Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Mondial 150kn Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    motoseyyah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 500
    Arkdaşlar forumu şöyle bir gözden geçirdimde,bütün çin motorlarında aynı sorunlar var ve kronik halde.15 yıl kadar öne mz ve honda motorsıkletim vardı.bir süre sonra motorculuğu bıraktım.
    Yıllar sonra ucuz diye 150 lik commuter ve 200 lük cos motor aldım.Her ikiside çin motorsıkletiydi.Aldığıma alacağıma pişman oldum.Bir süre sonra servisle akraba olmuştum artık gide gele.Uzatmayayım her ikisinide sattım kurtuldum.Japon motosıklet aldım .Artık rahatım. konfor ,güvenlik,dayanıklılık ne dersen var.Tamirciyi sadece yağ değişimlerinde görüyorum.
    Velhasıl kelam (tabii maddiyat ta önemli ama)beş para etmez kalitesiz malları almayalım artık.İnanın uzun vadede tamire,tamirciye,yedek parçaya vede sinir harbini de eklersek can dayanmıyor. Selamlar herkese.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    zion1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    taze bitti :)
    yaw aynı başlıktan birsürü oldu millet nereye yazacagını şaşırdı
    BEN DEGİL,BİZ DİYE ÇIKTIK BU YOLA

vedatkavak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 250
    bende kn 150 aldım inşaallah memnun kalırım

Motosikleti
    Alıntı vedatkavak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende kn 150 aldım inşaallah memnun kalırım
    japon kadar olmasa da verdigin paraya göre memnun kalırsın tabiki de biraz nazik kullanman şart...

yigido_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150 2009
    bunların sehır dısı ve ıcı yakıt sarfıyatı ne kadar acaba ?

Motosikleti
    Alıntı yigido_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bunların sehır dısı ve ıcı yakıt sarfıyatı ne kadar acaba ?
    ortalama kilometrede 10 kuruş yaw

yigido_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150 2009
    tesekkur ederım sorun cıkartması fılan nasıl bunların yakın zamanda sorun cıkartırmı ...

Motosikleti
    MONDİAL 150 KN
    biraz modifiye sadace görsel olarak teknik modifiye için biraz erken diye şimdilik görsel modifiyeli mondial 150 kn sizlerle paylaşıyorum.....

bu ikinci mondial motorum gerçektende memnunum gerek gücü gerekse konforu tatmin edici değerlerde uzun yolda özelliklede diğer marka ve modeller arasındaki farkını gösteriyor sürekli uzun yl yaptığım için yolda çok marka ve model motorsikletlerle karşılaşıyorum kimi zamanda kapışıyoruz iyi bir motor yakıt konusundada gerçekten güzel verdiği güce göre az yakıyor basınca yok ben gitmem demiyen bir motor fiyatına göre gerçekten iyi bir motor saygılar....
    mondial 150 kn oldu 250 kn ....... :queen: :queen:

Motosikleti
    Alıntı exali0101 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    biraz modifiye sadace görsel olarak teknik modifiye için biraz erken diye şimdilik görsel modifiyeli mondial 150 kn sizlerle paylaşıyorum.....

bu ikinci mondial motorum gerçektende memnunum gerek gücü gerekse konforu tatmin edici değerlerde uzun yolda özelliklede diğer marka ve modeller arasındaki farkını gösteriyor sürekli uzun yl yaptığım için yolda çok marka ve model motorsikletlerle karşılaşıyorum kimi zamanda kapışıyoruz iyi bir motor yakıt konusundada gerçekten güzel verdiği güce göre az yakıyor basınca yok ben gitmem demiyen bir motor fiyatına göre gerçekten iyi bir motor saygılar....

çok hoş olmuş eline saglık devamını bekleriz

Motosikleti
    şimdilik yamaha nouvo...
    arkadaşlar 2007 model 12.000 kmde 150 kn var. almak istiyorum ben bu motoru. 1.300 tlye anlaştık. yalnız motorun gösterge telleri kopuk. lastikleri 0 takılmış. sizce fiyat nasıl??? göstergeyi değiştirecek olsam komple nekadara patlar bana???
    ...

Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Bu motor kaç beygir bilen var mı ?
    HONDA

Koparal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jawa 250 cc - Vespa PX 200

Kaç beygir?

Alıntı uniqe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motor kaç beygir bilen var mı ?

KN 150 mondial 8.85 Kwa/8500 d/d . yani 8500 devirde 8.85 kilovat güç üretir,Yani beygirgücü cinsinden konuşacaksak 8.85 Kwa yı 1.34 ile çarpmak gerekir. buda (8.85 x 1.34) 11.86 HP sonucuna ulaşılır.Lafın kısası 12HP. dir.

Motosikleti
    Honda Today
    Merhaba arkadaşlar, ben de 2 yıl kn150 kullandım ilk vitesli motorumdu kısaca ben de yazayım bişeyler belki katkım olur. Bir kaç arkadaşın dediği gibi motorda 80e kadar fazla titreşim olmasa da 80den sonra titreşim çok fazla artmaya başlıyordu ben de ön dişliyi değiştirttim belirgin olmasa da biraz azaldı diyebilirim (belki de psikolojik . Motor 120yi çok rahat görüyor otobanda yokuş aşağı giderken ibrenin 120yi biraz geçtiğini de söyleyebilirim ama sonuç olarak ibre 120yi rahat görüyor. 30kmlik yolda okula gider gelirken titreşimden dolayı rahatsız oluyordum.Motordan indiğimde bir 5 dk ben de titremeye devam ediyordum ama hız konusunda yol tutuşunda çevre yollarında sorun yaratmayacak bir motor. Motoru düzenli olarak yağını değiştirttim biraz titiz olduğumdan 2-3 haftada bir yıkamaya özen gösterirdim o yüzden 2. yılın sonunda bile motoru sıfır sananlar oluyordu fakat açık havada üstü örtülü kaldığından dolayı sanırım motorun bir kısmında oksitlenme başlamıştı. Gerçekten seri bir motor şehir içinde olsun çevre yollarında olsun diğer çoğu motoru arkasında bırakacak motor. Fakat şu göstergeler bir türlü düzelmedi. Önce benzin göstergesi bozuldu garantiden değiştirdiler, benzin göstergesi düzeldi hız göstergesi bozuldu sanırım bunun bir tamiri yok olmadı mı olmuyor. Yakıt sarfiyatı km de yaklaşık 0.11 tl yakıyordu bu ccde bir motor için normal. Çin malı deyip geçmemek gerekiyor çünkü değer verdikten sonra karşılığını veren motor tabiki daha fazla para verip daha kalitelisini almak mümkün. Motoruma güzel bir alarm, bagaj taktırmıştım, depo koruyucu da çok şık durmuştu. Yeni alıp kullananlara hayırlısı olsun kazasız belasız inş. Motorumu ailemin isteği üzerine satmak zorunda kalmıştım ama hala yeri ayrıdır. İyi akşamlar..

slm arkadaşlar bende kısmet olrsa haziran ortası 150kn almayı planlıyorum aslında 150zc alacaktım ama vitesli almak daha mantıklı geldi bir anda hem daha güçlü hem daha seri hem daha dayanıklı hem uzun yola sürülür ve ardada olsa 2 kişibinilir gönül rahatlığıyla diye düşünüyorum...kullanıcılar memnunmusunuz yenilere tavsiye ediyormusunuz zc ile kn arasında 300,400 lıra oynuyor bu farkı verip kn almak mantıklımıdır...ilk motorum olacak seyehatide severim imkanım oldukça ve 2 kişi binerim ara ara h.içi işime gidip gelicem 20 25 dkkalık yol h.sonuda gezerim malum :D ..????? şimdiden teşekkürler
    ''' 4 tekerlek bedenini,2 tekerlek ruhunu hareketlendirir.'''

slm aradaşlar bende bugun 150kn aldım plaka ruhsatı bekliyorum en gec önumuzdeki salı elımde olur ama ınş. bu c.tesi alırımda h.sonunu değerlendiririm

Motosikleti
    Hayırlı olsun ,kazasız sürüşler..Güle güle kullan. Radajını çok dikkatlı yap, fazla sıkıştırma.Mutlaka iyi bir kask, ceket, pantolan, eldiven kullan..Yolun açık olsun..

Alıntı Koparal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun ,kazasız sürüşler..Güle güle kullan. Radajını çok dikkatlı yap, fazla sıkıştırma.Mutlaka iyi bir kask, ceket, pantolan, eldiven kullan..Yolun açık olsun..
    çok teşekkür ederim sağol.ilk sürüşümü yaptım bugece maşşallah aslan gibi makina. olması gerekenden daha iyi. :D tabi alışmam lazım şuan elimden geldikçe hızlı alışmaya ve motoru sıkıştırmadan abartmadan yani takliben 3. max 4. viteste kullanıyorum şehir içi olduğum için 5 e şuan gerek yok zaten rodajını beklemek gerek.zamanla ve hızlıca çok daha iyi olacağıma eminim bugun ilk olduğundan heyecan korku sıkıntı ve neşe var yani karışık ve bilek kaslarım çok yoruldu tutuşumda belki sorun var yada alışacak.. ee artık bende motorcu oldumya arkadaşlarım şokta :D bu sayfayıda canlandırırsak on numara olur reel dostluklar geziler bile yapılır...

Motosikleti
    Günaydın.Benim KN 150 henüz 1050 km.de. Son ölçümlemeye göre yakıt sarfiyatı:
    300Km.de 8.3lt. benzin aldı.Yani 30. Tl.lik yakıt aldığıma göre km. de 100 kr yakıyor demektir.. Şehiriçi kullanımda 100 km.de 2.77 litre benzin harcıyor.(tek kişi).

Motosikleti
    Uzun yolda 85 kr.a düştüüüüü..!!1..

Motosikleti
    Kanuni windy 125 s
    Evet uzun yolda ortalama 80km de 85 krşa düşüyor. Son sürat 105 i geçmiyor ben de ama. Herkes 120 yi gördüğünü söylüyor. Hız meraklısı değilim ama neden olabilir ? 3100 kmdeyim.

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler