Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Piaggio , Vespa , Gilera Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    sebastian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    nexus500'den gsr600'e terfi etmişti bws100'e düştü
    Bugün motorumu fercoya götürdüm. Bira bak bakalım neyi var neyi yok diye. Ordaki çocuklardan biri motoru test etti ve sen bu motoru nasıl kullanıyosun böyle dedi. Ben de niyeki nesi varmış dedim. Direksiyonu çok sert dedi, meğer lastikleri inmiş. Ben de lastikler bitik dedim, aslında değiştirmem gerekiyor dedim. Neyse lastiklere hava bastı. Direksiyon hakkaten pamuk gibi oldu. Meğer can çekişiyomuşum motoru kullanmak için, bunu anlamış oldum. Neyse ayrıldım ordan motoru çektim bir yere ayrıldım, motorun yanına geldim bindim. Yürüyorum, baktım bir taflık var motorda. Anladım tabi sorunu, direk yavaş yavaş en yakın benzinciye gittim. Ön lastiğimde gram hava kalmamıştı. Şişirdim ve direkt olarak havası inmeden bastım gittim genç moto'ya. Lastik fiyatı almıştım zaten daha önceden. Durumları da çok kötüydü. Lastiğe bir baktı ve motorun orjinal lastiği olduğunu söyledi. Motorum 2005 model ve latik hiç değişmemiş. Tahmin edin artık lastiğin durumunu. Kelle koltukta geziyosun dedi. Ben de bildiğimi söyledim. Ordayken de lastiğin havası komple inmişti zaten. Motorla hiç gidilecek bir hal yoktu. Ya fitil atıp devam edicektim ya da değişecekti. Düşündüm, dedim ki eğer şimdi değiştirmezsem daha zor değiştiririm. Sonuç olarak bugün itibari ile motorsuzum, motorumu bıraktım ve yayan döndüm eve. Lastiği sipariş verdiler, salı günü gelicek, motora takılacak ve alıcam motoru. Aklım motorumda yaaaa, beklemek çok kötü bişey. O zamana kadar arabayla takılıcam artık. Ama motorum çok daha güzel olacak biliyorum. Ondan sonra da 2 tane mont almam lazım. Ufak ufak artık, bu lastik bitiricek beni. Motor 500'lük olduğu için fiyatları direk ikiye üçe katladı. Pirelli Diablo

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Beverly 500
    Alıntı sebastian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün motorumu fercoya götürdüm. Bira bak bakalım neyi var neyi yok diye. Ordaki çocuklardan biri motoru test etti ve sen bu motoru nasıl kullanıyosun böyle dedi. Ben de niyeki nesi varmış dedim. Direksiyonu çok sert dedi, meğer lastikleri inmiş. Ben de lastikler bitik dedim, aslında değiştirmem gerekiyor dedim. Neyse lastiklere hava bastı. Direksiyon hakkaten pamuk gibi oldu. Meğer can çekişiyomuşum motoru kullanmak için, bunu anlamış oldum. Neyse ayrıldım ordan motoru çektim bir yere ayrıldım, motorun yanına geldim bindim. Yürüyorum, baktım bir taflık var motorda. Anladım tabi sorunu, direk yavaş yavaş en yakın benzinciye gittim. Ön lastiğimde gram hava kalmamıştı. Şişirdim ve direkt olarak havası inmeden bastım gittim genç moto'ya. Lastik fiyatı almıştım zaten daha önceden. Durumları da çok kötüydü. Lastiğe bir baktı ve motorun orjinal lastiği olduğunu söyledi. Motorum 2005 model ve latik hiç değişmemiş. Tahmin edin artık lastiğin durumunu. Kelle koltukta geziyosun dedi. Ben de bildiğimi söyledim. Ordayken de lastiğin havası komple inmişti zaten. Motorla hiç gidilecek bir hal yoktu. Ya fitil atıp devam edicektim ya da değişecekti. Düşündüm, dedim ki eğer şimdi değiştirmezsem daha zor değiştiririm. Sonuç olarak bugün itibari ile motorsuzum, motorumu bıraktım ve yayan döndüm eve. Lastiği sipariş verdiler, salı günü gelicek, motora takılacak ve alıcam motoru. Aklım motorumda yaaaa, beklemek çok kötü bişey. O zamana kadar arabayla takılıcam artık. Ama motorum çok daha güzel olacak biliyorum. Ondan sonra da 2 tane mont almam lazım. Ufak ufak artık, bu lastik bitiricek beni. Motor 500'lük olduğu için fiyatları direk ikiye üçe katladı. Pirelli Diablo
    Kardeşim hiç bir şey canından kıymetli değildir, değiştirmen çok iyi olmuş.
    Ayağa kalkmadan boyunu ölçemezsin.

Motosikleti
    Alıntı GozgurS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim hiç bir şey canından kıymetli değildir, değiştirmen çok iyi olmuş.
    teşekkürler sağolasın

Böyle bir şey dünya üzerinde yok yaaaaa.
    Sabah kalktım, hava güzel camdan dışarı bakıyorum. Bir baktım ki mavi skipper, can arkadaşımızın motoru. neyse biraz daha bakınıyorum camdan. Bizim apartmandaki 11 no'lu komşum can geldi ve motora bindi. orda bittim zaten, ancak kendime geldim.
    Ben ona hiç bişey sölemedim tabi. Artık bu yazıyı okuyunca o da şok olacak.

c@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSX600F
    teşekkürler sağolasın

Böyle bir şey dünya üzerinde yok yaaaaa.
    Sabah kalktım, hava güzel camdan dışarı bakıyorum. Bir baktım ki mavi skipper, can arkadaşımızın motoru. neyse biraz daha bakınıyorum camdan. Bizim apartmandaki 11 no'lu komşum can geldi ve motora bindi. orda bittim zaten, ancak kendime geldim.
    Ben ona hiç bişey sölemedim tabi. Artık bu yazıyı okuyunca o da şok olacak.
    yaa alişan annen söledi alişan senle mt de konuşuyormuş die bu öğlen şok oldum ben de diordum şişlide nexus var 2 tane kırmızı 1 gri de sende demekki 2 gün önce kask muhabbeti yaptık aklıma gelmedi sana motor ne die sormak ben yavru kuşumu sattım tekrar scootera döndüm çinli motor 2006 dan beri duruyor zatenn satıyorum onuda çinli kesmedi tabi skipper aldım moruk 600 rr ı 2007 de kaza yapınca 6 7 ay daha bindim ama bacak problem yarattı tekrar scooter dedim ve devam

16.265 km di osmanbey rumeli cad köşesinde çektiğim resim arkadaki gri dobloda benimdi şirket aracım hatırladınmı bilmem carat yazıordu kapılarında işte yıkadık cilaladık motoru otoparka götürüyordum sonra dobloyu götürücektim ama okadar temiz bakmam rağmen alan cocuk canına okudu motorun

http://img232.imageshack.us/img232/7067/photo0002m.th.jpg[/IMG]

Motosikleti
    Diğer çin malını biliyorum. Çalışıyomu o motor hala, bir an önce çıkar onu elden. Ucuz mucuz ver gitsin. Elinde kalıp da çürümesinden iyidir.
    Senin dediğin diğer nexus'a ben niyetlendim de gidip motora bakınca pek içime sinmedi. Sonra benim motoru buldum ve aşkım oldum motora. Hemen aldım tabi, kaçırmadan
    Sen arka çantayı çıkar bence, motorun çok daha güzel durucak.

Motosikleti
    GSX600F
    Diğer çin malını biliyorum. Çalışıyomu o motor hala, bir an önce çıkar onu elden. Ucuz mucuz ver gitsin. Elinde kalıp da çürümesinden iyidir.
    Senin dediğin diğer nexus'a ben niyetlendim de gidip motora bakınca pek içime sinmedi. Sonra benim motoru buldum ve aşkım oldum motora. Hemen aldım tabi, kaçırmadan
    Sen arka çantayı çıkar bence, motorun çok daha güzel durucak.
    kanka motordan inince kaskı elimde taşımıyorum cantaya koyuyorum en rahatı yoksa of off diorum sana ben özellikle baktım çantalı motor aldım çanta masrafım olmasın

Motosikleti
    bence çanta senin motorun şeklini bozuyor. ama sen beğeniyorsan sorun yok.
    lastiklerim dün takıldı ve test edemedim daha. acelem vardı bıraktım motoru garaja dün. yerler bir kurusun da hemen bir test sürüşü yapıcam. adamlar 300km yavaş kullan lastiğin üzerinde bir kaplama var onu atması lazım dedi de. kim dinler onları. kuruş inmediler zaten lastikten ya, evlat acısı gibi oturdu içime. bir de ön balatayı değiştirmişler, o hiç hesapta yoktu tabi. bakımlarını da ben yapıcam bundan sonra.

Motosikleti
    GSX600F
    balatası 35 tl di acaba senden ne kadar aldılar beya

Motosikleti
    sorma ya kötü geçirdiler valla. 70 lira aldılar. olan oldu artık, bir daha da işim olmaz zaten öyle yerlerle. allah düşürmesin

Motosikleti
    GSX600F
    neyse geçmiş olsun diyelim kankaa

Motosikleti
    sağol can, bir daha böyle bir hata yapmıcam.

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    X8 200 motosiklet aldık daha birinci haftasında beyini bozuldu ve 450 tl gibi bir para harcamak zorunda kaldık kontak falan komple değişti ..Şanssızlık .
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar çok şanssızmışsınız ikiniz de. Umarım en kısa sürede sorunlar düzelir, motorlarınız problemsiz gezersiniz

Motosikleti
    Alıntı Sj's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar çok şanssızmışsınız ikiniz de. Umarım en kısa sürede sorunlar düzelir, motorlarınız problemsiz gezersiniz
    ben hemen üstüme alındım tabi. sağol ya inşallah daha lastikten yana sorun yaşamam. gittim bugün motoru aldığım yere, bir de senelerin piyasa adamları ya. hemen suçu bana attılar. patlamıştır, çivi girmiştir falan dediler. ben de siboptan kaçırıyor dedim. servis bölümüne git, bizden kaynaklı bişeyse hemen halldedlim dedi. sibop iğnesini değiştirdiler, bakalım ne olacak. o saatten bu saate geziyorum motorla. şu anlık bişey yok, inşallah da olmaz. ufak tefek bişeyler daha var, sırada onları halletmek kalıyor. bunları da gözünce bir bir paylaşıcam hepinizle.

keyifli sürüşler...

Alıntı korkut 250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    X8 200 motosiklet aldık daha birinci haftasında beyini bozuldu ve 450 tl gibi bir para harcamak zorunda kaldık kontak falan komple değişti ..Şanssızlık .
    ne zaman, olacağı belli değil ki. hakkaten kötü şans.

ÖN JANT'IM İÇİN NE YAPABİLİRİM-----------DÜŞÜNCELERİNİZİ VE FİKİRLERİNİZİ PAYLAŞIRSANIZ SEVİNİRİM...
    sorunumu buldum, ama çözümü nasıl olacak bilmiyorum ya. jantta çatlak var. demin fren havalarını almaya uğraşırken motorun sağı solu hidrolik yağı oldu ben de boyası zarar görmesin diye benzincide motora su tutmaya gittim. motorum suyu tuttum ve lastiğin havasını kontrol ettim. havası inmişti, ben de tamamladım. işte o esnada ses geldiğini fark ettim. baktığımda jant kolunun gövdeye bağlandığı yerden çatlak olduğunu gördüm. tamir ettirsem sağlıklı olur mu acaba, yada çıkma jant mı arasam. bu konuda tavsiyelerinizi bekliyorum. araba jantı tamir olunca sorun olmuyo da, motorun jantı daha çok yüke biniyor falan.
    geçmiş olsun, inşallah başka sorun yaşamazsın...

Motosikleti
    bazen düşünüyorum da acaba bende mi sorun var, ben mi kullanamıyorum motoru. otobanda gidiyorum tak etti. baktım şöyle bir, motorda bişey yok. ilerledim ve frene basmam gerekti. fren kolunu çektiğimde gidona dayandı. ön fren sıktım ve diğerini de hızlı hızlı pompalamaya başladım. odan sonra motorun freni komple boşaldı, ama pompalayınca kendine geliyordu. en son çıldırdım tabi. çektim motor kenara baktım sağına soluna balataların durumuna. arka tarafa baktığımda, diskte fark edilir bir çizik vardı ve elimi bir attım ki balata yerinde yok. balatanın sacı duruyor fakat üzerindeki balata uçmuş gitmiş. hem jantım hem de bu olay. tamam kabul ediyorum hızlı kullanıyorum ama yine de ne biliyim, bu kadarını da haketmiyorum heralde. hızlı kullansam da hor kullanmam yani, gözüm gibi bakarım motoruma.

Hakki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var
    @ sebestian sende bir şanssızlık var. motorun bakımlarını ihmal etme. servis için de işi bilen bir ustaya git.

yollarımızda çukur ve tümsek bol oldugu için mümkün mertebe düzgün taraflardan gitmeye gayret goster.

Motosikleti
    Alıntı Nemrut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @ sebestian sende bir şanssızlık var. motorun bakımlarını ihmal etme. servis için de işi bilen bir ustaya git.

yollarımızda çukur ve tümsek bol oldugu için mümkün mertebe düzgün taraflardan gitmeye gayret goster.
    hakkaten şansızlık var ya. jant işini halettim şimdilik. balataları da halettiriyorum. motorum en kısa zamanda gayet sağlıklı bir şekilde sokaklarda olacak.

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hakkaten şansızlık var ya. jant işini halettim şimdilik. balataları da halettiriyorum. motorum en kısa zamanda gayet sağlıklı bir şekilde sokaklarda olacak.
    Büyük talihsizlikmiş hakikatten. Bir yandan da kullanıcı hatası diye düşünmüyor değilim. O frenler ve balatalar brembo çünkü, çinli işi gibi pata küte uçup gitmez, nexuslar da bilindik ufak kronik rahatsızlıkları dışında 80.000 kmlerden önce pek problem çıkarmaz.

Dolayısıyla bir yandan ya sen ya da önceki sahibinden kaynaklanan bir hor kullanma var gibi geliyor. Onun dışında tek ihtimal fren balatalarının brembo değil yan sanayi olması ki aman diyim, inşallah öyle bir şey değildir

Tekrar geçmiş olsun

Motosikleti
    Sj's
    peki fren balataları brembo değil de yan sanayi olsa ne olur ki. sonuçta aynı işi görüyor. bence sadece balataların ömrü kısalır.

yeter artık, dayanamıyorum. motorumun lastiğini nerde değiştirdiğimi açıklayacağım. çünkü arka fren balatam düştü diye yazmıştım, bu lastik değişimini yapan adamlar arka lastiğimi tam sıkmamışlar. ve lastiğim yalpa yapmaya başlamış, balataları falan yemiş bitirmiş hatta ve hatta fren kaliperlerimin kenarını bile yemiş diskler. tabiki diskler de zarar görmüş biraz. ve en önemlisi canıma kasdetmişler resmen ya. bu işi yapanlar,

GENÇ MOTO
    sakın gitmeyin derim. allah düşürmesin, hiç memnun kalmadım. ve ayrıca motorum onların yüzünden zarara bile uğradı yani. motosiklet işinde servis çok önemli, bunu bir kere daha kanıtlamış olduk. ustanın yapacağı ufak bir hata, sıkmayı unuttuğu bir civata veya fazla sıkıp da yolda kırılan bir parça, hayatınıza mal olabilir. çok çok dikkat edin.

Motosikleti
    GSX600F
    yaa ben sana ne demiştim alişan en son genc motoya git dedim ahh be azcık söz dinle ticaret yapa yapa sarraf olduk bizde kanka nededim sana 1 kere gittim hiç hoşuma gitmedi gözüm hiç tutmadı dedim çünkü işcilik sıfır hala hula paldır kuldur canta takıorlardı kymco marka bir motor sıfır ama 3 çizik vadır motora az kibar olun bea bişi soruyorsun adam 2 bilinmeyenli denklem çözüyor

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler