Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Hangi mondial'e (veya ikiz kardeşine) sahipsiniz?

Katılımcı sayısı
729. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • 151 RS

445 61.04%
  • 151 RSİ

57 7.82%
  • ASYA 150T

58 7.96%
  • SUKIDA

10 1.37%
  • WUXY

12 1.65%
  • DİĞER

147 20.16%
7. sayfa BirinciBirinci ... 567891757107 ... SonuncuSonuncu

MONDIAL 151 RS-RSI Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    PHAETONW12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    baba oldu olacak federasyona baskı yapalım,bu motorlara bir kategori açsınlar,pistlerde paylaşın kozunuzu bizde zevkli ve çekişmeli bir yarış izleyelim
    ama sokata,caddede,trafiğeaçık yollarda illegal yarışları tasvip etmem şahsen

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Gokcell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway ARN 125 - Keeway Hurricane 50
    PHAETONW12,

İşin makarasındayız biz. O gün motorin test amaçlı bi bakalım dedi önümü
    zde boştu sıktıuk biraz, testten başka bi amacımız yoktu
    Race´in ustasıyım, ARN´nin hastasıyım :)
    Gokcell

motorinn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151 RS
    Gokcell,
    İşin makarasındayız biz. O gün motorin test amaçlı bi bakalım dedi önümü
    zde boştu sıktıuk biraz, testten başka bi amacımız yoktu
    +1 evet hepsi makara yoksa kimseye trafikte tavsiye etmiyor ve tasnif etmiyoruz.

Motosikleti
    Eeee motorinn, 4000 den sonra çıkacakmıyız seninle gazlamaya???
    Gokcell

Motosikleti
    mondial 151 RS
    havalar uyarsa neden olmasın dostum!

Motosikleti
    Zaman bol, zaten benim 4000 i devirmem baharı bulur Bakalım bişiler yapabilecekmiyiz ARN ye ki seni geçebilelim
    Gokcell

Motosikleti
    mondial 151 RS
    modifiye mi düşünüyosun,nasıl? bilgi verirsen sevinirim.

One_Way - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway ARN 125
    Bakmayın 125 lik olduğuna, ARN farklı makina, gerçekten çok hızlıı.

One_Way - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway ARN 125
    ARN'ler 4000'den sonra mı açılıyor? benim 1500'de ama açılmış açılacağı kadar merak ettim 4000'den sonra nolacak

Motosikleti
    One_Way,

Serviste falan motorun tam açılması 4000 km yi buluyor diyolar. Bu sebepten 4000 e takılmış vaziyetteyim Birde motorinn, doğru tahmin etmiş 4000 den sonra motoru bi dağıtacağız bakalım neler yapabiliyoruz.

motorinn,

Piston boyu diye bir topic var benim açtığım oraya bir göz at istersen, benim yapmak istediklerim ve sitedeki diğer arkadaşların fikirlerini paylaştığı güzel bilgiler var. Tabi sende bilgi ve fikirlerini paylaşırsan sevinirim.

Topic'in adresi http://www.motosiklet.net/modules.ph...&t=8511#118001

Gokcell

okanogur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Supershadow 250 cc
    selam arkadaşlar mondialin 151rs modeline bende bindim motorcu arkadaşım satesinde test surusune cıktım motor sıfır kılometredeydi. herşeyi sıfır olmasına ragmen ve 150 cc olmasına rahmen hiçte iyi gitmiyor hız yapmadım yanış anlaşılması kalkışı ve hızlanışı olarak soluyorum ve birde direksiyon hakimiyeti iyi değil. kullanırken korktum resmen bunu neden oldugunu anlıyamadım. aynı gun asyanın bi scooter'ı vardı servise gelmiş arkadaşıyla onada bindim 125lik scooter bomba gibiydi. gaza basınca arkaya yapıştırıyordu adamı hayret ettim. bendede kanuni var. benimki onlardan daha iyi tabi.

bu arada ordaki arkadaş kapışalımmı dedi. bende olur ama anahtarına dedim. yemedi tabi. caydı arkadaş. ) valla kapışsaydık geçermiydim tartışılır. ama kararlı gorundugum için adam tırstı.

kazasız sürüşler.

Motosikleti
    okanogur,

Bu Hussralara çok iyi diyolar, baya sağlam uzuyormuş falan. Arkadaşımın tamirhanesinde vardı bir tane, kalkarken patinaj çekiyo falan diyolar ne kadar doğru bilmem, hatta istersen bin bir bak dediler binmedim. Senin fikrin nedir arkadaşım bu konuda???
    Gokcell

Motosikleti
    mondial 151 RS
    okanogur, arkadaşım ben de ilk bindim bu ne yaa dedim ön takım taş gibi.sonra baktım ki lastiklerde yaklaşık 40 hava vardı;indirdim şimdi çok güzel.Ayrıca hussar var arkadışımda 0'ken bindim mobilet kalkışı gibi geldi.2500 de şimdi yine bindim,nerdee.Benimkinin yanına gelemez.Sen mondinin gazını bükmedin galiba..o öyle gitmeyecekmiş gibi geliyo ama diyaframlı karbüratör gaz verdikçe yiyor .Bence bi daha dene...

Motosikleti
    Supershadow 250 cc
    arkadasım ben kotu demedim yanlış anlaşılma olmasın. ama 150cc motor daha iyi gider ve dediğim gibi yol tutuşu çok kotu yani dengesi kötü. benim motorla 150zat ile kapışıyorum. odaha cabuk hızlanıyor benımkınden ama kacamıyor benden hemen arkasındayım hızları nerdeyse aynı. ne o gecıyor ne ben. olece gıdıyoruz otobanda. ama bu yeni modeli hiçte ole değil ben daha iyi sanıyordum.
    motor yeni oldugu için kasmadım bişi olur diye nede olsa emanet. ve sıfır daha benzini bile ilk defa koydular. bu arada birşey daha ögrendim. bunların hava filitresi olan yerinde bi gariplik varmış. 3 hava girişi var. biliyordunuz bagajın içine koymuşlar. hava hilitresine giden 3 delik var bildiğimiz sungerden koyuyorlar kesipte bilen arkadaşlara sorun. onların 3ününe sünger koyunca motor gaz yemiyor 1ini acınca sorun yok ama tam performans için sarı filitre gerekiyormuş ve o deliklerin hangisini kapatmak veya acmak gerektiğini bir sorun motorlar yeni olduğu için tamirciler bilmiyor. bence ugur dondurucuyu bir arayın. daha detaylı bilgi verirler ve kendiniz bir tornavida sayesinde kendiniz yapın derim.

iyi seyirler.

Motosikleti
    mondial 151 RS
    okanogur, arkadaşım benimkinin hava filitresi selenin altında ve kocaman siyah bir kutunun içinde yaklaşık 13-15 cm dış çaplı şu arabalar gibi yuvarlak kağıt bir filitresi+tek ve yaklaşık 8 cm çaplı hotumla japon malı (üzerinde yazıyor)diyaframlı bir karbüratöre bağlı.Buna da performans filitre diyo bazıları.öyle sünger münger yok.
    Bir de basamak altında akünün paralelinde sanırım eski modellere ait bir dikdörtgen şeklinde hava filitre kutusu daha var ve içi boş,onu da ben takım kutusu yapacağım bilgine...

Motosikleti
    Supershadow 250 cc
    motorin arkadaşım dediğin doğru. üstündeki kapağı sökünde hava filitresi eline geliyor. filitrenin yanında yine viralı bir bolüm var. dışardan hava alan yer. orda üç delik var ayrı ayrı. o vidaları sökersen görürsün onların hepsimi acık kalıcak yoksa hepsi süngerlemi kapanacak emin değilim. ve dediğim dibi kitapcıgındada yazmıyor. nası takıldığı. onu bir araştır doğrusunu yaparsan performansın daha iyi olur. yani size bilgi vermek amacı ile yazdım.

Motosikleti
    mondial 151 RS
    doğru fakat orası dışa açılan bülüm ve orada iri parçalar kutuya çekilmesin diye sadece file gibi bişey var.Diyaframlı bir karbüratör sisteminde tıkamakla kazanç sağlanamaz kanaatindeyim...Aksine motor daha çok boğulabilir bence..

Motosikleti
    Bence okanogur'un dediği doğru olabilir motorinn. Sen bi dene istersen, ama hafif hafif tıka, yani süngerin çok doğru olacağını sanmıyorum. Onun yerine licralı bir kumaş parçasıyla felan dene.
    Gokcell

Motosikleti
    mondial 151 RS
    arkadaşlar her türlü bilgiye açığız,1000 bakımdan sonra deneyeceğim emin olun.

buraktepe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    gökcell ve motorinn acaba sizin ehliyetiniz varmı?ben 17 yaşındayım daha ehliyet almama 8ay var motor alsam mı sizce?!!

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 567891757107 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler