Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Piaggio , Vespa , Gilera Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mabel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    piaggio x9 250 - Suzuki İntruder M800
    herkese merhaba.
    aranızda olmak guzel.
    ben de vespa lx150 aldım.
    bir ay oldu ve hala balayımız devam ediyor.
    umarım boyle devam eder.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

arkadaşlar bu gileraların motorlarının aluminyum oldukları doğrumu? bu yüzden motor sarıyormuş sanırım 2-3 seneye kadar. simdi 2006 modellerde döküm yapmışlar bu soruna engel olmak için???

mostwanted_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ABS
    Motosiklet.NeT Ailesine Hoşgeldin cankan

Forum Kurallarını buradan okuyabilirsin (tıkla)

Sayın Cankan
    Gilera'ların değil dünyadaki bütün motorlarlarların gövdeleri aliminyumdan üretilmiştir. Duymuş olduğunuz 2-3 senede motor sardığı duyumlarınız doğru değil.
    Şöyleki Piaggio Motorsiklet Fabrikasının ismidir. Bu fabrikada 1946 yılından beri, Vespa, Piaggio, Gilera, Aprilla, Malaguti. İspanya fabrikasındada Derbi markalı motosikletleri üretmektedirler. Sözünü ettiğiniz Gilera Runner 200 ün motorunun aynısını Vespa GT 200 de Piaggio X8 200 dede kullanılmaktadır. 250 cc katagorisinde Piaggio Bevirly 250, X8 250, X9 250, Vespa GTS 250, Aprilla Atlantik 250, Derbi GP1 250 aynı motorları kullanmaktadır. 500cc katagorisindede Piaggio X9 500, Beverly 500, Aprilla Atlantik 500 aynı motoru kullanmaktadır. Saydığım motorların kalitesini dünya kabul etmiştir. Seçiminizi tipi itibariyle hangisini kandinize yakın hissediyorsanız onu seçmeniz en doğru yol olacağı kanaatindeyim.
    Engin Ençetin
    Ferco Motor Test Sürüş Sorumlusu
    0212 286 71 14

ilgilendiğim 2. el bir skipper varda, gecenlerde ferco motora geldim pazar günü kapalıydınız. ben bu motoru nasıl getirip sizde muayene ettirebilirim. maslak ferco umarım değilmi?

Sayın Cankan saat kaçta geldiğinizi bilmiyorum ancak ben Maslak Parkormanda bulunuyorum. Pazartesi hariç 14.00 ile 20.00 arasında oradayım motorunuzu getirirseniz bakabilirim. Bu arada cep telefonumu vereyim ihtiyacınız olduğunda arayabilirsiniz.
    Engin Ençetin
    Ferco Motor Ltd Şti.
    Maslak Parkorman
    0532 735 8171

cok tesekkur ederım ilginiz için. maslak parkorman da nerde ferco var bılmıyorum ama ataturk oto sanayıdekını bılıyorum. iyi gunler.

Sayın Cankan Parkormana kapıdan girdiğinizde göreceksiniz zaten motorları. Hemen girişte.

bilgi için size özel mesaj gönderdim. ilginize çok teşekkür ederim Sayın Engin Bey.

Sayın Cankan özel mesajınızı cevaplamaya çalıştım almışsınızdır umarım.

denden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio x9 Evo 250
    sayın engin çetin,

birşey merak ediyorum. x9 evo 250 sahibiyim ve arka tekerden, sanırım kaplama tasından dolayı alet garip sesler çıkartıyor. sadece 3 hafta önce serviste yaklaşık 50 ytl işcilik vererek tasın içini temizlettim. bana söyledikleri bu sesin genel olarak bu modellerde olduğu, dur kalklarda hızlı gaz vermemiz gerektiği ve bir nevi kullanıcı hatası olduğu.

Oysa temizlendikten sonra cok dikkatli kullanmama rağmen sorun yine kendini gösteriyor. Bazı x9 kullanıcıları bu sorunun sabit olduğunu söylüyor.

Siz test sürüşlerinizdeki motorlarınızda bu sorunlar karşılaşıyor musunuz?

Teşekkürler

Sayın Denden

Aşağı yukarı bütün otomatik varyatörlü skuterlerde bu ses az veya çok mevcuttur. Şehir içi trafikte dur kalkların çok olduğu dönemde bu ses daha fazla kendini gösterir. O sesin motorunuza herhangi bir zararı yoktur. Güvenle kullanabilirsiniz. Bizim test motorlarımızdada bu ses mevcuttur. Zamanınız olupta gelirseniz bizim test motorlarımızdada aynı sesin olduğunu göreceksiniz.En azından içinizin rahat etmesi bakımından.
    Selamlar

ENGiN Bey MT adına ilginize teşekkür ederim. Umarım pes etmez, yardımlarınızı esirgemezsiniz bizden .

denden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio x9 Evo 250
    Alıntı Engin Ençetin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sayın Denden

Aşağı yukarı bütün otomatik varyatörlü skuterlerde bu ses az veya çok mevcuttur. Şehir içi trafikte dur kalkların çok olduğu dönemde bu ses daha fazla kendini gösterir. O sesin motorunuza herhangi bir zararı yoktur. Güvenle kullanabilirsiniz. Bizim test motorlarımızdada bu ses mevcuttur. Zamanınız olupta gelirseniz bizim test motorlarımızdada aynı sesin olduğunu göreceksiniz.En azından içinizin rahat etmesi bakımından.
    Selamlar
    teşekkürler,

x9 konusunda biraz şanssınım. yeni motor ama önce aynayı kırdım bağlantı noktasındaki küçük bir noktadan. bütün aynayı değiştirmem gerekiyor. şimdi de göstergelerim bozuldu

İsterseniz değiştirmeden yapıştırma olanağını deneyin, olmuyorsa komple değiştirirsiniz. Ferko Maslak Merkez Servisimize götürürseniz sorununuz orada çözülecektir.

THE_LANCET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Trekker & Asya AS200GY2 Süpermoto niyetine
    Evet beyler bendede 1993 model GILERA MX-R 125 bir racing var ve siyah
    herkese merhaba
    Bir 4 silindirlilere, Birde 2 zamanlılara hastayım.

Sayın Cankan
    Merak etmeyin elimden geldiği kadar yardımcı olacağıma emin olabilirsiniz. Kendimden emin olmasam bu kadar iş ve cep telefonumu verecek kadar öne çıkmazdım.
    Selamlar...........

slm piaggio x 9 almayı düşünüyom.biraz bilgi werirmisiniz

X9 Evolution 250

Yollarda “evrim”…

Piaggio’nun en gelişmiş modellerinden Piaggio X9 Evolution 250, modern, hızlı ve pratik şehir yaşamına ayak uydurmak isteyenlerin gözdesi.

Hem şehir içi hem de şehir dışında kullanım için oldukça kullanışlı olan Piaggio X9 Evolution 250, gerçek performansı solukları kesercesine yaşatırken sürücüye olduğu kadar sürücüyle yolculuk edene de üstün konfor sağlıyor. Aerodinamik gövdesi ve “maxi” taşıma kapasitesiyle de dikkat çeken model, tasarımı ile de son yılların en cazip bulunan modelleri arasına yerleşti bile.

Tasarım

Teknoloji ve hız çağına uyumlu hatlarıyla Piaggio X9 Evolution 250 'nin şıklığı, uyum, konfor ve pratiklik ile bütünleşiyor.Sahip olduğu yüksek standartlar da cabası. Tıpkı X8 gibi, genişletilmiş ön far yüzeyi kötü havalarda bile mükemmel görüş sağlıyor.

Merkezi fren sistemi ile daha güvenli sürüş sağlayan Piaggio X9 Evolution 250, geniş farları ve stop lambaları ile görünürlüğü en üst düzeye çıkarıyor. Üstelik, güvenliğiniz açısından, tüm Piaggio scooterlarında olduğu gibi, kısa farları kontakla birlikte otomatik olarak yanıyor. Ve yine tüm modellerde mevcut olduğu gibi immobiliser sistemi hırsızlığı caydırıcı olarak yer alıyor.

X9 Evolution 250 ’nin en cazip niteliklerinden birisi olağanüstü genişlikteki sele altı bölmesi .

Motor

Piaggio X9 Evolution 250, 250 cc’lik, son model Piaggio LEADER motorla donatılmıştır. Bu 4 zamanlı, 4 süpaplı ve sıvı soğutmalı motor müthiş bir performansa sahip ve azaltılmış yakıt tüketimi ile de Euro2 standartlarına uygundur.

22 beygir motor gücüne sahip Piaggio X9 Evolution 250, hızlanma ve maksimum hız değerleri ile kategorinin üst sınırlarındadır. Şehiriçi kullanımda olduğu kadar, şehirler arası kullanımda da gücünü ortaya koyan model motosiklet tutkunlarını mutlu edeceğe benziyor.

Aksesuarlar

Piaggio X9 Evolution 250 ’nin geniş aksesuar seçenekleri kullanıcıya kendine en uygun rahatlık ve güveni yaratmasını sağlıyor.

Standart Aksesuarlar

• Manuel yükseklik ayarlı ön cam
    • Sele altı bölmesi
    • Immobiliser sistemi
    • Merkezi fren sistemi
    • Ön fren çift disk

Opsiyonel Aksesuarlar

• Motor ile aynı renk kask seçenekleri
    • Motor ile aynı renk arka çanta seçenekleri
    • Uzun ön cam
    • Çanta aparatı
    • Branda
    • Diz örtüsü
    • Sisi bar

X9 Evolution 500 ABS

‘‘Extra large’’ performans, doyumsuz keyif...

Motosiklet tutkunlarının merakla beklediği Piaggio X9 Evolution 500 ABS, performansı kadar teknik özellikleriyle ve elbette eşsiz tasarımıyla daha ilk bakışta hayranlık uyandırıyor.

‘’Maxi scooter‘’ kültürünün “maksimum” keyif vadeden modellerinden biri Piaggio X9 Evolution 500 ABS. Ölçüleri, motor gücü ve tasarımı ile yine bir Piaggio klasiği.

Tasarım

Mükemmeliyetçileri sevindiren Piaggio X9 Evolution 500 ABS, yuvarlak hatlarıyla şıklık, uyum ve konforu da beraberinde sunuyor. Sahip olduğu yüksek standartlar arasında elektrikli sehpa , yol bilgisayarı, radyo, intercom özelliği ve cep telefonu kiti mevcut olan Piaggio X9 Evolution 500 ABS’nin yüksek taşıma kapasitesine sahip sele altı bölmesi ise aynı zamanda uzaktan kumanda ile açılabiliyor.

Piaggio X9 Evolution 500 ABS’nin tüm özellikleri şehiriçi kullanımın gerektirdiği pratiklik ve manevra kabiliyetiyle şehirdışı kullanımının gerektirdiği rahatlık ve konforu birleştirecek şekilde yaratıldı.

Aksesuarlar

Piaggio X9 Evolution 500 ABS’nin geniş aksesuar seçenekleri kullanıcıya kendine en uygun rahatlık ve güveni yaratmasını sağlıyor.

Standart Aksesuarlar

• Manuel yükseklik ayarlı ön cam
    • Sele altı bölmesi
    • Immobiliser sistemi
    • Merkezi fren sistemi
    • Ön fren çift disk
    • Intercom (Kask içinden arka yolcu ile konuşabilme özelliği)
    • Cep telefonu kiti
    • Yol bilgisayarı
    • Radyo
    • Elektrikli sehpa
    • Uzaktan kumandalı sele açma anahtarı

Opsiyonel Aksesuarlar

• Motor ile aynı renk kask seçenekleri
    • Motor ile aynı renk arka çanta seçenekleri
    • Uzun ön cam
    • Çanta aparatı
    • Branda
    • Diz örtüsü
    • Sisi bar
    • Isıtmalı elcik
    • Modeline göre telefon kiti

VERSİYON: X9 Evolution 500 | X9 Evolution 500 ABS | X9

motodevil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Momo
    saol iyi bi acıklama olmus
    Metehan Akçakaya B rh(+)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler