Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Hangi mondial'e (veya ikiz kardeşine) sahipsiniz?

Katılımcı sayısı
729. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • 151 RS

445 61.04%
  • 151 RSİ

57 7.82%
  • ASYA 150T

58 7.96%
  • SUKIDA

10 1.37%
  • WUXY

12 1.65%
  • DİĞER

147 20.16%

MONDIAL 151 RS-RSI Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    K_R_A_L - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    151 RS
    Kardeş bu adamlar şerefsiz....Dini imanı yok bunları.İnsan emeğine hiç saygıları kalmamış.Şu motorun haline bak ya.Benim motoruda 1 gün servis garajında bıraktım motorun kontağını mahvetmişler.sol tarafta çizik.Servise güven olmuyo.Bunları şikayet konusuna gelince...Kimi kime şikayet edecenki?Zaten şikayet edeceğin kişiler bunlara fazla özenmeyin diyen kişiler.Tanıdığın varsa bişeyler yapabilirsin.Motorun için üzüldüm. Kafana takma allah kazasız belasız günler nasip etsin hepimize
    Belki dünya için önemli olmayabilirsin ama,Biri için dünyalar kadar önemlisin!!! 151 RS

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mel-a-ku - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaslar bılmem farkındamısınız ama eskıden forum en tepelerdeyken artık en altlarda surunuyor. motorlarımı sattınız naaptınız. yoklama mı yapalım yanı kım burda kım yok diye. bu motora sahıp olanlar bu baslıga bakmadan gecmesın. bırde sadece kendı problemlerınızı yazıp gecmeyın. dıger arkadaslarada yardımcı olmaya calısalım... motorinn ne zamanki yazı yazmayı azalttı, herkes elini ayagını cektı forumdan. yapmayalım arkadaslar. şu foruma her gırış yaptıgınızda bu baslıga da bır goz atın...

dj_umit151rs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Mel-a-ku adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar bılmem farkındamısınız ama eskıden forum en tepelerdeyken artık en altlarda surunuyor. motorlarımı sattınız naaptınız. yoklama mı yapalım yanı kım burda kım yok diye. bu motora sahıp olanlar bu baslıga bakmadan gecmesın. bırde sadece kendı problemlerınızı yazıp gecmeyın. dıger arkadaslarada yardımcı olmaya calısalım... motorinn ne zamanki yazı yazmayı azalttı, herkes elini ayagını cektı forumdan. yapmayalım arkadaslar. şu foruma her gırış yaptıgınızda bu baslıga da bır goz atın...
    +1 Katılıyorum Melih

mondialcii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 zat var inşallah yaza denizde de olur.
    dj_umit151rs
    Çok geçmiş olsun...

K_R_A_L - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    151 RS
    151 RS lerin 2. el piyasası nedir? Şehir şehir yazalım
    Adanada temizi 1300 1400 arası gidiyor.Bizim kmşu 8000km de iyi kullanılmış motorunu 1350 ye sattı.Görüşlerinizi bekliyorum...
    Belki dünya için önemli olmayabilirsin ama,Biri için dünyalar kadar önemlisin!!! 151 RS

batuhan_41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı K_R_A_L adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adanada temizi 1300 1400 arası gidiyor.Bizim kmşu 8000km de iyi kullanılmış motorunu 1350 ye sattı.Görüşlerinizi bekliyorum...
    ARKADAS 2 AY ÖNCE KAZA YAPTI WE SATTI.1.500 AMA 3-4 AYLIK MOTORDU.

ben 1000 e verıcem. yeterkı şu sezonda musterı cıksın

2200 km de 2006 model.

izcade - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Vieste 249
    Melaku sen bayaa ucuza veriyorsun. Bugün motorun ön lambalarını aynı watt beyaz ışık taktırdım hoş bir görüntü var ama eskisinden daha az verimli gibi birde branda aldım 35 ytl. Ayrıca arka fren müşürü arıza yaptı daha 2800 de garanti kapsamındaymış aynı problemi yaşıyan varmı aranızda. Fren kolu ortada takılı kalıp stop lambası yanıyor.

CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    Alıntı K_R_A_L adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum eger adana da bu motoru ben 1400 e verebilirsem şayet varsa alan ben istanbuldan adana ya getiririm motoru, bunun yerine x9 veya burkman650 alıcam allah nasip ederse .. nediyim ama benim motorda aksesuar çok... motorda 11050 km de benim bi tane motorum var o da 151 rs efsanesi. başaksının 1000 cc recing olmuş, bana ne faydası var herkezin kendi motoru kendisine göre 1 numara gerisi hikaye . ben motorumu çok seviyorum neden degiştirmek istiyorum hee çünkü çok bozuluyo diye , ama beni 11050 km taşıdıgı için onun hakkını veremem tabi ama küçügü bulamayan büyügü ASLA bulamaz.ben motoruma gözüm gibi bakıyorum geçen gün yan tarafını garaja sürtüm, çizildi.iki gün sonra yan parçayı degiştidim ,garajın duvarını da boydan boya halı serdi.(ne de olsa halıcıyım halıdan bol ne var bende)

Alıntı Mel-a-ku adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eger sadece o ayna ıse toplam 14 ytl. montajını sen de yaparsın abı servısten cok para ısterler. ayna fıyatına gore yanı...

markası duro. modeli hf-903
    bu lastik nasıl acaba? yamaha bws lastiği gıbı. bizim rs 151 lere gore olan ebadı var. 130 60 13 ebadında. bunların yol tutuşu , ıslak performansı nasıl acaba?

motorumda gaz verdıgım de gaz kolu aynen takılı kalıyor. kendım gerı cevırıp gazı kapamak zorunda kalıyorum sebebı nedır? neyın değışmesi lazım?
    ben de geçan gün aldım duro lastik 130,60,13 ebatında tane sine 50 ytl verdim. geçen benim servise gittim aynısı
    kaç para dedim: 55 ytl lastik,5 ytl jant çıkarma,7 ytl de lastici alıyo dedi
    etti mi 67 ytl 2 tanesi de 134 ytl ohaa dedim ,bende gittim sirkeciye kaç para dedim 55 dedi ben alıp gidecem 50 ytl veriyim dedi tamam dedi, aldım 2 tane 100 ytl. takmasına gelince geçen lerde uludaga giderken arkadaşın arka tekeri patlamıştı(150 zat) onu gece saat 1 de bir tamirci bulup malzemelerini kullanarak çıkartım lastikceye ben getirip yaptırmıştım.şimdide ben çıkarıcam jantı getircem lastikciye bi 5 ytl verdim mi tamam dır toplam fiyatı 105 ytl geliyo.bu motorlarda her işi tamirciye getirirsen ooo bu motor çok masraflı demessiniz. kendin yap kandin boz(kendin bozmuyon ama kandisi bozuluyo)

bu lastikleri de takmaya kıyamıyorum gıcır gıcır yaaa

konuyu görünce hemen yardım ediyim dedim. aldım elime makinayı indim aşaya hemen çektim 3 foto..
    yardımım dokunduysa NE MUTLU BANA.......
    98 Beygir.....

bunların yagmurda yol tutuşu daha ıyıdır zannedersem. baksana şu dişlere... kışında rahat edersin. karda bile binersin motora tabi çalışırsa :D

Motosikleti
    dostum bak benim amca oglunda var çamurda dümdüz gidiyo benim ki hemen dönüyo. yani faydasını daha takmadan biliyorum . herkeze tavsiye ederim hele kışın offf... ama benim ki hemen kayıyoo arkası hemen bende aldım iki tane ama takmaya kıyamıyorum....

98 Beygir.....

Motosikleti
    RKS Vieste 249
    Neler oluyo sitede anlayamadım som mesajlar silinmiş sayfadaki.

Lütfen Okuyunn !!!!!!!!!!!!!

Arkadaşlar ben foruma yeni katıldım daha önceden sadece okuyordum dayanamadım kayıt oldum bazı arkadaşlar saçma sapan konuşuyorlar ben afyondan katılıyorum bütün bunlara birşeyler söylemek için kayıt oldum. tam bir mondial hastasıyım. bazı arkadaşlar motorlar çok adi diyorlar alakası bile yok motora bakmazsan motorda sana bakmaz. yağını değiştirmiyo hava filtresine bakmıyor ondan sonra bozuldu diyor. ben mondial yetkili servisinde kalfa olarak çalışıyorum ve o motorun iliğine kadar herşeyini bilirim. birde hız konusunda söyleyeceklerim var bu motorlar 3 seri çıktı hepsinin kilometreli farklı. mesela bir araba 95 km hızla gidiyorsa 1. seri 90 2. 100 3. seri 130 gösteriyor. tam gösteren yok. bende 151rs var. motor düz yolda yırtınsa 110 gidiyor yapacağı son hız o. diğerleride 110 gidiyor ama ibre 140 gösteriyor onlarda sanıyoki şimdi havalanacağım. o motor ortadan ikiye bölünse yapacağı 110 yokuş aşağı belki 120- 125 oda çok dikse. tabiki siz denemeyin. motor çok devir yapıyor krank sarma riski çok yüksek. motorada ayaklığında son gaza vermeyin. her ay dükyanda 10 tane krank geliyor bunlarda ya çok devirden yada yağsızlıktan. bu yağ konusuna gelince bu motor için en iyisi 10-40 Valvoline tam sentetik yağ castrol petrol ofisi halt etmiş. motorunuzu çok seviyosanız 10-50 tam sentetik yağ katabilirsiniz. Lt 60 Ytl Motoru yakıtı konusuna gelince motor yeni ise çok yakıyor 150 lira falan eksoz doluktan sonra düşer ben antalyaya son gaz hiç gaz kesmeden iki kişi gittim 72 lira yaktı. genelde 90-100 yakıyor eğer düşürmek istiyorsanız hava filteresinin içinde kuçuklar var onları alın drek 70 liraya düşer tabi basmayacaksınız. motorda gaz kesme olabilir oda kmsi azsa. 3000 geçmiş motorda hiç birsey olmaz. Motorun tek sorunu ufak lastik kayıyor. Sormak istediğiniz her hangi bir soru varsa msn: Yanliz_Kurt_8_@hotmail.com. Son bişey daha söyleyeceğim kafam oraya çok takıldı eğer çok idda eden benim motorum 130 gidiyo diyen varsa nerdese söylesin geliyim kapıştıralım o 130 giderken yanından 110 la açık ara farkla geçerim ben idda ediyorum motoruna güvenen varsa çıksın. Görüşlerinizi bekliyorum....

Motosikleti
    '''bazı arkadaşlar motorlar çok adi diyorlar alakası bile yok motora bakmazsan motorda sana bakmaz. '''

kardeş ben de motorumu en az kendim kadar severim. buna bişey demem. ama sen diyorsun ki ''çok adi alakası yok'' bu cümle yanlış bunu bil . dedigin dogru zaten bu motorda yanlış olan bişey yok,hata bizde cebimize kesemize göre motor alıyoruz,sonrada devamı geliyor.ama bunu şimdi bana motor almadan önce bir kişi dese ben yine de çin malı motor alırım.ama şimdiki aklım olsaydı o zaman borç yapar kaliteli motor alırdım.. hatta geçen gün birine dedim, ben servisteyken motor alıyordu, bak kardeş çin malı motor alma ''abi ne yapayım param buna yetiyo dedi'' sen bunu alıcan benim gibi en fazla 1 ay sonra başlıycak dökülmeye. bana dediki abi sen neden kendi motorunu bu kadar kötülüyorsun dedi. tamam dedim sen al sonra karşılaşırsak sen bana sorarsın .aldı gitti motoru.
    98 Beygir.....

gursus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F
    yanlış anlamış olabilirim ama bu 1.2.ve 3. seri olup olmadıgını nereden anlıycaz bilgilendirirmisin??

Senin çin malı dedğiğin yer sadece kaportası. dikkat edersen motorun her yerinde italya yazıyor karbüratörü japon kaporta hariç gerisi italyan çin de birleştiriliyor. benim o kadar müşterim var motordan çok memnun memnun olmayanlarda var ama onlar bakımını yaptırmıyor. bakım dediğimde sadece yağı değil sıralarsam. 1. yağı 2. Hava Filtresi 3. Akü 4. Sibob ayarı 5. Benzin filtresi depo 6. balatalar bakım dediğim bu kontrol edeceksin.özellikle yağını tozlu ortamda binmeyeceksin. sen bana söyle nersinden memnun değilsin neden olmuş söyliyim. veya memnun değilsen gider servise garantiye değiştirirsin. Garanti hakkındada servis kaporta fren balatası (1000 üstünde değil ise) km sine göre yıpranması doğal olan parçaları değiştirmez. diğerlerinin hepsini değiştirmek zorundadır çünkü servisinde işine geliyo garantiden işçiliğini alıyo ama kalkıp 20000 de benim karbüratör manifoldum yırtıldı değiştirin dersen değiştirmez. o doğal. bize bunları garanti soruyo neden değiştirdin diyor. biz zaten elimizden deleni yapıyoruz. benim motorum 88000 binde motorun değişen parçaları balatalar silindir üst kapak contası manifolt. ufak tefek şeyler. başka değişen parçası yok. Bu 3 seri çıktı dediğimde ilk çıkan modellerin aynaların şekli farklı oradan bilebilirsiniz bunlar 130 gösteriyor km. 2. seri koltukları farklıdır düzdür kırmızı ve mavi bunlarda az gösterir 3. serini koltukları tırtırlıdır. bunlarda 5 km fazla gösterir. görüşlerinizi bekliyorum

Motosikleti
    CbR 125 geri sayım...
    Alıntı izcade adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Melaku sen bayaa ucuza veriyorsun. Bugün motorun ön lambalarını aynı watt beyaz ışık taktırdım hoş bir görüntü var ama eskisinden daha az verimli gibi birde branda aldım 35 ytl. Ayrıca arka fren müşürü arıza yaptı daha 2800 de garanti kapsamındaymış aynı problemi yaşıyan varmı aranızda. Fren kolu ortada takılı kalıp stop lambası yanıyor.
    bende o beyaz ısıklardan takmak ıstıyorum bısey sorcam orjınalımı daha cok guc ıstıyor yoksa beyazlarmı

Bradley - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya 150 T
    Arkadaslar Motorun bujisini hic kendi degistiren varmi.NGk buji takacam Buji tam olarak nerde bu mondial 151 rs lerde...Selenin altindaki kasayi soktüm ama bulamadim bujiyi:D

Motosikleti
    Alıntı Bradley adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar Motorun bujisini hic kendi degistiren varmi.NGk buji takacam Buji tam olarak nerde bu mondial 151 rs lerde...Selenin altindaki kasayi soktüm ama bulamadim bujiyi:D
    dostum buji selenin altında ama sen buji yi sökersen bir daha takamzsın motoruda iterek motorcuya götürürsün. git morocuya ver 5ytl degiştisin yoksa buji başını diş attırırsın sonra 40 ytl torna parası veririsin ..
    98 Beygir.....

Motosikleti
    RKS Vieste 249
    Arkadaşlar hangi parçalar garantidedir haberi olan varmı bazı servisler işine geleni söylüyorlar mesela benim motor 3000 de ve 4 ay oldu alalı. DELİCOBAN Birde benim aldığım beyaz ışık çok dandik daha az gösteriyor orjinalinden, 8 ytl ye aldım çiftini orjinali ile aynı watt 12 35/35. Daha kalitesini bende nerde bulacağımı bilmiyorum bulursam alıcam görünüşte iyi ama önümüde görmem lazım.Belirli bir marka bilen varsa sevinirim. Bu arada bujiyi kendimiz temizleyemezmiyiz.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler