Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
35. sayfa BirinciBirinci ... 25333435363745 ... SonuncuSonuncu

Piaggio , Vespa , Gilera Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    profi66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR800 / 990ADV
    Alıntı pininfarina adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar rodaj doneminde motora iki kisi binmek iyi degil degilmi? Yoksa cok yuksek hizlara cikmadigimiz ve surekli aynı devirlerde kullanmadigimiz surece bir sorun olmazmi?
    Dostlar, artık rodaj tarihe karıştı dersek oldukça yerinde bir söz söylemiş oluruz.
    Kaldı ki; bahsettiğiniz rodaj bir scooter için ise o sizi hiç endişelendirmesin çünkü genel olarak bir scooteriçok ağır şartlarda kullanmıyorsanız motorunu zorlayabilmeniz pek mümkün değil.

Rodaj denilen olay; bir biri ile temas halinde çalışan parçaların (özellikle silindir/piston/segman üçlüsünün) temas eden yüzeylerinin birbirine alışması.
    Eski teknolojilerde bu parçalara ait yüzeylerin işlenme toleransları günümüze oranla daha fazlaydı (yani daha kaba işlenirlerdi) dolayısı ile makineden max. verim alabilmek ve uzun soluklu çalışabilmesini sağlamak için ilk kullanım büyük önem taşırdı, ancak günümüzde bu parçalara ait yüzeyler daha hassas işleniyor, ölçümleri daha hassas gerçekleştiriliyor dolayısı ile de biz kullanıcılara bu konuda fazla bir iş kalmıyor.
    Bize düşen makineyi kendi sınırlarında zorlamadan kullanmak.
    YAŞAMAYI SEVİYORUM!!!!!!!
    mpank

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Piaggio, (Beverly 300i.e alma aşamasında)
    Alıntı tasarslan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin motor şu anda kaç km de ? Ve ilk bakım motor yağ değişimi kaç km de yapılacak? İlk rodaj döneminde biraz dikkatli kullanmak gerekiyor,zorlamadan ilk yağ değişimi rodaj bitimini gösteriyor aynı zamanda kendi motosikletimden örnek vermem gerekirse 1000 km de ilk yağ değişimi ve 1000 km yi tamamlayana kadar dikkatli kullanmam gerekiyor..!!!
    Suan yaklasik 500km'de ve ilk bakim 1000km. Sonra her 6000km'de bir bakimi var...

Hakki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var
    profi66'ya katılıyorum.
    rodaj tarihe karıştı dersek oldukça yerinde bir söz söylemiş oluruz.

bu kadar çok üstüne titremeyin motorunuzun(hor kullanın demiyorum). sakınılan göze çöp batarmış.
    kıldı tüydü derken motordan sogursunuz.

3 aşagı 5 yukarı kullanım klavuzunda yazanlara uymaya çalşın. başka hiç bir şeye gerek yok.
    misal; rodaj hakkında ilk 1000 km'de max hızın %80'ini aşmayın diye yazar klavuzda.
    periyodik bakımlarda orjinal parçları kullanın diye yazar.
    yag olarak viskozitesi 5W-40 olan yag (piaggio selenia'yı önerir) koyun diye yazar ki bu motorun üstüne de damgalanmışıtr (yag kontrol çubugunun oralarda)

KID333 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xtown 125
    merhaba arkadaşlar ayrı olarak arattım ama pek detaylı bilgi alamadım yardımcı olabileceğiniz düşünerek yazıyorum runner vxr 200 hakkında bilgiye ihtiyacım war almayı düşündüğüm için genelde 2 kişi kullanıcam rahat olmasına önem weriyorum açıkcası ama ağrı yapmadığı sürece sorun yaratmaz trafikte kullanıcam son hız çok önemli değil ama performans trafikte çok gerekli öğrenci olduğum için serwis ve yedek parçanın can yakmaması gerekmekte kronik bir sorunu war mıdır? büyük ihtimal ile ikinci el we eski kasasını alıcam 2006 model gördüm ama eski kasaydı 2006 da yeni kasası çıkmamışmıydı kandırıldım mı ? eski ve yeni kasası arasında teknik özellik olarak farklar war mı? ewt çok fazla soru sordum ama yıllar boyu biriktirdiğim paramın hakkını werebilcek ve ihtiyaçlarımı karşılayabilecek bir motor arıyorum yardımcı olabilirseniz çoook sewinirim şimdiden teşekkürler

Motosikleti
    S&T Kanuni GT250
    Alıntı KID333 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar ayrı olarak arattım ama pek detaylı bilgi alamadım yardımcı olabileceğiniz düşünerek yazıyorum runner vxr 200 hakkında bilgiye ihtiyacım war almayı düşündüğüm için genelde 2 kişi kullanıcam rahat olmasına önem weriyorum açıkcası ama ağrı yapmadığı sürece sorun yaratmaz trafikte kullanıcam son hız çok önemli değil ama performans trafikte çok gerekli öğrenci olduğum için serwis ve yedek parçanın can yakmaması gerekmekte kronik bir sorunu war mıdır? büyük ihtimal ile ikinci el we eski kasasını alıcam 2006 model gördüm ama eski kasaydı 2006 da yeni kasası çıkmamışmıydı kandırıldım mı ? eski ve yeni kasası arasında teknik özellik olarak farklar war mı? ewt çok fazla soru sordum ama yıllar boyu biriktirdiğim paramın hakkını werebilcek ve ihtiyaçlarımı karşılayabilecek bir motor arıyorum yardımcı olabilirseniz çoook sewinirim şimdiden teşekkürler

Bende yeni kasasını aldım ama henüz kulanmadım, ben bildiğim kadarıyla sana ayrdımcı olmaya çalışim tecrübeli arkadaşlarda yazarlar.

Yeni kasalar benım bildiğim kadarıyla 2007 de cıktı ve 2006 sonunda o eskı kasalrda cok güzel bir kanpanya oldu ve 5000Ytl ye satılar ellerinde kalmasın diye. Yani kandırılmadın 2006 model eski kasa olması normal.

Aralarında motor aksamı ve teknik özellik olrak benim farketiğim tek şey var.

Eski Kasa
    Tüm gösterge paneli mekanik

Yeni Kasa
    Dijital götergeli ve bu dijitalde hararet, hız, toplam yapılan Km. ve benzin miktarı gösteriliyor birde gösterişli ve buyuk boy mekanik devir göstergesi var.

Bunun dışında motorları bire bir aynı kasa farklı.

Servis konusna gelince; 6000Km rede bir bakımı var ve kendi servisi kulanılan mazemeler haric 100Ytl alıcak (Motorun ithal eden ferco nun sitesinde yazna bu)

Parca fiyatlarıda kaliteli olmasından dolayı doğal olarak yüksek, mesela senin kayışın 175ytl

Bildiklerim bu kadar.

jonturq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cosa 200
    Derbi Gpr 125 Racing Kullanıcısıyım aranızda bana'da yer varmı ?

Motosikleti
    Gilera Runner VXR 200
    yarın 2005 gilera runner 200cc alıyorum Allah'ın ıznıyle....
    In-Active

banistercaq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    KID333 evet doğru diyorsun 2006 da yeni kasa gilera runner çıktı. 2006 yılında fabrikada sadece yeni kasa üretildi.
    SPEC0PS JaCHaL hayırlı olsun gülegüle binin şimdiden
    Gilera Runner vxr 200 (pert...)
    Piaggio Xevo 250ie

eskici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kktc de sürgünde... 3 yıllık hasretlik yaşayacam belliki
    Motosikleti
    tiger250, nexus 500, virago 1100
    ben bu topiği görmemiştim daha önce

nexus 500 kullanıyorum. 3 ay oldu... çok fena bi motor yavv
    KAYBOLMUŞ BİR KENTİN ESKİCİSİYİDİ
    MAKİNELEŞMEYE KARŞI, DUYGULARI TOPLUYORDU
    %0.1

Motosikleti
    Piaggio x8 200
    ferco 2008 modellerin fiyat listesini açıklamış ilgilenenler için:

MODEL Nakit Fiyat
    BEVERLEY 250 S 9.310
    BEVERLEY 250 TOURER 10.220
    BEVERLY 500 CRUISER 13.980
    X7 250 7.990
    X EVO 250 9.990
    X EVO 400 13.350
    MP3 400 ROLL ROCK 17.780
    MP3 250 ROLL ROCK 14.290

Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    beverly 500 ün bu kadar fahiş fiyata satılmasını kınıyorum
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

Motosikleti
    S&T Kanuni GT250
    Alıntı banistercaq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    KID333 evet doğru diyorsun 2006 da yeni kasa gilera runner çıktı. 2006 yılında fabrikada sadece yeni kasa üretildi.
    SPEC0PS JaCHaL hayırlı olsun gülegüle binin şimdiden
    Sağolasın, demekki 2006 nın sonunda eski kasa ıcın yapılan kanpanyada 2005 modelleri sattılar ozaman.

KID333 arkadasımıza 2006 model denen motor 2005 modeldır trafiğe cıkış tarihi 2006 dır satan kişi biraz zekice davranıyor anlaşılan

PHAETONW12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yeni kasa beverly 250 çok güzel yaa,hayran oldum...keşke daha uygun fiyatlara gelseydi

EliteXC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Beverly 250, FiddleII 125
    Alıntı asden adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ferco 2008 modellerin fiyat listesini açıklamış ilgilenenler için:

MODEL Nakit Fiyat
    BEVERLEY 250 S 9.310
    BEVERLEY 250 TOURER 10.220
    BEVERLY 500 CRUISER 13.980
    X7 250 7.990
    X EVO 250 9.990
    X EVO 400 13.350
    MP3 400 ROLL ROCK 17.780
    MP3 250 ROLL ROCK 14.290
    Bende bir ekleme yapayım.

Gilera GP800 24.500

tabi gözün ne görmek istiyorsa oraya bakıyorsun
    Endurocular neden genç görünür? Cevap: Çamur cildi gençleştirir.

Ride fast, yet ride smart!!!

Hakki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var
    periyodik bakım işçilik ücreti çok olmuş ya. 100 ytl çok fazla.
    gülü seven dikenine katlanır gibisinden cümleler kurmayın hakikaten ücret çok fazla. yag ve yag filtresi ile 150'yi bulur bu.
    ben volkswagen marka arabanın 4 bujisini, 4 litre yagını, yag filtresini, polen filtresini, hava filtresini değiştiriyorum 160 tutuyor.

yorum sizin demeyecegim, bunu müşteri hizmetlerine bildirmek lazım. biz bildirelim kararı onlar versinler.
    bilmeliyiz ki japonlar da artık scooter satıyor ve bakım fiyatları çok ucuz olmasa da ferco'ya göre ucuz.

PHAETONW12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bakım fiyatları benide uzaklaştırıyor italyanlardan,ben seat yetkili serviste çalışıyorum,bu fiyatlar gerçekten astronomik arkadaşlar

eskici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kktc de sürgünde... 3 yıllık hasretlik yaşayacam belliki
    Motosikleti
    tiger250, nexus 500, virago 1100
    evet malesef ki italyanların bakım masrafları dudak uçuklatıyor resmen...
    hele ki kktc de
    benim nexus 500 için ön arka komple fren balataları için 120 euro istediler ki buna işçilik dahil değil.. bende istanbuldan aldım getirdim 76 euro ya...
    italyanlar iyi güzelde parçaları pahalı işte yaa
    daha yağ filtresi falan değişecek... hava filtreside var tabii. off yaaa iflas edecem sanırım...
    KAYBOLMUŞ BİR KENTİN ESKİCİSİYİDİ
    MAKİNELEŞMEYE KARŞI, DUYGULARI TOPLUYORDU
    %0.1

tasarslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    LX 150
    Arkadaşlar benim Vespa da immobiliser sistemi var,şöyle bir sorunla karşılaşıyorum,ilk çalıştırmada sorunsuz bir şekilde çalışıyor fakat bir süre kullandıktan sonra 5-10 dakika parkta beklediğinde marşa basıldığında çalışmıyor. immobiliser sisteminden olabileceğini düşünüyorum,yada ben bu sistemi bilmediğim için yanlış bir uygulama yapıyorum.Konu hakkında bilgi sahibi arkadaşlardan yardım bekliyorum..Bu sistemi kullanan arkadaşlar yardım lütfen(Kullanma kılavuzu ingilizce olduğu için çözemedim)
    ..İslam kadını dişiliğiyle değil, kişiliğiyle var olandır..

Gülün dikene katlanması, onu güzel kokulu yaptı. - Mevlâna Celâleddin-i Rûmî

celebi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X8 250 Siyah
    hocam İmmob. dan oldugunu sanmıyorum aldıgın benzinden kaynaklı olabilir. hic mi mars almıyor yoksa mars alıyor ama calısmıyormu

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    arkadaşlar Aprılıa scarabeo 200 cc 6290 ytlye satılıyor...aklınızda olsun...Ferco bu işi bilir...çıtayı yükseltmeye başladı...

http://www.apriliaturkiye.com/fiyatlar.asp
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

REKLAM ALANI
35. sayfa BirinciBirinci ... 25333435363745 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler