Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Hangi mondial'e (veya ikiz kardeşine) sahipsiniz?

Katılımcı sayısı
729. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • 151 RS

445 61.04%
  • 151 RSİ

57 7.82%
  • ASYA 150T

58 7.96%
  • SUKIDA

10 1.37%
  • WUXY

12 1.65%
  • DİĞER

147 20.16%

MONDIAL 151 RS-RSI Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    nightmare_in_u - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151 rs
    Al bence düşünme düşününce çıkılmaz bu işin içinden, sorun çıksada "ülen sorun sorun dedikleri bunlar mı" diyeceksin.
    [URL="http://www.oyunlife.com/yeni.uye.htm?nightmareinu"]http://www.oyunlife.com/yeni.uye.htm?nightmareinu[/URL]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    Alıntı ahriman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bu mondial 151 rslerden almayı düşünüyorum bu aralar. günde en fazla 7-8 km yol tepicem. alacağım makine 2. el olacak çok sorun çıkarır mı? bakımlarını yaptırmama rağmen yani..
    kardeş benim motor satılık hatırlatıyım sitersen sana ben bu motorla her yere girip çıktıp enduro da yaptım uzun yola çıkıp 550 km yol da yaptım motora bakarsan o da sana bakar,alacaklı isen seninle anlaşabiliriz ne dersin bak kredi kartına 6ay 12 ay taksit bile yapıyorum 2 eli kredi kartı ile bulamazsın bence ne dersin ..? motor çok temiz 12800 km de.fiyatta anlaşırız ..
    lastikler kar tipi kayış yeni arkada orjınal renkli çantası.
    karar senin istersen görüşelim motoru gör:??

98 Beygir.....

dostdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 151 Racing Scooter +HONDA CBF 150 Karakız
    Yafuu 10400 km oldu bu makine nezaman bozulacak
    KAMP ADAMLARI

merhaba

uzun zamandır yazamıyorum ama forumu takip ediyordum benim siyah bi rs 151 im var motor çalışma açısından bi sorun yokta parçalar birbirden ayrılma istegi duyuyor acama hepsimi böyle bide arka süspansiyondan rahatsız olupta değiştiren varmı bi türlü yumuşamıyor süspansiyon ama kalkışta veya frenlemede bi sorun yok yüksek hızlara çıkmadıkça ...bide yan ayakçalıkta sorun yasayan varmı nekadar dandik yapmışlar yan ayakçalıgı birkere kırıldı .motorun garantisi hiçbir işe yaramıyor farlar aynadaki lambalar garanti dısımı?

Motosikleti
    Dorado Akida 125 cc Scooter
    hadi bakalım bu motorun ikizi olmasada kuzeni olan bir motoru getirdi farlar biraz değişik duruyor onun dışında çizgi olarak bir farkı yok gibi

[CENTER]imza yok parmak izi daha garanti yaşasın biyometrik imza:cat:
    motosiklet seçerken gösterdiğiniz özeni yöneticileri seçerkende gösteriniz[/CENTER]

Motosikleti
    Alıntı dostdark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yafuu 10400 km oldu bu makine nezaman bozulacak
    hiiç mi bozulmadı bi kere bilee??
    98 Beygir.....

intercom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki 750 LTD (avartardaki)
    Kesinlikle ayni üreticinin ürünü.

farlar güzel olmuş ama arka frenler kampana
    all you need is love

Motosikleti
    Alıntı sorprendente adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    uzun zamandır yazamıyorum ama forumu takip ediyordum benim siyah bi rs 151 im var motor çalışma açısından bi sorun yokta parçalar birbirden ayrılma istegi duyuyor acama hepsimi böyle bide arka süspansiyondan rahatsız olupta değiştiren varmı bi türlü yumuşamıyor süspansiyon ama kalkışta veya frenlemede bi sorun yok yüksek hızlara çıkmadıkça ...bide yan ayakçalıkta sorun yasayan varmı nekadar dandik yapmışlar yan ayakçalıgı birkere kırıldı .motorun garantisi hiçbir işe yaramıyor farlar aynadaki lambalar garanti dısımı?
    kardeş bencde de var mavisi,ben arka süspansiyonlar motor 5000 km de iken kendi patladı ve degiştirdim,ama şimdikiler çok yumuşak ufak bi tümsekten geçince hele bide iki kişi isem en az 5 kere aşagı yukarı yapıyo motor, yan ayaklık benim 4 kere kırıldı 4 kere kaynak yaptırdım (babama)farlar ampuller,hele aynadaki ampuller garantiye girmez,ben sol aynanın altındaki somunu tam 5 kere kaynak yaptırdım, gene kırıldı en sonunda somunu degiştirip argon kaynagı yaptırdım şimdi taş gibi valla.motorun garantisi sadece motor aksamından olacak hatalar için garantiye giriyo,kaporta,kayış kopması, ampul patlaması vs vs.
    ama şimdi benim motor 13000 km beni 13000 km taşıdı ya bundan sonra da daha kaç km taşır onu allah bilir tabi en kısa zaman da satıp yerine cbf 150 almazsam.....

Alıntı intercom adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle ayni üreticinin ürünü.

farlar güzel olmuş ama arka frenler kampana
    bu motor kanununin mondialden kaliteli hiç olmazsaa...
    98 Beygir.....

RAPTOR666 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kıçımı başımı dağıttığım motor SKYTEAM ST 200 TR
    kanuninin ne farkı varki mondialden üretici toplayıcı aynı olduktan sonra

mondial dier tüm çin malı motor satıcıların toplamından daha fazla satıyosa bukadar müşterinin bi bildiği vardır
    (( :KONYA MT İÇİN DOKANDIRIN : ))
    BİR AĞAÇTAN BİNLERCE KİBRİT ÇIKAR , BİR KİBRİT BİNLERCE AĞAÇ YAKAR

Motosikleti
    Alıntı RAPTOR666 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kanuninin ne farkı varki mondialden üretici toplayıcı aynı olduktan sonra

mondial dier tüm çin malı motor satıcıların toplamından daha fazla satıyosa bukadar müşterinin bi bildiği vardır
    bilgiden degil motorun ucuz olmasından, zaten şimdi magazaya gidip kimlik fotokopisini veriyosun motoru alıp çıkıyosun,benim arkadaş böyle aldı..

151 ciler nereye kayboldunuz yaaaa
    98 Beygir.....

intercom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki 750 LTD (avartardaki)
    15200 km ... 2006 mart ayında 1400 YTL ye ve sehir icinde işe gidip gelirken ve emektar Kawamı üzmemek amacı iel aldıgım RS151 im 15200 km geldi.

Toplam yolda kalma sayisi 0
    Kırılan ayna sayısı 2, servis tarafindan kaynagi yapildi ve deyiştirildi
    Toplam bakım ve tamir masrafı 218 YTL

750 lik Kawama nazaran %50 daha az yakmasızla ve ucuz yedek parcası ile tamen kendini amorti etmis durumda.

Cin, Japon, Mondial, Kanuni ... beni yolda bırakmadıkca, benim işimi gördükten sonra hepsi 1 numara
    all you need is love

Motosikleti
    mondial 151 rs
    bn wallla 151 rs ile 140 vurdum ambi ağzım burnuma değdi:D

Abcim bi yukarıda yazanları oku..... sen giderken ben yanından 90 sanla geçtiğimde senin o zaman ağzın burnuna gelir. iyi bak önceki yazılanlara. omotorun en fazla diyeceği 110. bu motorların hepside aynı mal (kanuni )

Cin, Japon, Mondial, Kanuni ... beni yolda bırakmadıkca, benim işimi gördükten sonra hepsi 1 numara [/QUOTE]
    adam ne güzel demiş en iyisi böyle

Motosikleti
    yani ona bakarsanız ben geçen gün es 500 mercedes gördüm ..çekiciye kouyorlardı, bencede ne demiş atalarımız ''bakarsan bag olur,bakmazsan dag olur'' mercedeste yolda kalıyo buda mı çin malı yoksa bu da aynen öylşe motora bakıcan ki oda sana baksın yok benim motorum canavar gibi dersen seni ummadıgın yerde bırakır .
    interkom arkadaşa bende katılıyorum.
    98 Beygir.....

Motosikleti
    aloo ya harbiden mondialciler 151 ,150 hs vs vs ciler burayı bırakmayınızı ya,nerdesiniz herkezin motoru garajdamı ???
    98 Beygir.....

batuhan_41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    aynen ya cihan kardes.230 km ye geldim.1 ay odu heralde alalı.2 günde bir cıkmaya calısıyorum.cok da memnunum.nuri kardeş benim ön camurluk catllamıstı.disk kiliti yüzünden.camurluk sanırım adı abs yazan yer işte.serviste onun fiyatı ne kadar acaba???.herkese kazasız belasız sürüşler.

[img=http://img387.imageshack.us/img387/2372/[img=http://img387.imageshack.us/img387/6215/02012007007mr3.th.jpg]02012007004vj9.th.jpg]
    beyler kusura bakmayın köpekte war ama bütün resimlerde war rahat bırakmıo

K_R_A_L - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    151 RS
    Öncelikle hekeze selamlar.Bakıyormda yamur çamur kar hava şartları forumumuzuda baya etkilemiş

Aynalardaki lambaların sırrı.(Resimleri katacam)

Ben derimki hiç o kırmızı küçük lambayı mavi yapmak için aynayı yerinden çıkarmayın.Zaten ufacık led.Mavi yansa ne yazar.Pratik bir çözüm düşünün.
    Aynaya gelen kablolar:

3 adet kablo ile bağlanır ( kahverengi,Mavi,Sarı.Bendekiler bunlar)
    led yerine devreleri değiştirmek aklıma geldi.Sinyal lambasının ledini (sarı) önce mavi led ile değiştirdim.Daha sonra kırmızı led sinyal,sinyal lambası kırmızı led gibi yanacak şekilde bağlantıları yaptım.3 kablo ile teker teker denerseniz bulursunuz.Kablolar fişli.Hiçbir yeride sökmenize gerek yok.Fren kolunun ordan kablolar görünüyor.sadece kahverengiyi birbirine bağlamıcaksınız gerisini deneyip bulun.Bu kablolara kablo ile led bağlayp ayna kablolarına bağladığınızda istediğiniz yere çift taraflı bant ile yapştırın.(ÖR: ön sinyal lambaları)Sinyal kutusunun içine yan tarafdan yerleştirin.Parkları yaktığınızda otomatik olarak yanar.resimli anlatıcam.Devreleri bağladktan sonra Sinyal lambası parkları yaktığımda aynı krmızı led gibi yanıyo.Led de sinyal veriyo bu kdar basit.Çok güçlü bir ışık veriyor.öndeki sarı kutuyuda çıkarınca masmavi oluyor.
    Oto elektirikçiyle konuştum yuvalarıyla birlikte 28 ytl olan xenon lamba takılabilirmi diye.Takılabilir dedi ve hiçbir zararı olmaz.Kesinlikle arkadaşlar çok hoş duruyo resimlerini katacam.Buz mavisi uzunları yakınca masmavi.Mavi kırmızı (değişirken pembe oluyor) değişen renkte xenon park ta taktırablirsiniz(12ytl).Yapması çok basit.Çk güçlü lamba.İhtiyacınız olan şey biraz zaman,malzeme için bir oto süsleyici bulun(adanada "oto süsler") ve 55 ytl para (işçilik dahil.)Ayna lambaları için 2 ytl ye satılan 2 adet mavi led ve 10 dakka zaman.

Kazasız sürüşler...
    Belki dünya için önemli olmayabilirsin ama,Biri için dünyalar kadar önemlisin!!! 151 RS

Bradley - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya 150 T
    Arkadaslar bu bizim motorsikletlerin motor ömrü kaç bim km Bazi arkadaslar 10000 de motorun bittigini ve garantiden degistirdiklerini soyluyolar ...Bole birsey varmi ??Bilgilendirirseniz sevinirim

Motosikleti

10000 de motorumu degiştiyorlar mışş,nerde o yer adres felen varmı,kardeş motorun 2 yıl garantisi var ama sadece motor bölümünde garantiye giriyo ben 2006 aralıkta aldım 13 ayda 14000 km yaptım bi kere manifoltu garantiden aldım o da zar zor yani bi hafta yattı motor garanti ye güveniyorsan motorunu arada bir böyle üç beş gün unutacaksın,yada parasını verip alıcaksın hemen motoru,ben şahsen öyle yapıyorum.şu anda da motorum 14000 km de canavar gibi gidiyo,motora bakarsan o da sana bakar gerisi hikaye.

mondial 151 rs arka bagajın baglantısı kırılmış bende kaynak yaptım.

98 Beygir.....

gursus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F
    CihaN sen amortisörlerimi değiştirdin??

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler