Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Hangi mondial'e (veya ikiz kardeşine) sahipsiniz?

Katılımcı sayısı
729. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • 151 RS

445 61.04%
  • 151 RSİ

57 7.82%
  • ASYA 150T

58 7.96%
  • SUKIDA

10 1.37%
  • WUXY

12 1.65%
  • DİĞER

147 20.16%

MONDIAL 151 RS-RSI Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Pers - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ya arkadaşlar ben bu HS yi buldum.Zealsun HS 150 t diye bi motor var eminim gelecek olan motor bunun aynısı tabi üstünde mondi yazacak.Tipide RS ye benziyor zaten sadece arka fren disk değil.Arkanın disk olmasının yada olmamasının avantajları yada dezavantajlarını biri bana anlatabilirmi tecrübeli arkadaşlar daha iyi bilir bunu.Valla bu motor gelirse ben bu hsyi alsam nasıl olur HS nin resmine aşağıdan bakarsanız yorumlarınızı bekliyorum
    http://www.otmmarket.com/motor/main/...50t%20copy.JPG

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    thr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151 RS MaVi
    hayır be abicim bu resimdeki model diil 150hs RS151 in aynısı sadece tek renk yapmışlar sanırım turuncu herkes tutmaz yani daha janjanlı anlıyıcaanız
    [B][COLOR="Red"][SIZE="2"][FONT="Verdana"]Bildiğimizi Zannetmemiz,Öğrenmemizin En Büyük Düşmanıdır.[/FONT][/SIZE][/COLOR][/B]

Super Moderator Olcan138 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    sahibinden.com'da sadece 1 tane ilan var 150HS ile ilgili.Onda da fotoğraf yok...Merak ettim şimdi.
    1-3-8........................................138
    FORUM KURALLARI ve KULLANIMI HAKKINDA

esed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS151
    Alıntı Nomarka adlı üyeden alıntı
    Bugün sabah işe geldim. Herşey normaldi. Akşam işten çıktım. Motorun yanına gelip marşa bastım. O da ne? Alt tarafta egzoz susturucusunun bağlantı yerinden benzin akıttı. 1 defa daha denedim. Basma anında tam da bağlantı noktasından benzin akıtıyordu. Şaşırdım kaldım. Mecburen motoru işte bırakıp döndük. Motora gelince şu an tam 2662 km'de. Şu ana kadar ciddi bir problem çıkarmadı. Bu konuyla ilgili fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim...

nazarım değdi herhalde...

Egzos'tan benzin ha??

Forumdan Uzaklaştırıldı solistalper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 150 Zat
    Benimde motosikletim Rs 151 diye söylemiyorum ama o tarz 150 cc'lik scoterlar arasında (150 zat ve benzerleri hariç) en şık ve güzel görünüme sahip araç mondial 151 rs'dir. Bu bir sitemmmmmmm

Nomarka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman AN400

Değdirdin nazarı...

Alıntı esed adlı üyeden alıntı
    nazarım değdi herhalde...

Egzos'tan benzin ha??
    Esed kardeş, yazmasan olmazdı di mi? Servis masrafını sana ödetecem bak

Neyse şaka bir yana, daha önceki sayfalara da baktım, motorinn'in başına gelen benim de başıma geldiğini anladım. Benzin musluğu bozulmuş. Akşam güç bela çalıştırdıktan sonra, doğru servise gittim. Eleman çalıştırıp bakınca durumu anladı: "Benzin otomatiği bozulmuş".

Sonra servis yetkilisi bana 2 seçeneğimin olduğunu söyledi.
    1. si; parça sökülür, rapor tutulur, garantiden olup olmadığı araştırılması için Mondial'e gönderilir. Garantiden olduğu anlaşılınca yenisini gönderirler. Bu süreç minimum 1 hafta sürermiş.

Gelelim 2. sine;

Garantiye bakılmaz, 15 ytl verip parça değiştirilir. Motor hemen ertesi güne teslim edilir.

Tabi ben 1 hafta beklemeye gözüm yemediğimden 2. seçeneği seçtim.

(Bu arada benzinin yağa karıştığı anlaşıldığından motor yağı da değiştirilecek.)

Şimdi sorum şu:

Sizde bu gibi sorunla karşılaşıp servise gittiğinizde garantiden ise illa Mondial'e gönderip ve bir hafta bekleyeceğinizi mi söylüyorlar.
    Gerçi hatırladığım kadarıyla motorinn, bir egzoz için yaklaşık 1 ay beklemişti.

Sonuçta başımıza geldikçe (ve okudukça tabi) yavaş yavaş öğreniyoruz sistemin işleyişini. Durun bakalım daha neler gelecek başımıza...

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Bende Mondial RS 151 alacağım galiba ama
    Servise bakıma gitmiyeceğim !
    Garantiyi bozarsam çok mu enayilik yapmış olurum !
    Yoksa zaten böyle garantinin içine , diyecek gibi mi durum !

mondialcii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 zat var inşallah yaza denizde de olur.
    Mengu16,bence 151rs yi al ama servisine git...

airforcetr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    En Kısa Sürede
    Öncelikle herkese merhaba...Burada bu motor ile anlattıklarınızı ilk mesajdan itibaren okudum ve 3. gun sonunda ancak simdi bitirebildim ve üye olup ilk mesajımı yazmak istedim.İzmir'de üniversite öğrencisiyim inşallah bu motoru almayı düşünüyorum her nekadar aklımda bazı şüpheler kalmış olsada...Bu arada İzmir'de oldugu ve bu motor için iyi tecrubelere sahip oldugu için öncelikle enis51 nickli arkadasımın ve İzmir'de olan tüm arkdasların bana motor'u almam, servis ve sonrasında yardımcı olmalarını bekliyorum...Şu anda saat 04:15, yatayım iyisimi artık yarın devam ederim aklımdaki sorulara...Hepinize emeklerinizden ötürü çok teşekkür eder Allah'tan kazasız, belasız sürüşler dilerim...Saygılar Ali...

Onur Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial rs 151 peugeot 307 premium

rs 151 ÇOOOOK İYİ

Arkadaşlar öncelikle şu Çin önyargısını bir kenara bırakın çünki Çin de üretilen herşey kalitesiz değildir!!!!! En basitinden kullandıgımız bilgisayarlara bakalım asus,gigabyte,kingstone,samsung, sony , aiwa , ve hatta HP ewet hepsi Çinde üretiliyor.Bilgisayar parçalarının %95 Çinde üretilmektedir.Nike adidas Dünya MARKALARI Çin de daha yüzlercesini size sayabilirim.Birde Çin deki motor kullanımına bir bakalım bizden çoook ileriler motorsiklet onların yaşam biçimi.Bu mondial , asya ,truva vb motorları yapan fabrikalar Çin de Italy patentiyle üretim yapıyorlar.Bu fabrikalar zaman zaman yamaha honda vb firmalarada motor üretimi yapıyorlarmış.Bazı motor modellerinin parçalarında yamaha markası yazıyor.Mondial rs 151 fiyatına göre superrr bir makine neredeyse bir cep telefonu fiyatına ...kanuni , bisan ve benzeri firmaların motorları sizce Türk yapımımı? Hayır hepsi Çin dengelen parçaları montaj yapıp Türk yapımı diye satıyorlar .Mondial 151 i kullanıyorum daha hiç sorun çıkarmadı.Frenleri şaşırtacak kadar kaliteli süspansiyonları sert ama 2 kişi binincede çok rahat oluyor.Motor kendine göre yüksek süratlerede çıkıyor 120 km/h yakıtıda 75 ykr kadar virajları içeriden almak biraz zorlaşıyor dikkatli olmak gerekli hızı iyi dengelemek lazım.Birde ilk harekette gazı fazla verilerse normalinden çok atlıyor tehlikeli olabilir ama fiyatının çok ötesinde bir alet bırakın başka marka sevenler konuşşunlar bu motoru çok zorladım tık demiyor çok km yapılacagına inanıyorum iyikide almışım çook memnunum saygılar keyifli sürüşler

Motosikleti
    mondial 150 Zat
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı
    Bende Mondial RS 151 alacağım galiba ama
    Servise bakıma gitmiyeceğim !
    Garantiyi bozarsam çok mu enayilik yapmış olurum !
    Yoksa zaten böyle garantinin içine , diyecek gibi mi durum !

Motosikletini ankarada bilindik en iyi tamircilerden birine götür ve tamir sırasında yanında olup izle çünkü servislerin çoğu şişmiş işini yapan çok az insan var ALLAha şükür izmirde 1 tane sağlam servis var

Motosikleti
    RS151
    Alıntı Onur Levent adlı üyeden alıntı
    Arkadaşlar öncelikle şu Çin önyargısını bir kenara bırakın çünki Çin de üretilen herşey kalitesiz değildir!!!!! En basitinden kullandıgımız bilgisayarlara bakalım asus,gigabyte,kingstone,samsung, sony , aiwa , ve hatta HP ewet hepsi Çinde üretiliyor.Bilgisayar parçalarının %95 Çinde üretilmektedir.Nike adidas Dünya MARKALARI Çin de daha yüzlercesini size sayabilirim.Birde Çin deki motor kullanımına bir bakalım bizden çoook ileriler motorsiklet onların yaşam biçimi.Bu mondial , asya ,truva vb motorları yapan fabrikalar Çin de Italy patentiyle üretim yapıyorlar.Bu fabrikalar zaman zaman yamaha honda vb firmalarada motor üretimi yapıyorlarmış.Bazı motor modellerinin parçalarında yamaha markası yazıyor.Mondial rs 151 fiyatına göre superrr bir makine neredeyse bir cep telefonu fiyatına ...kanuni , bisan ve benzeri firmaların motorları sizce Türk yapımımı? Hayır hepsi Çin dengelen parçaları montaj yapıp Türk yapımı diye satıyorlar .Mondial 151 i kullanıyorum daha hiç sorun çıkarmadı.Frenleri şaşırtacak kadar kaliteli süspansiyonları sert ama 2 kişi binincede çok rahat oluyor.Motor kendine göre yüksek süratlerede çıkıyor 120 km/h yakıtıda 75 ykr kadar virajları içeriden almak biraz zorlaşıyor dikkatli olmak gerekli hızı iyi dengelemek lazım.Birde ilk harekette gazı fazla verilerse normalinden çok atlıyor tehlikeli olabilir ama fiyatının çok ötesinde bir alet bırakın başka marka sevenler konuşşunlar bu motoru çok zorladım tık demiyor çok km yapılacagına inanıyorum iyikide almışım çook memnunum saygılar keyifli sürüşler
    2 kişi okey, yakında amortisörler iyice yumuşıyacak
    :))) [COLOR="Red"]U.F.O. gören masum köylü![/COLOR]

151 RS Yararlı Bilgiler(Forum Toplama)

Merhaba arkadaşlar,
    Bende tüm forumu okuduktan sonra 151 RS aldım ve alttaki yararlı konuları çıkarttım. Başka yararlı bilgiler mevcutsa ekleyerek devam edelim ve yararlı bir eserimiz olsun arkadaşlar. Yanlış olduğunu düşündüğünüz bir konu varsa lütfen görüş bildirini. Alttakiler alıntılardır ve benim yazdığım bir şey yoktur. Özellikle motorine teşekkürler.

1.karbüratörü açıp temizlemek.
    2.filtreye sünger taktır.
    3.Arkadaşlar bugün egzost kelepçelerinin üzerindeki naylonları polisajla temizledim.Aslında montaj sırasında sökülmesi gereken naylon koruma bantlarıymışlar.Benimkini sökmemişler ben de uyanamadımdı şimdi çok güzel oldu parlatınca.Ayrıca içi öyle kolay boşaltılmıyomuş.Egzostu ziyan etmek gerekiyo.Değmez bence,çürüyünce belki.
    4.Selam Mİllet Mondİalİn Her Modelİ İÇİn Sorunlariniza ÇÖzÜm Kavacik Mondİal Bayİsİ UĞur Ustada (arka Balata, Sİgorta Atmasi ÇaliŞma ZorluĞu Aynalarin GevŞemesİ Vs Vs)arayin 0216 322 39 31 -322 39 47
    5.arkadaşlar sbahları ilk marşta almıyorsa evet ayak marşına birkaç kez basın ve sonra kontağı açıp marşa basın (elden veya ayaktan)eski yöntemdir.Bir de motoru tekerleri üzerindeyken gidondan çalkalayın bu da faydalı olur.
    6.Bunların Jiklesi otomatiktir, müdehale imkanı yoktur.Motor dönmeye başlayınca ürettiği elektrik jikleye verilir ve bir müddet sonra jikle kapatır.Isınmayala bir ilgisi yoktur.Yazın veya sıcak motorda dahi jikle standart görevini yapar.Dolayısıyla kış ayarı olmadığı için yaza ayarlı jikle düzeneği,kanalları kışın yetersiz olmaktadır.Buna çözüm motoru kapalı bir yerde muhafaza etmek ya da yukarıdaki yardımcı yöntemleri kullanmaktır.Tabii bu arada hava filitresi içine konan süngerler eksik olmamalı.
    7.Arkadaşlar benim motor dün akşam eve giderken arıza yaptı.Daha doğrusu rolantide durmuyor,iyi gaz yemiyordu,boğuluyor gibiydi.Eve gidince hava ayarını falan kurcaladım tık yok.Hava filitresi,hortumu vs orası da temiz.Ben de karbüratörü söktüm,temizlemek için (birazda meraktan)ama tertemizdi.Diyaframları falan dağıttım,tekrar topladım.Çalıştırdım yine aynı.Bujiyi söktüm tertemiz.Arızayı bulamıyorum kafayı yiycem.Oraya bak burayı elle.Pes edip bırakacakken, bezin gidiş hortumlarını çıkardım karbüratördeki benzini bitirsin,boğulma gitsin diye.Motor çalışmaya devam etti,benzin bir türlü bitmedi.Anladım ki diğer musluk hortumundan benzin giriyor.Yani musluk diyaframı yırtık.Gerçekten de öyle çıktı.Bunların muslukları da otomatiktir.Motor çalışınca vakum vasıtası ile benzin geçişi açılır,stop edince emiş kesildiğinden musluk otomatik kapatır.
    8.Vakum hortumundan benzin geliyordu.Yeğene sipariş verdim,musluğu almış sirkeci'den 25 ytl.
    9.arkadaşlar bugün far park lambalarını geğiştirdim mavi led aldım harika gözüküyor sizlerede tavsiye ederim soketli olanlardan alacaksınız bu arada 151 rs lerin far yukseklik ayarıda varmış farı sökünce gördüm ön camurlun altından elinizi faradohru sokun orada üç gen bir vida başi var onu sağa dogru cevirince alcalıyor soladoğru yükseliyor
    10.on dıskten ses gelen arkadaslar 6 alyanla o plastıgın altındakı yerı sıkın gevsemıs olabılır. on balataları cıkartın balatacıya yenı kalın balata caktırın o bosluk gıder o seste gelmez bunu eskı bır motor ustasına sordum ve benımkınıde gosterdım benım on dısktende ses gelıyor bıraz daha eskıyınce balata yaptır dedı.
    11.Motorda yaptığım iyileştirmelere gelince, elektriğe meraklı olduğum için ön grenaj ve farı komple söküp orada ne kadar soket birleşimi varsa hepsini eriyen bant ile sardım. Bazı soketlerin içindeki pinler paslanmaya başlamıştı bile. Artık ömrü boyunca su girmez. Bu şekilde diğer taraflarıda halledeceğim.
    12.arkadaşlar benzin göstergesinin kırmızıya yaklaştığında bile benzinin bitmesinin sebebi altta karbüratöre giden hortumların biraz yukarda kalması koltuk altındaki seleyi söktüğünüzde sizde görürsünüz bikaç tane cırt kelepçe ile hortumların akışını ayarlarsanız depoyu dibine kadar kullanabilirsiniz bide elektrikle ilgili bi mesele var göstergelerin muhafazası ile far etrafındaki muhafazanın birleştiği boyun kısmı biraz dar olduğundan ve bütün kablolar ordan geçtiğinden direksiyonu salladıkça farkında olmadan bütün tesisatınızı ve hatta fren hortumjlarını kestiriyosunuz ordaki boğar kısmını spiral taşla biraz genişlettinizmi sorun kalmıyo.

arkadaşlar selam mondial 151 rs lerin ruhsatında kaç kişilik yazıyor benimki 2 kişi ama bazılarında 1 kişi bu naıl oluyor arkadaşımda mz 251 var ruhsatı tek kişi

By CaPTaiN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 151 RS
    Selam arkadaşlar...

Benim Kilometre Bozuk Aldığımdan Beri...

30 kilometre aşağıda gösterior...

Mesela geçenlerde arkadaşlarla motor gezisi yaptık en önde takıldım hep durduktan sonra bana geldiler manyak mısın 120 ile gidilir mi dediler... Ama Benim gösterge 90'a dahi gelmemişti? :S

Herneyse yarın servise gene fotokopileri götürüp 1 hafta beklemeye dalıcaz...

En Çokda Bu sıkıntı verior ya neyse... ;)

Allah Başınıza Aksilik Vermesin... Şans Yanınızda Olsun... ;)

Motosikleti
    mondial 150 Zat
    Arkadaşlar şu bahsi geçen HS modelinin resmi buyrun bu linkte

http://www.sahibinden.com/pls/sahibinden/!MaazaDetail.DoIt?MaazaId=12080&AdId=2520609&Previ ew= scootera racing boya yapılırsa ne oluru tartışmışlar sanırım

Alıntı titanik adlı üyeden alıntı
    arkadaşlar selam mondial 151 rs lerin ruhsatında kaç kişilik yazıyor benimki 2 kişi ama bazılarında 1 kişi bu naıl oluyor arkadaşımda mz 251 var ruhsatı tek kişi
    Benim ruhsatımda 2 kişilik geçiyor ve olması gerekende bu zaten 1 kişi olarak geçmesi Trafik takipçilerinin ruhsata yanlış işleme yapmasından kaynaklıdır pek büyütülecek bir konu değil yani sorun çıkarıcağını sanmam

kozmiktohum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ESKİDEN-250MCT
    Merhaba Arkadaşlar.

Benim mondi 1160km de ilk aldığımda durmadan sigorta atıyodu servise götürdüm yaptılar sonra geçen gün gene attı bu işe çok sinirim bozul bende aldım elime şarjlı tornavidamı on granajı komple söktüm bütün ek bağlantı noktalarını jakları tek tek birbirinde ayırıp kablo makaronu geçirdim izole ettim bu işi yaparkende sigortanın atmasının nedenini de buldum jaklardan birinin izolasyonun sağlayan plastiği geri kaymış oda demire değiyormuş hepsini güzelce zole ettim artık içim rahat denize düşsem kısa devre yapmaz
    büyük okyonuslarda küçük balık olacağına küçük göllerde büyük balık ol

Motosikleti
    RS151

Amiiiin.

Alıntı By CaPTaiN adlı üyeden alıntı
    Selam arkadaşlar...

Benim Kilometre Bozuk Aldığımdan Beri...

30 kilometre aşağıda gösterior...

Mesela geçenlerde arkadaşlarla motor gezisi yaptık en önde takıldım hep durduktan sonra bana geldiler manyak mısın 120 ile gidilir mi dediler... Ama Benim gösterge 90'a dahi gelmemişti? :S

Herneyse yarın servise gene fotokopileri götürüp 1 hafta beklemeye dalıcaz...

En Çokda Bu sıkıntı verior ya neyse... ;)

Allah Başınıza Aksilik Vermesin... Şans Yanınızda Olsun... ;)

o KM saatiyle Allahtan 120'ye falan basmayı denememişindir umarım
    harika
    :))) [COLOR="Red"]U.F.O. gören masum köylü![/COLOR]

maylo87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

slm

ya arkadaşlar bi türlü karar veremiyorum keeway sl 150 mi mondial rs mi yok sa mondial 150 hs mi lütfen bana yardım cı olun şimsiden sağolun varolun
    seymen

thr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151 RS MaVi

Buda benimki...saygılar.
    [B][COLOR="Red"][SIZE="2"][FONT="Verdana"]Bildiğimizi Zannetmemiz,Öğrenmemizin En Büyük Düşmanıdır.[/FONT][/SIZE][/COLOR][/B]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler