Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Hangi mondial'e (veya ikiz kardeşine) sahipsiniz?

Katılımcı sayısı
729. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • 151 RS

445 61.04%
  • 151 RSİ

57 7.82%
  • ASYA 150T

58 7.96%
  • SUKIDA

10 1.37%
  • WUXY

12 1.65%
  • DİĞER

147 20.16%

MONDIAL 151 RS-RSI Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial (151 RS)
    Alıntı huska adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadasım hayırlı olsun yeni motorun.km 43000de olabilir yalnız daha önce motor yapılıp yapılmadığını biliyormusun? motor 120 yapar bu çok garip değil yalnız hava filtresi egsoz cıkışını falan oynamış olabılırler bi bak bakalım neler var oralarda.birde çok yaktığına göre silindirlede oynanmış olabilir bizi aydınlatırsan bizde sana yardımcı olmaya çalışırız tekrardan hayırlı olsun güle güle bin yeni motoruna

çok teskkur ederım saolun ben pek anlamıyorum dedgım gıbı ama iç kısımda ayarlarla oynanmıs olabılır extra ve ya degısk bır parca takılı degıl bırde egzoz cok bagrıyor ya performance egzoz taktırsam gecermı acaba arkadaslar .

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    banarlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 HS RACİNG MOTORS
    perfonmans falan hikaye motorun gücü belli bosuna motorun ömrünü bitirme
    59 HK 790 - KIRMIZI MONDİAL 150 HS TEKİRDAĞ - BANARLI YOLLARINDA ( 37500 )KM ALLAHIN İZNİYLE DAHA ÇOK GİDECEZ
    CASTROL SCOOTER 10 / 40 YAĞ - BUJİ NGK

huska - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    Alıntı darkboy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok teskkur ederım saolun ben pek anlamıyorum dedgım gıbı ama iç kısımda ayarlarla oynanmıs olabılır extra ve ya degısk bır parca takılı degıl bırde egzoz cok bagrıyor ya performance egzoz taktırsam gecermı acaba arkadaslar .
    egzoz açılmıştır cok bagarması bundan kaynaklanıyor.performance egsozda pek etkılemez ama sesi güzel cıkar. değişiklik yoksada kadran bozuk gösterıyordur,ama dediğim gibi silindir hava fıltresi karburatörde oynama varsa 120 yapar başka 43000deki bir rsin yapacağı km en fazla 90dır oda bakımlıysa,sen eminmisin bu motorun açılmadığına?

Motosikleti
    havaların soğuyacağını söylüyor haberler bu da demek oluyorki bizimde motorlarla gezmemiz ağır ağır azalacak gibi görünüyor inşallah hemen soğumaz havalar
    59 HK 790 - KIRMIZI MONDİAL 150 HS TEKİRDAĞ - BANARLI YOLLARINDA ( 37500 )KM ALLAHIN İZNİYLE DAHA ÇOK GİDECEZ

Motosikleti
    Mondial (151 RS)
    Alıntı huska adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    egzoz açılmıştır cok bagarması bundan kaynaklanıyor.performance egsozda pek etkılemez ama sesi güzel cıkar. değişiklik yoksada kadran bozuk gösterıyordur,ama dediğim gibi silindir hava fıltresi karburatörde oynama varsa 120 yapar başka 43000deki bir rsin yapacağı km en fazla 90dır oda bakımlıysa,sen eminmisin bu motorun açılmadığına?
    ya kusura bakmayın dedgım gıbı ben anlamıyorum motordan pek bı arkadasa gösterdim meger kmsı 4300 müş en sagdakı sayılmıyormus ya ilgıız ıcın saolun huska

Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    ya kusura bakmayın dedgım gıbı ben anlamıyorum motordan pek bı arkadasa gösterdim meger kmsı 4300 müş en sagdakı sayılmıyormus ya ilgıız ıcın saolun huska
    4300 nere 43000nere arkadaş güldürdün beni akşam akşam allahta seni güldürsün tamam sorun anlaşıldı motorun rodajı iyi yapılmış şaha kalkmak istiyor senin canavar

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:07 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:05 ----------

Alıntı banarlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    havaların soğuyacağını söylüyor haberler bu da demek oluyorki bizimde motorlarla gezmemiz ağır ağır azalacak gibi görünüyor inşallah hemen soğumaz havalar
    hemen soğumaz daha 2 ay sonra yavaş yavaş kodese atarız motorları

Motosikleti
    Mondial (151 RS)
    :D:D:D

Motosikleti
    Mondial (151 RS)
    peki arkadaslar bu amartisörleri daha hafıf yapma sansımız varmı bırdı benzın olarak ne kulanıyorsunuz ben opet 95

Motosikleti
    mondial 151 rs
    zamanı 22:20 ----------[/SIZE]

[/COLOR]151 rs kullanıcıları size birkaç sorum olucak motorum şuan 4560 km de şikayetim hiç olmadı bu zamna kadr ancak aldım alalı hiç bir parcasına bakılmadı yapılan tek deyişim yağ,benzin ve hava filtrsi temizlendi motora ne tür bakım yaptırmam gerekiyoo tavsiyeler...?????çekişte de düşüş varr... yardımm!!!!!

t.madde - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151 rs gitti tvs apache rtr 150 geldi =)
    evet arkadaşlar artık geçici olarak motorculuğu motor aşkımı bırakıyorum dün bardağı taşıran son damla oldu babam kaza yaptı arabaya korna çalmış adamda durmayınca benim egzozdan girmiş arka jant arka disk hafiften yamulmuş egzozda tamponun göçüğü var grenajların artık hepsi çizik içinde ( babamda bir şey yok ufak tefek çizikler haricinde ) dün jantla diske bakıyordum yamulmuş dedim kazadan değil yollar çukur dolu bende sert giriyom dedi iyi dedim...dün kontağı açıp motoru elde getirmişti akü boşalmış takviyeyle çalıştırdık servise giderken dolan dedim dolsun diye ne dolancam çalışır vaziyette bırakırım dedi bırakmışda bu gün sabah motor çalışmayınca gidip yeni akü almış sanki motorun başka şeye ihtiyacı yok....bundan sonra bu motorun sadece yağını hava filtresini değiştircem başka hiç bişey yapmıcam ne yaparsa yapsın....allaha emanet olun kazasız belasız

Motosikleti
    Alıntı adrenalin59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zamanı 22:20 ----------[/SIZE]

[/COLOR]151 rs kullanıcıları size birkaç sorum olucak motorum şuan 4560 km de şikayetim hiç olmadı bu zamna kadr ancak aldım alalı hiç bir parcasına bakılmadı yapılan tek deyişim yağ,benzin ve hava filtrsi temizlendi motora ne tür bakım yaptırmam gerekiyoo tavsiyeler...?????çekişte de düşüş varr... yardımm!!!!!

kardeş ben tekirdağ banarlıdan çekinde düşüş varsa kayıs debriyaj balatası ve ön varyatöre bir baktır büyük ihtimal bunlardan birindedir sorun bi sorunun olursa yardımımı esirgememem toprağım

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:31 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:28 ----------

Alıntı t.madde adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet arkadaşlar artık geçici olarak motorculuğu motor aşkımı bırakıyorum dün bardağı taşıran son damla oldu babam kaza yaptı arabaya korna çalmış adamda durmayınca benim egzozdan girmiş arka jant arka disk hafiften yamulmuş egzozda tamponun göçüğü var grenajların artık hepsi çizik içinde ( babamda bir şey yok ufak tefek çizikler haricinde ) dün jantla diske bakıyordum yamulmuş dedim kazadan değil yollar çukur dolu bende sert giriyom dedi iyi dedim...dün kontağı açıp motoru elde getirmişti akü boşalmış takviyeyle çalıştırdık servise giderken dolan dedim dolsun diye ne dolancam çalışır vaziyette bırakırım dedi bırakmışda bu gün sabah motor çalışmayınca gidip yeni akü almış sanki motorun başka şeye ihtiyacı yok....bundan sonra bu motorun sadece yağını hava filtresini değiştircem başka hiç bişey yapmıcam ne yaparsa yapsın....allaha emanet olun kazasız belasız

geçmiş olsun buna şükür demen lazım ALLAH beterinden saklasın sende benim gibi düşünüyorsun artık ekmeğini yiyor motorlar ama yine sorun yok gerçide yeni motor alana kadar masraf yokk

Motosikleti
    151 RS
    sıkma canını t.madde... motor dediğin nedir?? babanın durumu iyi olsun da sen daha çok motorlara biner daha çok parçalar değiştirir daha çok gezersin Allahın izniyle
    kaza yaptın mı hayabusa da yamuluyo parçalanıo mondial de, hatta bizimkisi 100-200 tl ye komple toplanabiliyor x)
    bende aylardır bir fırsatını bulupta motoru 3-5 gün servise bırakamadım ki abuk subuk bir iki arızası war garantiden yapılsın. ama hiç bişey yokmuş gibi yine işe gidip geliorum banamısın demiyo
    [B][I]ßiz YoLa çıktıkLarımızı YoLda ßuLdukLarımıza Değişmeyiz... [I][/B]

Motosikleti
    Mondial (151 RS)

caNA gelcegene mala gelsın bılıyoruz motor kazalrı ne kadar kotu oluyor sıkma canını gecmıs olsun

Motosikleti
    mondial 151 rs
    [QUOTE=banarlı;2135217]kardeş ben tekirdağ banarlıdan çekinde düşüş varsa kayıs debriyaj balatası ve ön varyatöre bir baktır büyük ihtimal bunlardan birindedir sorun bi sorunun olursa yardımımı esirgememem toprağım[COLOR="Silver"]

teşekkürler 2 gün sonra bu parçalara baktırmaya götürcem inş. düzelir yaa çekiş çok zayıf çünkü kalktımı alıyo bidaha ama kalkana kadr baya bi tutuyoo daha ilkkez usta görcek benim rs

!Lk£® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    slm arkadaşlar
    bu gün karbüratörümü temizlettim ve ayar yaptırdım
    kornam çalışmıyodu onu tamir ettirdim
    motor yağımı kendim aldım ve değiştirttim
    eğzoz tarafından ve ayak marşı tarafından gelen sesleri söyledim sağolsun halletti kesildi

2 saatlik bekleme sonucu 50 lirayı bayıldım kuş gibi oldum

ha değdi mi değdi motorum 0 gibi oldu sesi

5300 de motorum bu arada
    Mondial 151RS ( 2009-2010) = 7.500Km
    Honda CBR 125R (2011,2016) = 27.000Km
    Yamaya YZF R25(2016, ∞) = 5550Km

Motosikleti
    Mondial (151 RS)
    bugun olan oldu ıkı kısı 80 de fln gıderken motor teklemeye basladı motordan anlamıyorum ben bınınce 45 km hızı gecence gaz yemıyor ıkısı kısı bınınce hıc calısmıyor sizce cok buyuk bı hasar warmıdır ya

Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    bugun olan oldu ıkı kısı 80 de fln gıderken motor teklemeye basladı motordan anlamıyorum ben bınınce 45 km hızı gecence gaz yemıyor ıkısı kısı bınınce hıc calısmıyor sizce cok buyuk bı hasar warmıdır ya
    haydaa arkadaş senın motora nazar değmiş.karbüratöre bi bak,benzin hortumlarını kontrol et,buji kablosu ve bujiyi kontrol et.nasıl başardın bunu?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:38 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:36 ----------

gecmiş olsun kafanı yorma yapılır.hemen vazgecme bu işten sen eski motorcusun

Motosikleti
    Mondial (151 RS)
    anlamadım kı benzın aldım 3 km yol fln gıttım ıkı kısı sonra teklemeye basladı ve ıstop ettı tek kısı bınınce elını gazdan cekersen ıstop edıor ve bazen mars basmıor ayak marsını kulanıyorum anlamadım gıttı ya hava hortumu catlamıs olabılırmı

Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    anlamadım kı benzın aldım 3 km yol fln gıttım ıkı kısı sonra teklemeye basladı ve ıstop ettı tek kısı bınınce elını gazdan cekersen ıstop edıor ve bazen mars basmıor ayak marsını kulanıyorum anlamadım gıttı ya hava hortumu catlamıs olabılırmı
    buyuk ıhtımal karbüratörde pislik var.elini gazdan çekince egzostan ufak patlama sesi gelıyormu?

Motosikleti
    Mondial (151 RS)
    evet evet gelıor hatta ne yalan soleyım hosuma bıle gıttı o ses ama sımdı cok uzgunum ya

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler