Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
79. sayfa BirinciBirinci ... 29697778798081 ... SonuncuSonuncu

Piaggio , Vespa , Gilera Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    _Uzay_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 X
    Alıntı erdalbaser adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhabalar

arkadaşlar 2. el x8 200 scooter almayı düşünüyorum 20 binde km si ben çoğunlukla uzun yol için düşünüyorum ve bütçemde 6 bin civarı önerirmisiniz
    Piaggio çok az sorun çıkaran bir motordur. Önerilmeyecek gibi değil. Hakkında hayırlısı olsun derim
    [Bu alan reklam için kiralıktır. İletişim: 444 UZAY]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosikleti
    NC 700 X
    Merhaba arkadaşlar, X Evo'yu satıyorum. Haberiniz olsun. MT'den gelenlerle pazarlıkta biraz geniş olabiliriz. İyi günler

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-piaggio-cantali-bakimli-piaggio-x-evo-400-101844613/detay/

TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4 ve İmola 125
    Beverly bağımlılık yaratır dikkat et. Yakıtını dert edeni hic görmedim, çünkü 250 cc den biraz fazla yakıyor. Parçaları oldukca pahalı, mekanik olarak sıkıntı yaratmaz ama sakın ola düşürim deme motoru. Ocağına incir ağacı diker yoksa. 10-12000 km de kayış değişmeli. Sonra yola devam, 3000 km de bir yağ ve filtresinide değişirsen çocuğuna bile bırakabilirsin.
    ufuyu bunu beğendi.

Motosikleti
    NC 700 X
    Alıntı TanImsIz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beverly bağımlılık yaratır dikkat et. Yakıtını dert edeni hic görmedim, çünkü 250 cc den biraz fazla yakıyor. Parçaları oldukca pahalı, mekanik olarak sıkıntı yaratmaz ama sakın ola düşürim deme motoru. Ocağına incir ağacı diker yoksa. 10-12000 km de kayış değişmeli. Sonra yola devam, 3000 km de bir yağ ve filtresinide değişirsen çocuğuna bile bırakabilirsin.
    Üstüne diyecek söz bulamadım Bendeki XEvo'nun yağ değişim zamanı 6000'de bir sadece, belki onunki de öyledir.

dodobiç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VOGE 500 DS
    selamlar bugün itibari ile ehliyeti almış bulunuyorum .sizden ricam piaggio x9 için yardım bilgileriniz ve yardımlarınız için teşekkür ederim.
    K(kaza) A(anında) S (seni) K(korur)

Motosikleti
    NC 700 X
    Hadi hayırlı olsun

arkadaşlar kısmetse bende yeni piaggio fly 125 3v alıcam ama pek kullananı yok galiba motorun. yedek parça fiyatları nasıldır?

Yusuf Acar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ironmax 400
    Alıntı BurakTas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ---Biraz uzun olmuş kusura bakmayın...---

Merhabalar herkese,bir kaç aydır takip ediyorum forumu,sanırım yazın ehliyetimi alacağım.-Buraya yazacaklarımı daha önce başka konularda da yazmıştım ancak ziyanı yok tekrarlayayım.-

Viteslilerde Keeway SL 150 düşünüyorum ancak içimde bir Vespa sempatisi var ki sormayın.Aslında vitesli ile başlamak istiyorum ama Vespa ya da PCX de alternatifler arasında.Lakin bütçe sıkıntısı var,sıfır Vespa'ya param yetmiyor daha doğrusu aileme çok fazla yüklenmek istiyorum.İkinci elde 4000 TL civarı Vespalar var ve bu motorlar çoğunlukla 8-9 yaşlarında.Vespa kalitesinden az buçuk haberdarım.İşini bilen insanların bu motorları 30binde ucuza aldıklarını ve ömürlük kullandıklarını duydum.

Şimdi fazla uzatmadan söze gireyim: ben lise 3'teyim seneye son senem ve ev-okul-dershane üçgeninde(Yeşilpınar-Levent-Beşiktaş) günde yaklaşık 30 km yol yapmam gerekecek.Sizce 8-10 yaşına kadar olan motorlar ihtiyacımı karşılar mı?Sık sorun çıkartır mı bu motorlar?Senede en fazla bir-iki kez uzun yol yapabilirim ancak muhtemelen adam akıllı öğrenesiye kadar uzun yol yapmayacağım ve öğrenince vitesli bir motora ya da daha güçlü bir Vespa'ya geçeceğim.Bu sebeple uzun yola gidemeyecekse de çok önemli değil.Ben genellikle tek bineceğim çok nadiren artçı almam gerekebilir.Ancak ben tek başıma 90 kg'yim 125lik bu yavrucakları çok yormayı istemem...

Bir de şöyle bir şey var.Ben en çok PX modelini seviyorum ve PX'lerin 90'lı yıllara ait olanları var piyasada.Onların retro görünümleri de çok çekici geliyor ama sonuçta benimle yaşıt motorlar; onlar hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Vespa sahipleri zaten motorları temiz kullandıkları için ikinci elde çok temiz motorlar var (en azından çok bilmediğimden bana öyle geliyor).Siz bu şartlarda bana ikinci el Vespa almamı önerir misiniz?Ya da alternatif yollara gitmemi mi söylersiniz?Yardımcı olursanız çok mutlu olurum...
    Bende de 2001 model vespa et4 var... Yedek parçalarının pahalı olması belki sorun ama uzun ömürlü sonuçta. Mesela ben ön balatayı yerli piyasada çakma uydurdum inan bana bir ayda bitti ve orjinal balata taktırdım. çakması 15 tl orjinal 85 tl. Anlayacağın vespa ya orjinal yedek parça kullanmalısın. Gerçekten ömürlük bir motor.Hem ilgi çekici hem italyan hemde şık sağlam... Her zaman için bir ayrıcalık. Yolda kalırım korkusu yok ve asla zarar ettirmeyecek bir motor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:08 ----------

Alıntı _Uzay_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam kardeş,

Çok sevindim yakıt olayına. Kazasız sürüşler dilerim. Ben de Kağıthane'de oturuyorum. Benim motor da kışın sabahları zor çalışmaya başladı Senin ustan ne yaptı da çözdü o sorunu acaba?
    Hava ısınınca Kağıthane'de biryerlerde bi çay ısmarlarım, sohbet ederiz istersen.

Bizim Garaj diye bir grubumuz var. Gezi olduğunda çağırırım seni.
    Kağıthanede gürsel mahallesindeyim bende:D karbürtör kelebekçiği zamanla aşınmış tam kapatmıyomuydu neydi. 2001 model 12 yaşında motor normal galiba :D bu haftada arka lastiği değiştiriyorum iyice delik deşik ettim :D sabahları zor çalışması sorununuda açıkçası unuttum sorun neydi :D Çağlayanda motoharun var ben oraya götürüyorum her zaman. tavsiye ederim. bende kazasız sürüşler dilerim tüm kullanıcılarımıza. malum yaz geldi ve trafikte daha kalabalık olacağız.
    _Uzay_ bunu beğendi.

Merhaba arkadaşlar adım atilla ehliyeti alıp 1 sene bekledikten sonra ilk motorumu Vespa et4 150 aldım, nelere ihtiyacım var öncelikle onları belirlemeyi çalışıyorum, kask alıcam bi tane fakat dışarda, işyerinin önünde bekliceği için nasıl bir kilit almam gerek disk kilit ve halat tarzında çeşikleri görüyorum yeni olduğum için eldiven almam gereklimi, evin orda kapalı otoparka bırakıcam branda almalımıyım yani kısacası ne gerekli bana kullanan arkadaşların tavsiyelerine ihtiyacım var yardım edermisiniz. üzerinde alarm mevcut motorun.

Motosikleti
    NC 700 X
    Alıntı heper1907 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar adım atilla ehliyeti alıp 1 sene bekledikten sonra ilk motorumu Vespa et4 150 aldım, nelere ihtiyacım var öncelikle onları belirlemeyi çalışıyorum, kask alıcam bi tane fakat dışarda, işyerinin önünde bekliceği için nasıl bir kilit almam gerek disk kilit ve halat tarzında çeşikleri görüyorum yeni olduğum için eldiven almam gereklimi, evin orda kapalı otoparka bırakıcam branda almalımıyım yani kısacası ne gerekli bana kullanan arkadaşların tavsiyelerine ihtiyacım var yardım edermisiniz. üzerinde alarm mevcut motorun.
    Kask, mont, eldiven, dizlik, korumalı bot
    Bunlardan daha azını tavsiye edemem. Denize paçalı beyaz don ile girmek gibidir bunları kullanmamak.

İşyerinin önünden motoru götüremezler sanırım. Gece cesaret edebiliyorlar. O zaman da istediğin kilidi tak fayda etmeyebilir. Brandaya çok gerek yok diye düşünüyorum. Zaten kapalı otoparkta kalacakmış. Güle güle kullan motorunu. Benim kişisel tavsiyelerim bunlardır

teşekür ederim acemi tecrübesiz olduğum için eksiklerim var yaz olduğu için mont ve korumalı bot fazla gibi gelir diye düşünmüştüm..

ozaman öncelikle Kask, yazlık eldiven, dizlik ve ince bi mont bakıyım.

ne biliyim biyere girerim 2-3 saat meşgul olurum oyüzden caydırıcı bi kilit ne alsam diye düşündüm

Motosikleti
    NC 700 X
    teşekür ederim acemi tecrübesiz olduğum için eksiklerim var yaz olduğu için mont ve korumalı bot fazla gibi gelir diye düşünmüştüm..

ozaman öncelikle Kask, yazlık eldiven, dizlik ve ince bi mont bakıyım.

ne biliyim biyere girerim 2-3 saat meşgul olurum oyüzden caydırıcı bi kilit ne alsam diye düşündüm
    Montu ince bile olsa mutlaka al derim. Bot olayı da Allah korusun yan yattığın ve motor senin ayağının üstüne yattığı zaman önemini gösteriyor. Sen bilirsin. Ben daha azını tavsiye edemem
    Ben gündüz vakti sadece direksiyonu kitliyorum. Motoru koyduğum yer tekin değilse disk kilidini takıyorum. Motoru oynatınca falan öten cinsten. Gece açıkta kalacaksa içinde onlarca ince çelik tel olan bir kilidim var, büyük makaslar ile kesilemiyor. Ondan kullanıyorum ama yine de hep dua ediyorum

Haklısın kullanmayan biri olarak sadece söylediklerini anlamaya çalışıyorum, normaldede fazla bot kullanmadığım için bi soğukluk var sıcakta çekilmez geliyor ama dediğin gibi yan yatarsa ayağı korur. motorun üzerinde alarm var öter herhalde oynarlarsa, disk kilidi mantıklı geliyor banada direksiyon kilidini görmedim bakmam lazım )
    gece dışarda bırakmak şu an için zor tekin değil bırakıcağım yer, dua etmek şart zaten

Yusuf Acar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ironmax 400
    Öncelikle hayırlı olsun. Allah kazasız sürüş nasip etsin. Kaskta paraya kıyman gerekli açıkçası. Vespa kullananlar buna bende dahil açık kask tercih ediyor. Malum hem tarz hemde şehiriçi kullanım açısından. Fakat ben açık kaskın yanında kapalı kaskda öneririm ki benim gibi uzun yol yapma ihtimalin varsa ve kışın kullanacaksan. Eldiven biraz alışkanlık gibi. Ben önceden eldiven ile asla rahat edemiyordum ama şuanda da eldivensiz kullanamıyorum. Eldiven öyle kafanda canlanan kaba saba model değil de korumalı eline oturan parmaklarını freni gazı hissedebileceğin birşey al. Mont konusuna gelince ise omuz sırt dirsek korumalı mont al derim. tabi tüm bunları bütçene göre hareket edeceğin için öncelik kask.dizlik ve bot belki son planda kalabilir ama güvenlik donanımı açısından hepsi önemli bakma sen bana sadece kask kullandığıma. gerisi açıkçası işime gelmiyor. :D

saol teşekkürler kazasıs sürerim umarım amin. biraz araştırdım aşağıdaki ürünleri almayı düşünüyorum. Ne kadar doğru seçim yaptım bilmiyorum tabiki

Eldiven
    http://www.hudsonderi.com/?urun-829-8245-HLE-Kevlarli-Eldiven.html

Kask
    http://www.hudsonderi.com/?urun-1399-536-CRUISER-KASK-BEYAZ.html

Dizlik
    http://www.hudsonderi.com/?urun-3186-Venom-Dizlik-VN-07.html

Mont
    http://www.hudsonderi.com/?urun-3152-Venom-Dynamic-Kisa-Ceket.html

Motosikleti
    NC 700 X
    saol teşekkürler kazasıs sürerim umarım amin. biraz araştırdım aşağıdaki ürünleri almayı düşünüyorum. Ne kadar doğru seçim yaptım bilmiyorum tabiki

Eldiven
    http://www.hudsonderi.com/?urun-829-...i-Eldiven.html

Sirkeci Doğunabk'ın o civarlarda motosiklet malzemeleri satan dükkanlar var. Bu tarz yazlık, kısa ve korumalı eldiven çeşitlerini oralarda daha ucuza bulabilirsin.

Kask
    http://www.hudsonderi.com/?urun-1399...ASK-BEYAZ.html

Tabii ki gönül ister ki herkes full face kask alsın. Buna yorum yapmayacağım.

Dizlik
    http://www.hudsonderi.com/?urun-3186...lik-VN-07.html

Benimkiler de bunun benzeri Prohel. Sirkeci'de bile ancak 5 - 10 TL ucuza bulursun maksimum.

Mont
    http://www.hudsonderi.com/?urun-3152...isa-Ceket.html

Korumalı olsun da ne olursa olsun
    Umarım az da olsa yardımcı olabilmişimdir

burda yaptığın her yorum emin ol benim gibi bir çok arkadaşa yol gösteriyor, forumlarda eski konular var onları okuyorum. burda yazılanlarıda yeni başlayan arkadaşlarda okuyacak teşekkürler.

Kask konusuna gelirsem yolda kullanan kişilere bakıyorum full kask ama sıcak oluyor trafik bunaltıyor sanırım çoğunlukla alnına kadar çekip geziyolar onları oyle görünce hayliyle ozaman açık kask alırım alnıma kadar çekmem diye düşünüyorum. açık kaskdan sonrada bitane full kask alırım.

doğubankın oraya gidip dolaşıyım ozaman boşu boşuna fazla para vermenin bir anlamı yok.

heper1907 adlı üyeden alıntı

Eldiven
    http://www.hudsonderi.com/?urun-829-...i-Eldiven.html

Sirkeci Doğunabk'ın o civarlarda motosiklet malzemeleri satan dükkanlar var. Bu tarz yazlık, kısa ve korumalı eldiven çeşitlerini oralarda daha ucuza bulabilirsin.

Kask
    http://www.hudsonderi.com/?urun-1399...ASK-BEYAZ.html

Tabii ki gönül ister ki herkes full face kask alsın. Buna yorum yapmayacağım.

Dizlik
    http://www.hudsonderi.com/?urun-3186...lik-VN-07.html

Benimkiler de bunun benzeri Prohel. Sirkeci'de bile ancak 5 - 10 TL ucuza bulursun maksimum.

Mont
    http://www.hudsonderi.com/?urun-3152...isa-Ceket.html

Korumalı olsun da ne olursa olsun

madlive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vespa SLX 250 ie.
    Çenesi açık kask almayın arkadaşlar. Karşılaştığım iki kazada da kaskın en çok hasar alan kısmı çene kısmıydı.
    Kaskı niçin takıyoruz? Olası düşmede kafamızı korusun diye değil mi? Öyleyse kapalı kask almalıyız.
    20 gün önce motordan düştüm. Kafamdaki kaskın durumu bu şekilde. En ciddi hasar kaskın çene kısmındaydı.

geçmiş olsun dostum bu görüntüye göre açık kask giymiş olsan çene dağılmıştı.

madlive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vespa SLX 250 ie.
    Teşekkür ederim. Kaskınız terleseniz de bunalsanız da muhakkak kapalı alın.

REKLAM ALANI
79. sayfa BirinciBirinci ... 29697778798081 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler