Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Hangi mondial'e (veya ikiz kardeşine) sahipsiniz?

Katılımcı sayısı
729. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • 151 RS

445 61.04%
  • 151 RSİ

57 7.82%
  • ASYA 150T

58 7.96%
  • SUKIDA

10 1.37%
  • WUXY

12 1.65%
  • DİĞER

147 20.16%

MONDIAL 151 RS-RSI Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    E_M_R_E_sen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 ybr 125 :D
    dogrudur ama sanki mootor biraz daha az yakmaya başladı sanki
    ama böyle yaptıgı daha iyi oldu eski sistemde benzin flitresinden benzin 2 kola ayrılıyordu ama şimdi tek kola ayrıldı..
    ANKARA MT

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    motorinn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151 RS
    Alıntı E_M_R_E_sen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dogrudur ama sanki mootor biraz daha az yakmaya başladı sanki
    ama böyle yaptıgı daha iyi oldu eski sistemde benzin flitresinden benzin 2 kola ayrılıyordu ama şimdi tek kola ayrıldı..
    Filitreden sonra benzin , benzin musluğuna gelir.Orda 3 hortum girişi vardır ve gereklidir.2 kola ayrılmak dediğin şey sanıyorum bu yani benzin musluğu.Onu iptal mi etti pek anlayamadım burasını.Biraz daha açarsan seviniriz.

Eğer benzin musluğunu iptal etti ise olası şamandıra takılmalarında akan benzin motorun içine akabilir ve motor boğalabilir ve çalışmayabilir hatta taşan benzin de devamlı yere akıp depoyu bitirebilir.
    gaza gelme;kaza gelmesin

Motosikleti
    ev benzin muslugu iptal oldu. depodan direk motora gidiyor benzin tek hortum var
    ANKARA MT

125rrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    c.tesi gel gel gel....

151 rs ye lanet ediyorum

onu aldığım güne lanet olsun şimdi sattım ve honda alıyorum eğer imkanınız varsa arkadaşlar satın motora binmeyin daha ii yemin ediyorum onun arızasından bıktım size motorun ömrünü biçiyim 10000 km fazlası yok neyse kurtuldum ya şükür bunada

izcade - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Vieste 249
    Arkadaşlar benim motor bayrama hazır hava filtresini temizlettirdim, benzin filitresi ve yağıda değişti. Sizce Repsol 4T 15W50 yağ nasıl. Birde yıkayıp depoyu fullayınca tamamdır. İlerde inşallah Yamaha XMAX 250 çok beğeniyorum para kazanınca düşünüyorum. En iyi 250 lik bence.

Motosikleti

slm arkadaslar

Alıntı motorinn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Filitreden sonra benzin , benzin musluğuna gelir.Orda 3 hortum girişi vardır ve gereklidir.2 kola ayrılmak dediğin şey sanıyorum bu yani benzin musluğu.Onu iptal mi etti pek anlayamadım burasını.Biraz daha açarsan seviniriz.

Eğer benzin musluğunu iptal etti ise olası şamandıra takılmalarında akan benzin motorun içine akabilir ve motor boğalabilir ve çalışmayabilir hatta taşan benzin de devamlı yere akıp depoyu bitirebilir.
    valla dostum motorda ne bir bogulma ne bir tekleme var şu anda super 5000km yaklastım cok memnunum.
    ANKARA MT

Mel-a-ku - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    evet bende yagını deıştırecegım sızce ne koymalı? ve bende bu benzın fıltresı ezelden berı yok. ya bunları servıs dıılde nerden alırız bız. servıs cok yuksek rakamlara satıyor bu kadar basıt ucuz malzemeleri. nerden alabılırım ıstanbul anadolu yakasında? motosiklet malzemeleri satan bı yer ornegın sanayı de falan. demekki benim motorumun karburator tıkanıklıkları da bu fıltre yuzunden oluyor...

intercom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki 750 LTD (avartardaki)
    Hangi Cinli bosu bosuna, drup dururken masraf etmis de 'gerekmeyen' parca takmıs olabilir?
    Benzin Flitresi (yukaridaki resmimdeki olay) agirazasiz ve temiz bir motor icin şart. 4000 ila 5000 km de deyistirseniz izi olur. Pahali bir serviste 7 YTL gibi de ucuz bir sey dir, herkez de deyistirbilir
    Yenisini alırken flitrenin icinde kagitan bir flitrebezi olmasına, bazilarin icin de bir top olur ve dügüge benzer (bunu almayin) dikkat edilir.
    Yagın ise kişin yaza nazaran daha hafif, daha sıvı olması, mesela yazin 20-40 kisin 10-50 motorun yazin hemen şişmemesine, kışın ise daha cabuk ısınmasına yardımcı olur.
    Mel-a-kul, eger servisten almak istemiyorsan Motosiklet yedek parcasının Cenneti olan Eminönüne, Dogu İsbankın bir arka sokagina git.. orda ne arasan var.

Benzin muslugu önemini MOTORİNN abinin bu topigin teeee basinda fotolarla gösteridi mesajlarda beli. Sadece kısa bir süre icin (mesela bu musluk hava aldıgı, benzin kacırdıgı icin motor hic veya verimli calısmayınca) iptal edilir.

Bu ara benim Nisanda aldıgım RS de 12800 km oldu. Evet bu cinlilerin ucuz yahnisi cok kaliteli olmadıgını ve parcalrin daha cabuk yoruldugunu bu yüzdende agriza oranının fazla oldugu kesin. Fakat verilen paraya sunulan mal japonlara nazaran cok daha iyi oldugunu da söylemeliyim. Bu gezdigim 13 bin km de motorum beni hic yolda birakmadi ama aynalar kirildi, sag dan soldan ses geldi, benzin muslugu deyisti, egzos kelepceleri 8 kere!! deyisti, mars motoru deyisti, geranaj kendiliginden eklem yerlerinden ayrildi vs vs vs.. ama vedelakin hepsinin masrafi: 178 YTL tutu bazılarını ben yaptım, cagu zaman garantiden servisim.
    (tabii gidilen kilometreden dolayi deyisen yag, buji, kayis, flitreler i saymiyorum cünkü bunlar kulanılan her motorda olucak olan masraflar)
    Ben RSi 1430 YTL ye aldim 13000 km kulandim ve masrafi 1600 YTL oldu. Alicagim benzeri bir Japon un o zamanki fiati 4200 idi.
    fakaaaat: Japon bir scooter istemezmiydim? İİiiisterdim tabii
    all you need is love

motorinn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151 RS
    Alıntı intercom adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hangi Cinli bosu bosuna, drup dururken masraf etmis de 'gerekmeyen' parca takmıs olabilir?
    Benzin Flitresi (yukaridaki resmimdeki olay) agirazasiz ve temiz bir motor icin şart. 4000 ila 5000 km de deyistirseniz izi olur. Pahali bir serviste 7 YTL gibi de ucuz bir sey dir, herkez de deyistirbilir
    Yenisini alırken flitrenin icinde kagitan bir flitrebezi olmasına, bazilarin icin de bir top olur ve dügüge benzer (bunu almayin) dikkat edilir.

Benzin muslugu önemini MOTORİNN abinin bu topigin teeee basinda fotolarla gösteridi mesajlarda beli. Sadece kısa bir süre icin (mesela bu musluk hava aldıgı, benzin kacırdıgı icin motor hic veya verimli calısmayınca) iptal edilir.
    Bravo interkom,doğru analiz..Dediğin gibi zaten malzemeden kaçan çinliler gerekmese neden benzin musluğu+filitre koysun ki?..Diyelim direkt bağladık musluğu ve de filitreyi iptal ettik.Depodan gelen bir çapak doğruca karbüratöre gitti ama tam girişteki şamandıra iğnesinin ağzına takıldı ve şamandıra kapamadı.Motoru stop ettik gittik.Gelince göreceğimiz manzara:şamandıra tıkamamış ve tüm benzin hazneden taşarak yere akmış ve benzin bitmiş.+motorun içi benzin dolmuş (yani boğulmuş) olmaz olmaz deme olmaz olmaz.Tecrübelerle sabittir.
    Bir diğer ihtimal de:depodaki pislik karüratöre gidip her yeri tıkar.Boyna uğraşıp durursun. ok mi.....
    gaza gelme;kaza gelmesin

10.000 devir

arkadaşlar benim motoru alalı 3 ay oldu şu an 3400 km deyim.
    yalnız bir sorum olacak düz yolda giderken 10.000 devir yapıyor bu normal mi acaba.Ayağa aldığım zaman motoru 12.000 devire mamak kalıyor.acaba bir anormallikmi var.saygılar...

Motosikleti
    ilk olarak düz yolda 10 000 devire cıkamazsın ve de 10 000 devir 140 km hz demek örnek bir motor 100 kmhz gidiyorsa (yani bizim motor hs rs ) 100kmhz=yaklasık 7 000 devirdir 10 000 devire yokuş asagı bile zor cıkar
    ANKARA MT

enis89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    .................
    bu rs 6750d.d yani 85km/h maksimum

anlamadım gitti 10.000 devir

ya arkadaşlar motor düzde 10.000 devir bayır aşağı 11.000 devir devir yapıyor
    gösterge yanlış olabilirmi acaba.km de 90km yi geçmiyor.Ama arkadaşların hs lerin yanından uçak gibi geçiyorum anlamadım gitti.Arkadaşlara sorsan onlar 115 km ile gidiyorlar ama ben 90km yi geçemediğim halde onları geçiyorum bu nasıl oluyor...

Motosikleti
    ERDİN kesin senın motorun gosterge bozuk düz yolu bırak yokus asagı bile 10.000 cıkmaz 8-9 arası devir=130 civarı
    ANKARA MT

km de 50 kuruş mu. mumkun deıl yaaa. ınanamam yani buna. daha ne ıstıyosun acep 100 km de 1.8 litre yakıosun daha ne olsun..

bide biizm bu mondilerin ampullerı H kaç? beyaz yanan farlardan dusunuyorum da...

+ bu motor maksimum 7000 devir cevırıyor. yokuş aşşağı o da. 6700 lerde falan duz yolda. hafıf egim geldıgınde 6000 ı buluyor. bunlar motorun limitleri. ama ona ragmen motorun km saati yanlış. eger bu motorla 120 km hızla gıdıyorsanız bılınkı o hız 100 km/saatte. bızzat kendım test ettım. 10 km lık yolda 12 km yazıyor km saatınde. bu da demek oluyor kı 20% hata payı var artı olarak.

arkadaslar bugun motorun yağını boşalttıktan sonra, alttaki somunu sararken somun diş atlamış ve sıkıştı, ne sarılıyor, ne açılıyor ne yapmalıyım sımdı???

merhaba arkadaşlar ben bu bölümde yeniyim sizinle başımdan geçen bir olayı paylaşmak istiyorum :

sabahleyin otoparktan motorumu çıkarıyordum dikkatsizlik eseri aynı otoparkta bulunan mondial 151 rs in sağ aynasını kırdım motor benim değil . sorumluluğunu üstlendim şimdi sorum şu:mondial 151rs modelinin sağ aynası tekil satılırmı satılıyorsa ne kadardır en az ve en fazla değerleri verirseniz çok sevinirim ortalama fiyatını öğrenmek istiyorum çünkü adama sen yaptır ne kadarsa söylersin öderim dedim bu yüzden fiyatını öğrenmek istiyorum

yardımcı olursanız sevinirim.

not: hasar şu şekilde sağ ayna koptı aynayı tutan plastik kırıldı aynayı ön kasaya sabitleyen metal çıkıntıda bir hasar yok sinyal lambasının kablolarıda koptu ....
    Kask tak!

35 mılyon o plastik yeri zaten 20 de ayna desen. 10 kagıtta ıscılık koy. sana 70 ytl ye maal olur bu hasar.

Alıntı Mel-a-ku adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    35 mılyon o plastik yeri zaten 20 de ayna desen. 10 kagıtta ıscılık koy. sana 70 ytl ye maal olur bu hasar.
    yani en fazla 70 diyorsun peki adam bana bu aynlar tekil satılmıyor dedi yani motorun sahibi, bu doğrumu ayrı ayrı alınıyormu ayrıca bişey daha demek istiyorum kırılan plastik şöyle yani aynayı ön konsola tutan demire monte edilen plastik ayna koptu zaten ön konsolda veya aynayı tutan metalde herhangi bir hasar yok yepyeni sağ ayna ne kadara mal olur

ayrıca yardımın içi çok teşekkür ederim

başka fikri olan veya bu iş daha önce başına gelen varsa ve paylaşırsanız çok sevinirim yardımcı olan kardeşe tekrar teşekkürler
    Kask tak!

http://www.mondialmotor.com.tr/uploa...1148900707.jpg

bu linkteki resmi kaydedıp. paintte açıp; paintte çizip

www.imageshack.us

sitesine upload eder ve buraya link atarsan fıyatlar hakkında yardımcı olabılırız.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler