Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
34. sayfa BirinciBirinci ... 24323334353644 ... SonuncuSonuncu

Piaggio , Vespa , Gilera Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    PHAETONW12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    X8 200 bakım periyodu kaç km? ve bakımları (en küçük ve en büyük bakımı mesela) ne kadar tutuyor ,yakın zamanda yaptıran arkadaşlar yazabilirlermi? çok teşekkür ederim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    banistercaq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    6000km de bir bakımı var. 12000 de bir olan bakımlar ise diğer bakımlara nazaran daha detaylı olmuş oluyor
    Gilera Runner vxr 200 (pert...)
    Piaggio Xevo 250ie

Alıntı banistercaq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    6000km de bir bakımı var. 12000 de bir olan bakımlar ise diğer bakımlara nazaran daha detaylı olmuş oluyor
    teşekkür ederim

Hakki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var
    piaggio'lar kaliteli ve saglam motorlardır.
    bakımları motor hacimlerine göre biraz tuzludur. misal; 1 lt yag 30 ytl, varyatör kayışı 190-200 ytl.

daha ekonomik çözümler düşünüyorsanız gerekli terimleri forumda ve internette aratınız. bir çok defa aynı şeyler yazıldı çizildi.

ledo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly , Hyosung GV 650
    Alıntı Nemrut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    piaggio'lar kaliteli ve saglam motorlardır.
    bakımları motor hacimlerine göre biraz tuzludur. misal; 1 lt yag 30 ytl, varyatör kayışı 190-200 ytl.

daha ekonomik çözümler düşünüyorsanız gerekli terimleri forumda ve internette aratınız. bir çok defa aynı şeyler yazıldı çizildi.
    Nemrut kardeşim iyi ifade etmiş. Parça fiyatları çinlilere göre pahalı, japonlara göre çok az yüksek olabilir.

Ancak, Piaggio varsa, sadece bakım zamanı geldiğinde servise gidilir.

Diğer bazı markalar gibi yok hatalı üretim, yok şu parça değişecek vs. olmaz !
    Önemli olan, sadece yazarken veya konuşurken değil, hergün hayatı yaşarken adam olabilmektir.

tasarslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    LX 150
    Arkadaşalar Vespaların orjinal alarm sisteminden kullanan var mı?Meraklı vatandaşlara karşı taktırmam gerektiğini düşünüyorum..Konu hakkında bilgi sahibi kullanım özellikleri ve fiyatı hakkında bilgiye ihtiyacım var...Teşekkürler....

Motosikleti
    Piaggio, (Beverly 300i.e alma aşamasında)
    Alıntı tasarslan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşalar Vespaların orjinal alarm sisteminden kullanan var mı?Meraklı vatandaşlara karşı taktırmam gerektiğini düşünüyorum..Konu hakkında bilgi sahibi kullanım özellikleri ve fiyatı hakkında bilgiye ihtiyacım var...Teşekkürler....
    Orjinal vespa alarmi diye birsey ilk defa duyuyorum. Ama gecenlerde istinye Ferco Motor'un ana magazasina gitmistim shop'a montlara bakmaya orada vardi bisiler ama alarm'mi baska birseymiydi pek dikkat etmedim cihazlara. Olabilirde yani

Motosikleti
    LX 150
    Alıntı pininfarina adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Orjinal vespa alarmi diye birsey ilk defa duyuyorum. Ama gecenlerde istinye Ferco Motor'un ana magazasina gitmistim shop'a montlara bakmaya orada vardi bisiler ama alarm'mi baska birseymiydi pek dikkat etmedim cihazlara. Olabilirde yani
    Benim motosikletin kullanım kılavuzunda opsiyonel aksesuarlar bölümünde var,kullanan arkadaş olup olmadığını öğrenmek istedim.Özellikleri nedir,kullananlar memnun mu?,fiyatı ne kadar ? Bende taktırmakmak istiyorum fiyatı uçuk değilse....fuara gidince inceleme fırsatı bulacağız ama önceden araştırma yapmak daha doğru olur diye düşündüm...(Korumalar,paspas,alarm vs)

Motosikleti
    Alıntı tasarslan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim motosikletin kullanım kılavuzunda opsiyonel aksesuarlar bölümünde var,kullanan arkadaş olup olmadığını öğrenmek istedim.Özellikleri nedir,kullananlar memnun mu?,fiyatı ne kadar ? Bende taktırmakmak istiyorum fiyatı uçuk değilse....fuara gidince inceleme fırsatı bulacağız ama önceden araştırma yapmak daha doğru olur diye düşündüm...(Korumalar,paspas,alarm vs)
    İstedigin orjinal vespa paspas'i sevgili dostumunuz tercih ettigi bu tarz birsey olabilirmi?

Motosikleti
    LX 150
    İstedigin orjinal vespa paspas'i sevgili dostumunuz tercih ettigi bu tarz birsey olabilirmi?

Fotoğraftaki Vespa ET 4 150cc yanılmıyorsam üzerindeki orjinal paspas olduğu belli zaten Fotoğraftaki kim ?

Motosikleti
    @ tasarslan

ET4'un ustundeki piaggio-vespa dostu senden iyi olmasin, iyi bir arkadas ve fotografi'da bagdat caddesinde cekmistim havalar iyiyken

celebi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X8 250 Siyah
    yeni motorumu(x 8 ) satın alıp teslim almama 12 saat kala sag el bilegimi kırmıstım ve elimin alcısı subat 2. hafta bası acılmıstı 1 hafta fizik tedavi ve toparlanma evresinden sonra kıs sartlarından dolayı motosikleti kullanamamıstım cuma gecesi gece 1 de -Guzel İzmir- den geldikten sonra cumartesi gunesi gorunce ogle vakitlerinde Tekirdaga gitmeye karar verdim.

Önce maslak sirkete gidip motorumu aldıktan sonra benzini fulleyip yola cıktım gerekli rodaj kurallarını (farklı devirlerde kullanma, gaza yuklenmeme,vs..) gozeterek ilk 114. km de benzinmi aldım 3.30 lt bence rodaj için cok iyi bir rakam rodajdan sonra bu sarfiyatında dusecegini dusunursek super diyebiliriz.

yolda opetten benzini aldıktan sonra (cok ilgi alakalı cok guler yuzluler cay ikram ettiler muhabbet ettik vesaire ) 15-20 km ilerisinde Tuna diye bir kofteci var diyeceksinizki tekirdaga gidince ozcanlarda yenir ama farklı yerleri denemekte fayda var bence nede olsa damak tadıma cok guvenirim.

Tuna nın bence koftesinden daha guzel bir seyi var oda Fırın Sutlacı cok basarılılar orada olanlara tavsiye ederim

Tekirdag donusunde hava bayagı sogumusdu her benzincide durup sıcak bir cay içtikten sonra maslaka kadar geldim ve motoru bırakıp arabamı aldım ve gunu bitirdim. Rodajın buyuk bir kısmı bitti. bitsinki ilerde yapılacak organızasyonlarda performans olarak arkada kalmayalım demi ama

Sonuc olarak Motosikleti cok ama cok ozlemisim

Alıntı celebi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yeni motorumu(x 8 ) satın alıp teslim almama 12 saat kala sag el bilegimi kırmıstım ve elimin alcısı subat 2. hafta bası acılmıstı 1 hafta fizik tedavi ve toparlanma evresinden sonra kıs sartlarından dolayı motosikleti kullanamamıstım cuma gecesi gece 1 de -Guzel İzmir- den geldikten sonra cumartesi gunesi gorunce ogle vakitlerinde Tekirdaga gitmeye karar verdim.

Önce maslak sirkete gidip motorumu aldıktan sonra benzini fulleyip yola cıktım gerekli rodaj kurallarını (farklı devirlerde kullanma, gaza yuklenmeme,vs..) gozeterek ilk 114. km de benzinmi aldım 3.30 lt bence rodaj için cok iyi bir rakam rodajdan sonra bu sarfiyatında dusecegini dusunursek super diyebiliriz.

yolda opetten benzini aldıktan sonra (cok ilgi alakalı cok guler yuzluler cay ikram ettiler muhabbet ettik vesaire ) 15-20 km ilerisinde Tuna diye bir kofteci var diyeceksinizki tekirdaga gidince ozcanlarda yenir ama farklı yerleri denemekte fayda var bence nede olsa damak tadıma cok guvenirim.

Tuna nın bence koftesinden daha guzel bir seyi var oda Fırın Sutlacı cok basarılılar orada olanlara tavsiye ederim

Tekirdag donusunde hava bayagı sogumusdu her benzincide durup sıcak bir cay içtikten sonra maslaka kadar geldim ve motoru bırakıp arabamı aldım ve gunu bitirdim. Rodajın buyuk bir kısmı bitti. bitsinki ilerde yapılacak organızasyonlarda performans olarak arkada kalmayalım demi ama

Sonuc olarak Motosikleti cok ama cok ozlemisim
    çok geçmiş olsun,paylaştığın için teşekkürler..bu arada fotoğraf çektiysen onlarıda koyarsan tam süper olacak

Motosikleti
    LX 150
    Yeni motorun hayırlı olsun celebi bende rodaj devresinideyim,220 km yol yaptık,hava koşulları çok değişken şu sıralar dikkatli olmak gerek....

Motosikleti
    Arkadaslar rodaj doneminde motora iki kisi binmek iyi degil degilmi? Yoksa cok yuksek hizlara cikmadigimiz ve surekli aynı devirlerde kullanmadigimiz surece bir sorun olmazmi?

celebi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X8 250 Siyah
    tek kısı oneriliyor hocam

TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4 ve İmola 125
    İki kişi binilmicek, dik rampalar çıkılmayacak, ani kalkış ve duruş yapılmayacak, sabit aynı hızda gidilmeyecek..Rodaj icin uzun yolu tercih edin misal bi keresinde 300-350 km yol yapın, ve yüksek süratlara çıkmayın.Rodaji güzel yapılmıs bir motorun km si arttıkca performansı sizi memnun etcektir..

Motosikleti
    LX 150
    Arkadaslar rodaj doneminde motora iki kisi binmek iyi degil degilmi? Yoksa cok yuksek hizlara cikmadigimiz ve surekli aynı devirlerde kullanmadigimiz surece bir sorun olmazmi?
    İki kişi binmemek gerekli, rodaj döneminde dikkatli olmak gerekiyor aksi takdirde ileriye dönük çeşitli problemlerin yaşanması muhtemel, motor kalkışlarında fazla gaz vermeden motoru yormadan kullanmak doğrudur.. ,Senin beveryl'nin sorun çıkaracağını sanmıyorum fakat dikkatli kullanmanı tavsiye ederim...Ben soğuk motoru çalıştırdıktan 5 dakika kadar sonra kullanıyorum (gövde ısınmaya başlayınca,büyük cc motorlarda daha uzun sürer)Keyifli sürüşler pininfarina....

Motosikleti
    @ TanImsIz, @ tasarslan @ celebi

Cvp'lariniz icin hepinize tek-tek tesekkur ederim dostlarim. Dayanisma, birlik-beraberlik budur iste bir soru soruyorsun uc kisi cvp veriyor

Peki diyelimki yeteri kadar saglikli bir rodaj yapamadik. Motorda sonsuza kadar surecek bir perfonmans eksikligimi olacak her daim ve bunun bir cozumu yokmudur sonradan? Bildigim kadariyla tek cozum rektefiye ancak o'da pahalı ve uzun bir islem...

Motosikleti
    LX 150
    @ TanImsIz, @ tasarslan @ celebi

Cvp'lariniz icin hepinize tek-tek tesekkur ederim dostlarim. Dayanisma, birlik-beraberlik budur iste bir soru soruyorsun uc kisi cvp veriyor

Peki diyelimki yeteri kadar saglikli bir rodaj yapamadik. Motorda sonsuza kadar surecek bir perfonmans eksikligimi olacak her daim ve bunun bir cozumu yokmudur sonradan? Bildigim kadariyla tek cozum rektefiye ancak o'da pahalı ve uzun bir islem...

Senin motor şu anda kaç km de ? Ve ilk bakım motor yağ değişimi kaç km de yapılacak? İlk rodaj döneminde biraz dikkatli kullanmak gerekiyor,zorlamadan ilk yağ değişimi rodaj bitimini gösteriyor aynı zamanda kendi motosikletimden örnek vermem gerekirse 1000 km de ilk yağ değişimi ve 1000 km yi tamamlayana kadar dikkatli kullanmam gerekiyor..!!!
    ..İslam kadını dişiliğiyle değil, kişiliğiyle var olandır..

Gülün dikene katlanması, onu güzel kokulu yaptı. - Mevlâna Celâleddin-i Rûmî

REKLAM ALANI
34. sayfa BirinciBirinci ... 24323334353644 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler