Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

2009 Tgb X-motıon 250 Efı

Motovento
    REKLAM ALANI
    M-ottoman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selam arkadaşlar,sahibinden.com'a bakarken resimdeki TGB'nin maksi scooter modelini gördüm.Tipi ile yamaha'nın aynısı.Şekilli duruyor.Fiyat olarak da 6990 ytl diyorlar.Hiç alan,kullanan ya da gören var mı acaba?

[IMG]http://image1.sahibinden.com/photos/764/10958529_60256_0ezy764.jpg[/IMG

General information
    Model: TGB X motion 250 EFI
    Year: 2009
    Category: Scooter

Engine and transmission
    Displacement: 251.00 ccm (15.32 cubic inches)
    Engine type: Single cylinder
    Stroke: 4
    Power: 21.40 HP (15.6 kW)) @ 7750 RPM
    Compression: 10.5:1
    Bore x stroke: 71.0 x 63.3 mm (2.8 x 2.5 inches)
    Fuel system: Injection
    Ignition: C.D.I.
    Starter: Electric & kick
    Cooling system: Liquid
    Gearbox: Automatic
    Transmission type
    final drive: Belt
    Physical measures
    Seat height: 790 mm (31.1 inches) If adjustable, lowest setting.
    Overall length: 2,155 mm (84.8 inches)
    Overall width: 680 mm (26.8 inches)
    Chassis and dimensions
    Front tyre dimensions: 120/70-14
    Rear tyre dimensions: 140/60-13
    Front brakes: Single disc
    Rear brakes: Single disc
    Speed and acceleration
    Other specifications
    Fuel capacity: 11.00 litres (2.91 gallons)
    Color options: Black, red, silver
    Comments: TGB is an abbreviataion of Taiwan Golden Bee.
    Bilelim ki, milli benliğini bilmeyen milletler, başka milletlere yem olurlar! M. KEMAL ATATÜRK

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    erdo2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 kirmizu :) Şuanda motorsuz.
    Tipi gayet güzelmiş.Yamahaya benzemeside cabası.İlk defa böyle bir marka duyuyorum.Nerenin malı acaba?Fiyat fena değil bence.
    lezzet gider,mesuliyet kalır...

TGB bilinen bir firmadır.Genelde paket servis için scooterları kullanılıyor.Taiwan malı.Çin değil diyorlar...

Bana fiyat olarak biraz fazla gibi geldi.Yamaha x-max ve x-city 8500 civarlarında satılıyor.1500 ytl için bu makinayı almazdım.Yamaha tercihim olurdu.

Arkadaşlar bu maksiyi kimse görmedi mi gerçekten?
    Bilelim ki, milli benliğini bilmeyen milletler, başka milletlere yem olurlar! M. KEMAL ATATÜRK

nitrious81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Octavia
    Açılımı zaten Taiwan Golden Bee dir...Çin malı değildir..Tipi Güzel ama neden Xmax i tırpanlayıp boyle bı model yapma geregı duymuslar...Özgün bi tasarım olabilirdi...

Ancak yinede güzell..Gösterge Tablosu Müthiş olmuş.. Xmax den iyi..
    Biri şu Düzcedeki kasksız ehliyetsiz üstüne üstlük Abart egzozları ile kafa ...... bir dur desin !!!

Motosikleti
    yok
    Bugün bu motorla ilgili Bahçelievler Motovizyon'a gittim.Motor Kadıköy şubelerinde var şu anda.İlk parti motorlar Bahçelievler de bitmiş. Bir iki hafta içerisinde gelecek 2. partisi.İsteyen Bahçelievlerde görebilir. Motovizyondan Bekir Bey var.Kendisinden direk bilgi alabilirsiniz.Bekir beyle motor hakkında konuşmalarım neticesinde elimdekiler şunlar: Motovizyon bildiğiniz gibi sym, piaggio,suzuki ve honda da satıyor.Ama bu motor hakkında gerçekten çok iyi şeyler söylediler.Söylediklerini aynen aktarıyorum:Çok seri bir motor.Yakıt tüketimi çok iyi.Zaten enjeksiyonlu bir motor.Su soğutmalı.Taiwan malı.Ne kymco'dan ne de Sym'den eksiği yok fazlası var.Bagaj hacmi mükemmel.İki fullface kaskı alıyor.Bunun yanında şehirlerarası kullanım için de yeterli bir motor.Firmanın arkasında Hollandalı bir şirket var ve bu firma türkiyede aynı zaman da mont,kask vs. gibi ürünleri de olan kaliteli bir şirket.Kesinlikle ve kesinlikle parça konusunda sıkıntı yaşatmaz ve 100 bin km garantisinin kesinlikle arkasında durur dedi.Fuardan sonra da kesinlikle motorun fiyatı artacak dedi.Bu arada ben bugün internette motor hakkında araştırma yaparken motocycle.com'un yaptığı incelemeyi izledim.Motor hakkında tek bir kötü söz söylemediler.Linkini bulursam onu da atarım.Kısmetse Ocak ayında x motion'u alıcam.Alınca daha detaylı bilgiler vermeyede çalışırım.Gerçi o zamana kadar alan arkadaşlarında yorumlarını sabırsızlıkla bekliyorum.Saygılarımla

Arkadaşlar http://www.tgb.com.tw/ sitesinde aynen şu özellikler verilmiş:

Motor Tipi : 4 süpaplı
    Ateşleme : C.D.I
    Soğutma : Su soğutmalı
    Güç : 23,4 hp / 8000 devirde
    Frenler : Ön - Arka disk
    Ön Teker : 120 / 70-14
    Arka Teker : 140 / 60-13
    Ağırlık : 160 kg

Arkadaşlar ne yazıkki siteden copy-paste yapılmıyor.Ayrıca maksimum hız, yakıt tüketimi, parça fiyatları gibi bilgileri de yarın öğrenip size de bilgi vericem.

Alıntı onuray adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün bu motorla ilgili Bahçelievler Motovizyon'a gittim.Motor Kadıköy şubelerinde var şu anda.İlk parti motorlar Bahçelievler de bitmiş. Bir iki hafta içerisinde gelecek 2. partisi.İsteyen Bahçelievlerde görebilir. Motovizyondan Bekir Bey var.Kendisinden direk bilgi alabilirsiniz.Bekir beyle motor hakkında konuşmalarım neticesinde elimdekiler şunlar: Motovizyon bildiğiniz gibi sym, piaggio,suzuki ve honda da satıyor.Ama bu motor hakkında gerçekten çok iyi şeyler söylediler.Söylediklerini aynen aktarıyorum:Çok seri bir motor.Yakıt tüketimi çok iyi.Zaten enjeksiyonlu bir motor.Su soğutmalı.Taiwan malı.Ne kymco'dan ne de Sym'den eksiği yok fazlası var.Bagaj hacmi mükemmel.İki fullface kaskı alıyor.Bunun yanında şehirlerarası kullanım için de yeterli bir motor.Firmanın arkasında Hollandalı bir şirket var ve bu firma türkiyede aynı zaman da mont,kask vs. gibi ürünleri de olan kaliteli bir şirket.Kesinlikle ve kesinlikle parça konusunda sıkıntı yaşatmaz ve 100 bin km garantisinin kesinlikle arkasında durur dedi.Fuardan sonra da kesinlikle motorun fiyatı artacak dedi.Bu arada ben bugün internette motor hakkında araştırma yaparken motocycle.com'un yaptığı incelemeyi izledim.Motor hakkında tek bir kötü söz söylemediler.Linkini bulursam onu da atarım.Kısmetse Ocak ayında x motion'u alıcam.Alınca daha detaylı bilgiler vermeyede çalışırım.Gerçi o zamana kadar alan arkadaşlarında yorumlarını sabırsızlıkla bekliyorum.Saygılarımla

Arkadaşlar http://www.tgb.com.tw/ sitesinde aynen şu özellikler verilmiş:

Motor Tipi : 4 süpaplı
    Ateşleme : C.D.I
    Soğutma : Su soğutmalı
    Güç : 23,4 hp / 8000 devirde
    Frenler : Ön - Arka disk
    Ön Teker : 120 / 70-14
    Arka Teker : 140 / 60-13
    Ağırlık : 160 kg

Arkadaşlar ne yazıkki siteden copy-paste yapılmıyor.Ayrıca maksimum hız, yakıt tüketimi, parça fiyatları gibi bilgileri de yarın öğrenip size de bilgi vericem.
    Motoru yakından inceleme fırsatım olmadı ama sen yakından görmüşsün.İşçliği ve malzeme kalitesi nasıl?Gerçi göstergeleri mükemmel ama...
    Deneme sürüşü imkanı da vermezler şimdi onlar.

MotoVizyoN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

TGB X Motion 250 i EFI

Merhaba Arkadaşlar TGB Xmotion Yeni bir Maxi Scooter Şimdilik kısıtlı sayıda geldi ve kısa sürede tükendi. TGB bir Tayvan Kuruluşu. 150 cc altında bir çok modeli var .Tüm Modeller 100.000 Km Garantili. 250 cc Maxi 1 yıldır beklenen ve uzun yılların çabasıyla üretilmiş Başarılı bir Maxi Scooter. Ocak Ayı içinde Siyah,Gri ve BEYAZ rengi stoklarımızda olacaktır. Ayrıca şu an için yeterli stok kalmadığı için TEST Motosikletinide OCAK ayı içinde Açarak beğenizine sunacağız.. MotoVizyoN

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    TGB Taiwan menşei'li bir marka.
    Özünde o da Çinli yani. Malumunuz, Taiwan Çin'nin özerk bölgesi!

Ama Kymco'nun da Taiwan çıkışlı olduğunu ve scooter platformunda sağlamlık konusunda belkide Piaggio ile beraber lider marka olduğunu belirtmek gerekli.
    Anladığım kadarıyla TGB daha ŞIK makineler üretiyor. Daha sportif çizgileri var Kymco'a göre.. Arkadaşlar hayırlısıyla bir alsada test yazılarını okusak..
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

Bolu'lu Lynx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLE 500
    Bravo TGB'ye..Şahane olmuş .....Kaliteli de bi duruşu var...Ama fazlasıyla Yamaha x-max e benzio....Ben tek fark olarak gösterge tablosunu gördüm ...Varmı artıran

Rakun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ER6-F 2006 Siyah Kırmızı
    Scooter lar sıcak gelmiyo bir türlü ama gerçekten konforlu ve güçlüleride var.
    değişik bir makine yahu.
    Ama sade-şık bir duruşu var çin mallarına pek benzemiyor.
    Testlerinide görmek lazım.
    34 ZK 9442 ER6-F 2006 AKA "Sonic" & 34 RB 1940 Kia Carnival 2002 Nam-ı diğer "Nigga"
    Kartal/İstanbul

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Görünüşü cok güzel Beğendim
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Motosikleti
    2006 cbr 1000rr kırmızı siyah
    cok guselmıs benım baya hosuma gıttı...
    CBR 1000 RRSON KARAR

alinazik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S.wing600abs
    selam

yokmu tgb sahibi arkadaşlar testleri sabırsızlıkla bekliyoruz.
    www.yapimarkt.com
    Mustafa Demir
    A rh+

Motosikleti
    LC 250
    x motion sahibi olan ark yok mu hiç seçeneklerimi 2 ye düşürdüm ama bu motor hakkında hiç bilgi sahibi değilim

aggressive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tgb X-Motion 250
    Eski bir konu ama nacizane bir video çekmiştim

Merak edenler buyursun Tgb X-Motion 250 2014 Üretim 2019 da Trafiğe Çıkmış

Youtubedan izlemek izlemek için tıklayınız

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)