Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Hangi mondial'e (veya ikiz kardeşine) sahipsiniz?

Katılımcı sayısı
729. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • 151 RS

445 61.04%
  • 151 RSİ

57 7.82%
  • ASYA 150T

58 7.96%
  • SUKIDA

10 1.37%
  • WUXY

12 1.65%
  • DİĞER

147 20.16%
8. sayfa BirinciBirinci ... 6789101858108 ... SonuncuSonuncu

MONDIAL 151 RS-RSI Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    motorinn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151 RS
    buraktepe, ben ilk ehliyetim A2 yi 1984 te 19 yaşımda almıştım.Motorumu ise 1983 te yani 1 sene öyle dolaşmıştım zira o zamanlar motorlu polisler azdı gerekirse kaçıyoduk.Ancaak bunu sana günümüzde hiç tavsiye etmiyorum.Zira polisler ehliyetsizi gözünden tanıyolar..
    Ehliyetin olmazsa her türlü stresi yaşarsın,bu da senin için tehlikeli olur.Biraz daha sabret işini garantiye al bence..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    uzzy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda SW 400
    Uzay H
    A RH (+)
    Honda SW 400

Motosikleti
    mondial 151 RS
    uzzy, naber dostum motorunu aldın mı?

Motosikleti
    Honda SW 400
    Henüz almadım aslında ne yalan aralık ayının başında teslim alacağım öyle istedim
    Uzay H
    A RH (+)
    Honda SW 400

Motosikleti
    mondial 151 RS
    dostum az daha bekle RSİ alırsın belki..:

Motosikleti
    Honda SW 400
    bak şimdi neden kafamı karıştırıyorsun başka resmi varsa gönderebilirsin .. bu arada ARN ile aranızdaki tanışma - kapışma öyküsüne bayıldım bu arada senin motorun yeni resimlerini bekliyoruz
    Uzay H
    A RH (+)
    Honda SW 400

Motosikleti
    mondial 151 RS
    sorma yaws göksell sıkı çıktı,bide modifiye yapıcakmış ARN ye form bile açmış:
    http://www.motosiklet.net/modules.ph...ewtopic&t=8511
    bu da rsi jonway.com dan:

Motosikleti
    Honda SW 400
    Motorinn senin özeline mesaj attım üste çıkış yaptığımız linkin yanına bakarsn görebilirsin bende şu forumda yazılanlara bir göz atayım :
    Uzay H
    A RH (+)
    Honda SW 400

musti5257 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    slm arkadaşlar ben yeniyim . ben de 151rs almayı düşünüyorum . motorin kardeş yeni motorun hayırlı olsun . allah kazadan korun. yorumlarını her zaman bekliyorum . teşekkürler. byeee

Motosikleti
    Honda SW 400
    Hoşgeldin Ne model olursa olsun farketmez tecrübeli kişilerin söylediklerini dikkate almakta fayda var 151 RS konusunda şimdilik motorinn ve diğer arkadaşların yazdıklarını incelersen hiç yoktan bilgi sahibi olabileceğini düşünüyorum
    Uzay H
    A RH (+)
    Honda SW 400

Motosikleti
    mondial 151 RS
    musti5257, hoşgeldin dostum,sağol inşallah Allah sana da nasip eder.hava şartları ve işten güçten fısat bulursak burada her zaman resim teknik bilgi vs.vermeye çalışacağım arada makara da yapıcaaz tabii.

Burada sadece ben değil herkesin fikirlerine ihtiyacımız var.Gören,duyan ,bilen,test eden herkesin.

saygılar...

space - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    wuxi-scoozy 150
    motorinn arkadaşım hayırlı olsun kazasız belasız kullanırsın inşallah.
    bu motoru bugün sirkecide gördüm üzerine fiyat asmışlar 1535 ytl valla bu fiyata bedava.ben yaz sonu wuxi almıştım şansıma hem iyi bir kazık yedim hemde kötü bir motora düştüm 1900ytl verdiğim bu motorda sorunlar yaşadım bu sorunları serviste çözmemin imkansız olduğunu anlayınca kolları sıvadım komple motoru soydum sorun tamamen son derece kötü yapılmış genel montajdan kaynaklandığını gördüm vidaların yarısı yalama yağ keçelerinin bazıları patlak elektirik tesisatı saç yumağı gibi depiştirilmiş benzin hortumu arka tekerin üzerine düşmüş tekere sürtüyor benzin deposu yerine tam oturmuyor lakalara girdikçe ses yapıyor ve beni en çok uğraştıran eksoz oldu perçinler zamanla kopuyor ve rahatsız edecek kadar çok ses yapıyor.neyseki motoru iyi.
    ilk aldığımda tam bir hayal kırıklığı yaratmıştı motor gitmiyor gaz yemeyi reddediyor beni deli ediyordu tabi motora kesinlikle yüklenmedim 1500 km ye geçince işler değişmeye başladı motor daha fazla gaz ver dercesine kükremeye başladı.ben 120 kg oğlumda 65kg iki kişi zorlanmadan kısa sürede 100 km hıza çıkabiliyor.uzun süreli tam gazla daha fazla hız yapacak izlenimi veriyor ama ben 3000 ne gelene kadar bunu yapmak istemiyorum.neyse motorda ki yalama vidaları yağ keçelerini ve diğer sorunları hallettim şimdi saat gibi oldu.benim yaşadığım sorunları sizde yaşayacaksınız diye bir şey yok ama eksozun perçinse bu er yada geç sorun oluşturacaktır ben eksozu söküp perçin yerine vida taktım her yeri dökülse burası sağlam kalacak şekilde oldu.

Motosikleti
    Honda SW 400
    Uzay H
    A RH (+)
    Honda SW 400

Motosikleti
    mondial 151 RS
    space, Arkadaşım öncelikle formumuza hoşgeldin..!

Başına gelenlerden dolayı üzüntülerimi ayrıca ifade etmek isterim..!

Bu çalışmandan dolayı seni ayrıca tebrik ederim .Senin çalışmalarını ve bilgilerini bizim formumuzda bizlerle paylaşman benim ve benim gibi kardeş motor sahibi diğer arkadaşlar için önemli bir yol gösterici olacağı kanaatindeyim.Yazdığın gibi herkesin başına gelecek diye bir durum yok ancak sayende çoğumuz bazı şeylere belki önceden önlem alabileceğiz.
    Seni tekrar kutluyor ve her zaman aramızda görmek istiyorum...
    Evet arkadaşlar işte örnek çalışma.....

KUMRAL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mct 250
    MRB ARKADAŞLAR;
    BEN ARANIZA YENİ KATILIYORUM. ADIM KAAN.
    YENİ ÇIKAN MODELLERİ YAKINDAN İNCELEDİM. UMDUĞUMUN ÜSTÜNDE ÇIKTI VEDE UMDUĞUMUN ÇOK ÜSTÜNDE PİYASAYA ÇIKARDILAR. YALNIZ ŞUNU BELİRTEYİM MONDILİN DİĞER SERİLERİNDE OLDUĞU GİBİ BUNDA YAN SEHPA ÖZELLİĞİ YOK HABERİNİZ OLSUN. AYRICA LASTİKLERE DİKAT EDİN ZAT 150'YE ORANLAYIN FARKINI GÖRECEKSİNİZ. ARKA FREN DİSK BU DA ARTI
    BU ARADA MCT 250 KULLANAN ARKADAŞLAR; JANT TELLERİ KONUSUNDA İYİ GELİŞME TEKNİK SERVİS USTANIZLA KONUŞUN YENİ ÇELİK JANT TELLERİ GELDİ VE HERKESE SÖLEMİYOLAR (DİKKATT EDİNNNNN)

space - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    wuxi-scoozy 150
    motorinn kardeşim cevabın için teşekkür ederim. bu motorlar zamanla tofaşın kuş serisi gibi olacak herhalde.çok sayıda firma bu modeli getiriyor.şahsım adına ben modeline bayılıyorum çok sayıda motorum oldu ama bu motoru nedense çok sevdim bütün olumsuzluklarına katlanmamın sebebi herhalde bu sevgi olsa gerek.
    çin motorların içinde en yaygın olanı ve tutulanı bu model oldu bu bize büyük avantaj sağlıyor zamanla garantisi biten motorlar servis kazığı yememek için parçaları piyasadan tedarik edebilecek talep arttıkça parça fiyatları ucuzluyacak inşallah. ben şimdiden lazım olan parçaları sirkeciden alıyorum.bize düşen ise bu topiğin altında yaşanan sorunları ve çözümleri yazmamız zamanla bu bilgiler hepimiz için aydınlatıcı olacaktır.

musti5257 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    mrb motorin kardeş motorunu hangi bayiden aldın ,ne kadar fiyata geldi. merak ediyorum . ben de alıcam 1251rs de kredi fartım yok ama taksit yaparlar mı. tşk. byeeee

Motosikleti
    mondial 151 RS
    space, dostum motorlarımızın geleceği konusunda hemfikiriz.

Gördüğüm kadarıyla sen benim garanti bozulma endişemden dolayı yapmaya cesaret edemediğim ve eli anahtar tutan ve bu işleri servisteki deneyimsiz elemanlara bırakmak istemeyen her motorcu kardeşimin yapması gereken şeyleri yapmışsın.

Ben de küçük bir yoklama çektim ve far granajını açtım farları yerine oturttum,granajı yerine oturttum.

sele altı bagajı söktüm,hava filitre hortumu sele bağlantısına sürtüyortu ve hafifçe aşınıyordu;ayırdım.Jikleye giden kablonun soketi şase ile motor traversi arasında idi esnemede sıkışıyordu;farklı yere klipsledim.

Birkaç sarkık kabloyu ve benzin hortumlarını düzenledim.

Arka çamurluk oynuyordu,vidalarını sıkıyım dedim yalama olmuşlar;arkadan somunladım.

Söylediğin gibi şase vidaları yalama oluyor.kaliteli motorlarda şaselerde somunlar kaynaklı,bunda lamalara diş açmışlar bir de montajda fazla sıkmışlar çoğu yalama oluyor.Elimize geleni hallediceez artık.

musti5257, mrb.! formun 1.sayfasındaki resimleri incele plakalıkta yazıyor,reklam olmasın diye yazmıyorum.
    Artı çoğu üründe olmadığı gibi motora da Kredi kartı olmadan taksit yapmayabilirler.
    Plaka dahil tamamı 738 peşin 12x96taksit 1890 a geldi.

Gokcell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway ARN 125 - Keeway Hurricane 50
    Heyyytttt bende geldim, ne çekiştiriyorsunuz bakem beni burlarda )) Birkaç yeni arkadaşımız var aramaızda, sizlerde hoşgeldiniz...
    Race´in ustasıyım, ARN´nin hastasıyım :)
    Gokcell

Motosikleti
    mondial 151 RS
    Gokcell, yok walla kardeşim iyliğine konuşmuşuzdur inan (kim ispiyonladı ulams)hehhühee...

REKLAM ALANI
8. sayfa BirinciBirinci ... 6789101858108 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler