Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Hangi mondial'e (veya ikiz kardeşine) sahipsiniz?

Katılımcı sayısı
729. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • 151 RS

445 61.04%
  • 151 RSİ

57 7.82%
  • ASYA 150T

58 7.96%
  • SUKIDA

10 1.37%
  • WUXY

12 1.65%
  • DİĞER

147 20.16%

MONDIAL 151 RS-RSI Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    151 RS
    selam beylerr, ben p.tesinden beri TRcell de işe başladım ve mesai saatleri eskiye göre biraz daha fazla, ayrıca bana bir ford connect verdiler motorla 1 ayda yaptıgım km yi 1 günde yapıorum artık

bu aralar pek giremiyorum anlicanız, zamanla tekrar canlanır topic merak etmeyiin bu arada benm motor 14 aydır ilk defa 2 kez sıcakta yolda giderken boğulup stop etti her gün işe onla gidip geldiğim için servise bırakıp bi türlü yaptıramadım
    [B][I]ßiz YoLa çıktıkLarımızı YoLda ßuLdukLarımıza Değişmeyiz... [I][/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    banarlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 HS RACİNG MOTORS
    yeterki sorunlar basit olsun geçmiş olsun
    bende işte sibop ayarı yaptıracam ama ne zaman bilmiyorum güvenemiyorumda ustaya bide bozarsa motoru sonrasında birde motor yaptırmak zorunda kalmayalım bu kadar km sonunda sonucu bu olursa çok üzülürüm
    59 HK 790 - KIRMIZI MONDİAL 150 HS TEKİRDAĞ - BANARLI YOLLARINDA ( 37500 )KM ALLAHIN İZNİYLE DAHA ÇOK GİDECEZ
    CASTROL SCOOTER 10 / 40 YAĞ - BUJİ NGK

t.madde - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151 rs gitti tvs apache rtr 150 geldi =)
    sizin motorlar yine iyi özel çalışıyor benimki bütün gün su taşıyo birde zorlamak zorunda kalıyorum kaporta iyice gitti arkadaşın birinden borç istedim verirse yenilicem kaportayı ayrettende ufak tefek arızalarını yaptırcam

Motosikleti
    sen sanma benimki hep rahat ediyor ama nerde eşekten farkı yok hiç aylak kalmıyorr
    59 HK 790 - KIRMIZI MONDİAL 150 HS TEKİRDAĞ - BANARLI YOLLARINDA ( 37500 )KM ALLAHIN İZNİYLE DAHA ÇOK GİDECEZ

Herkese iyi günler. Mondial 151 rs model almak istiyorum ancak motorsiklet hakkında bilgim hiç yok nerdeyse. bu model istanbul şehiriçi kullanımında 2 3 sene gider mi ve yağmur ve kar yağdığı zaman illaki garaja mı koymak gerek veya bir branda iş görür mü? birde sitesinde yakıt miktarı yazılmamış ne kadar yakmaktadır? herkese kazasız sürüşler.

Motosikleti
    Alıntı deividtrux28 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese iyi günler. Mondial 151 rs model almak istiyorum ancak motorsiklet hakkında bilgim hiç yok nerdeyse. bu model istanbul şehiriçi kullanımında 2 3 sene gider mi ve yağmur ve kar yağdığı zaman illaki garaja mı koymak gerek veya bir branda iş görür mü? birde sitesinde yakıt miktarı yazılmamış ne kadar yakmaktadır? herkese kazasız sürüşler.
    2-3 sene değil belki daha fazla gider yada daha az gider bu tamamen sana bağlı bakarsan bağ bakmazsan dağ olur sen ha sonuçta çin malı adi diyip eşek niyetine binersen 1 yılda elinde patlar ha temiz kullanırsan motora aykırı bişey yapmazsan düzenli bakımını yapıp kalite parçalar kullanırsan 100,000 km gidersin ben 100,000 km de hs gördüm ufak tefek arızası olur elbet onlarda tuzu biberi olur...şimdiden hayırlı olsun kazasız belasız

Motosikleti
    yani tamamen senin elin yakıt olayı sanırım 12 - 13 kurus olması lazım

Alıntı banarlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yani tamamen senin elin yakıt olayı sanırım 12 - 13 kurus olması lazım
    şiddetli yağmur veya karda ne yapmak lazım illaki kapalı yer mi yoksa bir branda yeterli olur mu motoru korumak için?
    çin malı olduğu için pek güvenemiyorum iki kat fark olsada kymco agility 125 veya like 125 almak daha mı mantıklı sonradan sorun çıkarmasındansa?

Motosikleti
    Mondial 151 RS, Mavi -08
    şiddetli yağmur veya karda ne yapmak lazım illaki kapalı yer mi yoksa bir branda yeterli olur mu motoru korumak için?
    çin malı olduğu için pek güvenemiyorum iki kat fark olsada kymco agility 125 veya like 125 almak daha mı mantıklı sonradan sorun çıkarmasındansa?
    Karda ve yagmurda durmasini disarida durmasini hic tavsiye etmem, bu her motor icin gecerlidir!

Motosikleti

karda yağmurda yani her koşulda dışarda motor olsun araba olsun kamyon olsun çürür hiç şanşı yok her zaman garaj en iyisi scooterr iyi motor ama bakmak şartıyla iyii bakaıcam motora diyorsan ve birde acemi isen scooter al ama umursamaz biri isen birde acemi değilsen vitesli motor kullanabiliyorsan 125 vites dediğini al çünkü viteslinin ölüsü gidiyor her türlü çalısıyor vurdurtarak - marşla elden ayaktan 3 çeşit yani bakım fgazla gerektirmeyen bir motor viteslidir scooter a göre

Motosikleti
    Mondial (151 RS)
    merhaba arkadaslar bende bugun bı 151 rs aldım ama pek anlamıyorum motordan. 43000 de kmsı cok temız cızık bıle 110 km hız yaptım az once we hala gaz verdıkce ıbre cıkıyor bu motoru 850 tl aldım 2006 model sızce nasıl . sımdıden teskkur ederım arkadaslar.

Motosikleti
    Mondial 151 RS, Mavi -08
    Alıntı darkboy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaslar bende bugun bı 151 rs aldım ama pek anlamıyorum motordan. 43000 de kmsı cok temız cızık bıle 110 km hız yaptım az once we hala gaz verdıkce ıbre cıkıyor bu motoru 850 tl aldım 2006 model sızce nasıl . sımdıden teskkur ederım arkadaslar.
    Biraz pahali gibi geldi bana? Motor 43000km yapmis 850TL para ödemissin Bu paraya 10000-20000km arasi motorlar alirdin ama yinede hayirli ugurlu olsun. Darkboy motoru fazla sikistirmaya bak her bos buldugun yolda 110km/h yaptirirsan o motor senin aklini alir

Motosikleti
    151 RS
    selamün aleyküm arkadaşlar...
    1-2 haftadır pek giremiyorum foruma ama gördüm ki fazla da bişeyler kaçırmamışım
    sonunda kendime iyi bir iş buldum ama bunun da çalışma saatleri fazla ew geldiğimde açıp neti bakasım gelmiyor resmen.. işe haala motorla gidip geliorum ve bütün gün transit connect kullanıyorum. bu şekilde giderse önümüzdeki yaza hayallerimi süsleyen bir motora geçiş yapabilirim.. ankara da havalar o kadar sıcak o kadar sıcaktı ki (2 gündür normal yaz sıcağı) yollarda sürüyle hararet yapmış ön kaputu açık araç gördüm. bu sıcaklara hava soğutmalı 151 rs ne yapsın?? içine çektiği hava zaten sıcak nasıl soğutsun bununla motoru, bu yüzden motoru fazla sıkıştırmamama rağmen iki kez uzun yolda stop etti. soğuyunca düzeldi. 1000 km oldu yağını koyalı daha bakmadım, lastiklerin havasına da bakmadım uzundur bugün bu ikisine bir bakayım en iyisi, sonuçta eşeğe biner gibi de binmemek lazım. şimdilik hepinize hayırlı sürüşler arkadaşlar..
    [B][I]ßiz YoLa çıktıkLarımızı YoLda ßuLdukLarımıza Değişmeyiz... [I][/B]

Motosikleti
    43000 binde motor 110 khm görüyor haaa imiş

!Lk£® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    benim 6 bindeki motorum 90 ı ıkınarak geçiyor seninkine helal olsun kardes

@typers
    a,selam
    inş beraber kavusuruz istediğimiz motora bende biriktirme asamasındayım suan
    Mondial 151RS ( 2009-2010) = 7.500Km
    Honda CBR 125R (2011,2016) = 27.000Km
    Yamaya YZF R25(2016, ∞) = 5550Km

Motosikleti
    haa harbiden iyiymiş nasıl iyi veya temiz diyebiliyorsun motora pek anlamıyorum diyorsun dışına bakama çizik önemli değil içi çürükse dışını ne yapayım ben o motorun değilmi ama birde hız olayı bu motorların hiç birinin doğru değil bence veya bana öyle geliyor

Ahmet Orhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX
    151 RS sahibi arkadaşlar, Feyizoğlu sitesinde MTS alarmlı disk kiliti var bu kilitten kullanan var mı? Varsa takılırlığı ve ürün hakkında fikriniz ne?
    Orhan KÖNİ

Motosikleti
    Mondial (151 RS)
    bugun yemin ederim 120 gördum ve bastıkca gıdıyor da hızlı gıdınce bıraz fazla benzın yakıor ya

huska - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    Alıntı darkboy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugun yemin ederim 120 gördum ve bastıkca gıdıyor da hızlı gıdınce bıraz fazla benzın yakıor ya
    arkadasım hayırlı olsun yeni motorun.km 43000de olabilir yalnız daha önce motor yapılıp yapılmadığını biliyormusun? motor 120 yapar bu çok garip değil yalnız hava filtresi egsoz cıkışını falan oynamış olabılırler bi bak bakalım neler var oralarda.birde çok yaktığına göre silindirlede oynanmış olabilir bizi aydınlatırsan bizde sana yardımcı olmaya çalışırız tekrardan hayırlı olsun güle güle bin yeni motoruna

Motosikleti
    Alıntı banarlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    haa harbiden iyiymiş nasıl iyi veya temiz diyebiliyorsun motora pek anlamıyorum diyorsun dışına bakama çizik önemli değil içi çürükse dışını ne yapayım ben o motorun değilmi ama birde hız olayı bu motorların hiç birinin doğru değil bence veya bana öyle geliyor
    banarlıya katılıyorum hem dış görünüşte hem hızda 43000 deki motor bana göre 120 yapmaz test etmek lazım göstergesini

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler