Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ZEALSUN ZS 200 GS Sport

Motovento
    REKLAM ALANI

Zealsun markasının İstanbul'da yetkili servisi varmı? Fabrikası kapandı diyorlar. Varsa nerede - nerelerde var. Ümraniye çelik motor yetkili servis diye duydum doğrumu?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    ist avrupa yakasında 3 yer vardı servıslıgını almış olan,
    fakat şu anda 2 tanesi kapandı ve bır tanesıde artık zealsun ıle alakası kalmadı,

inş bulursun,
    gerçi her motorcu bakıyor tamırınıde yapıyor ama servıslık adı altında hıc duymadım,

ve işim gereği gezerım ama görmedimde hiçbir yerde ,

Sana Kolay Gelsın Dostum...

ama aklında olsun,
    ufak tefek yerlerınıde kendın halledebılırsın,
    veya yardımcı olmaya calısırım aklında olsun...
    BMW F650,,,KTM EXC 400,,,CRF 250X.....msx 125
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

Teşekkürler Motor km de 140-150 civarı yakıyor, normalmidir?

Motosikleti
    şu anda senın motor için normalmıdır bılemem,
    ben o motoru en son gecen yıl kullanmıstım,
    oradan tüm tecrubelerım,

ama sen yınede eger yenı aldıysan motorunun yağına bak,
    bujısını değiştir,
    fıltrelerını değiştir,
    eger uzun zaman olmus ise değişmeyelı,
    onlardan çok yakıyorda olabılır...
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

Motosikleti
    yuki 150 t-20
    ya arkdaşlar ben ya zealsun zs 200 gs ya honda cbr125 yada kanuni race 200 alıcam bana yardımcı olabilirmisiniz yada motor satan warmı uygun fiata arıorum...şimdiden teşekkürler...

saffet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Alıntı ᴼᴿᴵᴳᴵᴻᴬᴸ❹❹ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya arkdaşlar ben ya zealsun zs 200 gs ya honda cbr125 yada kanuni race 200 alıcam bana yardımcı olabilirmisiniz yada motor satan warmı uygun fiata arıorum...şimdiden teşekkürler...
    arkadaşım bende zealsun gs 250 cc var ben hoysung aldıgımdan dolayı satıyorum:motor :2007 model 2,500,00 tl veriyorum.resim istersen bana özel meyil at görüşelim
    info@uyarmarina.com

saffet

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:05 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:50 ----------

Alıntı lilrap adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam beylerr bayanlar... Aranıza yen katıldım. bende bikaç hafta önce 2007 model zs 250 gs aldım.burda çoğu kişi kötülemiş zealsunları ama motoru kullanış biçimi çok önemli. iyi kullanılmazsa her motor arıza verir doğrumu ? ben gayet memnunum. 150 yi çok rahat görüyor motor. birazda ufak tefek modifiye yapmak istiyorum. yardımcı olabilicek arkadaş warsa sevinirim. msn yazıyorum aşşağı..

lilokan@lilrap.com
    arkadasım motorun hayırlı olsun .bende 2.yıl gs 250 cc zealsun kulanıcısı idim.şuan hoysung gt250 r kulanıyorum bu yüzden zealsun motorumu satıyorum isteyen arkadaşlara vere bilirim yanında birde yedek gs 250 cc motor yedek parca olarak kulanın
    geniş bilgi için 05324114166 saffet araya bilirsiniz

Motosikleti
    zealsun 200cc

zealsun zs200gs

Bende zealsun zs200gs var.çok memnunum motorda 160 km ibre var 4, viteste yarım gaz 120 yaptım bu motor 5 vites , 5,viteste ve son gaz gitsem 155-160 arası yapacak ama hiç şehir dışına cıkmadım denemedim kanuninin racer ına değişmem bambaşka motor zealsun parca bakımın dan kolay kolay arza yapmıyor... isteyene satarım bakımlarını zamanında yaptım motoru alalı 9 ay oluyor daha sıfır gibi motor fiyatı 3.500tl alacak arkadasa fiyatta indirim yaparım fotoğraf içinde e-mail le ulasabilir tel: 0532 713 52 21 motor alacak arkadaslara zealsun zs200gs öneririm ........

Motosikleti
    yani sattı :D
    arkadaşlar zealsunun tekirdağ veya civarında servis yada bayii si varmı ?

Motosikleti
    Alıntı mehmet_ali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende zealsun zs200gs var.çok memnunum motorda 160 km ibre var 4, viteste yarım gaz 120 yaptım bu motor 5 vites , 5,viteste ve son gaz gitsem 155-160 arası yapacak ama hiç şehir dışına cıkmadım denemedim kanuninin racer ına değişmem bambaşka motor zealsun parca bakımın dan kolay kolay arza yapmıyor... isteyene satarım bakımlarını zamanında yaptım motoru alalı 9 ay oluyor daha sıfır gibi motor fiyatı 3.500tl alacak arkadasa fiyatta indirim yaparım fotoğraf içinde e-mail le ulasabilir tel: 0532 713 52 21 motor alacak arkadaslara zealsun zs200gs öneririm ........
    İlk Olarak Sana Hayırlı Satışlar,
    O motorun son hızı 130 oda tüm bakımları yapılmış vaziyette olunca,
    Sanırım sen 4. viteste ilerlediğini düşündüğün anda 5. vitesle gidiyor olmalısın,
    evet arıza pek yapmıyor o konuda haklısın ona bişiy diyemem,
    parca sıkıntısı yok yazmışsın,
    servisliği dahi yok,
    hangi parçadan bahsedıyorsun oda tartısılır,
    artık satışı dahi bulunmayan motorun parçasınıda bulman Büyük Başarı,
    Ve Evet Racer İle Değişme Racer Pek Şansın Yok İse Arıza Verebiliyor...

Tekrar Hayırlı Olsun...
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

Motosikleti
    arkdaşlar nedir bu servis durumu almayı düşünüodum yakın zamnda tam aradığım motordu şimdi almayımmı parça bulamazmıyım bi arıza olsa

Motosikleti
    zealsun 200cc
    sen ben kullanırken yanımdamıdın biliyon 5.viteste giderken 4.sanmışım kullanan benim sen nerden bilecen motordan motora fark vardır benim motorun bakımı bir kere dahi aksamamıştır...birde kullanıcıdan kullanıcıya fark vardır daha yeni kullanan biri ile senelerdir kullanan biri arasında baya bir fark vardır 130 gecmiyor diyon senmi kullandın kac senedir motor kullanıyon orasını bilemem......... ama benim motor 130 gectiği için bişey demiyecem.......

Motosikleti
    arkdaşlar bu topic öldü artık herhalde piyasadan kaldırılsada almayı düşünüorum ama tek sıkıntım yedek parçası bulunurmu bi bilgi verin lütfen

Motosikleti
    ya biri cvp versin lütfen

banarlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 HS RACİNG MOTORS
    hiç tavsiye etmem kulanndımda gidiş yok motorda artı çok hantal şekile bakarsanız on numara duruyor ama motor krank dapıtıyor sibob kırıyor bir arkadaş aldığını bin pişman oldu yani elinde patladı bu zealsun la zongshen aynı marka fabrikası kapandı olay bitti
    59 HK 790 - KIRMIZI MONDİAL 150 HS TEKİRDAĞ - BANARLI YOLLARINDA ( 37500 )KM ALLAHIN İZNİYLE DAHA ÇOK GİDECEZ
    CASTROL SCOOTER 10 / 40 YAĞ - BUJİ NGK

Motosikleti
    ya ztn 120 130 bassa yeter bnm sadece sorum parça sorunu yaşanırmı onu merak ediorum hem motordan motora fark var hepasi krank kırcak die bişi yok

tanselozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki TENGAİ- BMW R80 GS(X2)-XRV750 RD04
    Alıntı srht atlgn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya ztn 120 130 bassa yeter bnm sadece sorum parça sorunu yaşanırmı onu merak ediorum hem motordan motora fark var hepasi krank kırcak die bişi yok
    uzun zamandır bu siteye gırmedım sans eseri gozume carptı.cevap vermeden gecemedım.
    ben bu motoru 2 kusur sene kullandım 30 bın cıvarında sattım bır kere benı yolda bırakmadı 2006 model 200 gs di benımkısı ben o motorla 140 150 km suratı gorebılıodum, duz yolda 130 cıvarı gıdıodu agırlıgı 160 kg bı motor oldugu ıcın cok serı deıldır dogru ama 125 lık 150 lık hıc bır motorla kıyaslanmaz ezer gecer hepsını, ıscılıgının cbr 125 den cok assagı kalır yanı yoktur.kullanmadan kulaktan dolma bılgılerle ınsanların hevesını kırmayın arkadaslar mumkunse bılenler anlayanlar konussun.gercek motoksıklet yagı kullanıp rodajınızı ıyı yaparsanız hıc bı motor tabı ıstısna fabrıka hatası faln yoksa krankmıs pıstonmus problem cıkarmaz.ama bakın bız bunları burda anlayan arkadaslarımla cok konustuk öreneğin aytekin kardesım vardı onunla oda bu motora cok emek harcadı benım gıbı zamanında hatta benden kat kat fazla.motosıklette yag cok onemlıdır kotu yagı ıstedıgın motora koy cok kısa vade olmasada uzun vadede cok buyuk problemler cıkartır.tabı cın malı olunca bu kısa vadede basınıza gelıyor.
    turkıyedekı cın malı motor servıslerı ornegın zealsununkıler gıbı ,cahıl ve vurdum duymaz olduklarından o motorlar hurdaya cıktı cunku servıse bakıma bırakıyosunuz ıcıne 5 lıralık dandık bi yag koyuyolar sende servıs bakımlı dıye bınıosun sonra ne o kırank arızası var yok pıston bılmem ne oldu.

arkadasım zealsun cok gusel ve kalıtelı bır motordur ama ıkıncı elını ne kadar temız bulursun bılmem yanlıs anlasımlasın satan arkadaslar emınım gozlerı gıbı bakmıstır ama servıslerı berbattı oyuzden bu motorların cogundan herkes sıkayetçi ben motorumu sıfır aldım eve getırmeden yolda yagını degıstırdım bujisini degıstırdım.ve motorumu servıse 1 kere goturdum subap ayarı ıcın ondada psıman oldum eve geldım kendım soktum yaptım bırdahada motorum acılmadı hiç.
    saglam bıyerden bu motoru bulursan temızını parca sıkıntısı servısı kapanmıs olsada pek cekmezsın cunku cok fazla çin malı motor var ve bunların parcalarının cogu aynı ama zealsunun parcası kadar kalıtelı parca bulamazsın mesela kanunının beyını zealsunla aynıdır bozulura al kullan cogu parcası benzerlık goseterır sanırım motor hacmıde aynıydı motor parcalarının coguda uyar buyuk ıhtımal (yani piston gomlek segman olculerı falan) çinde fabrıklar motosıkletı uretır ayrı ayr markalara dagıtımını yapar bu markalarda uzerıne markasını yapıstırır kanuni gibi buyuzden coka farklı markaların parcaları bırbırıne uyumludur .belkı sımdı kanunı aynılaını kendı uretıyodur bılemem.ama zealsun ole deildir zealsun zongshen markasınındır ve zongshen 600 luk makına lar ureten bı fırmadır atv ler kar motosıklertı vs buyuk ve saglam bı fırmadır ama turkıyede bunları bulmanı ımkansız tabı oda ayrı.tabı sen yıne arastırmanı yap ona gore bı karar ver.ins istediğn gibi olur hersey bi sıkıntın olursada ben yardımcı olmaya calısırım elımden geldıgı kadar.
    Rüzgar yüzümdeyse ,dertler gerimde...

Motosikleti
    Alıntı tanselozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    uzun zamandır bu siteye gırmedım sans eseri gozume carptı.cevap vermeden gecemedım.
    ben bu motoru 2 kusur sene kullandım 30 bın cıvarında sattım bır kere benı yolda bırakmadı 2006 model 200 gs di benımkısı ben o motorla 140 150 km suratı gorebılıodum, duz yolda 130 cıvarı gıdıodu agırlıgı 160 kg bı motor oldugu ıcın cok serı deıldır dogru ama 125 lık 150 lık hıc bır motorla kıyaslanmaz ezer gecer hepsını, ıscılıgının cbr 125 den cok assagı kalır yanı yoktur.kullanmadan kulaktan dolma bılgılerle ınsanların hevesını kırmayın arkadaslar mumkunse bılenler anlayanlar konussun.gercek motoksıklet yagı kullanıp rodajınızı ıyı yaparsanız hıc bı motor tabı ıstısna fabrıka hatası faln yoksa krankmıs pıstonmus problem cıkarmaz.ama bakın bız bunları burda anlayan arkadaslarımla cok konustuk öreneğin aytekin kardesım vardı onunla oda bu motora cok emek harcadı benım gıbı zamanında hatta benden kat kat fazla.motosıklette yag cok onemlıdır kotu yagı ıstedıgın motora koy cok kısa vade olmasada uzun vadede cok buyuk problemler cıkartır.tabı cın malı olunca bu kısa vadede basınıza gelıyor.
    turkıyedekı cın malı motor servıslerı ornegın zealsununkıler gıbı ,cahıl ve vurdum duymaz olduklarından o motorlar hurdaya cıktı cunku servıse bakıma bırakıyosunuz ıcıne 5 lıralık dandık bi yag koyuyolar sende servıs bakımlı dıye bınıosun sonra ne o kırank arızası var yok pıston bılmem ne oldu.

arkadasım zealsun cok gusel ve kalıtelı bır motordur ama ıkıncı elını ne kadar temız bulursun bılmem yanlıs anlasımlasın satan arkadaslar emınım gozlerı gıbı bakmıstır ama servıslerı berbattı oyuzden bu motorların cogundan herkes sıkayetçi ben motorumu sıfır aldım eve getırmeden yolda yagını degıstırdım bujisini degıstırdım.ve motorumu servıse 1 kere goturdum subap ayarı ıcın ondada psıman oldum eve geldım kendım soktum yaptım bırdahada motorum acılmadı hiç.
    saglam bıyerden bu motoru bulursan temızını parca sıkıntısı servısı kapanmıs olsada pek cekmezsın cunku cok fazla çin malı motor var ve bunların parcalarının cogu aynı ama zealsunun parcası kadar kalıtelı parca bulamazsın mesela kanunının beyını zealsunla aynıdır bozulura al kullan cogu parcası benzerlık goseterır sanırım motor hacmıde aynıydı motor parcalarının coguda uyar buyuk ıhtımal (yani piston gomlek segman olculerı falan) çinde fabrıklar motosıkletı uretır ayrı ayr markalara dagıtımını yapar bu markalarda uzerıne markasını yapıstırır kanuni gibi buyuzden coka farklı markaların parcaları bırbırıne uyumludur .belkı sımdı kanunı aynılaını kendı uretıyodur bılemem.ama zealsun ole deildir zealsun zongshen markasınındır ve zongshen 600 luk makına lar ureten bı fırmadır atv ler kar motosıklertı vs buyuk ve saglam bı fırmadır ama turkıyede bunları bulmanı ımkansız tabı oda ayrı.tabı sen yıne arastırmanı yap ona gore bı karar ver.ins istediğn gibi olur hersey bi sıkıntın olursada ben yardımcı olmaya calısırım elımden geldıgı kadar.
    çok teşekkürler zaman ayırıp bu kdar uzun bi cvp yazdığın için kaç günden beri gözüme uyku girmio hangisi alsam die maddi durumda kısıtlı bi topic açtım moto sohpette 26 cvp geldi hepsi olumsuz alma diolar haklılarda ama çinlilere karşı ön yargı var herkeste kabul ediyorum kalitesiz motorlar ama bilmiorum bu motoru almasamda isteksiz bir şekilde ybr veya tvs apache alıcam niese bu motor bende farklı bi his yaratıo
    http://www.sahibinden.com/acilll_450...XQQdisplayitem
    alırsam bunu alıcam ne düşünüyorsun aramızdaki mesafede uzak bi bakım güzelse alım deme gibi bi şansım yok oraya gidersem alıp gelmem lazım o kdar yol masrafı boşa gider

Motosikleti
    kardeşim zealsun cok iyi bir motordur.eger baktıgın motor acılıp kurcalanmamıs ılk alındıgında sıksık yag değiştirilmiş ve iyi yag kullanılmıs bı motorsa km de daha sıfır gibi olması lazım istanbulda olsaydı motor sana yardımcı olumaya calısırdım gıt bak motor vıdalarına bak asınma varmı bu acılıp acılmadıgını gosterır gercı saglam bı motorcu hıc acılmamıs gıbı kapatabılır he suda ayrı bısey azen acılmıs tamır gormus motor hıc acılmamıstan bın kat iyidir.git bak sahıbıyle gorus.parca olayı dedıgım gıbı sıkıntı yasamazsın demıyorum ama halledılmıycek bı problemle karsılasacagını hıc sanmam pıyasada cok çin malı var cunku.kendı kategorısınde en ii tork zealsunda vardır.bu yuzden ıbrede 160 yazsada okadar cıkmaz duzde ortalama 130 falandır hızı ama 2 kısı ıstedıgın yokusu ıstedıgın gıbı cıkarsın bayılmaz.zaten goruntusunu dıcek bıseyım yok forumun basında benım motorumun resımlerı vardı bak ve ıstenırse ne kadar gusel bı motor olabılecegını gor.ben bıde egzos almıstım ozaman cok heves etmıstım)hayırlısı olur ıns kardesım aradıgın gıbı bı motor sahıbı olursun.

Motosikleti
    bi konuşucam adamla hatta gelirse tanıdık bi motorsiklet tamircisinle beraber gidicem artık motor ii diilsede gezmiş oluruz ama işde senn dediğin gibi diğer çinlilerle uyar parçaları ama illede sıkıntı yaşanır polen artık hiç parça fln da getirtmiomu mail atsak fln ?

Motosikleti
    mail atmakla neden ugrasıosun geri donusu olmayabilir telefon et sor direk kendin kulaktan bilgilerle hareket etme.ben motoru aldıgımda zıncır lastıgı servıslerde yoktu hatırlamıorum ısmı neydı polenden bırıne telefonla ulasınca bana parcayı ozel olarak gonderdi.bugun polen kapandıysa sebebi sacma motorcuları servıs olarak secmesı ve zealsunun bu sayede guven kaybetmesıdır.yoksa urunun kalıtesız oldugunu kimse soyleyemez.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler