Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
77. sayfa BirinciBirinci ... 27677576777879 ... SonuncuSonuncu

Piaggio , Vespa , Gilera Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    syn022 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok sattım Cbf'yi Maxi arıyorum.
    benimde bir sorum olucak. Piaggio fly dusunuyorum bende. Kendi motorum asya 125lik. Fly performans olarak nasıldır? Genelde tek biniyorum ama arada 2 kisi olabilir duruma gore. Boyumda 1.96 sizce guzel durur mu altımda?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gravis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda Africa 1100 l2 /piaggio liberty 150 abs
    durmaz dostum olmazz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:58 ----------

arkadarşlar uzun bir aradan sonra biraz bilgi aktarımı yapayım.
    x8 250 piaggio motoruma ne zamandır servis bakım ilgisi göstermediğim için bana sağolsu gerekli cevabı verdi.
    şöyleki motorun gösterge tablosunda yer alan helikopter görünümlü arıza lambası(sol baş sarı) aralıklar yanıp sönmekte idi servise götürdüm hata tespit cihazı sorun vermedi . önemli bir konu olmadığı servisden söylendi ancak gecen hafta hareret göstergesi kırmızı hatta geliyor duruncu iniyordu , yani kaçınılmaz servis zamanı sorunuuuu. neyse kızıltoprak yolunu tuttuk liste çıktı
    bu arada motor 24000 km de bu zaman kadar hiç bir sorun çıkarmadı. neyse hareret müşhüri , yağ,filtre, misketler ( ciddi ses vardı bunlar değişince ses kalmadı ) motor şasi lastik takozu değişimi genel bakım kontroller 530 tl lik olduk rahatladık. şimdi motor bir başka oldu ama tam servisden çıkmak üzereyken konjektöründe değişimi gerekli olduğu söylendi ( elektrik akımını ayarlayan alet fazla akım veriyormuş buda aküyü ve elk donanımını hasar veririmiş miş miş orjinal parca 500 tl imiş birde taiwan uydurulurmuş oda 250-300 civarıymış anlayacağınız bu konjektör hakkında bilgisi temin etme alternatifi bilgisi olan varsa sevinirim şimdilik bu kadar

_Uzay_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 X
    [Bu alan reklam için kiralıktır. İletişim: 444 UZAY]

gravis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda Africa 1100 l2 /piaggio liberty 150 abs
    ilgilenen arkadaşlara bilgi aktarımı: konjektör çakma ( çan çin çon ) 100 tl montaj dahil kullanmaya başladım sorun yok araıza lambasıda söndü bu arada

zetzetto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2008 piaggio fly 100
    Arkadaşlar yaklaşık 2 aydır piaggio fly 100 sahibiyim motordan genel olarak memnunum ancak geçen gün meydana gelen bir düşmeden dolayı motosikletimin sağ aynası hasar aldı ve değiştirmek istedim. Bunun üzerine marmaristeki piaggio yetkili bayi‘ni (Kazazi Motor) arayarak fiyat istediğimde önce 60 TL fiyatı olduğunu söylediler, bu fiyat bana biraz yüksek gelince internetten araştırdım ve fiyatının 13 Euro olduğunu okudum ve tekrar aradım bunun üzerine fiyatının 65 TL olduğunu söyledi.

Bugün telefon ile Ferco motor genel müdürlüğünü arayarak parça fiyatı hakkında bilgi aldım ve sağ ayna fiyatının 10 Euro + KDV olduğunu öğrendim. Ayrıca telefonda konuştuğum beyefendiye fiyatın türkiyedeki bayilerde aynı olmak zorunda olup olmadığını sorduğumda aynı olması gerektiğini öğrendim. Bunun üzerine tekrar Marmaris bayi’ni arayarak durumu izah ettim (tek ayna istediğim çift ayna fiyatı veriyor olabileceğini düşünerek özelllikle söyledim) ve çok ters cevap alarak fiyatın 65 TL olduğunu Ferco motor’un fiyatı yanlış bildiğini ukala birşekilde söyleyerek telefonu kapattı. Aman dikkat bu bayiden uzak durun ve benim gibi birşey almadan önce fiyatını araştırın kesinlikle.
    05 Suzuki Burgman 400

gs500inanc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat e kaldı :)
    Slm arkadaşlar, bir arkadaş bugün 2005 beverly 250 ile benim motorumu takas etmek istedi... yakıt tüketim verileri + - yanları nelerdir. zannediyorum piyasası olan bir motor değil, düzgün 40 binde çantalı bir beverly kaç paradan satılabilir.. biraz kararsız bakıyorum bu duruma, beni aydınlatırsanız memnun olurum. şimdiden teşekkür ederim...
    suzuki address 50cc=)yamaha dt125=)93 gs500=)99 gs500=)yamaha tt600=)99 er5=) virago 250=)92 kle500=)2004 gs500=) 2005 fazer)

Motosikleti
    Piaggio X9 500 evo 2008
    Ben de artık bir Piaggio X9 500 evo kullanıcısıyım. Güçlü, çevik ve kullanışlı.. Doğrusu yakıtı biraz fazla gibi.. 100 km de 6 lt. şehiriçi.. Bir de şehir dışı deneyeceğim, bakacaz. Paylaşırım sonucu. Aynı motoru kullanan arkadaşlardan deneyimlerini bekliyorum. Kazasız sürüşler..

Motosikleti
    NC 700 X
    Hayırlı uğurlu olsun.

merhaba x9 250 için uygun fiyatlı motor parçalarını nereden bulabilirim bilgisi olan var mı?

Motosikleti
    NC 700 X
    Alıntı orpi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba x9 250 için uygun fiyatlı motor parçalarını nereden bulabilirim bilgisi olan var mı?
    Henüz alış veriş yapmadım. Fakat ihtiyacım olursa diye bu siteleri kaydetmiştim. wemoto olandan alışveriş yapan arkadaşım var.

http://www.easyparts.nl/choosedrawin...8Honda%29.html
    http://www.easyparts.nl/choosedrawin...tion_2006.html
    http://www.wemoto.com/bikes/piaggio/...l_250cc/00-04/
    http://www.wemoto.com/bikes/piaggio/x9_250_250cc/05-06/
    http://www.wemoto.com/bikes/piaggio/..._dia_250cc/04/

Motosikleti
    Honda CBR 600f---Kymco Agility City 125
    arkadaşlar piaggio x9 500 ie için servis önerisi yapabilir misiniz bu motorlardan anlayan bir servis fakat fercom motor hariç

BeyazKarga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X Evo 250ie 2011 Model

Bende 4 günlük Piaggio X Evo 250ie sahibiyim... İlk gözlemlerim çok olumlu... İyi bir karar verdiğimi düşünüyorum... Tüm arkadaşlara selam olsun, kazasız sürüşler... Bu arada Piaggio X Evo 250ie diye bir konu başlığıda açtım... Tüm Motosiklet sever arkadaşlarımı bekliyorum... Sağlıcakla kalın.

---------- Post added at 14:42 ---------- Previous post was at 14:40 ----------

Kadıköy den Motoport dan Mert Bey i öneriebilirim... 0535 864 82 15
    _Uzay_ bunu beğendi.

arthur4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Nexus 500
    Arkadaşlar selam,

forumda araştıdım fakat bulamadım. X9 250'lerde hidrolik sehpa ve interkom var mıdır?

---Biraz uzun olmuş kusura bakmayın...---

Merhabalar herkese,bir kaç aydır takip ediyorum forumu,sanırım yazın ehliyetimi alacağım.-Buraya yazacaklarımı daha önce başka konularda da yazmıştım ancak ziyanı yok tekrarlayayım.-

Viteslilerde Keeway SL 150 düşünüyorum ancak içimde bir Vespa sempatisi var ki sormayın.Aslında vitesli ile başlamak istiyorum ama Vespa ya da PCX de alternatifler arasında.Lakin bütçe sıkıntısı var,sıfır Vespa'ya param yetmiyor daha doğrusu aileme çok fazla yüklenmek istiyorum.İkinci elde 4000 TL civarı Vespalar var ve bu motorlar çoğunlukla 8-9 yaşlarında.Vespa kalitesinden az buçuk haberdarım.İşini bilen insanların bu motorları 30binde ucuza aldıklarını ve ömürlük kullandıklarını duydum.

Şimdi fazla uzatmadan söze gireyim: ben lise 3'teyim seneye son senem ve ev-okul-dershane üçgeninde(Yeşilpınar-Levent-Beşiktaş) günde yaklaşık 30 km yol yapmam gerekecek.Sizce 8-10 yaşına kadar olan motorlar ihtiyacımı karşılar mı?Sık sorun çıkartır mı bu motorlar?Senede en fazla bir-iki kez uzun yol yapabilirim ancak muhtemelen adam akıllı öğrenesiye kadar uzun yol yapmayacağım ve öğrenince vitesli bir motora ya da daha güçlü bir Vespa'ya geçeceğim.Bu sebeple uzun yola gidemeyecekse de çok önemli değil.Ben genellikle tek bineceğim çok nadiren artçı almam gerekebilir.Ancak ben tek başıma 90 kg'yim 125lik bu yavrucakları çok yormayı istemem...

Bir de şöyle bir şey var.Ben en çok PX modelini seviyorum ve PX'lerin 90'lı yıllara ait olanları var piyasada.Onların retro görünümleri de çok çekici geliyor ama sonuçta benimle yaşıt motorlar; onlar hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Vespa sahipleri zaten motorları temiz kullandıkları için ikinci elde çok temiz motorlar var (en azından çok bilmediğimden bana öyle geliyor).Siz bu şartlarda bana ikinci el Vespa almamı önerir misiniz?Ya da alternatif yollara gitmemi mi söylersiniz?Yardımcı olursanız çok mutlu olurum...
    Think Green!

Motosikleti
    NC 700 X
    Selam Burak,

Kafamı taşlara vuruyorum; neden senin yaşında motor almadım diye... Çok iyi edersin bir motor sahibi olursan. İtalyanlar scooter işini işi becermişler. Çok sağlam ve sorunsuz motorlar üretmişler. Lakin ikinci el yedek parça biraz el yakıyor!!! Neyse ki sorun çıkartmadıkları için fazla uğramıyorsun servise.

90 kg ile 125'lik bir motoru çok yormazsın merak etme.

Ben normalde hep 3-5 yıllık motor almayı tercih ediyorum. Metal yorgunluğu diye de birşey var, motor ne kadar sağlam olursa olsun. Ama bence bir vespa 10 yıllık bile olsa iş görür. Ama tabii ki de Vespa alacağım diye bütçeni zorlamana da gerek yok diyorum. Sen öğrencisin. Alternatifler seni ve aileni daha mutlu edebilir. Benim önerim şimdilik bu kaliteli ama pahalı tercihten biraz daha uzak durman yönünde olacaktır. Şimdilik motosikleti zevk için değil, araç olarak kullanırsan daha rahat edersin bence. Honda da işini görür. Olmadı Kymko, SYM de gitgide kalitesini yükselten seçenekler. Ama Vespa Vespa'dır.

Kendimce bir yorum yapayım dedim. Hakkında hayırlısı olur inşallah

Çok çok teşekkür ederim önerileriniz için.Son kararımı verirken dikkate alacağım söylediklerinizi...
    _Uzay_ bunu beğendi.
    Think Green!

blow07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR250R
    Honda PS150i ' den sonra bende buradayım artık. Yeni motorumun hayırlı olması dileğiyle Runner 200 ST
    _Uzay_ bunu beğendi.

Motosikleti
    NC 700 X
    Her bakımı geldiğinde içim sıkılıyor arkadaş. Ne kadar pahalı bu İtalyan motorların parçaları...
    Sadece kaliteli diye katlanıyorum.

1 hayabusa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    actıv 110
    bende itakyancıyım artık italyan motorlarıma hep merakım vardı zaten zip 80le aranızdayım motorum 2000model yedek parçalarını nereden bulabilirim acaba bana ilerde sorun yaşatırmı 2 zamanlı olduğu için nelere dikkat etmeliyim fazla km yapmıyorum zaten pek sorun yaşatcağını sanmıyorum ama italyan yapıştırmaları nereden temin ederim bilenler yazabilirse buraya sevinirim şimdiden teşekkürler.

arkadaşlar merhaba,
    bende Beverly 500 istiyorum ama malesef bütçe yetmiyor. maksimum 7500-8000

190 boyum var 98 kiloyum altımda sırıtmıcak ve belimi-sırtımı ağrıtmayacak bir motor arıyorum. maxi scooter ve yüksek tekerlekli olması tercih sebebim.

Beverly 250 ler nasıl sizce? Veya bunun yerine ne alınabilir? Gerektiğinde uzun yolda gitmek istiyorum çünkü.

REKLAM ALANI
77. sayfa BirinciBirinci ... 27677576777879 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler