Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ZEALSUN ZS 200 GS Sport

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    yani sattı :D
    vazgeçmiştim ama senn sayende tekrar bi umut doğdu içime hadi hayırlısı bakalım inş alırsam elimde patlamaz ztn motrun arıza çıkarması pek öenmli diil önemli olan parça bulması

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tanselozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki TENGAİ- BMW R80 GS(X2)-XRV750 RD04
    dediğim gibi kardesım cogu parcasını bulacagına ınanıyorum zaten temız bı motor bulursan cokta ihtiyacın olmıycak.hayırlısı olsun ıns senın ıcın
    Rüzgar yüzümdeyse ,dertler gerimde...

arkadaşlar motor güzel parçaları bozuldukca japon parçalarla degiştirmeye calışın bulun piyasadan . zaten geriye bi tek mekanik aksamı kalıyor .. şuanda piyasada 1500 dan başlıyor 2. el bence zevkli bir motor en azından kalın arka tekeri var sallanmıyor giderken

---------- Mesaj ekleme zamanı: 03:03 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:32 ----------

arkadaşlar istanbuldaki servis agının tel .numarası olan varmı acaba??

Motosikleti
    -
    arkadaşlar zealsun zs200gs modeli motor almak istiyorum araştırmalarıma devam ediyorum yapılan yorumlar çok çeşitli olduğundan kararsız kalmaktayım. Ayrıca Ankarada bu motora bakabileceğim, 2. el motor satışlarının yapıldığı bir yer varmıdır acaba??

Saygılar..

yigido_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150 2009
    arkadaşlar zealsun zs200gs modeli motor almak istiyorum araştırmalarıma devam ediyorum yapılan yorumlar çok çeşitli olduğundan kararsız kalmaktayım. Ayrıca Ankarada bu motora bakabileceğim, 2. el motor satışlarının yapıldığı bir yer varmıdır acaba??

Saygılar..
    elbette kararsız kalırsın

tansel ozturk abımızın dedıklerını dıkkate al ....

her zaman herkes soyler kotu motor yoktur kotu kullanıcı vardır.....

bende bu motordan yok ama arkadsımda var ona bazen sorarım hıc sorun cıkartıyormu dıye verdıgı cevap sakacı bı uslupla evet oluyor ah bıde benzın almasam

bıde o motoru cok hor kullanır yınede sapasaglam cınlılerın en ıyısı dıye soyler...

parcasını da sordum nerden bulucan dıye bana racer 200 un tum grenaj harıc tum parcaları uyuyor dedı...
    bende almak ıcın suan arastırma yapıyorum....

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    bende kanunı racer'a takmak ıcın arka jantını arıyorum
    18'' jant için lastık bulmak zor oluyor,
    onun jantları 17'' ve pıyasada bol mıktarda lastık çeşidi mevcut...
    BMW F650,,,KTM EXC 400,,,CRF 250X.....msx 125
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

pitoresk35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    motorun görünüşü gerçekten çok güzel bende almayı düşünüyorum max hız nedir acaba merak ettim ve yakıt tüketimi litre bazında ne kadar kronik bir arızası var mı acaba?

Motosikleti
    CBF 150 2009
    bende kanunı racer'a takmak ıcın arka jantını arıyorum
    18'' jant için lastık bulmak zor oluyor,
    onun jantları 17'' ve pıyasada bol mıktarda lastık çeşidi mevcut...
    hocAM YUKARDA DA BELIRTTIGIM GIBI BU RACER 200 UN PARCALARI ZEALSUNA UYUYORMU SEN DAHA IYI BILIRSIN???

motorun görünüşü gerçekten çok güzel bende almayı düşünüyorum max hız nedir acaba merak ettim ve yakıt tüketimi litre bazında ne kadar kronik bir arızası var mı acaba?
    MAX HIZ BEN BINMISTIM DUZ YOLDA 120 GORDUM IRI HEYBETLI KALKISTA DIGER 200 CC LER GIBI ATAK DEIL AMA SONRADAN TORKUNU GOSTERIYOR
    YAKIT OLARAK 100 KM ORTALAMA 2.5 LITRE GIBI BISY TABI BIZIM ARKDASIN EKSOZUN ETKISI OLUR DEV GIBI EKSOZ TAKMISTI ARKDAS

KRONIK BI ARIZASI YOK YAPARSAN SEN YAPIYOSUN MOTOR KOTU DEIL KANIMCA KULLANICIYA BAGLI HERSEY

BU ARADA
    1.VITESTE 30
    2.VITESTE 70
    3.VITESTE 100
    4.VITESTE 110 CIVARI
    5 VITES ISE BENZIN YAKMAMA VITESI
    KENDIM BIZZAT DENEDIM...

pitoresk35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    bilgi için teşekkür ederim motoru almaya bir adım daha yaklaştım peki vibrasyon durumu nasıl en son bindiğim çinlilerin en iisi dedikleri regal raptor un titreşişminden sonra asla çinli almam demiştim eğer öle bi vibrason varsa bilmek isterim ilginize teşekkür ediyorum.

Motosikleti
    CBF 150 2009
    bilgi için teşekkür ederim motoru almaya bir adım daha yaklaştım peki vibrasyon durumu nasıl en son bindiğim çinlilerin en iisi dedikleri regal raptor un titreşişminden sonra asla çinli almam demiştim eğer öle bi vibrason varsa bilmek isterim ilginize teşekkür ediyorum.
    ben tesekkur ederım vıbrasyon yok deıl ama dıger cınlıler kadar zangır zangır tıtremıyor 100 den sonra hafıften baslıyor sadece

motorun amartsorlerı harıka buyuk bı cukurdan yada herhangı bır hendekten gectıgınde hıc bsey hısstmıyosn sur gıtsın her yere :D

Zealsun ZS200GS sahibiyim ve hiçbir zaman memnun kalmadım ,zealsun alma sebebim şehir içinde tasarruflu olarak işyerime gidip gelmekti.

Motorum 5 ay önce yol dönüşünde garip sesler çıkararak bozuldu ve durdu. Zealsun markasını Türkiye ye getiren adanalı şirket iflas ettiğinden servis olayı da kalmamış durumda. Bende kanuni markasının servisine motorumu götürdüm. Bakıldıktan sonra krank ın yağ pompalamaya yarayan kısmının kırıldığını, yağ pompalama olmayınca da motorun soğutulamayarak bozulup krankın kilitlendiğini söylediler. –ne marş basıyor ne kick start yerinden kımıldıyordu—

Sonrasında motoru teslim aldım, yeni bir parça eklediklerini, düzene girmesi için 1-2 hafta zorlamadan kullanmamı söylediler. Ne devir yaptırdım ne de hız yaptım, şehir içinde evden işe kullandım. Fakat yine arıza yaptı. Motorun çalışma sesi ile beraber tır tır tır tır şeklinde eşlik eden bir ses çıkıyordu ve devir yapsa da motor çok az süratleniyordu. 30 Km hıza 5. viteste çıkıyordu. Bu şekilde servise ulaştım ve gerçeği öğrendim. Servis motorumun krank ölçüsünün elinde bulunan kanuni 200 cc modellerinin krank ölçüsü ile uyduğunu, yeni olarak bunu taktığını fakat piston kısmının daha geniş olup kanuni 200 cc modeli ile değilde 250 cc modeli ile aynı olduğunu, fakat kanuni 250cc pistonunun yuvası ve miliyle 200cc krank mili deliğinin uymadığını, ona rağmen 200cc krankı krank kolu ve krankı pistona bağlayan mili ve 250 cc pistonu takıp bol kalan piston mil deliğine de {fotoğrafta A ile gösterilen kısım} tornada prinç halka parça yaptırıp taktığını söyledi.

FOTOĞRAF

Eline her anahtar alan bu memlekette usta olduğu için tamire 600 TL gibi bir ücret ödememe rağmen servis bir çözüm bulamıyor. Orjinal Zealsun krankı ve pistonu bul gel yaparız diyorlar, kendileri bulamadıklarını söylüyorlar. Servis bulamıyorsa ben ne yapabilirim?

Bu işin çözümü için bir fikri olan varmı diye sormak istedim. Ve bu motoru hala almayı düşünenleri uyarmak.

Sonuç olarak orjinal zealsun krank ve piston; yada pistonu krank a bağlayan daha kalın bir mil; veya bu soruna çözüm olacak bir fikir arıyorum.

Herkese teşekkürler ve kolay gelsin.

Motosikleti
    HONDA CBR 125R
    Sağlam servis olsa bu motor bence kesinlikle alınabilir bi ürün çok şık ve piyasada çok uygun fiyata bulunuyor ben 1500 e buldum daha motor 9000 de ydi burda isteniler fiyatlar çok ucuk geldi bana ve yedek parça arayan arkadaşada arızalı motor var görüştügüm bir satıcıda bende yedek parçaları araştırırken ulaşmıştım 700 komple motoru verecek motoru dagılmış sadece plaka ruhsat filan yok istersen pm at ben ulaştırıyım size kendisini

tanselozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki TENGAİ- BMW R80 GS(X2)-XRV750 RD04
    Alıntı KicK_DruM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zealsun ZS200GS sahibiyim ve hiçbir zaman memnun kalmadım ,zealsun alma sebebim şehir içinde tasarruflu olarak işyerime gidip gelmekti.

Motorum 5 ay önce yol dönüşünde garip sesler çıkararak bozuldu ve durdu. Zealsun markasını Türkiye ye getiren adanalı şirket iflas ettiğinden servis olayı da kalmamış durumda. Bende kanuni markasının servisine motorumu götürdüm. Bakıldıktan sonra krank ın yağ pompalamaya yarayan kısmının kırıldığını, yağ pompalama olmayınca da motorun soğutulamayarak bozulup krankın kilitlendiğini söylediler. –ne marş basıyor ne kick start yerinden kımıldıyordu—

Sonrasında motoru teslim aldım, yeni bir parça eklediklerini, düzene girmesi için 1-2 hafta zorlamadan kullanmamı söylediler. Ne devir yaptırdım ne de hız yaptım, şehir içinde evden işe kullandım. Fakat yine arıza yaptı. Motorun çalışma sesi ile beraber tır tır tır tır şeklinde eşlik eden bir ses çıkıyordu ve devir yapsa da motor çok az süratleniyordu. 30 Km hıza 5. viteste çıkıyordu. Bu şekilde servise ulaştım ve gerçeği öğrendim. Servis motorumun krank ölçüsünün elinde bulunan kanuni 200 cc modellerinin krank ölçüsü ile uyduğunu, yeni olarak bunu taktığını fakat piston kısmının daha geniş olup kanuni 200 cc modeli ile değilde 250 cc modeli ile aynı olduğunu, fakat kanuni 250cc pistonunun yuvası ve miliyle 200cc krank mili deliğinin uymadığını, ona rağmen 200cc krankı krank kolu ve krankı pistona bağlayan mili ve 250 cc pistonu takıp bol kalan piston mil deliğine de {fotoğrafta A ile gösterilen kısım} tornada prinç halka parça yaptırıp taktığını söyledi.

FOTOĞRAF

Eline her anahtar alan bu memlekette usta olduğu için tamire 600 TL gibi bir ücret ödememe rağmen servis bir çözüm bulamıyor. Orjinal Zealsun krankı ve pistonu bul gel yaparız diyorlar, kendileri bulamadıklarını söylüyorlar. Servis bulamıyorsa ben ne yapabilirim?

Bu işin çözümü için bir fikri olan varmı diye sormak istedim. Ve bu motoru hala almayı düşünenleri uyarmak.

Sonuç olarak orjinal zealsun krank ve piston; yada pistonu krank a bağlayan daha kalın bir mil; veya bu soruna çözüm olacak bir fikir arıyorum.

Herkese teşekkürler ve kolay gelsin.
    arkadasım merhaba tam bir sanssızlık gelmiş basına ama soyle bır acıklama yapıyım her parca uyumlu da sadece uymayan pıston un pımıyse ve tornada yapıp taktıklarından dolayı yine arıza yaptıgını soyluyolarsa bu bence buyuk bı yalan olmus problemı halledemeden vermısler motoru tekraradan sana cunku tornada o parca duzgun yapıldıgı takdirde hıc bır sorun yasamazsın bu işin ıcınde baska bısey var baska bır problemden dolayı sorun yasıyorsun ama tabi burdan soylemek cok zor ama tornada yapılan helekı pıstonun pimi gibi basit bır parcaysa barız bır hata yapmadıktan sonra ımkansız sıkıntı cıkarmazdı

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:32 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:29 ----------

burda yapılması gereken kanla princten bı burc yerıne pıston pımının oraya ugun capta olanını yapmaktı bu parcayı duzgun yasalardı bı problem olmazdı tabı gercekten krank ve pıston un capı yukseklıgı tamamen aynıysa
    Rüzgar yüzümdeyse ,dertler gerimde...

Motosikleti
    Yamaha R6
    Alıntı yigido_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    elbette kararsız kalırsın

tansel ozturk abımızın dedıklerını dıkkate al ....

her zaman herkes soyler kotu motor yoktur kotu kullanıcı vardır.....

bende bu motordan yok ama arkadsımda var ona bazen sorarım hıc sorun cıkartıyormu dıye verdıgı cevap sakacı bı uslupla evet oluyor ah bıde benzın almasam

bıde o motoru cok hor kullanır yınede sapasaglam cınlılerın en ıyısı dıye soyler...

parcasını da sordum nerden bulucan dıye bana racer 200 un tum grenaj harıc tum parcaları uyuyor dedı...
    bende almak ıcın suan arastırma yapıyorum....
    Arkadaşlar, Kardeşler, Abiler ve Ablalar;

ben de zealsun zs200gs almak istiyorum. yeterinden fazlasınca ve uzuuuuunnca bir araştırmadan sonra bu karara vardım.
    istanbul'da ikamet ediyorum...
    ZS 200 GS Model Motorunu Bana Satmak iSteyen Arkadaş Bana bu Mail Adresinden Ulaşabilir...
    Teşekkürler...

ediz_fullkarizma@hotmail.com
    ......... daha мσтσяSİкLєтє вİηмємİŞ'Sİη dємєктİя.

Motosikleti
    Yamaha R6
    Alıntı ZeNDeR61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

selam arkadaşlar ben motoru tekrar boyadım inşallah beyenirsiniz ayriyetten motorumu motor çokluğundan dolayısatıyorum.bu motoru komple kendim yaptığım için pek satma taraftarı diilim ama motor sayım 5 e çıktığından dolayı satmak zorundayım başka zealsun gs200 lere benzmez gösterge paneli bile yamaha fzr600e aittir ona göre hesaplayın artıkmotorun orjinal km'si 7000 dir modeli 2007dir. teşekkürler iyi forumlar..
    http://www.motosiklet.net/forum/imag...iler/sapka.gif

Kardeş Motoruna Tâlibim.
    Bana Ulaş Hemen Halledelim Devir İşlemlerini Falan...

0531 656 43 93

Recep.....
    ......... daha мσтσяSİкLєтє вİηмємİŞ'Sİη dємєктİя.

Ghost-Rider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yıllar geçti motorlar ne durumda arkadaşlar hala tıkır tıkır çalışıyorlar mı ciddi ne sorunlar yaşadınız bunca zaman.
    100 km de kaç lt benzin tüketiyor (yada an itibariyle km başı kaç kuruş)

bu motor şu anda hala ikinci el olarak alınabilir mi sizce
    Vrommmmmm

harunizm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSX 600F
    Ben bu akşam sattım, chopper alacağım.
    Motorumdan memnundum, sesiyle herkesi hayran bıraktı ama hanım oturamıyodu ben yatarak kullanmak zorunda olduğum için o arkada belinden rahatsız zaten duramadı beynimi yedi en sonunda satıp chopper sırtlık desteği olan mi motora geçmek zorunda kalıyorum...

Motorumun son hızı 125 idi tabi ben devirleri tam tutturamamış ve erken atmış olabilirim vitesleri eski sahibi 140 görmüştü.
    Titreme ise, bir arkadaşın dediği gibi 100'de başlayıp artarak devam ediyor.
    Zaten piyasası 1600 TL olan 200'lük çinli motorla 100'ün üstüne çıkılmaz galiba kanımca.
    Parça sıkıntısı hiç çekmedim diyebilirim, grenajlar hariç, onu hiçbir yerde bulamadım ama ön camını bile yaptırdım motorunun dişlilerini bile yaptırdım.
    Alacak olanlara tavsiye ederim

Motosikleti
    Zat150 gitti MCT250 geldi :)
    Öncelikle herkese hayırlı günler.Zatımı sattıktan sonra race tarzı bir motor istemekle beraber sınıf arkadşımda bulunan zealsun marka gs200 tipi motorunu uygun fiyata almayı düşünüyorum.Motorun ön çift disk arka disk fren , arka teker 150 lik gibi özellikleri bulunuyor.Ancak fabrikasının kapanması yedek parça sıkıntısını doğuruyor bu anlamda yardımcı olabilecek veya fikir sunabilecek kişilerden yardım bekliyorum.Yani bu motoru 1200tl ye almalımıyım ?? Elimde patlarmı ?? Lütfen yardımcı olun sitede olmazsam eğer sinan_ferahoglu@hotmail.com ve 0538 678 05 05 buradan ulaşabilirsiniz....
    Mondial zat 150 ' ımı sattım , Suan MCT250

harunizm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSX 600F
    Alıntı sinanferah05 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle herkese hayırlı günler.Zatımı sattıktan sonra race tarzı bir motor istemekle beraber sınıf arkadşımda bulunan zealsun marka gs200 tipi motorunu uygun fiyata almayı düşünüyorum.Motorun ön çift disk arka disk fren , arka teker 150 lik gibi özellikleri bulunuyor.Ancak fabrikasının kapanması yedek parça sıkıntısını doğuruyor bu anlamda yardımcı olabilecek veya fikir sunabilecek kişilerden yardım bekliyorum.Yani bu motoru 1200tl ye almalımıyım ?? Elimde patlarmı ?? Lütfen yardımcı olun sitede olmazsam eğer sinan_ferahoglu@hotmail.com ve 0538 678 05 05 buradan ulaşabilirsiniz....
    Yedek parçada grenaj hariç kanuni racer'ın bütün parçaları uyuyor. Hiç sıkıntı yaşamazsın. Grenajı kırma yeter, çünkü onu kırarsan sanayideki karnı tok grenaj ustalarının kucağına düşmen gerekecek, bana depo + bütün grenajlar komple tamiri ve mat siyaha çevrilmesine 300TL fiyat çekmişlerdi 1 kuruş da inmemişlerdi fiyatta...

Motosikleti
    Zat150 gitti MCT250 geldi :)
    Alıntı harunizm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yedek parçada grenaj hariç kanuni racer'ın bütün parçaları uyuyor. Hiç sıkıntı yaşamazsın. Grenajı kırma yeter, çünkü onu kırarsan sanayideki karnı tok grenaj ustalarının kucağına düşmen gerekecek, bana depo + bütün grenajlar komple tamiri ve mat siyaha çevrilmesine 300TL fiyat çekmişlerdi 1 kuruş da inmemişlerdi fiyatta...
    Beklediğim cevap buydu çok teşekkür ederim fiyatta uygunken alayım o zman İyi aksamlar teşekkürler bilgi için...
    speedtime41 bunu beğendi.
    Mondial zat 150 ' ımı sattım , Suan MCT250

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler