Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
43. sayfa BirinciBirinci ... 33414243444553 ... SonuncuSonuncu

Piaggio , Vespa , Gilera Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    S&T Kanuni GT250
    Alıntı atlantic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok canım nerdeee? Ama 100.000 lira yakmasamda 120-130.000 lira gibi bişey yakıyorum sakin kullanımda. Eski karbüratörlü 250cc motorum bile 140.000 in üstünde yakıyordu.
    Sj's arkadsımızdada aynı motor var o dıyor 100kurus yaktıgını bende dedım ımkansız ama dınlemıyor gercı 120/130 da 500cc ıcın cok ıyı.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    atlantic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli BN251
    Alıntı tasarslan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.sahibinden.com/orj_cantal...XQQdisplayitem

Beverly S(Spor model) yukarıdaki ilanda örnek fotoğrfaları mevcut temel olarak bir farkı yok renkler farklı kullanılmış sadece ama fiyatı yüksek bu yüzden aynı özellikteki bir motosikleti rengi biraz farklı olduğu için daha fazla ücret ödeyerek almak biraz duygusal...
    Anladım. Şahin S gibi bişey o zaman bu.

Alıntı SPEC0PS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sj's arkadsımızdada aynı motor var o dıyor 100kurus yaktıgını bende dedım ımkansız ama dınlemıyor gercı 120/130 da 500cc ıcın cok ıyı.
    Valla onunki yeni kasa, belki ondan farkediyor olabilir ama sanmıyorum. Motorları aynı bildiğim kadarıyla çünkü. Dediğin gibi 500cc bir motor için gayet iyi yakıyor. 40 liraya doldurup 285km yol gidiyorum ben. Her zaman da sakin kullanamadığım için ortalaması 140 bin liraya geliyor işte.
    Artık yollarda ölmek İS-TE-Mİ-YO-RUZ!!!

mhyen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı mhyen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi bir saat önce Kızıltoprak Mototaş'a gittik.Hani nereye baktıralım gösterelim derken rasgele oraya girdik.Motorun sahibi sen sadece arkadaşımmışsın gibi davran ben kendim alıyormuşum gibi ustayla konuşacam dedi.Gitti işte ustaya selam verdi ve "usta bu motor bir arkadaşımın ben bunu 5500 ytl'ye alıyorum nasıl işte bakar mısın" dedi.Motor bu arada 2006 model, 3200 km'de yeni kasa simsiyah runner.Öncelikle incelediler boya vs. yok.Bunları söyledi usta.Daha sonra motoru çalıştırdı.Biraz sesini dinledi.Ben de bilmiş bilmiş şaşesi ve motoruna da bakar mısınız dedimUsta yüzüme baktı ters ters ve 3000 km'deki gileranın motorunda ne olacak ki dediBen daha da karışmadım ondan sonra.Motorun kötü yanı olaraktan hani eski kasalarda olmayıp yeni kasalarda olan ilerideki küçük ayak koyma yeri kırık.Bu parça ucuz fakat ona vidalanmış olan grenajda da dikkatle bakıldığında 3-4 cm çizik var.Adam burada komple grenaj değişecek 200 € dedi.Satan abi de motordan anladığı belli olan birisi ki ben komple sanayide 100 ytl'ye herşeyini yaptırırım dedi.Usta da biraz kızararaktan tabiki o da doğru dedi.Ustaya bütün bunlardan sonra ne kadar verebileceğini sorduk.Benim gözümde bu motora 4500-4600 verilir dedi.Biz de 4500'e anlaşmıştık da motoru başka isteyenlerde var.Benim yanımda sadece iki kişi aradı ki satan adam bana söz verdiğini söylüyor ama adamlar 3 kuruş fazla verelim bize sat diyolar.Valla satıcının da kafası karıştı.Fiyatı 100 lira daha yükseltmeye çalıştı en son orada kaldık.Kısmetse perşembe noter devirini yapacağız.Daha fiyatta anlaşamadık.Motoru kaçırmak da istemiyorum ama ortada verilen bir söz var.Ne olursa olsun adamın sözünü tutmaması da hoşuma gitmedi gibi.Bu işlerden de fazla anlamıyorum zaten.Bakalım neler olacak....

Motor da bu bu arada...
    http://www.sahibinden.com/3000_km_de...XQQdisplayitem

Fikirlerinize ihtiyacım var...

Ayrıca eklemek istiyorum.Motorun gerek kalkışı olsun; gerek hızlanması olsun benim çok hoşuma gitti.SPEC0PS hocam dediğin devir olaylarına bakamadım fazla.Zaten çok hız yapılacak yol da yoktu.En fazla 85'e kadar çıktı.Bir de motor için satıcı şunları söyledi.Motor ilk aldığında çok atakmış ufak tefek gazlarda bile tekere kalkıyormuş.Bu yüzden biraz gazını kıstırmış.Durum aynen böyle.
    Yardımlarınızı bekliyorum...

Valla o kadar yazdım tetmin edici bir cevap daha alamadım.Adamla anlaştıktan sonra ustaya götürdük fiyatı 150 lira artırdı.Yok neymiş piyasaya göre ucuzmuş da 5 milyar da veren varmış bana söz vermiş de.Git istediğine ver diyorum onu da yapmıyo.Ben seni beklerim diyo.Bundan önce de bir kez motor pazarlığı yapmıştım.O da bunun gibi biraz dönek çıkmıştı.Ya arkadaşlar motor satan insanlar hep mi böyle dönek oluyorlar bilmiyorum.Sadece internet üzerinden şu ana kadar 2. elde yüz küsür alışveriş yaptım.Birçok siteye üyeyim de bu motor satıcıları gibi de inanın şimdiye kadar görmedim

öncelikle hoşbulduk!

spec0ps,atlantic,tasarslan,yanıtlar ve ilgilendiğiniz için çok teşekkür ederim.verdiğiniz bilgiler çok aydınlatıcı.dün dükkanda gördükten sonra kararımı beverly 250 i.e ya da s modelinde verdim.görünüm olarak da hoşuma gitti.ilk motorsikletim olacak hayırlısıyla.kampanya yapılıyormuş gittiğim dükkanda ,daha uygun fiyata buldum sıfırını.umarım herşey güzel olur.paylaşımlarınıza ihtiyacım herzaman olacak.

tasarslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    LX 150
    Alıntı pulka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle hoşbulduk!

spec0ps,atlantic,tasarslan,yanıtlar ve ilgilendiğiniz için çok teşekkür ederim.verdiğiniz bilgiler çok aydınlatıcı.dün dükkanda gördükten sonra kararımı beverly 250 i.e ya da s modelinde verdim.görünüm olarak da hoşuma gitti.ilk motorsikletim olacak hayırlısıyla.kampanya yapılıyormuş gittiğim dükkanda ,daha uygun fiyata buldum sıfırını.umarım herşey güzel olur.paylaşımlarınıza ihtiyacım herzaman olacak.
    Beverly 250 ie hakkında pininfarina arkadaştan da bilgi alabilirsin.Oda yeni aldı..2500 km gibi yol yapmıştır sanırım...Sana geniş ve detaylı bilgi verecektir..
    ..İslam kadını dişiliğiyle değil, kişiliğiyle var olandır..

Gülün dikene katlanması, onu güzel kokulu yaptı. - Mevlâna Celâleddin-i Rûmî

Motosikleti
    S&T Kanuni GT250
    Bende bişey sorım barı hazır herkez bısey soruyorken Motorumla trafikte cok dur kalk yaparsam debraj dan ses gelmeye başlıyor, ferco bu olayın normal oldugunu soyluyor cunkı ıtalyan amcalar onlara italyada istanbuldakı gıbı trafık yok demısler ne alakaysa o zaman ital etmeyın yada ona gore ımal edın her neyse gileranın motor da piaggio fabrıkasından cıktıgı ıcın aynı motor piaggio modellerde de var daha dorusu aksamlar aynı sızlerdede bu ses cıkıyor olması lazım, buna cozum olrak ne yaptınız anlatırsanız sevınırım..

Motosikleti
    Benelli BN251
    Bende bişey sorım barı hazır herkez bısey soruyorken Motorumla trafikte cok dur kalk yaparsam debraj dan ses gelmeye başlıyor, ferco bu olayın normal oldugunu soyluyor cunkı ıtalyan amcalar onlara italyada istanbuldakı gıbı trafık yok demısler ne alakaysa o zaman ital etmeyın yada ona gore ımal edın her neyse gileranın motor da piaggio fabrıkasından cıktıgı ıcın aynı motor piaggio modellerde de var daha dorusu aksamlar aynı sızlerdede bu ses cıkıyor olması lazım, buna cozum olrak ne yaptınız anlatırsanız sevınırım..
    Aynı sorun bende de var. Dur kalkta motor biraz fazla ısınıp hararet hafif yükselince oluyor bu sorun. Yaklaşık 2 ay önce motorumun bakımını yaptım, tahrik burçlarını temizleyip debriyajı hafiften zımparaladım. İlk 50-60km. süperdi. Sesten eser yoktu, hatta tamam düzeldi artık dedim ama sonra ufak ufak başladı tekrardan. Hiç takmıyorum ben de napıyım. Zaten sadece ilk kalkışta yapıyor ve o kadar da rahatsız edici değil. Fercoya sorduğumda ben de seninkine yakın bir cevap almıştım, debriyaj balatasını değiştiririz ama yine yapar dendi. Ne gerek var, mis gibi balata dedim ben de.

Motosikleti
    S&T Kanuni GT250
    Bende zınparalattırmayı dusunuyorum yanlız daha once yıne bu forumda bır yazıda okumustum, yazan arkadasında italyan motoru vardı debraj balatasının tum keskın kosalerını capraz zınparalamıs ve balatanın tam ortasından boyuna kesık atmış demır testeresı ıle, bu kesıgın amacını balatanın daha cabuk soguması ve cıkan pıslıgın tahlıyesı olrak acıklamıstı. Ve sorun kalmadıgını dıle getırmıstı aynen yaptırtıcam bakalım

Motosikleti
    Benelli BN251
    Bende zınparalattırmayı dusunuyorum yanlız daha once yıne bu forumda bır yazıda okumustum, yazan arkadasında italyan motoru vardı debraj balatasının tum keskın kosalerını capraz zınparalamıs ve balatanın tam ortasından boyuna kesık atmış demır testeresı ıle, bu kesıgın amacını balatanın daha cabuk soguması ve cıkan pıslıgın tahlıyesı olrak acıklamıstı. Ve sorun kalmadıgını dıle getırmıstı aynen yaptırtıcam bakalım
    Umarım işe yarar ama yaramazda daha beter olursa baya masraf çıkar haberin olsun.

Motosikleti
    Gilera Runner VXR 200
    runner vxr 200 de 95 mi yoksa 97 oktan benzinmi daha iyi olur , hangisini tavsiye edersiniz . .?

banistercaq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    salina kullanma klavuzunda min 95 oktan olarak yazıyor. hangisinden daha iyi randıman aldığımı sorarsan ben 95 oktan kullanmayı daha çok tercih ediyordum
    Gilera Runner vxr 200 (pert...)
    Piaggio Xevo 250ie

Motosikleti
    Asya Motor AS 125 T
    piaggio x8 almaya niyetlendim de.. acaba 15000 km'nin üzerinde olması cok birşey farkeder mi eğer bakımı yapılmış bir motorsa? yani fiyat olarak 4.500 ytl'yi gecmesin istiyorum ve biraz araştırdığımda bu fiyatta olan x8 200'ler genelde 15000'nin üstünde..

sorumu yanıtlarsanız cok memnun olurum...
    ne kadar dönersen dön, popon yine arkandadır... :queen:

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı CanCanFB adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    piaggio x8 almaya niyetlendim de.. acaba 15000 km'nin üzerinde olması cok birşey farkeder mi eğer bakımı yapılmış bir motorsa? yani fiyat olarak 4.500 ytl'yi gecmesin istiyorum ve biraz araştırdığımda bu fiyatta olan x8 200'ler genelde 15000'nin üstünde..

bakımları düzgün yapıldıysa, hasarlı kazası yoksa ve temizse al bence dostum minimum 150.000 km gidersin sorunsuz olarak

celebi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X8 250 Siyah
    Alıntı CanCanFB adlı üyeden alıntı Mesajı göster

diger topicte sorunu cevapladım dostum

Motosikleti
    Gilera Runner VXR 200
    arkadaşlar benim runner 200 şu an 550 km' de , yağını ve yağ filtresini değiştirmeye gerek varmı . .?

celebi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X8 250 Siyah
    1000 km de degisiyor............

Hakki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var
    @ salina,
    kullanma klavuzu ne diyorsa onu yapın (ilk yag degişimi 1000km olması lazım).
    motorun üstüne bu kadar çok düşmeyin; sakınılan göze çöp batar.

Motosikleti
    Piaggio, (Beverly 300i.e alma aşamasında)
    Hocam bana kalırsa hiç bu işlere girme ve motora extra mudahelerde bulundurtma. Her seyden once bu işten anlayan var anlamayan var herkes usta diye geciniyor ama gercek usta çok az. Basit bir yanlis mudahele sonra basına buyuk işler ve masraflar açabilir. Bu arada yogun trafikte sıkça yapılan dur-kalklarda yorularak ısınan debriyaj bende ne ses yapiyor, ne bir birsey? Saat gibi çalişiyor maşaallah tikir-tikir

Hatta havaların ozellikle aniden ısındıgı son iki haftadır sıkça maslak trafiginde bulunarak motorun sınırlarını dur-kalklarla kasten zorladım (bazen artçı ile birlikte) ancak sanki soylenenlere inat motor full hararette dahi (fan açtıgı zamanlarda) ısınan debriyaj en ufak bir ses, gurultu, sıyırma vs bilmem kesinlikle yapmadı/yapmiyor!
    Yani biraz makineye özel bir durum gibi zira italyan grubu bu makinelerin ısınan debriyaj sesi problemleri sadece eski kasa X9'larin bir kisminda gorulmekteydi onun dısında diger modellerde pek karşılaşılan bir sorun degil...

Motosikleti
    Asya Motor AS 125 T
    aydınlattığınız için cok teşekkürler...
    ne kadar dönersen dön, popon yine arkandadır... :queen:

yusufika - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda ps 150i
    23:23 PM mhyen sana p.m attım bılgın olsun

REKLAM ALANI
43. sayfa BirinciBirinci ... 33414243444553 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler