Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Hangi mondial'e (veya ikiz kardeşine) sahipsiniz?

Katılımcı sayısı
729. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • 151 RS

445 61.04%
  • 151 RSİ

57 7.82%
  • ASYA 150T

58 7.96%
  • SUKIDA

10 1.37%
  • WUXY

12 1.65%
  • DİĞER

147 20.16%

MONDIAL 151 RS-RSI Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    banarlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 HS RACİNG MOTORS
    bu aralar güneş çıktı diye hemen salmayalım kendimizi herkes dikkat etsin çok aldatıcı havalar bunlar eşek öldüren güneş hesabı
    59 HK 790 - KIRMIZI MONDİAL 150 HS TEKİRDAĞ - BANARLI YOLLARINDA ( 37500 )KM ALLAHIN İZNİYLE DAHA ÇOK GİDECEZ
    CASTROL SCOOTER 10 / 40 YAĞ - BUJİ NGK

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    arkadaşlar rs min sinyalleri far gibi direk yanıyo fasılalı değil flasör aldım yeni taktım ondada aynı nedendir sorun yardımcı olurmusnuz

Motosikleti
    125CC
    Alıntı antilop_skul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar rs min sinyalleri far gibi direk yanıyo fasılalı değil flasör aldım yeni taktım ondada aynı nedendir sorun yardımcı olurmusnuz
    akü sağlammı alette ? benim akümün kutup başlarını takmadığın zamanda aynı şeyi yapıyordu.

!Lk£® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    bende onu kasten yapıyolar zannederdim.sürekli far yanma olayını.arızamıydı o hakkaten ya sonucunu bende merak ediyorum.akü mü yoksa başka bişey kaynaklı mı acep ?
    Mondial 151RS ( 2009-2010) = 7.500Km
    Honda CBR 125R (2011,2016) = 27.000Km
    Yamaya YZF R25(2016, ∞) = 5550Km

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    Alıntı !Lk£® adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende onu kasten yapıyolar zannederdim.sürekli far yanma olayını.arızamıydı o hakkaten ya sonucunu bende merak ediyorum.akü mü yoksa başka bişey kaynaklı mı acep ?
    0 almıs olduum flasördeki kablolar tesisattaki kablolarla karsılıklı değilmiş mesela ( yeşil = yeşil ) ( gri = siyah ) (siyah= gri ) sokete dikkatlice bakınca anladım =)

Motosikleti
    mondial 151rs
    herkese selam egzozumun perçinleri sağlam görünüyor ancak motorum hareket halindeyken yolda zıpladıkça sanki egzozun içi de langur lungur oynuyor bunu gidermek için yapabileceğim birşey varmı yardımcı olursanız sevinirim

Motosikleti
    egzoz un içi dağılmıstır ondan hareket edince ses çıkar içindeki susturucuları çıkarcan ses mes kalmayacak ama bu seferde abart egzoz olacak
    59 HK 790 - KIRMIZI MONDİAL 150 HS TEKİRDAĞ - BANARLI YOLLARINDA ( 37500 )KM ALLAHIN İZNİYLE DAHA ÇOK GİDECEZ

Motosikleti
    Mondial 151 RS, Mavi -08
    Alıntı ocal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese selam egzozumun perçinleri sağlam görünüyor ancak motorum hareket halindeyken yolda zıpladıkça sanki egzozun içi de langur lungur oynuyor bunu gidermek için yapabileceğim birşey varmı yardımcı olursanız sevinirim
    Egsozun icinde susturucu var birde izolasyon kaucugu gibi birsey var. Eher o metal parcalar egsozun icinde oynuyorsa buyuk ihtimal o kaucuk eskimistir ve egsozun sicakligindan incele incele ses yaptirmaya baslamistir. Isini bilen bir usta bunu cabukca halleder, icini acip yeni kaucuk dösemesi lazim
    "Some see things as they are, and ask why?
    I dream things that never were, and ask why not?"

Motosikleti
    mondial 151rs
    banarlı ,numan 94 verdiğiniz bilgiler için teşekkürler ancak bunu yapacak ustayı bulmak zor artık emek isteyen şeylerle uğraşmak istemiyorlar yenisini verelim demek işlerine geliyor,ama bu bilgiyle konuşursam belki insafa gelirler şansımı deneyeyim

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:35 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:31 ----------

perçinleri söksem o kauçuğu bulabilirsem kendim yapamazmıyım bir püf noktasımı var

Motosikleti
    Mondial 151 RS, Mavi -08
    banarlı ,numan 94 verdiğiniz bilgiler için teşekkürler ancak bunu yapacak ustayı bulmak zor artık emek isteyen şeylerle uğraşmak istemiyorlar yenisini verelim demek işlerine geliyor,ama bu bilgiyle konuşursam belki insafa gelirler şansımı deneyeyim

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:35 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:31 ----------

perçinleri söksem o kauçuğu bulabilirsem kendim yapamazmıyım bir püf noktasımı var
    Percimleri sökeceksin, egsozu motordan demonte etmene gerek yok, siyah borunun bittigi yerde 3 tane vida var onlari sökersen egsozu sökersin. Ama kaucugu döserken cok iyi dösemelisin, fazla dösersen motorda bogulma olur cunku havanin dolasimini zorlastiriyor. Sana link atarim, iyi gösteren birisini bulursam

---------- Mesaj ekleme zamanı: 08:10 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 07:55 ----------

Buyur dostum; http://www.fredriklantto.se/2010/11/...-avgasror.html link isvecce ama sen resimleri takip et sadece. Oglan egsoza bant sarmis, oraya kadar takip et ondan sonrasina gerek yok, percimleri sökeceksin ya simdi egsozun ön tarafinda, oraya uyan vida takmani tavsiye ederim, ac tak yaparken daha hizli olur. Alacagin kaucuk yuksek isiya dayanikli olmasi lazim, 1000 derece yada ona yakin sicakliklari kaldirmasi lazim.

Motosikleti
    mondial 151rs

egzoz

verdiğin bilgiye teşekkürler ancak link açılmadı izleyemedim

Motosikleti
    ister usta yapsın ister sen yap çok sürmez yine dağılır yenisinin yerini tutmaz

Motosikleti
    mondial 151rs

egzoz

banarlı merhaba
    susturucunun göbeğinden çap olacak boyutta değişik noktalardan 2 adet vida sıksam işe yararmı,yenisini almak da çözüm değil çok lısa zamanda bozuluyorlar ben bu egzozo zaten garanti süresinde bağıra çağıra yeniletmiştim ama tahmin ediyorum servisde söyledi gelen de çıkmaydı,yani yenisini alacam oda kısa zamanda bozulacak diye bunu ömrünü uzatmaya çalışıyorum iç yapısına da bilmiyorum onun için fikir üretemiyorum

Motosikleti
    o zaman sen de benim yaptığım gibi yağ egzoz un bi başındaki perçinli yere kelepçe tak birde alt taraftaki perçinli yere tak yani iki perçinli tarafa tak o zaman olur büyük bir ihtimal

Motosikleti
    mondial 151rs

egzoz

yalnız benim perçinler sağlam görünüyor dışarıdan oynayan zıplayan bişey yok

Motosikleti
    Mondial 151 RS, Mavi -08
    yalnız benim perçinler sağlam görünüyor dışarıdan oynayan zıplayan bişey yok
    Göruntusune aldanma dostum egsoz ile oynamak istersen su link'i ziyaret etmeni tavsiye ederim, http://www.scooterdoctors.egetforum.....php?f=13&t=65

Motosikleti
    içi dağıldıysa çok zor olur senin işin

Motosikleti
    mondial 151rs

egzoz

numan 94 link i açtım ,egzozun içi biraz karışık göründü egzozu açmaya cesaret edemedim,açarsam yenileyecek malzemeyi bulamayacakmışım gibi geldi,daha sonra, birazdaha bilgi sahibi olmam lazım ki cesaret edyim
    banarlı evet zor bi işe benziyor

Motosikleti
    Mondial 151 RS, Mavi -08
    numan 94 link i açtım ,egzozun içi biraz karışık göründü egzozu açmaya cesaret edemedim,açarsam yenileyecek malzemeyi bulamayacakmışım gibi geldi,daha sonra, birazdaha bilgi sahibi olmam lazım ki cesaret edyim
    banarlı evet zor bi işe benziyor
    Dostum elini korkak alistirma, bende senin gibi ilk baslarda motoru kurcalamaktan korkuyordum ama zamanla motorun heryerini dökup toplamasini ögrendim, sadece gereken malzeme elinin altinda bulunsun ve anahtar takimi yeterli. Motor zaten cok basit toplaniyor, lego gibi birsey yapmislar, yap boz Iyice cesaretlenmen icin sana cok guzel anlatan link buldum, ustelik orjinal GY6 egsozunu yapiyor adam ayni bizimkiler gibi, http://totalruckus.com/phpBB3/viewto...p?f=34&t=45632

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:55 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:53 ----------

Haaa birde sunu unutma, egsozu sökersen yeni gömlek takmalisin, eskileri söktugun zaman cöp haline geliyorlar, 5-10 TL ye alirsin 2 tane, birisi boru ile aluminium egsozun bulustugu yer, biriside borunun motor ile bulustugu yer <-- opsiyonel, boruyu sökmene gerek yok motordan ama daha hizli calisirsin böyle. Yanina motordan cat pat anlayan birisini almani tavsiye ederim.

Az assa'ya inersen motorun egsozun icini bosaltirsan nasil bir ses alacagini göstermis oglan, tavsiye edilir

Motosikleti
    gömlek değil o aradaki şeyin adı conta kardeşim yanlış bilgi olmasın o yüzden tamam mı?

bende bugün motorumun yağını değiştirdim ve ALLAHA ŞÜKÜR 34000 km ye ulaştık

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler