Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Hangi mondial'e (veya ikiz kardeşine) sahipsiniz?

Katılımcı sayısı
729. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • 151 RS

445 61.04%
  • 151 RSİ

57 7.82%
  • ASYA 150T

58 7.96%
  • SUKIDA

10 1.37%
  • WUXY

12 1.65%
  • DİĞER

147 20.16%

MONDIAL 151 RS-RSI Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    intercom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki 750 LTD (avartardaki)
    selam ilk kazani yapmisin, gecmis olsun allah daha beterlerinden korusun, biriseyin yok ya önemli olan bu. aslinda baslarda ufak bir düsme/kayma/ hafif bir kaza fena da deyil iyi seylerdir, motora, sürate ve fren kabiliyetine saygin olur yalnis anlamasin umarim, yinede gecmis olsun.

Benzin göstergesinin yalnis göstme ihtimali cinlilerde daha da fazla olsa her aracta var takilirlar, kir veya pas yüzünden vs vs, sonucta yumurtamsi bir deponun icinde yarim kova benzini gösterecek sana. basta benimki de öyle yapiyordu, sonradan alisti ama. kulandigim her motorda yaptigim gibi deponu fuller ve km saatine göre tahminimi yaparim. kac km de aldim, tecrübelerime göre en az ne kadar km giderim diye fakat bu sekilde de bir kac defa yolda kaldigimda oldu..
    sen bir fulle deponu, ara sira icine bak, bittimi ne kadar km gittigini ögren ve buna göre benzini almaya bak. motorunu tani yavas yavas.
    hangi sorun nasil giderilir vs vs hepsi burda var, oku kopyalayip kendine baslikli (buji deyismesi, havaflitresi, elektrik sorunlari, benzin gelmiyor, akü bos, garc gurclar... diye) bir dosya hazirla... benim isime yaradi dogrusu.
    ögüt veriyor gibi oldu bu yaw aslinda öyle deyil... ama bir tavsiyem daha:

Hiz yapmak cok kolay herkez yapar, benzin kolunu cevriyorsun motorda hizlaniyor hepsi bu kadar ama FREN lemek cok ama cok zordur ustam,
    cik bir bos alana, bir iki saat bir iki hafta boyunca, frenlemeyi ve yürüme hizinda manevralari calis. Gaza basmaktan cok ise frenlemek cesaret gerektirir ustalik ister .... dene bak. Dogru frenleme gibi konular hakkinda sitelerde cok iyi yazilar var.

bu gün hava da güzel OOOH
    all you need is love

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    rs 151
    Alıntı intercom adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam ilk kazani yapmisin, gecmis olsun allah daha beterlerinden korusun, biriseyin yok ya önemli olan bu. aslinda baslarda ufak bir düsme/kayma/ hafif bir kaza fena da deyil iyi seylerdir, motora, sürate ve fren kabiliyetine saygin olur yalnis anlamasin umarim, yinede gecmis olsun.

Benzin göstergesinin yalnis göstme ihtimali cinlilerde daha da fazla olsa her aracta var takilirlar, kir veya pas yüzünden vs vs, sonucta yumurtamsi bir deponun icinde yarim kova benzini gösterecek sana. basta benimki de öyle yapiyordu, sonradan alisti ama. kulandigim her motorda yaptigim gibi deponu fuller ve km saatine göre tahminimi yaparim. kac km de aldim, tecrübelerime göre en az ne kadar km giderim diye fakat bu sekilde de bir kac defa yolda kaldigimda oldu..
    sen bir fulle deponu, ara sira icine bak, bittimi ne kadar km gittigini ögren ve buna göre benzini almaya bak. motorunu tani yavas yavas.
    hangi sorun nasil giderilir vs vs hepsi burda var, oku kopyalayip kendine baslikli (buji deyismesi, havaflitresi, elektrik sorunlari, benzin gelmiyor, akü bos, garc gurclar... diye) bir dosya hazirla... benim isime yaradi dogrusu.
    ögüt veriyor gibi oldu bu yaw aslinda öyle deyil... ama bir tavsiyem daha:

Hiz yapmak cok kolay herkez yapar, benzin kolunu cevriyorsun motorda hizlaniyor hepsi bu kadar ama FREN lemek cok ama cok zordur ustam,
    cik bir bos alana, bir iki saat bir iki hafta boyunca, frenlemeyi ve yürüme hizinda manevralari calis. Gaza basmaktan cok ise frenlemek cesaret gerektirir ustalik ister .... dene bak. Dogru frenleme gibi konular hakkinda sitelerde cok iyi yazilar var.

bu gün hava da güzel OOOH
    çok çok çok sağol intercom. bu dediklerini aynen uygulamayı hedefliyorum...ben aslında o kadar yavas gidiyodum ki dediğin gibi fren konusu o anda ön plana çıktı.ben orda 5 km hızla bile gitmiyordum ama arka frene bastım yavaslasın diye..ondan oldu tahminimce..bende en ufak bi çizik yok....çok şükür HİÇ BİŞEYİM YOK..ÇÜNKÜ HIZLI GİTMİYODUM...NEYSE GENEDE DERS OLDU BU BANA...ŞİMDİDEN HAZIRLIKLARI YAPMAYA BAŞLICAM ARKADAŞIM...HERŞEY İÇİN THANKS...

Bİ DE BİŞİ SORCAM ÜSTEKİ YAZIMDA YAZDIM 50 KÜSÜR KM GİTTİM 10 YTL LİK BENZİNLE BU NORMAL Mİ???

VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı _PhOeNiX_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sakın bu motoru almak gibi bi hataya düşmeyin...

Daha öncede bir iki yazı yazdım ama 15.000 km'deyim sakın...Gerçekten paranıza yazık etmeyin.Bunun yerine ikinci el japon bakın veya cup bir motor alın..

Bende o kadar sorun olmasına rağman 10 ytl (3.25 lt'ye geliyor) 100 km'den aşağı yapmadım hiç ki ilk 8 ay içinde 3.5 ltreyle 160-175 yaptığım oldu benim.Tabi ben basmıyorum hiç onunda etkisi var..

Gelelim soruma..Arka lastiğim durmadan iniyor.Bazen haftada bir bazen günaşırı.Jantı deiştirdim daha az iniyor ama gened iniyor.(ikinci el jant aldım).

Sorun jan'ın çatlaklığı mıdır? Yoksa başka bişi mi aramalıyım..

Saygılar....
    karbüratörüne bak pislik kaçmıştır ondan inebilir lastiğin havası =))))))))))))))))

nede olsa çin malı arızanın nerden çıkcağı belli olmaz =))))))))
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

Motosikleti
    rs 151
    arkadaşlar bugun motorumun ön kısmını açtım far yanmıyodu. tamir ettim fakat bi sorum olucak bu farlar çok yukarıda kaldı ve kapagını kapattıgımda tam oturmadı??? bunu nasıl ayarlamam ve nerden ayarlamam gerek ??yardım

farların ortasında bıtane vıda gibi bişi var onu saga sola cevir farların asagı yukarı ınıp kalktıgını gorursun

gursus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F
    Alıntı magasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bugun motorumun ön kısmını açtım far yanmıyodu. tamir ettim fakat bi sorum olucak bu farlar çok yukarıda kaldı ve kapagını kapattıgımda tam oturmadı??? bunu nasıl ayarlamam ve nerden ayarlamam gerek ??yardım
    dostum ön tekerlekten yukarı dogru amortisörlerin demirle bağlantısının olduğu yerden yukarı doğru bak genelde kablo topluluğunun arkasında oluyor şu şekilde bir vana

Motosikleti
    rs 151
    Alıntı gursus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum ön tekerlekten yukarı dogru amortisörlerin demirle bağlantısının olduğu yerden yukarı doğru bak genelde kablo topluluğunun arkasında oluyor şu şekilde bir vana

arkadaşlar peki o ayarı yaptıktan sonra ön kapak tamamen kapanacak dimi??? baya bi boşluk var farlar üst kapaga oturmamış durumda duruyo...

murattt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 HS(2006)
    yok arkadasım.bu sadece far yükseklik ayar somunudur.yani bununla farların yükseklik alçaklığığnı ayarlarısın.farlar üst kapağa oturmamış derken?farların ön panele oturmadığınımı diyosun???
    [B][U]The Bodyguard & The Punisher[/U][/B]

[I][U]Galatasaray Sk. 1905 Uefa & Süper Cup Champion[/U][/I]

Motosikleti
    rs 151
    Alıntı murattt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok arkadasım.bu sadece far yükseklik ayar somunudur.yani bununla farların yükseklik alçaklığığnı ayarlarısın.farlar üst kapağa oturmamış derken?farların ön panele oturmadığınımı diyosun???
    evet arkadaşım..ön panel oturmadı...bi yardımcı olun

murattt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 HS(2006)
    biraz bastır o zman ama fazla bastırma kırılabilir.o ön biraz zor oturuyo.denk getir birazda bastır tak die oturuyo.aşşadan yukarı doru takmayı dene öteki türlü biraz daha zor oluyo
    [B][U]The Bodyguard & The Punisher[/U][/B]

[I][U]Galatasaray Sk. 1905 Uefa & Süper Cup Champion[/U][/I]

gursus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F
    evet arkadaşım..ön panel oturmadı...bi yardımcı olun
    hmm yanlış anlamışım .bilmiyorum o nası olur yardımcı olamayacam

celıl ybr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Ses Dylan (07)
    bunlar cok sorunlu motorla 150 hs daha ıyı gıbı bence

Motosikleti
    Mondial 151Rs
    ön panel bu rs lerde hiç oturmuyor sen bendekı boslugu gorsen yapacagın tek sey var kople farı skop duzgunce yerlestırecen cunku bunları acele takıyorlar ve yerlerıne yerlesmıyor ona gore ayarlıcan ben öle yaptım sımdı gayet guzel..

ha sımdı 10 km dedın 50 km yapıyor dedın bak söle anlatayım ben 15 ytl benzınle 58 km yaptım ilk aldıgım zaman yolda kaldım daglarda köpekler kovaladı cunku yenı motor hep ç.ok yakar sakın oynattırma motorunu siboblarını falan baya bın motora cok hızlı gıtme rodajı guzel uygula ilk alınan motorlar hep cok yakar şimdi benım motor 1 litreyle 30 35 km yapıyor 2 kısı dedigim gibi zorlama motoru scooter ilklerde cok yakar birden gaza basma kalkaerken sorun oldugunda yaz...

Motosikleti
    rs 151
    Alıntı mondi.playturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ön panel bu rs lerde hiç oturmuyor sen bendekı boslugu gorsen yapacagın tek sey var kople farı skop duzgunce yerlestırecen cunku bunları acele takıyorlar ve yerlerıne yerlesmıyor ona gore ayarlıcan ben öle yaptım sımdı gayet guzel..

ha sımdı 10 km dedın 50 km yapıyor dedın bak söle anlatayım ben 15 ytl benzınle 58 km yaptım ilk aldıgım zaman yolda kaldım daglarda köpekler kovaladı cunku yenı motor hep ç.ok yakar sakın oynattırma motorunu siboblarını falan baya bın motora cok hızlı gıtme rodajı guzel uygula ilk alınan motorlar hep cok yakar şimdi benım motor 1 litreyle 30 35 km yapıyor 2 kısı dedigim gibi zorlama motoru scooter ilklerde cok yakar birden gaza basma kalkaerken sorun oldugunda yaz...

eyvallah kardeşim sağolasın..sanırım daha öğrenecek çok şeyimiz var...yarın bi denicem..inşş olur...garanti dışı kalma gibi bi ihtimali varmıdır??? sinyallerim hala çalışmıyor...dun yaptım bugun gene çıktı kablosu..yarın gene içini açıcam yavrumun...

Motosikleti
    asya 150t1
    boşuna ugraşma bence(sinyallerle) sonuçta sıfır degılmı motorun servıse soyle yapsınlar para talep edemezler senden

Motosikleti
    rs 151
    Alıntı karpatkurdu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    boşuna ugraşma bence(sinyallerle) sonuçta sıfır degılmı motorun servıse soyle yapsınlar para talep edemezler senden

eyvll kardeşim ben hallettim o işi...bi tek farlar ön kısıma oturmadı..onu da hallederim birazdan...şimdi bi lamba için k.m.paşa dan taaa topkapıya mı gidicez??????17 ytl ye depomu fulledim..su anda 112 km deyim. en son 80 km yi gördüm daha da basmıyo??? normal midir acaba??* ...başka da bi sorunum yok...

valla ben ılk aldıgımda 150 km oldugunda 100 ü gördüm sahilde.. başkada çıkmadı ama yokuş aşağıda denemedim zaten... ama tercih edilen ve tercih ettiğim hız sana 80 km dir uzun vadeli 100 km gibi bi hızda gidemezsin ria gazı sonuna kadar dayamaman daha iyi olur. 80 ile tıkır tıkır git 5 bin 6 bin devirde sabit tuttunmu 80 yaptıgını gorursun az bı gaz vererek hemde az yakar

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    benim motorun 20 ytl ye gidebilecegi en az yol 200 km dir.normalde 100 km de 2.5 litre yakmaktadir ama ben devirli kullandigim için 2.8 litre gibi bi rakama çikiyor ama genede cok iyi keske sifir bi mondi yerine 2005 model daha 10 binde bi ybr olsaydi senin icin eger istersen sana temiz bi ybr bulabilirm ve diger isteyen arkadaslara hic olmazsa yolda kalma korkusu olmadan motora binersiniz arkadaslar

senın motorun ybr herhalde.. 2. el ybr de kuryeci motorundan başka bişi olmaz.. ybr ile şehir içinde sürüş keyfimi yaşanır.. e uzun yola gideceksen al zaten bu mondiyi alanda uzun yola gitmek için almıyor merak etme

Motosikleti
    Mondial 151Rs
    eyvll kardeşim ben hallettim o işi...bi tek farlar ön kısıma oturmadı..onu da hallederim birazdan...şimdi bi lamba için k.m.paşa dan taaa topkapıya mı gidicez??????17 ytl ye depomu fulledim..su anda 112 km deyim. en son 80 km yi gördüm daha da basmıyo??? normal midir acaba??* ...başka da bi sorunum yok...

motorunun hiç biyerini söktürme direk servise git yoksa sana derler ya surayı acmıssın bunun garantısımı kalır derler en ıyısı servis benil ilk aldıgımda servise gidiyorum hep biraz para verki iyi yapsınlar herseyı garantıye tesvir etme cok beklersın beles oldugundan ıyı yapmazlar ucuz seylerı parayla yaptır daha saglıklı..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler