Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Phoenix R2 200cc Racing

Motovento
    REKLAM ALANI
    Memotor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaslar az once ınternette dolanırken bu motora rastladım sanırım çin malı bir motosiklet ama gayet güzel bir makinaya benziyor.Resmi nasıl ekliyecegimi bilmiyorum ama merak eden Phoenix R2 diye google görsellerden aratabilir motoru.ayrıca videosunuda burdan izliyebilirsiniz...

http://video.google.com/videoplay?do...47059842138320

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    innova (şimdilik)

race tarzım değil ama güzel motor okuduğum bir yazıda da motorunun honda olduğunu yazıyor sanırım ben öyle anladım ingilizcesi olan bir arkadaş çevirisini yaparsa sevinirim

Testing waters for a 200cc Phoenix R2 scooter, moped, sport-bike, whatever this thing is. This is the successor to the air-cooled 125cc model, which many scooter dealers carry. This one however, is very rare. The body is a 3/4 scale replica of a CBR1000RR and the engine is a copy of a 200cc Honda trailbike motor. It's a freak of nature/engineering that I got imported from China. I just took it out of the crate a few days ago. Reason for selling is, I'd much rather have money in the wallet than a scooter in my driveway.

Here's a few things I know about this particular bike:
    Tops out at 80-90mph with stock gearing.
    replica of Honda trailbike motor (easy to find replacement parts from what I hear)
    water-cooled unlike many pocket-bikes
    Comes with a Manufacturer's Certificate of Origin

Located in Starkville, Mississippi. Local pickup is preferred.
    Asking price is $2350. Dealers don't even have this bike yet.

ayrıca motor sanki birazcık küçük yoksa banamı öyle geldi

Tip olarak zaten cbr serisine benziyor.Yukarıdaki yazıya görede hondanın 200 cc trail motorunun kopyasıymıs motoru.Parcalarının bulunmasının kolay oldugunu duymus(tabiki bulundugu ülkenin şartlarına göre degişir)birde su sogutmalı sanırsam...

karayılan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    güzel motormuş
    gerçekleri tarih yazar tarihide GALATASARAY

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    innova (şimdilik)
    boyutu sizcede biraz ufak değilmi videoda motoru kullanan (biraz kaba bi tabir olucak ama) gergedan gibi durmuş makina altında kaybolmuş

karayılan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    teknik verileri nedir arkadaşlar bu motorun bilen varmı ben google'den arattırdım ama yazılar hep ingilizce
    gerçekleri tarih yazar tarihide GALATASARAY

Evet motor bıraz alcak gibi ama cbr 125 ten filan bence daha büyük gibi geldi.Lastik boyutu filanda büyük sadece biraz alcak sanırsam

teknoali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tudey Gsr pcx
    Peki fiyatı hakkında bilqisi olan var mı _? Gorunus olarak bence gayet güzel...
    08 Mondial 100 UKH(44.000) > 11 CBR 125R(3500) >11 CBR 125R( 24.000) >11Ninja 250R (15.000)>Spacy 110 (11.000)>XT660R(10.000)>CBR600RR(8.000)>CBR250R(5. 000)>Suzuki GSR 600(5.000) >Yamaha RS (500)>Tudey50 (2.000) >Honda PCX 125(150 KM)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    innova (şimdilik)
    Alıntı Memotor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet motor bıraz alcak gibi ama cbr 125 ten filan bence daha büyük gibi geldi.Lastik boyutu filanda büyük sadece biraz alcak sanırsam
    videoda çok garibime gitti adam resmen eğiliyor direksiyonu tutmak için ve çok küçük geldi bana

Alıntı teknoali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki fiyatı hakkında bilqisi olan var mı _? Gorunus olarak bence gayet güzel...
    bence önce Türkiye'ye geliyormu diye araştırmalıyız

Ben ilk bu motoru bir kaç ay önce bir konu açılmıştı fuar konusu orada 600 cc diye tanıtıldıgını görmüştüm.Sanırsam bunun birde 600 cc modeli var.Ayrıca Türkiyeye gelecekmi o konuda bir fikrim yok.Birde dün Lifan'ın sitesini ziyaret ettim.Orada racing modellerinde 2 model var bu 2. modeli youtube'dan araştırdım ve gayet kaslı ve guzel bir makına oldugunu farkettim birtek ön farlarını begenmedim sanırım lf 200 b modeliydi onuda araştırmanızı tavsiye ederim.

muzaffer1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 CBF1000F
    Görüntü fena değil, türkiyeye gelirse iş yapar
    Denildiği kadar okumayan bir toplum değiliz. ErkekIer bildiğini okuyor, kadınlar da canına okuyor

Discordian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yazıdada yazıldığı üzere arkadaşlar cbr1000rr ın kopyası yanlız 200cc gösteriş meraklısı olan adam alır

ufak görünmesi doğal zira 200cc lik bir motora sahip ayrıca yanındaki suzuki 1000cc bir makina

fullthrottle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman 650 Executive / Snow Owl
    amerikada 2350 dolarmis burda ne olur bilemiyorum ama 2 katina yaklasir herhalde, cbr 1000 rr in 4/3 olcekle kopyalanarak yapildigi ve motorununda honda trail bike motorundan kopyalandigi yaziyor. bilmeyenler icin soyleyelim trail bike lar pocket yada mini bike olarak gecen (hani kucucuk yaris motorlari var ya, yada cross lar) motorlardir. ortalama 150-160 km son surate erisebiliyor ve su sogutmaliymis. ben netten bulamadim ozelliklerini eger link verirseniz cevirebilirim???
    Wildgoose Rider - Transalp 650

headhunter251 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer
    bence makina çok hoş .kaçlık olduğu önmli değil demek istiyorum ama diyemiyorum nedense ama bu da fena sayılmaz hani
    ..:: Nerde O Eski Günler? ::..

fullthrottle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman 650 Executive / Snow Owl
    cbr 1000 rr in kopyasi olunca kotu diyemez insan haliyle :D
    Wildgoose Rider - Transalp 650

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    biraz teneke gibi
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Hay.alper.est - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hoş görünüyor Tr gelirse iş yapar gibi tabi fiyat ne olur bilinmez :/
    ''Yaşamak özgürlükse, özgürüz hepimizde...''

Amerika fiyatı 2350 dolar diyorlar bence Türkiyeye gelirse 3500 4000 dolardan aşşağıya olmaz diye düşünüyorum.Tabi çin malına güvenipte o paraları bu motora kim güvenerek verebilir orasını bilmiyorumama bence görünüş olarak gayet güzel bir motor...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler