Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Hangi mondial'e (veya ikiz kardeşine) sahipsiniz?

Katılımcı sayısı
729. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • 151 RS

445 61.04%
  • 151 RSİ

57 7.82%
  • ASYA 150T

58 7.96%
  • SUKIDA

10 1.37%
  • WUXY

12 1.65%
  • DİĞER

147 20.16%

MONDIAL 151 RS-RSI Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    RAPTOR666 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kıçımı başımı dağıttığım motor SKYTEAM ST 200 TR
    fren balatalarını kontrol ettir
    (( :KONYA MT İÇİN DOKANDIRIN : ))
    BİR AĞAÇTAN BİNLERCE KİBRİT ÇIKAR , BİR KİBRİT BİNLERCE AĞAÇ YAKAR

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Mondial RSI 151 , modeli neden iptal oldu ?

Forumdan Uzaklaştırıldı solistalper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 150 Zat
    Motosikleti alalı 1 gün oldu şehir içi 100 km yapabildim yarım depoyu çok az geçti, sanırım 200 km'yi rahat görecek. Bu 151 Rs için bir sürü yorum yapan arkadaş var 53,65,75 ve 80 kuruş yakıyor diyorlar tabi kullanma şekillerini bilmiyorum. Aranızda rodajını düzgün açmış ve km'ye ne kadar yaktığını söyliyebilecek bir arkadaş varmı ? umarım kaale alıp cevaplama zahmetinde olacak insanlar vardır ..

mhakanhanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL RS 151 KIRMIZI
    arkadaşım malum motorlar çin malı yani el yapımı bu yüzden birinde 100 km.de 80 bin yakar diğerinde 100 bin yakar belli olmaz ben motoru ilk aldığımda 1 km. ye 77 bim yakıyordu şu an 750 km. deyim henüz ölçmedim ama ilk benzin alışımda bakacam sonucu yazarım
    [COLOR="Red"]MONDİAL RS 151[/COLOR]
    BİR MEZARCI OLSAYDIM SENİ TOPRAĞA DEĞİL KALBİME GÖMERDİM

Motosikleti
    soru sorup cevaplanmasını bekleyen arkadaşlara bi tavsiyem olacak : sizden önceki mesajları okuyosunuz adamın biri bi soru sormuş o adam cevap alamadan siz tekrar bi soru soruyosunuz dolayısıyla önceki soru kaynıyor arada sonrada kimse bana cvp yazmıyo diyosunuz birinin sorusu cevaplanmadan başkası soru sormazsa bu mesele çözülür

Mondial RSI 151 , modeli neden iptal oldu ?
    o model zaten 125 lik ramzeyin kasasına sahiptimotor ise 151rs ile aynıydı bu model tutulduğuna göre ona gerek kalmamış olabilir hem o kasa sevilseydi ramzey çok satardı

Motosikleti alalı 1 gün oldu şehir içi 100 km yapabildim yarım depoyu çok az geçti, sanırım 200 km'yi rahat görecek. Bu 151 Rs için bir sürü yorum yapan arkadaş var 53,65,75 ve 80 kuruş yakıyor diyorlar tabi kullanma şekillerini bilmiyorum. Aranızda rodajını düzgün açmış ve km'ye ne kadar yaktığını söyliyebilecek bir arkadaş varmı ? umarım kaale alıp cevaplama zahmetinde olacak insanlar vardır ..
    ben aldığımdan beri hep tam gaz sürüyorum rodaja hiç dikkat etmedim 10 liraya 140 km yapıyodu bi ara hava filtresi kirlenmiş baktım 10liraya 110-120 km yakmaya başladı ama iyi bi temizlik sonrasında bakım ve idareli bi kullanımla 10 liraya enson 165km yaptı bende şaşırdım walla

fbmania - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar benim zulada benzinim wardı ama artık bitti bi depo ne kadara fullenio ?

73umut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha ybr 125

151 rs ne yakar

arkadaşlar 750 km deyim ve her benzin alışımda km yi yazdım ve hesap yaptım .sonuç olarak ortalama 75 yakıyo hala bakıma gitmedim ama bu hafta içi gitmeyi düşünüyorum.

BornToParty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    151 RS
    valla benzin konusunda bilmiyorum hepsinde aynımı ama benim motor dibinde bir litre benzin kalınca yolda kalıyor ibredeki kırmızı bölüme gelmiyecek her dolduruşumda 4,90 litre falan dolduruyorum 12 ytl falan tutuyor ve maltepe bebek arasını gidip geliyorum iki defa ama basıyorum yoldada kaç km yaptığımı söyliyemiyecem çünkü 21. km'de km ibrem bozuldu parça değişecekmiş oda benden çıkacakmış diye sinirlendim taktırmadım zaten yeteri kadar dingil bir servisim var

birde bugün çevre yolundan gelirken eksozum düştü yolda allahtan emliyet şeridindeydim kimse çarpmadı eksoza döndüm aldım eksozu somunları kayıp arka tutacağı söktüm onun somunlarıyla yerine tutturdum anladımki bir pazar üşenmeyip bütün somunları sıkacaz

Motosikleti
    mondial 150 Zat
    Motosikletle otobanda bile verilen kanuni hız sınırı 80'iken bu içinizde tuttuğunuz trafik canavarı nedir arkadaşlar. Herkes aynı dertte (benimki 110 basıyor yok şununki 130'u görmüş) ben bir akrabamı karısıyla birlikte kaybettim hız sevdasına, ikisininde kafaları koptu ve ve kanlar içinde vucudunun parçaları etrafa savruldu. Arkadaşlar lütfen ama lütfen kendinizi ve ailelerinizi sevdiğiniz insanları düşünürek sürün bu araçları. İbret verici bir olay yaşamamanızı sadece aklınızı kullanarak bir düşünmenizi diliyorum, hepinize kazasız belasız sürüşler ..

Motosikleti
    151 RS
    muhakkak ama çevre yolunda 80-90 altına düşersen zaten valla kağıt gibi yaparlar seni 90 la bile arabalardan kaçamadığımı hatırlarım ve unutmamak lazımki motora biniyorsan ölüm riskini aldın zaten demektir çok değil 60 km hızla ölenide gördüm onun için bastım basmadım olayı değil bu olaya gönül verdiysen zaten bunuda göze alıcaksın ama dediğin doğru 130 gördüm demek yanlış olur altındakinin plastik olduğunu unutmamak lazım kendine güvenmekten önce altındakinede güvenmek lazım

voldemort - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şu an yok
    ewet arkadaslar lütfen yavas surun su aletlerı. Bakın ben acil servis sekreteriyim. Acil servise geceli 2 ay gibi bir zaman oldu. bu surede 45 000 nufuslu memlekette 9-10 tane motosıklet kazası geldı ve bunlardan 4 u olumlü arkadaslar ınsan bunları gprunce daha ıyı anlıyor. lütfen uzmeyin yakınlarınızı. hepımız genc yaslardayız. ewlat acısı yasatmayın aılenıze.

Ya kardeslerım sızden bırde ıstegım olacak: Bildiğimiz uzere hepımız servıslerle sorun yasıyoruz. Bende dahılım. butun arıza, sorun ve bunların çözümlerini resımlı olarak anlatalım bırbırımızı mağdur bırakmayalım. destek olalım. bu baslık altında veya yenı baslıkta bulusalım ama sadece arızalar ve çözumlerı olsun. Hepsının arızası cozumu belli zaten.
    Dört duvar arası kapanmazki sendeki özgür ruh. Ölünce parçalanmazki bendeki özgür ruh. Sevişe sevişe azalmazki tendeki özgür ruh. Kopyalayarak çoğalmazki gendeki özgür ruh... BABAZULA

fbmania - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ewt aman dikkat edelim gereksiz hareketlerden kaçınalım.. ya benim bu balatalar frene basınca ses yapıodu şimdi düz yolda giderken bile sesler gelio hızımı etkilermi bu acaba bi sürtme yapıomu tam anlayamadım

merhaba arkadaşlar ben antalyadan aranıza katılıyorum..Antalyada rs 151 alabileceğim bi bayi varmı..bakımıyla satışıyla güvenilir bir yer.yardımcı olursanız sevinirim

teşekkürler.

Motosikleti
    151 RS
    arkadaşlar motoru boyattırmak istiyorum ama şüphelerimde var doğrusu plastik aksamı çokmu pahalıdır bu meletin dış platik aksamı alsamda yeniden iki renk ama tek motor olarak canım sıkıldıkça değiştirsem çokmu uçmuş olurum

Motosikleti
    151 rs siyah

merhaba

arkadaşlar merhaba bende motorumu dün aldım ve aranıza katılmaya karar verdim
    151 rs siyah şimdilik performans konusunda pek bilgim yok yani motoru pek fazla zorlamadım bugün 90 km gördüm ve bişey dikkatimi çekti balatalar disklere sürtüyo servis bana bunun ilerde geçeceğini söyledi öyle şansızlıklarla dolu aldımki motoru 15 dk sonra eksoz çıktı motorinn arkadaşımdan yardımcı olmasını istiyorum motoru en iyi hale getirmek ve performanslı kullanmak için hımm unutmadan birde anadolu yakası en iyi servis hangisi bilen arkadaşlar yardımcı olursa memnun olurum şimdiden teşekkürler..

Motosikleti
    mondial 150 Zat
    Bindik bi alamete gedeyoz kıyamateee ameneynnnnnn tarzı bir durum yaşıyoruz mondialciler olarak ) aynalar çöp, eksoz susturucusuyla birlikte fırlasın diye takılmış, vidalık kısımlar tamamen keyfi servisin vicdanına kalmış sıksam mı sıkmasam mı yada saklansamda bi köşede yaşlansam mı !! motosikletin maliyet fiyatının 700 tl civarı olduğunu düşünürsek çinlilerin bu motosikleti üretirken ham madde olarak ülkede atık plastik ve naylon cinsi her türlü molozun bulunduğu büyük bir kampanya başlatıldığı ve kazıklamak istedikleri ülke olarak Türkiyeyi seçtikleri kesin )

Bu arada depoda 1,3 litre gibi bir benzin kaldı 145 km'deyim evdeki hesap çin çarsında tutmazmış

FeRHaT___ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ramzey QM125T-10D
    slm byler.size bugun basımdan gecen olayı anlatayım...ben normal yolda gidiyorum sehir içinde benzinliğin önünden geçtim bi tane bisan pasific125..tanıdık bana dedi kendine güveniyormusun dedi.bende her zaman dedim biz ilk önce bizim dükkanın onunde toplandık baskalarıda wardı yarısmak isteyen yarıs listesi su ..1-ramzey 125cc benımkı2-arora150cc3-salcano150cc-4-bisan pasific125- liste bu..neyse cıktık ısıklara dizildik...3 e kadar saydık we yarıs basladı ..bunların 3 ü de kalkısta geçti benı neyse herkez yattı motorlara ben bunların yanına geldim baktım daha gaz war bagırdım hadi len basınnnnn diye hepsinin kok 110 la gidiyoz ben bi kokledım 3 üne de fark attım ha bu arada bisan 100 de kaldı geçmedi....indik sonra hadi dedim paraları sokulun hepsinden 20 ser ytl aldım..warsa dedim anahtarına bi daha yapalım..kimsenın yemedi.....ee böyle işte uzun oldu ama TÜRK MALININ GÜCÜ
    QM125T-10D...cok sugar.kırmızısı tabi:Drmz

Motosikleti
    mondial 150 Zat
    ben aldığımdan beri hep tam gaz sürüyorum rodaja hiç dikkat etmedim 10 liraya 140 km yapıyodu bi ara hava filtresi kirlenmiş baktım 10liraya 110-120 km yakmaya başladı ama iyi bi temizlik sonrasında bakım ve idareli bi kullanımla 10 liraya enson 165km yaptı bende şaşırdım walla[/QUOTE]

Raptor dostum o motorun temizlenmiş kısımlarını bana satarmısın

Bu arada alakası yok ama sözleri arkadaşıma ait müzik ve yorumun bana ait oldugu bir demom var dinlemek isteyenler bu linke tıklasınlar.

http://www.ekincaglar.com/music/sen_nerelerdesin.html

LASTROMANTIC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ İNAZUMA
    arkadaşlar benzin göstergesinin kırmızıya yaklaştığında bile benzinin bitmesinin sebebi altta karbüratöre giden hortumların biraz yukarda kalması koltuk altındaki seleyi söktüğünüzde sizde görürsünüz bikaç tane cırt kelepçe ile hortumların akışını ayarlarsanız depoyu dibine kadar kullanabilirsiniz bide elektrikle ilgili bi mesele var göstergelerin muhafazası ile far etrafındaki muhafazanın birleştiği boyun kısmı biraz dar olduğundan ve bütün kablolar ordan geçtiğinden direksiyonu salladıkça farkında olmadan bütün tesisatınızı ve hatta fren hortumjlarını kestiriyosunuz ordaki boğar kısmını spiral taşla biraz genişlettinizmi sorun kalmıyo ok umarım ii anlatmışımdır anlamayan yazsın

Motosikleti
    Alıntı BornToParty adlı üyeden alıntı
    arkadaşlar motoru boyattırmak istiyorum ama şüphelerimde var doğrusu plastik aksamı çokmu pahalıdır bu meletin dış platik aksamı alsamda yeniden iki renk ama tek motor olarak canım sıkıldıkça değiştirsem çokmu uçmuş olurum
    dostum ben denemek için bi kısmını boyadım motorun kaliteli bi boya kullanırsan tutuyo ben mat siyah denedim ARN 125 inki gibi hoş oldu ama toz tutuyo bide o kaporta parçalarının hepsini yenilesen en çok 160-170 lira tutuyo ön göğüs ve koltuğun altındaki siyah parçalar dahil bende düşüre düşüre kırdım her yerini enson tek teker yapıyodum fazla kalktı soora ben atladım oda küüt yere aynalar falanda gitti tabi

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 24 kullanıcı var. (0 üye ve 24 misafir)

Bu Konudaki Etiketler