ve hızlıysanız sakına yatırmayın kaymak için bahane arıyor...otobana çıkmadan 50yi geçmeyin bunlar benim deneyimimden sonra dikkat etmeyi düşündüğüm şeyler..sizi korkutmak istemem ama motora tememen alışmadan motoru temamen benimsemeden sindirmeden de sık trafiğe çıkmayın ....diğelim alıştınız yani motoru temamen kavradınız..abi manyak bişe bu makina hız alması olsun sürat olsun endam olsun bir başka ...caddeye çıkıyordum nerden baksan 50 kişi beni durdurup sorulara boğuyordu ..senin motor ne halde diye sorasanız motor çalışıyor ..gidiyor fazla bir sorun yok motor aksamında ....ön kaporta dağınık parça siparişlerini verdik haftaya gelecekmiş .en az 500 milyon hasar var diyor servis ..neyse şu kaportasız haliyle geziyorum ...iyice alışmak için ...

hayabusa_01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Hayabusa 2013 Sari
    bence buna bu kadar para veren adam hondayada verir bence honda cbr125

TysonPit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    cbr 125 in üzerindeki kişi gözüküyo motor gözükmüyo ki. bisikletin motor takılmış hali. tmm biliyoruz honda dır kalitedir satışı kolay vs vs ama incecikde motor yapılmazki. yap şunu 150cc bari birazdaha geniş olsun. incecik lastikler, ufacık bi motor hep honda olsa ne olur nekadar zevk verebilir bu alet. 100'ü geçmeyecegini bilsem bile zealsun ondan çok daha ii bence. ybr çok daha güzel cbr dan. race olacam die bi sıkıntısı yok hem...

SEMİH dostum,
    adana ile fakslaş demiştim, yedek parça fiyatları hakkında, sanırım yapmamışsın, o rakam bana uçuk geldi,
    söz meclisten dışarı, sanki yolunacak kaz geldi tarzında bakmışlar gibime geldi servistekiler, günahlarına girmemek için bu yazıyı yazmadan polen adanaya telefon açtım, ama bu saatte kimse açmadı,
    hemen yarın konuş adana ile, önce iyice emin ol sana mantıklı gelsin, tüketici haklarınıda unutma, sonra ok de herşeye... eğer sen yapamıcaksan türlü sebeblerden adına ben ararım adanayı.

bulosele - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı semih20 adlı üyeden alıntı
    arkadaşlar bu motor diğer motorlara göre çok daha farklı ben kanuniyide sürdüm ..yamahayıda sürdüm bunun katogorisinde mz .vs ama inanın bunun kontrolü çok farklı bunun ön tekerinin dreksiyon dönüşü nerden baksan 60 derece yani benim alışık oluğum motorlar yada bildiğim motorlar gibi değil dreksiyon dönüş açısı çok az yani virajlarda motoru illaki yatıracaksınız ama yer topraksa ve hızlıysanız sakına yatırmayın kaymak için bahane arıyor...otobana çıkmadan 50yi geçmeyin bunlar benim deneyimimden sonra dikkat etmeyi düşündüğüm şeyler..sizi korkutmak istemem ama motora tememen alışmadan motoru temamen benimsemeden sindirmeden de sık trafiğe çıkmayın ....diğelim alıştınız yani motoru temamen kavradınız..abi manyak bişe bu makina hız alması olsun sürat olsun endam olsun bir başka ...caddeye çıkıyordum nerden baksan 50 kişi beni durdurup sorulara boğuyordu ..senin motor ne halde diye sorasanız motor çalışıyor ..gidiyor fazla bir sorun yok motor aksamında ....ön kaporta dağınık parça siparişlerini verdik haftaya gelecekmiş .en az 500 milyon hasar var diyor servis ..neyse şu kaportasız haliyle geziyorum ...iyice alışmak için ...
    dostum basina gelen kazadan dolayi cok uzuldum,cok gecmis olsun..ama sunu soylemek istiyorum ki bu yazdiklarina sasirdim, bunu yeni mi ogreniyorsun??!! elbette racinglerin direksiyonlari az doner,ve bu motorda racing olduguna gore??!! tamam etraf dikkatsiz suruculer ve motoru hicten sayanlarla dolu ama sanirim sen de iyi bir surucu degilsin, belki iyi yerine dikkatsiz desem daha dogru olacak, lutfen daha cok dikkat!!bizleri uzme!!

ulasturhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Taze bitti :(
    çok geçmiş olsun kötü haberler bunlar dikkat edelim arkadaşlar özellikle taksi minübüslere... neysa yeni alanlarada hayırlı olsun...

zsara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Zealsun GS200
    Alıntı bulosele adlı üyeden alıntı
    dostum basina gelen kazadan dolayi cok uzuldum,cok gecmis olsun..ama sunu soylemek istiyorum ki bu yazdiklarina sasirdim, bunu yeni mi ogreniyorsun??!! elbette racinglerin direksiyonlari az doner,ve bu motorda racing olduguna gore??!! tamam etraf dikkatsiz suruculer ve motoru hicten sayanlarla dolu ama sanirim sen de iyi bir surucu degilsin, belki iyi yerine dikkatsiz desem daha dogru olacak, lutfen daha cok dikkat!!bizleri uzme!!
    bulosele, racing motorların direksyonu her zaman az döner bu konuda itirazım yok ancak zealsunun direksyonu diğer racing makinalardan da az dönüyor. Konunun acemilikle yada dikkatsizlikle hiçbir alakası yok. Semihin manevra kabiliyeti konusunda söyledikleri kesinlikle doğru.
    baki selam ve dua ile..

evet zsara hakverişinde haklısın birebir kıyasladık arkadaşlarla direksiyon dönüşü diğerlerine göre az ....ha şunuda söyleyeyim bir kimsenin kaza yapmış olması onun dikkatsiz yada iyi bir sürücü olmadığını göstermez..kaza geliyorum demez ..olucaksa oluyor engellenemez..benim en usta sürücü olarak tanıdıklarım bile hala kaza yapıyorlar ..belki kabul ediyorum ben usta bir sürücü değilim ama ...bunu böyle benimsenmemesi daha adil olur ...

ya arkadaslar bu motoru bana kullanmakta yardımcı olacak kişiler aranıyorhghehe.aldık duruyo ole valla.sarıyerde oturuyorum.bos yerler var.ama ben oralara bile gidecegimi pek dusunmuyorum dogrusu.dedigim gibi daha onceden tecrubem yok tu ,ne onerirsiniz.ayrıca motoru kesinlikle dusurmek falan istemiyorum.naapalım bi şekilde olacak artık.oneriler gelsin.....

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler