Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Hangi mondial'e (veya ikiz kardeşine) sahipsiniz?

Katılımcı sayısı
729. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • 151 RS

445 61.04%
  • 151 RSİ

57 7.82%
  • ASYA 150T

58 7.96%
  • SUKIDA

10 1.37%
  • WUXY

12 1.65%
  • DİĞER

147 20.16%

MONDIAL 151 RS-RSI Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial 151 RS, Mavi -08
    Alıntı gokmenkurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş senin bilgilerin baya iyi banada yardımcı olmuştun bir mesajda ama burası biraz sallamasyon olmuş. motor fabrika çıkışlı max 8000 rpm çeviren bir motora sahip 151 rs. ve sen bunda 11 12 bin d/d den söz ediyorsun. eğer gerçekten bunu yapabiliyorsan bence o motora kanat takıp havalanabilirsin sen ciddiyim
    Merhaba kardesim Orda biraz yaniltma olmus sanirim, o 11-12 d/dak'i sadece orta sehpa ayakta dururken görebilirsin, ama bunu duz yolda'da görmek mumkun, 9-10g'lik agirliklar takarsin, sinirsiz beyin, alsana 12bin devir ceviren 157qmj, ama siboplar ve yaylari bu hizlarda yeterince hizli acip kapanmadigi icin motoru sarmak cok kolay Gecen sene duz yolda 8000-8200'e kadar cikiyordu devir saati

---------- Mesaj ekleme zamanı: 06:43 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 06:40 ----------

Alıntı ocal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese merhaba arkadaşlar burada bir müddet ewel egzos hakkında bilgi vermiştiniz bana ancak hala uygulayamadım,daha pratik olarak acaba egzos çapının 1/3 ü boyunda(susturucunun ortasındaki boşluğu tıkamamak için,uzun vida kullanırsam boydan boya geçerken,boşluğu tıkayabilir) vidaları uygun olan yaerlerden( içeride zıplayan malzemeyi tespit etmek için)sıksam işe yararmı?,ayrıca ben bujımı değiştirdim ama tırnak aralığı kontrolu yapmadım aldığım gibi taktım,yanlışmı yaptım,bu arada benim motorum 19000km de kayışı da daha hiç değiştirmedim ,değiştirmem gerekiyorsa tavsiye edebileceğiniz bir marka varmı?
    Kardes, egsoz hakkinda yorum yok

Buji: tirnak araligini ayarlamalisin, motorun herturlu dusus gösterir, performans, yakit cikar vs vs..

Kayis: Rekor sende bu konuda eher 19000km'dir hic degistirmediysen, helal valla. Benim motor 1306km'de kapagi actim, ici zift olmus kayisin yuzunden seninkini dusunemiyorum yani. Bando - Powerlink 835-20-30 olmasi lazim ebatlari, kontrol ettikten sonra sana geri dönerim
    "Some see things as they are, and ask why?
    I dream things that never were, and ask why not?"

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    125CC
    kardeş benim kayış koptuğunda bile motor 8000 rpm geçmedi.

Motosikleti
    Mondial 151 RS, Mavi -08
    kardeş benim kayış koptuğunda bile motor 8000 rpm geçmedi.
    Benim motor orta sehpa'da 8000 deviri birak, 13bin'e geldigini bilirim, arka lastik firlayacak diye korktum Allah nasip ederse 7 ayin 1'de köye gidecegim motorun oldu yere, suan Alanya, yakinda Ankara ordan köy, sana özel video cekip buraya eklerim 14bin'lik RS'i

gursus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F
    arkadaşlar elimde eski motorumdan kalma birçok hiç kullanılmamış veya çıkma parçalar var ihtiyacı olan arkadaşa çok uygun vericem.Çoğu hiç açılmamış orijinal paketlerinde.
    ön arka disk fren balataları (hiç açılmamış)
    siboblar ön ve arka teker 2 adet
    kavrama sökme aparatı scooter
    karbüratör temizleyici sprey hiç kullanılmamış (wynn's marka)
    2 adet yan grenaj çizikleri var sticker ile kapatılabilir düzeyde.
    arka stop çamurluk la beraber stop camı dahil.

drumstar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xtreme max "250"
    selam arkadaşlar. bu topiği hiç takip etmedim ama sanırım birçok arkadaş arızalardan bıkmış. bizde de yaklaşık 5,5 6 yıldır bu motordan var. (151 rs) sadece şehiriçi kullanıldığı için anca 25.000 km'ye geldi. bir problem oldu mu diye sorarsanız 5-6 bin km'de bir yağını değiştirdim ve 300 km önce de kayışını balatasını falan. daha hiçbir sorun çıkarmadı. 1-2 sefer de karbratörünü temizlemiştim. sadece o kadar. iyi forumlar

Motosikleti
    Mondial 151 RS, Mavi -08
    Alıntı drumstar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar. bu topiği hiç takip etmedim ama sanırım birçok arkadaş arızalardan bıkmış. bizde de yaklaşık 5,5 6 yıldır bu motordan var. (151 rs) sadece şehiriçi kullanıldığı için anca 25.000 km'ye geldi. bir problem oldu mu diye sorarsanız 5-6 bin km'de bir yağını değiştirdim ve 300 km önce de kayışını balatasını falan. daha hiçbir sorun çıkarmadı. 1-2 sefer de karbratörünü temizlemiştim. sadece o kadar. iyi forumlar
    5-6bin km'de bir yag denisimi mi olur abi ya motor su sogutmali felan olsa hadi tamam yaga birsey olmaz diyecem ama hava sogutmali scooter'da motorun icindeki yag 1000km'den sonra bile hasat oluyor gercekten, iyi dayanmis senin motor 5-6bin km'lik yag denisimlerine

banarlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 HS RACİNG MOTORS
    merhaba uzun bir aradan beri girmedim foruma çoşmussunuz vallla ALLAHA ŞÜKÜR MOTOR İYİ ŞU AN 35000 KM Yİ GEÇTİ HALA SORUNUM YOK SİZİN MOTORLAR NE DURUMDA KİM DEMİŞ MONDİALİN SCOOTERLARI DANDİK DİE
    59 HK 790 - KIRMIZI MONDİAL 150 HS TEKİRDAĞ - BANARLI YOLLARINDA ( 37500 )KM ALLAHIN İZNİYLE DAHA ÇOK GİDECEZ
    CASTROL SCOOTER 10 / 40 YAĞ - BUJİ NGK

abi bende bi rs 151 hastasıyım motor alıcam ama sıfırı yok 2 elde temiz bulamıyorum varsa temiz öncelik siyah olmassa mavi ,kırmızı, başka renk olmaz bana ulaşın 05423555774 msj da atın ararım.

Motosikleti
    satayım benim hs yi sana kardeşimm
    59 HK 790 - KIRMIZI MONDİAL 150 HS TEKİRDAĞ - BANARLI YOLLARINDA ( 37500 )KM ALLAHIN İZNİYLE DAHA ÇOK GİDECEZ

yok abi bana temiz 151 rs lazım fiyat 1,5 geçmesse sevinirim kırmızı sarı hariç diğer renkler olur.

Motosikleti
    125CC
    benimkide viteslilerle takas düşündüğüm için satılık. düşünürsen verebilirim geldiğinde istediğin tamirciye gösterebiliriz supaplarından eksozuna yağına kayışına herşeyini kontrol ettireiblirsin. kırığı felan yok. şehir problem olabilir sadece adanadaysan anlaşırız

Motosikleti
    kardeşim benim motorumun bugüne kadar genel bakımları ve değişimesi gereken parçalar hariç hiç bi sorun çıkarmadı tüm bakımlarını kendim yapıyorum hala temiz ve canavar gibi fiyat olarakta 1000 lira olur hem 150 hs 151 rs ye göre daha güçlü ve seri çok denedim aralarındaki farkları tek tek test ettim tercih senin

Motosikleti
    125CC
    tabiki karar arkadaşın.
    ama hs ile rs arasında disk ve aynalardan başka fark yok. yazdığınızda baktım bravo diyorum sadece. resmen yanlış bilgi

Motosikleti
    Mondial 151 RS, Mavi -08
    Yaw arkadaslar aranizda hirlasmayin, ikinizde motorlari satmak ugruna birbirinizin kalbini felan kiracaksiniz, yapmayin böyle seyler

sizinki bişeymi arkadaşım ben iki kişi 135 gördüm 151 rs ile

Motosikleti
    Mondial 151 RS, Mavi -08
    Alıntı 151rs22 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorda ne turlu oynama var? Fabrika ayarlarinda deme gulerim woaaa, bide iki kisiyle 135 yapmissin

Motosikleti
    tabiki karar arkadaşın.
    ama hs ile rs arasında disk ve aynalardan başka fark yok. yazdığınızda baktım bravo diyorum sadece. resmen yanlış bilgi
    kardeşim motorlar hakkında bilgin var veya yok bilemem ama boş konuşma lütfen ben çok fazla motor test ettim buna dayanarak konusuyorum ben motorumu satmak için çaba göstermiyorum adam dediyse paşa gönlü bilir herkesin

Motosikleti
    125CC
    doğrudur zaten benim motor satılık değil artık.
    yalnız motor kısmı, silindir hacmi supaplar şase aynı, plastik kapaklarından tutun ağırlığına kadar herşeyin aynı olduğu sadece ayna ve arka fren tipinin farklı olduğu motorlarda nasıl bir performans farkı olduğunu idda edebilir birisi anlamıyorum.
    büyük ihtimal bindiğiniz 151 rs nin rodajında ilk 5000 km yağ değişmemiştir =)

ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Alıntı 151rs22 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ooo da bişey mi? Ha ha haaa... Ben ibrenin sona vurduğunu gördüm be!...

(Çevre sıcaklığı -20 derece... Hissedilen bilemiyorum, donmuştum.. O sıcaklıkta ağlamadan yapılabilecek hız 60 Km/h... Ben de zaten 30 a falan yeni çıkmıştım... Gösterge donmuş..

Motosikleti
    forummm iyice ölmüşş beaw

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler