Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Hangi mondial'e (veya ikiz kardeşine) sahipsiniz?

Katılımcı sayısı
729. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • 151 RS

445 61.04%
  • 151 RSİ

57 7.82%
  • ASYA 150T

58 7.96%
  • SUKIDA

10 1.37%
  • WUXY

12 1.65%
  • DİĞER

147 20.16%

MONDIAL 151 RS-RSI Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial 151 RS, Mavi -08
    Alıntı banarlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gömlek değil o aradaki şeyin adı conta kardeşim yanlış bilgi olmasın o yüzden tamam mı?

bende bugün motorumun yağını değiştirdim ve ALLAHA ŞÜKÜR 34000 km ye ulaştık
    Evet Banarli abi ya, yanlis yazdigimi fark ettim ama sayfa edit yaptirmadigi icin duzenleyemedim
    Ne tur yag doldurdun sen motora? yari-tum sentetik?
    "Some see things as they are, and ask why?
    I dream things that never were, and ask why not?"

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    125CC
    2 conta + manifold + eksoz + 2 kelepçe = 55 tl.

manifold sağlamsa sadece eksozu 35 tlye alırsın. zaten takıp sökmesi için ustaya vereceğin para 20 tldir. bence bi eksoz al 2de kelepçe al ekzosun en başına ve en sonuna tak. açılma problemini çözmüş olursun. şu anki 2 kelepçenlede monte edersin. eskisiyle uğraşma

Motosikleti
    mondial 151rs

egzoz

herkese verdikleri bilgi için teşekkürler,mondialin sitesinden baktım komple egzoz 51 tl birde işçilik fiyat yükselecek.içindeki malzemelrin tamamını temin edip ondan sonra sökmeye cesaret edebilirim,izmirde bu malzemeleri temin edebileceğim yerler varmı biliyormusunuz

banarlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 HS RACİNG MOTORS
    Alıntı numan94 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet Banarli abi ya, yanlis yazdigimi fark ettim ama sayfa edit yaptirmadigi icin duzenleyemedim
    Ne tur yag doldurdun sen motora? yari-tum sentetik?

wallah kardeşiim ben CASTROL SCOOTER 10 / 40 YAĞını kullanıyorum altın sarısı kutusu var devamlı motoru aldığımdan beri 2000 km de bir de yağını değiştiririm
    59 HK 790 - KIRMIZI MONDİAL 150 HS TEKİRDAĞ - BANARLI YOLLARINDA ( 37500 )KM ALLAHIN İZNİYLE DAHA ÇOK GİDECEZ
    CASTROL SCOOTER 10 / 40 YAĞ - BUJİ NGK

Motosikleti
    Mondial 151 RS, Mavi -08
    Alıntı banarlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    wallah kardeşiim ben CASTROL SCOOTER 10 / 40 YAĞını kullanıyorum altın sarısı kutusu var devamlı motoru aldığımdan beri 2000 km de bir de yağını değiştiririm
    Castrolun yaglari beni acmiyor pek acikcasi, hic kullanmadim ama hic tavsiye edeni duymadim Ben hep Valvoline 10w-45 kullaniyorum motor sinek gibi oluyor, ilk yag denisiminde mondial'in kendi yagini kullanmistim ve aralarinda buyuk fark var. Benim kafama takilan mineral yag mi kullanmaliyiz yada sentetik mi?

huska - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    Alıntı numan94 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Castrolun yaglari beni acmiyor pek acikcasi, hic kullanmadim ama hic tavsiye edeni duymadim Ben hep Valvoline 10w-45 kullaniyorum motor sinek gibi oluyor, ilk yag denisiminde mondial'in kendi yagini kullanmistim ve aralarinda buyuk fark var. Benim kafama takilan mineral yag mi kullanmaliyiz yada sentetik mi?
    Sentetikte olur mineralde ama bu mevsimde 10/40 kullanmalısın numan.marka fanatikliğine hiç girmeden kaliteli bir yağla değiştirmek motorlarımız için önemli.valvolıne'da kaliteli bir yağ 10/45 olmasınında motora zararı olmaz

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:30 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:28 ----------

Alıntı ocal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    numan 94 link i açtım ,egzozun içi biraz karışık göründü egzozu açmaya cesaret edemedim,açarsam yenileyecek malzemeyi bulamayacakmışım gibi geldi,daha sonra, birazdaha bilgi sahibi olmam lazım ki cesaret edyim
    banarlı evet zor bi işe benziyor
    ocal arkadaş hiç bu işe girmeden sıfır bir egzoz alsan bence daha hayırlı olur

Motosikleti
    mondial 151rs

yağ

otomobilde castrol magnatec 10-40 kullandım memnun kaldım,motoruma da koydum sanki dedriyaj kaydırıyormuş gibi silkelemeye başladı ,sonra castrol 10-40 scooter yağı koydum bir müddet sonra kaydırma yavaş yavaş ortadan kalktı,o günden beri yaz kış kullanıyorum bir problem yok

Motosikleti
    bende ilk aldığım zamanlar ilk defa castrol alacaktım aldım castrol gtx magnatec araba için olduğunu yağı koyup motoru çalıştırdıktan sonra kutusunu okumaya başladım ve hatamı anladım ama bişi olmadı fart etmez yani
    59 HK 790 - KIRMIZI MONDİAL 150 HS TEKİRDAĞ - BANARLI YOLLARINDA ( 37500 )KM ALLAHIN İZNİYLE DAHA ÇOK GİDECEZ

Motosikleti
    125CC
    bilen arkadaş varsa benimde bir sorum olacak

motoru tazzikli suyla yıkadım sanrm şarj dinamosunada su gitti. yıkadıktan sonra 5 km kadar yaptım ve motoru park ettim. park ettikten yaklaşık 2 saat sonrada bindim ve tekrar yol almaya başladım. ancak 2ci kilometredeyken sigorta attı. yolda kalmamak için eve geri döndüm. dönüşte ön farlar yanıyordu ama park lambaları fren stop lambaları ve arka panel yanmıyordu. tabiki sinyaller hariç . sigortayı bırakıp düz bağladım aküyü yine değişen bişey olmadı. tek yanan ön lambalar. kornada sağlam ve motor marş alıyor. sizcce problem nedir ciddi bişey çıkarmı

Motosikleti
    Mondial 151 RS, Mavi -08
    Alıntı gokmenkurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster

motoru tazzikli suyla yıkadım sanrm şarj dinamosunada su gitti. yıkadıktan sonra 5 km kadar yaptım ve motoru park ettim. park ettikten yaklaşık 2 saat sonrada bindim ve tekrar yol almaya başladım. ancak 2ci kilometredeyken sigorta attı. yolda kalmamak için eve geri döndüm. dönüşte ön farlar yanıyordu ama park lambaları fren stop lambaları ve arka panel yanmıyordu. tabiki sinyaller hariç . sigortayı bırakıp düz bağladım aküyü yine değişen bişey olmadı. tek yanan ön lambalar. kornada sağlam ve motor marş alıyor. sizcce problem nedir ciddi bişey çıkarmı
    Istersen bujiyi, bobin vs. yoklamaya basla, tazzikli su kacabilir acikyerlerinden. Motoru yikarken tazzikli su kullanmani tavsiye etmem, jantlarin rengi soyuldugunu felan duydum

Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200

Hiç birşey yapmana gerek yok motoru güneş alan bir yere koy kuruyunca düzelirtabi kısa devere olup biyerlere yakmadıysa

Motosikleti
    125CC
    malesef park lambaları ve farları açtığımız anahtar yanmış. henüz değiştirmedim çünkü kısa devreden dolayı kablolar birbirine yapışmış önce kabloları hallederim sonra değiştiririm diye düşündüm.
    bu arada çalıştırmak için sogrtayı iptal edip düz bağladığımdada arka lambamı patlatmışım. sağlık olsun onuda değiştirdim zaten arka park lambam yanmıyordu iyi oldu.

Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    malesef park lambaları ve farları açtığımız anahtar yanmış. henüz değiştirmedim çünkü kısa devreden dolayı kablolar birbirine yapışmış önce kabloları hallederim sonra değiştiririm diye düşündüm.
    bu arada çalıştırmak için sogrtayı iptal edip düz bağladığımdada arka lambamı patlatmışım. sağlık olsun onuda değiştirdim zaten arka park lambam yanmıyordu iyi oldu.
    Geçmiş olsun sigortaları kati suretle iptal etme zaten onlar bu gibi durumlar için koyuluyor.allah korusun komple motoru bile yakanlar var bu yüzden.arızan için yeni tesisatı bilen birinin bağlamasını tavsiye ederim yoksa aynı şey tekrar başına gelebilir

Motosikleti
    125CC
    Alıntı huska adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun sigortaları kati suretle iptal etme zaten onlar bu gibi durumlar için koyuluyor.allah korusun komple motoru bile yakanlar var bu yüzden.arızan için yeni tesisatı bilen birinin bağlamasını tavsiye ederim yoksa aynı şey tekrar başına gelebilir
    teşekkür ederim. eski sigortam 10luktu sürekli atıyordu onun yerine 15lik takıverdim. elektrik tesisatındanda baya anlarım zira bundan önceki elektrikli motorumun tamirlerini yapıyordum ve 4 yıl kullandım. yinede tanıdık otoelektrikçi ile beraber değiştirmeyi düşünüyorum

Motosikleti
    slm arkadaşlar hayırlı geceler herkese

Motosikleti
    nerdesiniz millet kimse kalmamış burada

!Lk£® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    dostum motor piyasası canlı.arkadaşlar sürekli al sat yapıyor anlaşılan
    Mondial 151RS ( 2009-2010) = 7.500Km
    Honda CBR 125R (2011,2016) = 27.000Km
    Yamaya YZF R25(2016, ∞) = 5550Km

Motosikleti
    aynen para yok diyor herkes ama alan satan çok

Motosikleti
    Mondial 151Rs
    arkadaslar 151 rs motorum 80 ne kadar cıktıgınde hiç birsey yok ama 100 dogru geldıgınde koltugun altından saki bişey daralıyor acılıyor sankı kayıs gıbı caz caz caz tıtresım gıbı hessetırıyor koltuktan motor bagırıyor varyator degıstırmıstım sıfır ıcıne baktıgımda burcların ıcı demır doluydu benım adlgım agırlık burclar ıcı bos motor bagırıyor nedendır bu acaba sankı motoru sallıyor koltugumun altından bırsey hıssedıyorum .nedır bu acaba .
    [B][COLOR="DarkRed"]:queen:O Şimdi kütahya'Da:queen:[/COLOR][/B]

Motosikleti
    Mondial 151 RS, Mavi -08
    Alıntı mondi.playturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar 151 rs motorum 80 ne kadar cıktıgınde hiç birsey yok ama 100 dogru geldıgınde koltugun altından saki bişey daralıyor acılıyor sankı kayıs gıbı caz caz caz tıtresım gıbı hessetırıyor koltuktan motor bagırıyor varyator degıstırmıstım sıfır ıcıne baktıgımda burcların ıcı demır doluydu benım adlgım agırlık burclar ıcı bos motor bagırıyor nedendır bu acaba sankı motoru sallıyor koltugumun altından bırsey hıssedıyorum .nedır bu acaba .
    Varyatörun icindeki agirliklar biraz hafif olabilir. Benim motorun ustunde orjinal 14g'lik agirliklarla o vuvuvu ve motor sallantisi sadece 11-12 bin d/d da oluyordu. Agirliklari 12g'a dusurdukten sonra daha az agirlik oldugu icin kranka karsi, motor daha kolay devirleniyor ve daha yuksek devirlere cikiyor dikkat et motorun duz asfaltta 8500rpm'i gececek kadar devirlenmesin, uzun bir sure 8500rpm'den yuksek surersen nette yazdiklarina göre motor fazla sicakliktan asiniyormus, sadece kisa, rampa assagi yolda bu deviri gecebilsin motor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler