Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Hangi mondial'e (veya ikiz kardeşine) sahipsiniz?

Katılımcı sayısı
729. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • 151 RS

445 61.04%
  • 151 RSİ

57 7.82%
  • ASYA 150T

58 7.96%
  • SUKIDA

10 1.37%
  • WUXY

12 1.65%
  • DİĞER

147 20.16%

MONDIAL 151 RS-RSI Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    intercom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki 750 LTD (avartardaki)
    Alıntı Bradley adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar bu bizim motorsikletlerin motor ömrü kaç bim km Bazi arkadaslar 10000 de motorun bittigini ve garantiden degistirdiklerini soyluyolar ...Bole birsey varmi ??Bilgilendirirseniz sevinirim

15500 deyim o "bazı arkadaşlar" ın söyledigi söze gülerim
    all you need is love

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

cihan arkadaşıma katılıyorum motora bakarsan oda sana bakar kim değiştirsin 10000 de benim motor 88000 de bi kere motor inmedi full orjinal. motora bakarsan oda sana bakar

CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    Alıntı gursus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CihaN sen amortisörlerimi değiştirdin??
    evet degiştirdim bi ara patlamıştı,beni taa çorluda bıraktı bende patlak patlak gelmek zorunda kaldım mavisinden bulamadım parlak renkli almıştım.

yorgun demokrat seninki de mondial dimi..
    98 Beygir.....

Motosikleti
    Dorado Akida 125 cc Scooter
    bu motorlar için uygun gazlı arka amortisör fiyatları ne kadar bilgisi olan var mı.
    gazlı amortisörlerin çukurlarda daha etkili olduğunu duymuştum
    [CENTER]imza yok parmak izi daha garanti yaşasın biyometrik imza:cat:
    motosiklet seçerken gösterdiğiniz özeni yöneticileri seçerkende gösteriniz[/CENTER]

Motosikleti
    Alıntı TuğrulÖzbek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu motorlar için uygun gazlı arka amortisör fiyatları ne kadar bilgisi olan var mı.
    gazlı amortisörlerin çukurlarda daha etkili olduğunu duymuştum
    ilk defa duyuyorum ama gazlı amortisör bu motorun nesine ,orjınaslı yetiyo,yenisin taktımmı valla yerinde bile durmuyo hatta artçıma bagırıyorum motoru sallama diye ama sallamıyoki kendi sallanıyomuş iki kişi daha çok yaylanıyo..
    98 Beygir.....

Motosikleti
    RS151
    merhaba arkadaşlar.bende 1 yıldır 151 rs kullanıyorum.forumu okuyunca tecrübelerinizden faydalandım.kendi tecrübelerimide sizinle paylaşmak istedim.rs151 bu paraya alınabilecek en iyi motor.kalite ise bu paraya bukadar olur.motoru yeni aldığınızda iyi bi ustaya kontrol ettirseniz iyi olur.servisler genelde baştan savma iş yapıyolar çünkü ellerinde çok motor var.garantide parça değişimini yapmanız için çooook sabırlı olmanız gerekir.servise yaptırdığınız yağ değişimlerinde yağ seviyesini kontrol edin çok fazla yağ koyuyorlar.
    benim karşılaştığım en ciddi arıza benzin otamatiğinin bozulmasıydı.motor soğukken çok zor çalışıyodu ve çok gaz vermişinde boğulmuş gibi davranıyodu.benzin otomatiğinin içinde bi diyafram var siz gaza bastıkça benzin valfini açarak motora daha çok benzin verir.bunuda hava emişiyle yapar.3 tane hortum var üstünde ikisinden benzin birisinden hava geçer.bir hortum depodan gelir ve karbüratöre gider diğeriyse hava emişine bağlıdır.eğer motor soğukken hava emişine giden hortumu çıkardığınızda oradan benzin geliyosa otomatiğin diyaframı patlamış demektir.tamir imkanı yok otomatiği değiştirin zaten ucuz 10-15 ytl. otomatik motorun sol arka tarafında benzin deposuyla karbüratör arasında yuvarlak avuç içi büyüklüğünde 3 hortum girişi var.

Motosikleti
    Alıntı aynet10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar.bende 1 yıldır 151 rs kullanıyorum.forumu okuyunca tecrübelerinizden faydalandım.kendi tecrübelerimide sizinle paylaşmak istedim.rs151 bu paraya alınabilecek en iyi motor.kalite ise bu paraya bukadar olur.motoru yeni aldığınızda iyi bi ustaya kontrol ettirseniz iyi olur.servisler genelde baştan savma iş yapıyolar çünkü ellerinde çok motor var.garantide parça değişimini yapmanız için çooook sabırlı olmanız gerekir.servise yaptırdığınız yağ değişimlerinde yağ seviyesini kontrol edin çok fazla yağ koyuyorlar.
    benim karşılaştığım en ciddi arıza benzin otamatiğinin bozulmasıydı.motor soğukken çok zor çalışıyodu ve çok gaz vermişinde boğulmuş gibi davranıyodu.benzin otomatiğinin içinde bi diyafram var siz gaza bastıkça benzin valfini açarak motora daha çok benzin verir.bunuda hava emişiyle yapar.3 tane hortum var üstünde ikisinden benzin birisinden hava geçer.bir hortum depodan gelir ve karbüratöre gider diğeriyse hava emişine bağlıdır.eğer motor soğukken hava emişine giden hortumu çıkardığınızda oradan benzin geliyosa otomatiğin diyaframı patlamış demektir.tamir imkanı yok otomatiği değiştirin zaten ucuz 10-15 ytl. otomatik motorun sol arka tarafında benzin deposuyla karbüratör arasında yuvarlak avuç içi büyüklüğünde 3 hortum girişi var.
    151 rs motorun olduguna sevindim kendini tanıtsan bi nerde oturuyosun ne iş yaparsın felen,motyor bilgin varmış teşekkürler.
    98 Beygir.....

Motosikleti
    bak yaa mondialciler uykuya yatmış hee,alooo nerdesiniz..
    98 Beygir.....

gursus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F
    2bardak kahve 5 bardak çay içtim istesemde uyuyamam

Evet Benimkide 151rs 88000 De Acaba Kilometresi Bu Kadar Fazla Olan Birisi Varmi. Motoru Görsen Sifir Zannedersin 2 Yilda Gitmediğim Delik Kalmadi.

Motosikleti
    ne SEKSENSEKİS Bin Kilometre mi????
    iki sende yani güne 120 km den fazla (hergün c.tesi pazar, bayram seyran dahil)
    nasil odu bu iş?
    all you need is love

Motosikleti
    Alıntı Yorgun Demokrat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet Benimkide 151rs 88000 De Acaba Kilometresi Bu Kadar Fazla Olan Birisi Varmi. Motoru Görsen Sifir Zannedersin 2 Yilda Gitmediğim Delik Kalmadi.
    harbiden kuryemisin yoksa,yok canım bu motorla da kuryecilik yapılmazda (bazen görüyorum) arkadaş ne iş ya nasıl yaptın bi anlatsan bak kimse kalmadı burda sen ben o bu başka yok...
    98 Beygir.....

Motosikleti
    Mondial 151Rs
    selam arkadaslar benım mondial bazen bazen şase yapıyordu seviste biliyordu ama deftere yazmadı hiç şimdi ben anlatmak istiyorum sorunumu

mondial 151rs ile...
    ben gecen markete gittim sigara almaya garajdan cıkartıp gece vaktiydi eve donerken tam kapının onude motorun firenı sıkarken bir den farlar sondu ve motorun ön tarafı tutumeye basladı kontagı kapattım garajın onunde birden bir baktım motor yanıyor on kısmı ıcerden kabloları hemen garajın kapısını açtım hortumla sulayıp sondurdum ben şimdi bunu servise göturcem korkuyorum bir suru masraf cıkacak saten maddi durmumda iyi degil böyle olaylar garantiye giriyormu bu konu hakkında yardım cı ola bilirmisiniz.....

yada butun kabloları ne olur kontagı açtıgım zaman ayaktan calıstırıyorum gene tutuyor help yardım edın...

Motosikleti
    Alıntı mondi.playturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaslar benım mondial bazen bazen şase yapıyordu seviste biliyordu ama deftere yazmadı hiç şimdi ben anlatmak istiyorum sorunumu

mondial 151rs ile...
    ben gecen markete gittim sigara almaya garajdan cıkartıp gece vaktiydi eve donerken tam kapının onude motorun firenı sıkarken bir den farlar sondu ve motorun ön tarafı tutumeye basladı kontagı kapattım garajın onunde birden bir baktım motor yanıyor on kısmı ıcerden kabloları hemen garajın kapısını açtım hortumla sulayıp sondurdum ben şimdi bunu servise göturcem korkuyorum bir suru masraf cıkacak saten maddi durmumda iyi degil böyle olaylar garantiye giriyormu bu konu hakkında yardım cı ola bilirmisiniz.....

yada butun kabloları ne olur kontagı açtıgım zaman ayaktan calıstırıyorum gene tutuyor help yardım edın...

peh peh peh.. gecmis olsun sana. tahminen ön trafdaki kablo agacın sarj yaptıgından yanıyor. Eger sen ön deki granaji acmadıysan, elektik aksamında her hangi bir deyisiklik yapmadıysan, alarm, radio gibi, garantiden deyistirmek ZORUNDALAR.
    all you need is love

Motosikleti
    Dorado Akida 125 cc Scooter
    bildiğim (forumdan okuduğum kadarı ile) mondial servisleri bunu garantiye girdirmemek için elinden geleni yapacaktır.
    mondialin servislik verdiği yerler nedense ellerini motor yerine müşterinin cebinden çıkarmıyor. (bu benzetme diğer çin malı motor servislerinin büyük kısmı için geçerlidir)
    [CENTER]imza yok parmak izi daha garanti yaşasın biyometrik imza:cat:
    motosiklet seçerken gösterdiğiniz özeni yöneticileri seçerkende gösteriniz[/CENTER]

Motosikleti
    geçmiş olsun kardeş sen gene de bi götür söyle böyle böyle diye başka yapacak bişeyin yok ..
    98 Beygir.....

E_M_R_E_sen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 ybr 125 :D
    s.a. bende de mondial 150hs var şu anda 7700 deyim. motorda bir kere kayış koptu ve 3 5 kere kaza yaptım ve 2 gün önce de motorun cikle denen parcası giderken yandı eridi. o degişti)20 ytl).servis elektirik aksamının garantiye girmedigini söyledi. cihan kardes senden ricam tekerlerin markası ve ne kadara aldın ögrenebilirmiyim. artık hem 150hs hemde 150rs topigindeyim.serviste inceledim motorlar aynı hic birr fark yok .
    ANKARA MT

Motosikleti
    Alıntı E_M_R_E_sen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    s.a. bende de mondial 150hs var şu anda 7700 deyim. motorda bir kere kayış koptu ve 3 5 kere kaza yaptım ve 2 gün önce de motorun cikle denen parcası giderken yandı eridi. o degişti)20 ytl).servis elektirik aksamının garantiye girmedigini söyledi. cihan kardes senden ricam tekerlerin markası ve ne kadara aldın ögrenebilirmiyim. artık hem 150hs hemde 150rs topigindeyim.serviste inceledim motorlar aynı hic birr fark yok .
    emre ben 11500 km orjınal kayışı ile gittim ve 11500 km de kendi istegimle degiştirdim kayışı kopmadı yani şimdide arka çantada duruyo,demekki sen motoru çok hırpalamışsın diyeceksiin ki senin yaptıkların benimkiler yanında hiç kalır diye ama ben bilinçli kullanıyorum bak kaç km de kayışın kopmuş bu her şeyi ifade ediyor,ben şu ana kadar bir kere kaza yaptım ve o da dengesizin biri yüzünden önüme çıktı bende altına girdim ve motorda 916 ytl masraf adamın sigortasından aldım tabi.
    elektrik aksamı garantiye girmez dogru demişler.benim lastikler duro marka sirkeciden aldım,50 ytl tanesi takmasını da lastikleri kendim çıkarıp götürdüm,10 ytl öyle verdim toplam 110 ytl motorcu 130 ytl ye takarım dedi bende kendim taktım.
    98 Beygir.....

E_M_R_E_sen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 ybr 125 :D
    cihan kardes bende lastikleri degiştircegim memnunmusun lastiklerinden birde duronun bizim motorlara göre tek lastik tipimi var? benim motorun kayışının kopmasının sebebi inan motoru yıpratmam degildir.motorun 3 4 bin km arasında koptu.motora da bir kac kere 2 kişi bindim.zaten bu motor ilk motorum oldugundan alışana kadar 3 bin km devirmiştim.ve yaklaşık 4 bin km kadar motoru taşlı ve yüksek yokuşlarda zorlamadım.ev-iş iş-ev yaptım ve gittigim yol hep otobandı.kayışta düz yolda koptu.ama nedeni benden mi kaynaklanıyor motorun fabrika cıkıs kayışımı kötü onu bilmem.kazalara gelince en büyük kazam sagdan sollama yaparken park halinde arabaya vurdum motorun maşa arkaya dogru egildi ve hala egik sorun olmuyo.grenaj da catlama kırık v.s. ama motor kısmında hic bir sorun olmadı. motorda ciklenin yanma sebebide motoru ben kışın hiç calıstırmamıstım ve akü boşalmış bende calıstırdım 2 3 km gittim baktım bir koku var sonra karbiratörün orda bişi yanıyor ama o halde gidiyor bende hemen servise gittim yaptırdım.
    ANKARA MT

Motosikleti
    Mondial 151Rs
    saool cihan ben bugun götüreyim ozaman yoksada nazlli musteri hizmetleri var biraz tanısmıslıgımız var kadınla e-mail adresinide verdi burdan sorunlarınızıda konusa bilirsiniz şikayet
    ugur mondial musteri hizmetleri :nazire@ugur.com
    çok yarduımcı oluyor k.i.b

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler