Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12341252 ... SonuncuSonuncu

Piaggio , Vespa , Gilera Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    cafein - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL 650 V-STROM
    One_Way,
    Seni MSN ekledim görüşürüz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ledo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly , Hyosung GV 650
    cafein,
    öncelikle hayırlı olsun, kazasız belasız sürüşler dilerim. Mükemmel bir motor aldın tebrikler.
    kapımız da tabii ki herkese açık, ne de olsa bizim gibi doğru yolu bulmuş olanların arkadaşlarına yol göstermesi lazım

NeO-SouL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ledo,

buldum geldim kardesim ;)

bende kirmizi 2002 model Piaggio Beverly 200 var hani su kisa spor camlisindan 2005'ten daha hos bence oldukca memnunum motorumdan, 2 hafta oldu alali..3000 kusur km'de..bebek gibi..hele boyasi beni benden alio walla..guneste turuncu parlio

herkese slm

Motosikleti
    NeO-SouL,
    hoşgeldin, gerçi geyik muabbetlerinden bulup, özel davetiye çıkarttık ama olsun.

bide gelir gelmez benim motora b.k atmasaydın daha da iyi olacaktı ama neyse
    çanta var mı sende ? ben portatif bişey arıyorum ama bulamadım. bizimkilere çanta pek yakışmıyo gibi geldi bana senin bi fikrin varmı bu konuda?

Motosikleti
    DL 650 V-STROM
    ledo,
    Teşekkürler arkadaşım .
    Senin motor bence yan çantalarla çok güzel oluyor. Eğer Beverly 500 den farklı değilse.
    Hatta çoğu kişi o çantalara tav oluyor resimleri görüp.

Motosikleti
    cafein,
    bende yan çantaları beğeniyorum da kask için arka çanta lazım oturak altı bölüme yarım bile sığmıyor nazi ve benzer kesimli kulak üstü olanlar ancak sığıyor.
    Sen ne yapıcan bu çanta işini yeni "canavar" da ? bu soruyu Cuseppe de sormuş yanıt bekliyor ona göre...

RIDVAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PIAGGIO Beverly 500
    Sevgili Piaggio lu arkadaşlar.Vespa ,Gilera diye ayrıca yazmıyorum zira onlar zaten Piaggio nun diğer modelleri. Ben 27 Ağustos da aldım Liberty 200 motorumu. Resimde de görüldüğü üzere Bebek Mavisi. ABD malı AFX siyah yazlık kask başımdaki ancak Vespa nın ön camlı aynı renk kaskını da aldım. Benim arabam da İtalyan ALfa 156. İtalyanlar bu işi iyi biliyorlar. Estetik ve performans!
    Benim scooter alma sebebim baharda ve yazın işe araba yerine motorla gitmek, hafta sonları özgür geziler yapmak. Motoru aldıktan sonra kullanmak için bahane arıyorum. Bu sabah kahvaltıya gittik geldik. Sanırım sizlerde arada sırada Piaggio/Vespa nın web sayfasına bakıyorsunuzdun. Ben ayrıca İtalyanca bildiğim için orjinal sayfaya da göz atıyorum (www.piaggio.com.it) Orada Gilera gibi diğer modellerle ilgili de haberler ve görüntüler var. Yenilikler, yeni bilgiler oldukça sizlerle paylaşırım. Ehliyeti aldıktan sonra daha özgürce dolaşma zevkini tadacağım. Liberty nin sele altındaki bölmesi çok küçük, kask koymak imkansız, ancak bir kazak belki. Onun için arka çanta şart. Ön taraftaki torpido kısmıda kullanışlı. Liberty 200 İtalya en çok satan model. Son zamanlarda İtalyan TV kanallarındaki filmlerde çok sık rastlıyorum. Ön tkerin bir parça büyük olması daha emniyetli bir sürüş için. İtalya şehir merkezleri arnavuk kaldırımı olduğu için rahat kullanım için düşünülmüş, doayısıyle bizim ülkemizin yol şartlarına da çok uygun.
    Ben henüz 250 km yaptım. Herhangi bir negatiflik yaşamadım. Hepinize özgürce sürüşler diliyorum.

heysem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Skipper 150
    Ben daha 3 hafta önce 2004 model skipper 150 aldım.Gri renkte ve orijinal çantalı.Aldığımda 4900 km deydi ve 5000 bakımını ben yaptırdım. Bu benim ilk motorum daha önce hep başkalarının motorunu kullanmıştım.
    Motor Vespa Fun Club 2. Başkanı Ümit Abinin motoruymuş onla da tanıştım çok iyi oldu...
    İlk birkaç gün çok zorlandım;çok ağır geldi motor bana..Sonra alıştım.Çok memnunum ...Hızlı gitmediğim için bu bana yeter sadece zevk için belki GT 200 alabilirim.
    Yaz kış kullanmak için aldım ve kullanıyorum,tabi tüm aksesuarları da kullanıyorum.
    Yalnız motor biraz fazla yakıyor.Bakımları yaptırmadan önce 140-150 bin yakıyodu. Şimdi max 100 bin lira yakıyor. Serviste normal olduğunu söylediler.
    Ben kalitesinden dolayı şeçtim bu motoru , aynı paraya hatta daha az bir paraya sıfır bir Çin malı alırdım.Ama aklımdan bile geçmedi. Çünkü sonunda verdiğim para bundan çok daha fazlaya malolurdu bana , sorunsuz motor kullanmak da cabası...
    3 haftada 500 km den fazla yaptım amacım motora alışmaktı. Amacıma da ulaştım. Motor birçok açıdan otmobilden zor aslında, elerim kirleniyor,rüzgar yiyorum bolbol,trafikte çok dikkatli olmak lazım, çalınırsa diye ödünüz kopuyor vs vs
    Ama motordan zevkli vir araç bilmiyorum.....

DonQuijote - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Varadero Xl1000
    Gilera Runner VXR 200 benimki de ...
    Barış URUNLU
    Varadero XL1000

Motosikleti
    RIDVAN, heysem, DonQuijote,
    hoşgeldiniz; bu başlığı lütfen sürekli takip edin de yardımlaşalım.

Detaylı tanışma yazanlara bir özel teşekkür...

RIDVAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PIAGGIO Beverly 500
    Daccordo ledo italyanca "tamam"
    1 ay kadar önce Ferco (Piaggio/Vespa Türkiye distr.)nun Maslak taki servisine gittiğimde Beverly 250 lerin Taksim deki polisler için özel olarak aksesuarlarla; mavi yanar döner lamba, telsiz, orta ön cam gibi,
    donatıldığını gördüm. Çok hoş olmuşlar. Taksimdeki polis arkadaşlarda artık Beverly 250 kullanacaklar. Çok isabetli bir seçim

Moderatör (forrap) Tuncer Sezen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beyler şu NEXUS 500 harbiden çok güzel ya adamlar yapmış...İnşallah bi gün bizede kısmet eder allah bunları....
    cafein, sen aldın mı alıcan mı Bu arada asyayı sattın mı?

Motosikleti
    DL 650 V-STROM
    Arkadaşlar ben motoru bugün teslim aldım. Yanlız şunu söyliyeyim bunun scooterla gerçekten alakası yok. Resmen racing kullanıyorsunuz. İnanılmaz bir güç ve sonuna kadar da hissediyorsunuz bunu. Ben bu modeli seçerken çok zorlanmıştım ama gerçekten doğru karar vermişim. Motor sesini duysanız inanamazssınız sanki bir aslan homurdanıyo gibi (nasıl tarif ama heheh) ve çok seri. Yanlız ilk 1000Km de rodaj yapılması gerekiyor. Özellikle ilk 500 km önemli. Daha sonra 4000 devir üzerine çıkmanız gerekiyor. Bagaj konusuna gelince fullface kask sığıyor benim bagaja ters olarak. Neden diye düşündüm kendi kendime sonra buldum çünkü kaskın içinide kullanabiliyorsunuz bu şekilde. Eldiven felan veya ufak tefek şeyler. Motorda yol bilgisayarı var ve çok kullanışlı. Uzun seyahatlerde log tutabiliyo. Kayış gevşekliği, akü durumu, motor sıcaklığı(hararet), takvim, saat ve en yüksek yapılmış hızı gösteriyo (bu biraz tehlikeli ) diğer yol bilgisayarı özellikleri arabalardaki ile aynı. Bagaj uzaktan kumada ile açılıyor sadece kilit atmıyor hidrolik vasıtası ile kendiliğinden tam açılıyor. Ayrıca arkada elektrik için arabalardaki çakmak yuvalarından var ve cep tel şarz edebilmeniz için küçükte br cep yapmışlar yolda giderken şarz edebilirsiniz. Yada kahve yapabilirsiniz sahilde
    forrap, Bu arada motoru henüz satmadım servise gittim bıraktım tekrar elden geçirecekler. Alan kişi en azından uğraşmaz garaj da yatacağına bakım yapılsın. Bu arada en kısa zamanda Allah sanada nasip etsin. Gerçekten bu işi biliyor italyanlar.
    Ledo ben arkaya bir bagaj koyarsam motorun bütün görüntüsü gider kanaatindeyim, yakından baktıysan nedemek istediğimi anlamışsındır.

NeO-SouL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ledo adlı üyeden alıntı
    NeO-SouL,
    hoşgeldin, gerçi geyik muabbetlerinden bulup, özel davetiye çıkarttık ama olsun.

bide gelir gelmez benim motora b.k atmasaydın daha da iyi olacaktı ama neyse
    çanta var mı sende ? ben portatif bişey arıyorum ama bulamadım. bizimkilere çanta pek yakışmıyo gibi geldi bana senin bi fikrin varmı bu konuda?
    hahahahaha

yok ya, bende dusundum bi ara gusel biseyler almayi ama yakismiyo..yakisanlarda cok pahali (beverly'nin orjinal cantalari)..ben senin yerinde olsam eger kararliysam canta taktirmada gider givi alirdim kirmizi renkte, hem cok uygun fiyatlari hemde oldukca dayanikli, kullanisli..piaggio beverly'nin orjinal yan cantalarida var,biliosundur..onlarida takinca motor gercekten tam bir seyahat motoru olmakla birlikte super oluyo..ama bi dezavantaji var, ki bunuda yan canta kullanan birisinden duydum; arabalarin arasindan giderken viraja girerken ,aradan kacarken zorluk yaratiomus hele makas atmayi soylemiyorum bile..kurtardin,carpmadin bi yerini zannediyosun kullanirken, motoru ilk park ettigin yerde inip bi bakiosun cantada bir suru cizik..cizilirken fark etmiyosun bile..
    bu arada givi marka cantalara kiziltoprak'tan bakabilirsin, ucretsiz montajida var..sanirim samuray motor'du, yamaha yetkili saticisi..

Motosikleti
    DL 650 V-STROM
    Kimseden ses seda çıkmıyor

Forumdan Uzaklaştırıldı
    cafeın kardes hayırlı olsun yaww senın adına sevındım allah kaza bela vermesın....

silencer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera runner 200 vxr
    güle güle kullan cafein

benimde almak istedigim motor bu(gri renk),eger yeterli para bulursam nette baya bakmıstım bu motor un karsılastırmalarına.. buna tek rakip olabilecek alternatif yamaha t-max 500.
    http://www.motorbox.com/Moto/VisteeP...leraNexus.html
    fakat fiyat olarak yamaha cok pahalı 17250ytl. Şekil olarakta gilera daha guzel bence.

motorun kullanımı nasıl, dengelimi, rahat ve kolaymı?
    yorumlarında cok dengeli deniyor gerci, yuzde 50/50 agırlık dagıtımı varmıs.

Motosikleti
    DL 650 V-STROM
    Necef Sağol canım kardeşim. Allah herkeze kazasız belasız kullanmak nasip etsin.
    silencer,
    Öncelikle teşekkürler. Umarım yeterli kaynağı kısa zamanda bulursun. Kullanımı 150 cc motordan sonra açıkçası zor özellikle yüksek bir motor. Denge konusunda yorumlar doğru gerçekten çok oturaklı bir makina. Bu arada ben gri rengini aldım gerçekten daha güzel duruyor özellikle gece.

Motosikleti
    Alıntı cafein adlı üyeden alıntı
    Kimseden ses seda çıkmıyor
    valla biz senin sürüş ile ilgili detaylı izlenimlerini bekliyoruz.

Forumdan Uzaklaştırıldı zuhtupasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman 400 K7
    Sevgili ledo kardesim msn adresin eski leto die yazanmıdır..Yoksa özelden görüşelim..

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12341252 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler