Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Piaggio , Vespa , Gilera Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Gilera Runner
    Meraba arkadaşlar. Gilera Runner vxr 200 için yağ değişimi yapmam gerekiyo.
    Acaba hangi uygundur bu motor için. Konu hakkında bilgisi olan varsa ve paylaşırsanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Beverly 500
    Alıntı ashitaka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Meraba arkadaşlar. Gilera Runner vxr 200 için yağ değişimi yapmam gerekiyo.
    Acaba hangi uygundur bu motor için. Konu hakkında bilgisi olan varsa ve paylaşırsanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.
    CASTROL POWER 1 SCOOTER 10W-40

“SCOOTER’INIZDAN EN İYİ PERFORMANSI ELDE EDİN”
    ÜRÜN TANIMI
    Castrol Power 1 Scooter 10W-40, yüksek performanslı scooterlar için geliştirilmiş, üstün kaliteli 4 zamanlı bir yağdır.
    Debriyaj ve vites kutusunun birarada bulunduğu geleneksel 4 zamanlı motosikletlerin aksine, 4 zamanlı scooterlar, gücü vites kutusu aracılığı ile krank milinden arka tekerleğe iletmek için, kayışla tahrik alan CVT (Kademeli Değişken Transmisyon) kullanır. Scooter motoru çoğunlukla daha ufak bir alanda gövdenin içinde yer alır ve çalışma zamanının büyük bir kısmını tam gazda harcar. Sonuç olarak, scooter motoru genelde geleneksel 4 zamanlı motosiklet motorlarından daha yüksek sıcaklıkta çalışır.
    PERFORMANS SEVİYELERİ

* API SJ

* JASO MA

KULLANILDIĞI YERLER
    Castrol Power 1 Scooter 10W-40, API SJ ve/veya JASO MA spesifikasyonlarının tavsiye edildiği tüm modern scooterlar için uygundur.
    KULLANIM ÖZELLİKLERİ VE FAYDALARI:

4 zamanlı sccoterlar için geliştirilmiş bir formülasyona sahiptir.
    Gücü açığa çıkaran formülasyonu ile maksimum ve sürdürülebilir motor performansı sağlar.
    Hava soğutmalı ve su soğutmalı motorlarda yüksek sıcaklıklarda mükemmel motor performansı sağlar.
    Yağ tüketimini kontrol altında tutar.
    Mükemmel motor koruması sağlar.
    Katalizörlü motorların performans taleplerini karşılar.
    Ayağa kalkmadan boyunu ölçemezsin.

Motosikleti
    Gilera Runner
    teşekkürler GozgurS. bende biraz araştırdım ve buna karar vermiştim zaten.

marefb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1299 Panigale
    benimde mars yemiyo motor ya aküyü sarj ettim 5dk motor calıstı biras gesindim 15 dk kapıim motoru yeniden acim dedim yine mars yemedi sorun ne olabilir sizce??

Motosikleti
    Gilera Runner VXR 200
    Bİ kere Runner 5W-40 yağ kullanır , CASTROL POWER 1 SCOOTER 10W-40 kesinlikle olmaz .
    kullanacağın yağ "Selenia Hi-scooter 5W-40 " gileranın orjinal yağıdır.2008 de agip markasına geçmişler ama Türkiye de yok .Ferco motora sor önce , filtre ve dediğim yağı gönderirler sana . .

Motosikleti
    Beverly 500
    Alıntı salina adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bİ kere Runner 5W-40 yağ kullanır , CASTROL POWER 1 SCOOTER 10W-40 kesinlikle olmaz .
    kullanacağın yağ "Selenia Hi-scooter 5W-40 " gileranın orjinal yağıdır.2008 de agip markasına geçmişler ama Türkiye de yok .Ferco motora sor önce , filtre ve dediğim yağı gönderirler sana . .
    Kesinlikle olmaz dediğine göre herhalde çok eminsin ve bu konuda çok fazla bilgiye sahipsindir. Castrolun sayfasına girip motor model ve tipini girdiğin zaman hangi yağı kullanacağını görebiliyorsun. Eğer görmüş olduğun yağ cinsi seni tatmin etmiyorsa Castrol'un danışma hattını arayarak(0 212) 4 737 737 veya Ferco'yu arayarak bu yağın kullanılıp kullanılmayacağını öğrendikten sonra kesinlikle olmaz diyebilirsin.

http://lubeselector.castrol.com.tr
    Ayağa kalkmadan boyunu ölçemezsin.

Motosikleti
    Gilera Runner VXR 200
    castrol un ne dediği beni hiç ilgilendirmez , üreticisinin motor bloğuna bile kazıyarak belirtiği 5W-40 yerine 10W-40 kullanılabileceğini Ferco söylediyse ona da şaşarım . .

Motosikleti
    XCİTİNG 250İ
    Kymco Olmazmı?

cotonak28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    burgman 200
    arkadaşlar selam,

ben piaggio'ma topcase almayı düşünüyorum ama öncesinde aparat almam lazım,orjinal aparatları çok pahalı..uygun fiyata piaggio x9'a uygun topcase aparatı nasıl temin edebilirim?..

bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim....

tasarslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    LX 150
    Alıntı cotonak28 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar selam,

ben piaggio'ma topcase almayı düşünüyorum ama öncesinde aparat almam lazım,orjinal aparatları çok pahalı..uygun fiyata piaggio x9'a uygun topcase aparatı nasıl temin edebilirim?..

bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim....
    Şubat ayındaki fuarı beklersen daha iyi olur diye düşünüyorum..
    ..İslam kadını dişiliğiyle değil, kişiliğiyle var olandır..

Gülün dikene katlanması, onu güzel kokulu yaptı. - Mevlâna Celâleddin-i Rûmî

Motosikleti
    burgman 200
    Şubat ayındaki fuarı beklersen daha iyi olur diye düşünüyorum..

inşallah x9 için aksesuar getirirler..

tşk.

stubborn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 250
    arkadaşlar merhaba uzun zaman çinli bir makinadan sonra bende x8 sahibi oldum..
    sürekli yol yapan biri olduğumdan en korktuğum olay olan kayış kopmasına karşı bagajda birtane yedek taşımak niyetindeyim fiyatı ve markası konusunda bilgisi olan varmı ?
    şimdiden teşekkürler...
    Motora bindiğim için farklı değilim! farklı olduğum için biniyorum...

tasarslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    LX 150
    Alıntı stubborn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sürekli yol yapan biri olduğumdan en korktuğum olay olan kayış kopmasına karşı bagajda birtane yedek taşımak niyetindeyim fiyatı ve markası konusunda bilgisi olan varmı ?
    şimdiden teşekkürler...
    İhtiyacın olacağını hiç sanmıyorum..Hayırlı olsun diyelim..hoşgeldin..
    ..İslam kadını dişiliğiyle değil, kişiliğiyle var olandır..

Gülün dikene katlanması, onu güzel kokulu yaptı. - Mevlâna Celâleddin-i Rûmî

Motosikleti
    burgman 200
    hayırlı olsun allah kaza,bela vermesin.

Motosikleti
    pıaggıo x7 250 cc 22bg
    Alıntı stubborn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şimdiden teşekkürler...
    hayırlı olsun kardeşim kazasız belasız günlerde kullanmamn dileğiyle.Yedek kayışa gerek yok bence Piaggıo ya güven .ben de x7 kullanıyorum .İzlenimlerini paylaşırsan dinleriz
    250cc 22bg pıaggıo

lacivert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R6 - fortyeight
    arkadaşlar bende cbr125 var 250 cc scooter la takas istiyordum. Piaggio X9 250 buldum. 2005 model. Fakat 31000 km de. Motor hakkına pek bilgim yok. Kullanmışlığımda yok. Biraz araştırdım. Yorumlar genelde iyi. Fakat kilometresi biraz fazla gibi geldi bana. bu kilometrede alsam ne gibi sorunlar çıkartır. Tecrübeli arkadaşlar yardımcı olabilirlerse sevinirim.

banistercaq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    lacivertt piaggio larda ağır bakımlar 12000km de bir oluyor bu bakımlarda kayış vs değişiyor ki en pahalı olan bakımı da bu aralıklar 31000km deki motor 5000km sonra bu bakıma girecek ki min 400 500ytl arası bir masraf çıkartacak tek olumsuz yanı bu olur onun dışında eğer temiz bakılmış bir motorsa 7000 19000 km deki bir motordan da farkı pek yoktur. 12000km aralıklı bakımına dikkat et veya en son nezaman ağır bakımının yapıldığını sor bazen erken de yapılabiliyor bu bakım
    Gilera Runner vxr 200 (pert...)
    Piaggio Xevo 250ie

Motosikleti
    R6 - fortyeight
    çok saol. yarın gidip bakıcam. telde konuştuk da sadece bir problemi var dedi oda ekzos girişinde bişey eksikmiş onuda bişekilde ayarladık dedi telefonda tamda tarif edemedi. maslak sanayide ferco servisi varmış. almadan oraya bi göstersem diye düşünüyorum. bunun için servis ne kadar ister acaba

Alıntı lacivertt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok saol. yarın gidip bakıcam. telde konuştuk da sadece bir problemi var dedi oda ekzos girişinde bişey eksikmiş onuda bişekilde ayarladık dedi telefonda tamda tarif edemedi. maslak sanayide ferco servisi varmış. almadan oraya bi göstersem diye düşünüyorum. bunun için servis ne kadar ister acaba
    ferco servis herhangi bir ücret talep etmiyor.

Motosikleti
    R6 - fortyeight
    Alıntı eencetin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ferco servis herhangi bir ücret talep etmiyor.
    teşekkürler

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler