Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Hangi mondial'e (veya ikiz kardeşine) sahipsiniz?

Katılımcı sayısı
729. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • 151 RS

445 61.04%
  • 151 RSİ

57 7.82%
  • ASYA 150T

58 7.96%
  • SUKIDA

10 1.37%
  • WUXY

12 1.65%
  • DİĞER

147 20.16%

MONDIAL 151 RS-RSI Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    Alıntı intercom adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm dj-roer... kilometre telin ya cikmak uzere (montaj dandikligi) jada kirilmak üzere (malin dandikligi) merak etme arkadasin 18 bin YTL YZF sinde ilk 1500 km de olmustu, inan senden fazla yuuuhladik olayi git servisine garantiden yaparlar.

GNK bende heycanla bekliyorum motorumu !!! o 120 gittin yollda evvelden kacla gidiyordun?? yani fark edilir bir artis oldumu diye soracaktim aslinda

valla motorda dediğim gibi hissedilir bi artış var önceden dip gaz rampa aşşağı 125 km görürken şu an düzde 120 görüyo vede elimde daha vardı sıksam giderdi
    tabi pistonun büyümesi hacmide genişletti 151 cc lik motor takriben 180 cc ye yanaştı..
    rodaj bitsin bide şöle 1500 falan yapsın bayya bi açılır die bekliyorum
    senin motoru gördüm servisteydim bugün, bitirmişler ismail bi deneme turu attı baya bi gidio falan dedi..
    hayırlısı bakalım sende güzel bi verim alırsın inşallah
    bide bizim makinalara 150 zatın silindir kafası uyuyomuş subablarla beraber set satılıyomuş, 150 zatın subapları daha küçük olduğu ve daha yüksek tansiyonlu olduğu için bugün ismaille yaptığımız bi hesapla +10 km daha dedik
    bakalım bi 1000 kilometre sonra uygulamayı düşünüyorum

herkese ii sürüşler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    RS MANYAĞI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı efsane09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    enıs alarmın hayırlı olsun ama onun ayarı var herhalde benımkı yoldan eksoz sesı yuksek olan bır araba gecse daha otmeye baslıyor. o baskasının kumandasıyla calısma olayıda mumkun değil ya frekansları cok farklıymıs ben oto elektrıkcıye sordum. 40 yılda 1 kere olur oyle seyler dedı.
    sen motorunu benım motora benzetmissin yakında resmını yollayacm

ya benim motor 700 km de bayır aşagı 100 ü geçmiyor ama düz yoldada 100 gidiyor üstelik km de 200bin tl yakıyor ne yapabilirim yardımcı olursanız çok iyi olur üstelikte motor boğuluyor

intercom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki 750 LTD (avartardaki)
    Alıntı zip126 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya benim motor 700 km de bayır aşagı 100 ü geçmiyor ama düz yoldada 100 gidiyor üstelik km de 200bin tl yakıyor ne yapabilirim yardımcı olursanız çok iyi olur üstelikte motor boğuluyor
    motorunu yormadan, sabirla rondaja devam etmeni dilerim! düzde 100 ü görüyorsan cekisin kuvetli demektir. biraz sabir bir özen...... bu motorlarin rondaji 500 de biter diyenler var, ama bu dogru deyil. 1000 - 1500 km arasi rondaj kuralarina uygun gitmen (rondaj????? istersen bir ara yada kitapcigina bak) motorun ilerki performansini cok olumlu etkiler.
    eger 20 YKR gibi cok bir miktar yakiyopr ise servisine git ve karbiratör ayarini yaptir. bu biraz düsmesini saglar.
    Motorun tam acilmasi ise (yani gerilmeden gitmesi, benzin sarfiayatinin düsüsü) 3000 ila 4000 km arasi olur. yani ne yapmak lazimmis? motorunu simdilik fazla yormadan, üzmeden sabirla kulanmak lazimmis
    all you need is love

Motosikleti
    yok ama yakın zamanda alacağım :)
    Arkadaşlar sizce Mondial 151 Rs mi yoksa Honda Dylan mı?? hangisi daha iyi her bakımdan (performans,dayanıklık,...vs) ??

Alıntı MısDemeanour adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar sizce Mondial 151 Rs mi yoksa Honda Dylan mı?? hangisi daha iyi her bakımdan (performans,dayanıklık,...vs) ??
    bence 151 rs cunku rahatlık 151 rsde konfor 151 rsde hız 151 rsde kısacası hersey 151 rs de rs al

Motosikleti
    cevap için teşekkürler

murattt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 HS(2006)
    Alıntı MısDemeanour adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    paran varsa honda yoksa mondial
    [B][U]The Bodyguard & The Punisher[/U][/B]

[I][U]Galatasaray Sk. 1905 Uefa & Süper Cup Champion[/U][/I]

Forumdan Uzaklaştırıldı albts - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şimdilik yok
    imzam size bişey anlatıyormu?

CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    Alıntı RS MANYAĞI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar Bender Bi 151 Rs War Manyak Bişi Mavi Renkte Doğubeyazitaki Hiç Bi Motor Onu Gecemiyor 151rs Si Olan Arkadaslar Motorunuza Iyi Bakin 151rs Baba Motor Ya

arkadaslar mesajlarınızı okudum ben 151 rs ile 150 hs yanyana gıdıyoduk benım rsnın gostergesi 90****ken 150 hs nınkı ise 120 idi diger rs kulanıcıları atıyolar rs 120 basmaz kım solemizse yalan edıyor en fazla 100 basare ama rs nın 100 km si diyer motorların 130kmsi demek tir isterseniz deneyın
    valla onu bilmemde benim 151 rs 135 i görüyo yani inan massan gel yanyana deneyelim hee ne dersin ...varmısın ..
    ben varım ...hadii
    98 Beygir.....

firtina110 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pejo-to-kat-layan
    135 i nasıl görüyor bu motor anlayamadım gitti!

bu arada bu başlığı ne zaman kapatacaksınız yaw!
    itina ile kaza yapılır

Motosikleti
    arkadaşlar mondiallarda titreme oluyormuş galiba sürerken?

[QUOTE=CİHAN;412622]valla onu bilmemde benim 151 rs 135 i görüyo yani inan massan gel yanyana deneyelim hee ne dersin ...varmısın ..
    ben varım ...hadii[/
    SELAM ARKADAS NERELISIN SOLE GELEYIM YARIS YAPALIM:

Arkadaslar Bizim Burda Tum 151 Rsler Toplanip YariŞlar,motorlari Modİfİyelerİz Sİzde Ole BİŞİ Warmi

Motosikleti
    [QUOTE=RS MANYAĞI;413146]
    Alıntı CİHAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla onu bilmemde benim 151 rs 135 i görüyo yani inan massan gel yanyana deneyelim hee ne dersin ...varmısın ..
    ben varım ...hadii[/
    SELAM ARKADAS NERELISIN SOLE GELEYIM YARIS YAPALIM:

Arkadaslar Bizim Burda Tum 151 Rsler Toplanip YariŞlar,motorlari Modİfİyelerİz Sİzde Ole BİŞİ Warmi
    avatarımın altında ayrıntılar var bi bak istersen hee...
    altındaki motorada fazla güvenipde yarışma çin malı o bindigin motor....

Alıntı firtina110 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    135 i nasıl görüyor bu motor anlayamadım gitti!

bu arada bu başlığı ne zaman kapatacaksınız yaw!
    1:rodajını iyi yaptıgın bir motor zaman ında açıldıgı için hızda sorun olmaz
    2:bu topigin kapatılmasını neden istiyorsun onu anlamadım güzel bi topik yeni 151 rs si olan motoru ile ilgili bilgileri burdan ögrenebilir...
    98 Beygir.....

murdaw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDiAL 151-RS --->KIRMIZI<---
    firtina110 Neden kapanmasını istiyon bende anlayamadım ben motorum hakkında bir çok bilgiye bu topik sayesinde edindim. Yeni RS151 alanlar da bilgi edinsin. bukadar bilgi boşamı gidecek ?
    [B][COLOR="Red"]:rendeer: Yüzünüzden Tebessüm, Deponuzdan Benzin Eksik Olmasın :rendeer: [/COLOR][/B]

motorinn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151 RS
    Arkadaşlar herkese merhaba...

Ne o topik rahatsız mı ediyor bazı arkadaşları...Beğenmeyen girmez,okumaz.Bu model motosiklet satın almak isteyen,kullanan belki 10 Binlerce insan için bir kılavuz niteliği taşıyan bu topik kimi niye rahatsız ediyor anlamadım gitti.Buraya yazan,emek veren yüzlerce arkadaşımızın vakti,emeği de cabası yani...

Bazı istenmeyen durumlar olmuyor mu diyecekseniz;tabiki oluyor.Örn. birbirine yarış teklifleri,yok şu kadar yapardı yapmazdı vs. ee ama onlar da işin geyiği n'apalım olacak o kadar...

Görüşmek dileğiyle...
    gaza gelme;kaza gelmesin

murdaw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDiAL 151-RS --->KIRMIZI<---
    motorinn Sonuna kadar haklısın . Bu topikle alakası yok ama genede en azından fikir almak için sorsam. Bende c ehliyeti var.

http://www.zaman.com.tr/?bl=haberler...0831&hn=341501

yada,

http://www.haber7.com/haber.php?haber_id=182281

motor ehliyetleri ile alakalı bir haber ; kursa yazılıp alsakmı A2 yoksa yılbaşını beklesekmi?
    [B][COLOR="Red"]:rendeer: Yüzünüzden Tebessüm, Deponuzdan Benzin Eksik Olmasın :rendeer: [/COLOR][/B]

enis89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    .................
    arkadaşlar 151rs ile ile hs arasında kaldım şöyleki hs kullanan arkadaşlar 151rs in
    aynaları çukurdan geçerken kırılıyormus+yüksek derecede titreme varmıs ve arka disk sorun çıkarıyormus yaw nedir ne oluyor ben anlamadım bu diskin ne yaptığını yolda giderken balatamı yiyiyor bu sorun herkezdemi var nedir bu işin özü?
    150hs de ise yüksek derecede titreme yokmus+8.15ps

Motosikleti
    Alıntı enis89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar 151rs ile ile hs arasında kaldım şöyleki hs kullanan arkadaşlar 151rs in
    aynaları çukurdan geçerken kırılıyormus+yüksek derecede titreme varmıs ve arka disk sorun çıkarıyormus yaw nedir ne oluyor ben anlamadım bu diskin ne yaptığını yolda giderken balatamı yiyiyor bu sorun herkezdemi var nedir bu işin özü?
    150hs de ise yüksek derecede titreme yokmus+8.15ps

arkadaş bende 151 rs var aynaları kırılıyo demişsin dogrudur bende iki kere kaynattım ama bu motorların hepsi çin malı ucuz mal yani ben aldıgımdan beri ugraşıyorum yok ayna sallanır yok motor yag kaçırır yok tekerden ses gelir yok balata biter v.s v.s ya buçin malı eger ugraşmıyom dersen alıcan bi honda veya yamaha bakımını da yaptırdım mı tamam parasına göre mal alırsın anladınmı acaba...
    98 Beygir.....

enis89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    .................
    Alıntı CİHAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaş bende 151 rs var aynaları kırılıyo demişsin dogrudur bende iki kere kaynattım ama bu motorların hepsi çin malı ucuz mal yani ben aldıgımdan beri ugraşıyorum yok ayna sallanır yok motor yag kaçırır yok tekerden ses gelir yok balata biter v.s v.s ya buçin malı eger ugraşmıyom dersen alıcan bi honda veya yamaha bakımını da yaptırdım mı tamam parasına göre mal alırsın anladınmı acaba...
    öncelikle sağol ama bu sorunlar kronik sorunlarmı servis kaliteli ise motorun sınırlarını zorlamas isen misal aynanın kırılması nasil oluyorki dağdami geziyon
    150hs de titreme fazla yok diyorlar adam alıyor çok güzel diyor hs 2 ay sonra 151rs hs den daha iyi diyor gerek hız bakımından gerek arka disk fren olmasindan sence hangisi daha uzun ömürlü belki şans işidir ama...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler