Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Piaggio , Vespa , Gilera Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    banistercaq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    küheylan mp3 ü kullanma şansım olmuştu. Öncelikle x9 la üzerindeki motor aynı. Herkes mp3 le kaza yapılmaz diyor ama bana motosiklete göre kaza ihtimali daha yüksek geldi. Özellikle viraj dönerken gaz verildiğinde mp3 ün arka kısmı kesinlikle dans ediyor ve sürüşü olumsuz etkiliyor. 2. dezavantajı trafikte pek seri kullanılamıyor. En büyük dezavantajı ise fiyatı. Yakın bir zaman da 400 lük motoru tr ye gelecek diye duydum zaten avrupada var ama bu motor için zaten 250cc baştan yetersiz. Tekrar söylüyorum motorla kaza yapmam diyen bir kişinin bana göre mp3 ü yatırması muhtemel bir olay
    Gilera Runner vxr 200 (pert...)
    Piaggio Xevo 250ie

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    wes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ilk dylancılardan ama şimdi Piaggio beverly 500
    Alıntı huseyin_k80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar nexus 500 kullanıyorum...bu gün motor yavaş giderken stop etti daha öncede başıma bir kez geldi tarfikte sebebi nedir acaba bilgisi olan var mı?

Selam benimde başıma gelior bu,piaggio beverly 500 üm var,zaten motorları aynı,rolnti ayarından oluyormuş,basit bir iş hallediyorlar hemen serviste.Rolantideyken oluyor genelde bana günde en az 1 kez oluyor bu durum gidecem hallettirmeye

küheylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750 D INTEGRA
    mp3 ü bir tanıdıktan bir günlüğüne deneme sürüşü için aldım.
    şansım da yaver gitti ve aynı gün hem kuru havada hem de yağışlı havada kullanma şansım oldu.
    mp3 ile ilgili izlenimlerim ve motor kullanan dostlarımın da görüşleri ile X9 umu mp3 ile değiştirme fikrinden vazgeçtim.

mp3 ün bir günlük deneme sürüşünde edindiğim tecrübeye göre şunları söyleyebilirim.

olumlu yönleri:

- yol tutuşu 3. tekerden kaynaklı daha iyi. ıslak zeminde 3. teker daha iyi yol tutuş sağlıyor ve güven veriyor.

- 7 km/h nin altına düştüğünüzde ayaklarınızı yere koymadan üç teker üzerinde durabiliyorsunuz. bunun için marş düğmesinin yanındaki bir düğmeye basmak yeterli.

- tüm gözler üzerinizde oluyor. yanınızdan geçen araçların içindeki yolcular dahi birbirlerine sizi (aslında mp3 ü gösteriyor)

- el freni olması bir avantaj

- arka fren ile beraber ön freni de kullandığınızda fren mesafesi oldukça iyi.

olumsuz yönleri:

- full face nolan n 102 kullanıyorum. ve bu kaskı ne koltuk altındaki ne de arka bagaja sığdıramadım. bagaj hacmi büyük görünmesine rağmen koltuk altı derin olmadığı için kaskı koyduğunuzda koltuk kapanmıyor. arka bagajdan zaten girmiyor.

- üç teker üzerinde sabit durma düğmesine iyi alışamazsanız motoru düşürme ihtimaliniz çok yüksek

- fiyatı 15.900 ytl (250 cc. bir motosiklet için yüksek) neredeyse tüm özellikleri X9 ile aynı olan mp3 ün fiyatı tam aksine yaklaşık 2 tane X9 fiyatı. enjeksiyonlu motor ve 3. teker için 6.800 ytl fark verirmisiniz bilmem.

- görüntü açısından resimlerde gördüğüm ve piaggio nun sitesindeki videolardan izlediğim ve dolayısı ile edindiğim izlenimi mp3 ün canlısında hissedemedim.

- X9 gibi maxi scooter kullanmış biri olarak mp3 ün görüntüsü çok ufak kaldı.

- ön cam çok kısa, rüzgarı bir yedim ki sormayın hala öksürük devam ediyor. bronşit mi oldum ne...

- merkezi fren olmadığı için sadece arka fren kullanmak isterseniz mp3 yüksek hızlarda durdurma şansınız çok düşük.

- disk kilidi takabilme şansınız yok.

- ön tekerlerden hortum kilit de takamıyorsunuz çünkü disk ile jant arasında yeterli mesafe bulunmuyor aralıktan hortum geçmiyor.

- kornası mahalledeki kuş seslerini bile bastırmıyor. siz kornayı çalarken yanınızda bir kuş ötse onun sesi daha çok çıkıyor. yeni bir korna takmak da oldukça zahmetliymiş taktıran bir arkadaş bütün motorun söküldüğünü ve tam bir gün süren uğraşlardan sonra yenisini takabildiğini söyledi.

şimdilik aklıma gelenler bunlar aklıma yeni birşeyler gelirse ilave ederim.

hurricane77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SW 600 ABS
    Alıntı wes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam benimde başıma gelior bu,piaggio beverly 500 üm var,zaten motorları aynı,rolnti ayarından oluyormuş,basit bir iş hallediyorlar hemen serviste.Rolantideyken oluyor genelde bana günde en az 1 kez oluyor bu durum gidecem hallettirmeye
    Hangi servise götürüyorsun motoru erhan memnunmusun?
    Oyun bitince Şah da Piyonda aynı kutuya konur...

SW 600

abal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    Alıntı küheylan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    100 km de ne yakar hiç hesaplamadım ama,
    ben depoyu taşmayacak şekilde tam dolduruyorum. benzin lambası yandığında 235 km yapmış oluyorum. geçen gün benzini shell den aldım (aynı paraya daha uzun mesafe gitmek için öyle diyor ya reklamlarda) 245 km gitti benzin lambası yanana kadar.
    tamamen şehir içi ve kısa mesafe kullanım tüketimidir bu.
    eğer hesaplamalarım doğruysa şu anki benzin fiyatına göre 0.190 kuruş yakıyor yani.. bence biraz fazla. ama sürekli trafik varsa olabilirde. çünkü bu aletler sürekli dur kalk gaz vermeye gelmiyor. Çok yakıyor.
    KIRMIZI BOĞA..

Motosikleti
    Alıntı hurricane77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hangi servise götürüyorsun motoru erhan memnunmusun?
    Aslında kadıkoy mototaşa gittim birkaç kez, sürekli salladılar,bence gayet kotu orası, ana servise gidecem heralde ferco motor'a , debriyaj balatam ve kayışım değişti,korlasta selahattin var ona yaptırdım gayette iyi oldu ama çekiş biraz değişti gibi geliyor sanki eskiye göre anlayamadığım bir fark var.

Hurricane bu arada ben beverly 500 club gibi bişi kurmak istiyroum seninde tanıdığın başka b500 ü olan varmı? herkesin var bir grubu ne hikmetse b500 cülerde yok

Motosikleti
    SW 600 ABS
    Aslında kadıkoy mototaşa gittim birkaç kez, sürekli salladılar,bence gayet kotu orası, ana servise gidecem heralde ferco motor'a , debriyaj balatam ve kayışım değişti,korlasta selahattin var ona yaptırdım gayette iyi oldu ama çekiş biraz değişti gibi geliyor sanki eskiye göre anlayamadığım bir fark var.

Hurricane bu arada ben beverly 500 club gibi bişi kurmak istiyroum seninde tanıdığın başka b500 ü olan varmı? herkesin var bir grubu ne hikmetse b500 cülerde yok
    Erhan sen benim 500 u hatırladın değilmi balmumcu da durup bakmıştın siyah 2004 hatta dylan ile gelmiştin 1 arkadaşım daha var onda da gri 2005 var sen grubu kur üye buluruz

SW 600

Motosikleti
    Ya bende sen misin değilmisin die düşünüyordum,nasılsın??? konuştukmu bilemedim sonrasında nasyoneldeki bordo b500 ü aldım 2003 model,, kuralım b500 grubu,ben ilgileneyim, nasıl memnunmusun???? çekiş nasıl? max speed???
    trafikte stop etme olayı var bende,rolanti ile ilgili dediler bir gidemedim.

Motosikleti
    SW 600 ABS
    Ya bende sen misin değilmisin die düşünüyordum,nasılsın??? konuştukmu bilemedim sonrasında nasyoneldeki bordo b500 ü aldım 2003 model,, kuralım b500 grubu,ben ilgileneyim, nasıl memnunmusun???? çekiş nasıl? max speed???
    trafikte stop etme olayı var bende,rolanti ile ilgili dediler bir gidemedim.
    Sen bir türlü ısınamadın zaten burgman a kafayı takmıştın zaten 500 e

Çekiş gayet iyi walla heryere gittim aldıktan sonra 5000 km yol yaptım bu yaz.Trafikte hiç stop etmedi ama ısınınca fazla dur kalkta bayağı bi ses olayı var gosterdim bu modeller bole dediler

Bu arada grubu kur her turlu destekleriz seni...

SW 600

küheylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750 D INTEGRA
    Alıntı abal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eğer hesaplamalarım doğruysa şu anki benzin fiyatına göre 0.190 kuruş yakıyor yani.. bence biraz fazla. ama sürekli trafik varsa olabilirde. çünkü bu aletler sürekli dur kalk gaz vermeye gelmiyor. Çok yakıyor.
    hesabı yanlış yapmışsın.
    34 ytl benzin ile 240 km ortalama dersen
    0,14 ytl yakar km. de
    farkında isen ben bütün depo ile demedim. benzin ikaz lambası yanana kadar dedim. benzin ikaz lambası yandığında benzinciye depoyu dolduruyorum ve 34 ytl veriyorum.
    bunun anlamı 34 ytl ile 240 km.

celebi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X8 250 Siyah
    arkadaslar bir suredir x8 200 motosikletimi degistirmek istiyordum uzun ugraslardan arayıslardan sonra x8 deki rahatlıgı kıvraklıgı karizmayı ve canta olmadan genis bagaj hacmini hic bir motosiklette bulamayacagımı anlayıp x8 250 premium ile degiştirdim aynı renk siyah fakat daha guzeli biraz metalik bir hava vermiler sizlerede tavsiye ederim

Hakki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var
    @ celebi,
    yakıt farkı oldu mu? olduysa ne kadar oldu?
    bir de bakıma sokarsan kaç kutu yag açıldıgını söylermisin?

benim x8-200 için 1 kutu yag açılıyor.

celebi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X8 250 Siyah
    Alıntı Nemrut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @ celebi,
    yakıt farkı oldu mu? olduysa ne kadar oldu?
    bir de bakıma sokarsan kaç kutu yag açıldıgını söylermisin?

benim x8-200 için 1 kutu yag açılıyor.
    hocam motorun bugun parasını odedim insallah bayram sonrası islemleri tamamlanacak. yarın alabilirsem rodajını tatilde Edirne yoluna cıkıp yapmak isterdim ama sanırım olmayacak o yuzden bu sorunu yanıtlayamıyorum. yanlız bir arkadasım 90 krs yaktıgını soylemisti fakat nasıl bir kullanımda emin değilim. yag içinde 1.1 lt diyor sitesinde

sunu soyleyebilirim 2 motor arasındaki fark için ben 10000de bir x8 250 kullandım 200den daha atak daha rahat ve hic bir sekilde zorlanmıyor

granturizmo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    beverly 500
    arkadaşlar beverly 500 var satmayı düşünüyorum ilgilenenlere duyurulur arka ve yan orj cantaları mevcut vede siperlık bordo renkte 16000 kmde ufak tefek çizikleri var 7500 ytl

Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    Alıntı küheylan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hesabı yanlış yapmışsın.
    34 ytl benzin ile 240 km ortalama dersen
    0,14 ytl yakar km. de
    farkında isen ben bütün depo ile demedim. benzin ikaz lambası yanana kadar dedim. benzin ikaz lambası yandığında benzinciye depoyu dolduruyorum ve 34 ytl veriyorum.
    bunun anlamı 34 ytl ile 240 km.
    evet doğrudur ben onu katmadım hesaba. ama en doğrusu yine km hesabı oluyor. bizde x9 250 düşünüyoruz ama şuan değil araştırma aşamasındayız yani. yedek parça ve bakımda ne kadar masraf çıkartıyor tahmini bişeyde olsa söyleyebilirmisin.
    KIRMIZI BOĞA..

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    arkadaşlar NEXUS 250 ile alakalı yorumlarınız nelerdir...

moto garage de 8500 ytl...

http://www.sahibinden.com/moto_garag...XQQdisplayitem

duruşu tarzı hatları çok iyi..gerçek bir maksi scooter bence...cbf 150 den sona bu nasıl olur acaba...skootercı doğdum skooterci ölürüm ben..

ne dersiniz...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar NEXUS 250 ile alakalı yorumlarınız nelerdir...

moto garage de 8500 ytl...

http://www.sahibinden.com/moto_garag...XQQdisplayitem

duruşu tarzı hatları çok iyi..gerçek bir maksi scooter bence...cbf 150 den sona bu nasıl olur acaba...skootercı doğdum skooterci ölürüm ben..

ne dersiniz...
    abi ben nexus'un 500' ünü test ettim yerinde durmuyordu. 250'likte ondan aşşa kalır bişey değildir bence. orda tanıtımcı piaggio vespa gilera aynı motorlara sahip diyor zaten. bende x9 250 düşünüyorum.
    KIRMIZI BOĞA..

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı abal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi ben nexus'un 500' ünü test ettim yerinde durmuyordu. 250'likte ondan aşşa kalır bişey değildir bence. orda tanıtımcı piaggio vespa gilera aynı motorlara sahip diyor zaten. bende x9 250 düşünüyorum.
    niyetim var ama artık beni aşarmı...alışkanlıklarım değişirmi diye düşünüyorum...motorun üzerine titrerken kullanımdan zevk alamam diye korkuyorum...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    niyetim var ama artık beni aşarmı...alışkanlıklarım değişirmi diye düşünüyorum...motorun üzerine titrerken kullanımdan zevk alamam diye korkuyorum...
    ben de yaza nexsus 500 alıcam kullanana arkadaslar çok memnun her ne kadar italyanın parçası az bulunur ve pahalıdır deselerde dizaynı teknolojisi ve sürati süper titreşim olayı da ilk kalkıstan sonra tamamen azalıyormuş... özellikle dizaynı ve gücü çarpıyor beni o yuzden parça riskine girip nexsus alacağım...
    BEN GÜZELE GÜZEL DEMEM KAFAM GÜZEL OLMADIKÇA

Motosikleti
    Piaggio, (Beverly 300i.e alma aşamasında)
    Herkese merhabalar,
    Birkac gun once Ferco motor'a bagli bir yetkili bayiden yeni satin aldigim Beverly 250ie aracta yaptigim incelemede aracin hicbir yerinde model yilina dair herhangi bir etiket vs birsey goremedim. Ferco motor servis ile yaptigimiz gorusmesi sonucunda'da bu konuda tatmin edici bir cvp alamadim. Zira ferco motor, "aracin uretim/model yilinin arac uzerinde belirtilmedigini ve aracin gumrukten ulkeye giris yaptigi yila gore modelinin belirlendigi" bilgisi verildi.

Bu durum satin almis oldugum motorun "gercekten 2007 model olup-olmadigina dair bir soru isareti yaratti bende. 2007 model oldugu belirtilen Beverly 250ie aracin Piaggio Italy'de (fabrikada) hangi yil uretim bandindan ciktigini kesin olarak nasil, nereden, ne sekilde ogrenebilirim?

Kisaca, arac uzerinde model yilina dair piaggio tarafindan basilmis herhangi bir ibare bulunmadigindan dolayi ruhsat bilgilerine guvenmekte tereddut ediyorum. Nihai cozum olarak sahip oldugumuz aracin piaggio tarafindan fabrikada hangi yil uretildigi bilgisine "bi-sekilde ulasirsam" sorunumun kokten cozuecegini dusunuyorum.

Konu hakkinda yorum, tecrube ve tavsiyelerini paylasacak degerli arkadaslara tesekkurlerimi iletiyorum...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler