Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Hangi mondial'e (veya ikiz kardeşine) sahipsiniz?

Katılımcı sayısı
729. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • 151 RS

445 61.04%
  • 151 RSİ

57 7.82%
  • ASYA 150T

58 7.96%
  • SUKIDA

10 1.37%
  • WUXY

12 1.65%
  • DİĞER

147 20.16%

MONDIAL 151 RS-RSI Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    huska - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    Alıntı banarlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende öyle tahmin ediyorum mecburen değiştireceğiz ama bizim burda ustalar veya servisler 80 - 90 fiyat çekiyorlar buda çok para onun için duruma göre hareket edeceğim
    fiyatı cok arkadaş 90 lıra neymiş bu?? markası ne? suzıkının karbüratörü 100lıra,kazıklamaya calısıyorlar galıba mondıal yedek parca satan yerlere git söyle 45 lıraymış de size 50 tane gönderiyim de bakalım ne diyecekler??

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    t.madde - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151 rs gitti tvs apache rtr 150 geldi =)
    bencede çok pahalı briazdan hava filtresi almaya gitcem parcacıya sorar yazarım

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:12 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:56 ----------

parçacıya sordum 150 hs orjinal karbüratör 60 yansanayi 40 lira

Motosikleti
    151 RS
    Arkadaşlar bugün boş olan günümü fırsat bilip hem gezmek hemde motoru güzelce bir yıkamak amaçlı ankaraya 20-25 km mesafede Gölbaşındaki dededen yadigar bahçeye bir minik ziyarette bulundum

hava filtresini söküp temizlemeye niyetlendim ama pek temizlenecek gibi deil, yenisi alıp takmak en mantıklısı..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:18 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:53 ----------

buda filtre yokken ki sesi
    http://img249.imageshack.us/img249/5921/babaha074.mp4
    [B][I]ßiz YoLa çıktıkLarımızı YoLda ßuLdukLarımıza Değişmeyiz... [I][/B]

~~NEO~~ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ
    Alıntı Type RS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bugün boş olan günümü fırsat bilip hem gezmek hemde motoru güzelce bir yıkamak amaçlı ankaraya 20-25 km mesafede Gölbaşındaki dededen yadigar bahçeye bir minik ziyarette bulundum

Maaşallah, pırıl pırıl, kazasız, belasız, cezasız sürüşler dilerim...

Motosikleti
    Alıntı Type RS adlı üyeden alıntı Mesajı göster

hava filtresini söküp temizlemeye niyetlendim ama pek temizlenecek gibi deil, yenisi alıp takmak en mantıklısı..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:18 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:53 ----------

buda filtre yokken ki sesi
    http://img249.imageshack.us/img249/5921/babaha074.mp4
    maşallah tertemiz abi motorun allah kaza bela vermesin

Motosikleti
    151 RS
    saolun arkadaşlar Allah hiç birimize kaza bela wermesin , tekerimiz hep düz bassın inşallah

fakat bizimki de scooter şu videodaki de

http://www.youtube.com/watch?v=lDvqB...eature=related

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:47 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:45 ----------

virajı hiç bitmeyen daracık bir yol ve öndeki SS in kıçından ayrılmayan bir scooter

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:50 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:47 ----------

Alıntı t.madde adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bencede çok pahalı briazdan hava filtresi almaya gitcem parcacıya sorar yazarım

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:12 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:56 ----------

parçacıya sordum 150 hs orjinal karbüratör 60 yansanayi 40 lira
    hava filtresini aldın mı t.madde kaç paraymış

Motosikleti
    KAWASAKİ
    Type RS, hocam motoru nerede baktırıyosun, bakımlarını kime yaptırıyosun ?

Motosikleti
    151 RS
    Alıntı ~~NEO~~ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Type RS, hocam motoru nerede baktırıyosun, bakımlarını kime yaptırıyosun ?
    aldığım yerden NEO yetkili servisi ve satıcısı: ::ODABAŞI OTO:: akköprü migrosun karşı çaprazında hemen. bugüne kadar beni hiç üzmediler , para almadan çok işimi gördüler ama bazen baştan savma yada alelacele iş yaptıkları da oluyor fakat o kadar olur...

Motosikleti
    KAWASAKİ
    Benim hurdanın arka teker kısmında bi sıkıntı var yolda giderken sanki zıplıyormuş gibi atıyor arka teker hemde bi sürtünme sesi var...Baktım ama görünürde bişi yok... Bizim Gimatta bi Hıdır usta var ama o da gitsen bi dert gitmesen bi dert...Motor beni yolda bırakacakmış gibi bi his var içimde baktırsam iyi olacak..Bir de marşla çalışmıyor, ayak pedalıyla çalıştırıyorum yoruyor...Bi markete girip 5 dk. alışveriş yapcam 10 dakika uğraşıyorum ayağa kaldır, ayak marşı yap 5-10 defa keyfe keder çalışırsa o da...Baktırmam lazım...Ondan sordum sağolasın...Yanlız benim motorun vergi ve ceza borcu var, kuzen aldığından beri yatırmamış bir de ceza yemiş ödememiş, katlana katlana 750 TL olmuş, o yüzden oraya kadar gidemem trafikte polis çevirse hepten vukuatlıyız bağlar haklı olarak... Galiba Hıdır ustaya kaldık yine...

Motosikleti
    151 RS
    Alıntı ~~NEO~~ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim hurdanın arka teker kısmında bi sıkıntı var yolda giderken sanki zıplıyormuş gibi atıyor arka teker hemde bi sürtünme sesi var...Baktım ama görünürde bişi yok... Bizim Gimatta bi Hıdır usta var ama o da gitsen bi dert gitmesen bi dert...Motor beni yolda bırakacakmış gibi bi his var içimde baktırsam iyi olacak..Bir de marşla çalışmıyor, ayak pedalıyla çalıştırıyorum yoruyor...Bi markete girip 5 dk. alışveriş yapcam 10 dakika uğraşıyorum ayağa kaldır, ayak marşı yap 5-10 defa keyfe keder çalışırsa o da...Baktırmam lazım...Ondan sordum sağolasın...Yanlız benim motorun vergi ve ceza borcu var, kuzen aldığından beri yatırmamış bir de ceza yemiş ödememiş, katlana katlana 750 TL olmuş, o yüzden oraya kadar gidemem trafikte polis çevirse hepten vukuatlıyız bağlar haklı olarak... Galiba Hıdır ustaya kaldık yine...

tüüü o kötü olmuş, 750 tl az para deil yaw sadece vergi borcu olsa polislik bişey olmaz ama ödenmemiş ceza olunca polis ne yapar bende bilemedim bu arada o yolda heleki dönüşte ankara emniyet müdürlüğünün önünde beni daha hiç durduran olmadı. ki her zaman 2-3 trafik bekler kapısında ama şans tabii.. bu arada bende hayatımda ilk defa bir taşıt sahibi oldugumdan daha 2-3 ay önce mtv vergim oldugunu öğrendim muayene gibi 2-3 yıl olmaz zannetmiştim ki haziranda aldım motoru 2009/1 olan mtv yi bile yazmışlar 1 ay sora alsam bitanesini atlayacaktık

yerini söyledim sen bilirsin aynı zamanda opel servisi odabaşı oto köprünün hemen ayağı biter bitmez sağda...

bu arada 4000 inci mesajda bana nasip oldu

Hastalağım sebebiyle binemiyorum motora bu aralar dişimdeki apse bütün ağızımın içine yayıldı vücutta antibiyotiğe bağışıklık kazandığı için sabah akşam penisilin vuruluyorum penisillin olunca 1 saate yakın totomun üstüne oturamam biryana yüzüm davul gibi olduğundan kask takınca canım yanıyor takmadanda binilmiyor bi 10 gün daha binemicem sanırım

Yamah tmax cbr 600 den daha pahalı bir motor bırakta gitsin be hocam

benimde vergi zamanı geldi bu arada birde 2008 haziran trafiğe çıkışlı benim motorum nezeman muayneye sokucam bende bilmiyorum :s

Motosikleti
    151 RS
    Alıntı nlrmrt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hastalağım sebebiyle binemiyorum motora bu aralar dişimdeki apse bütün ağızımın içine yayıldı vücutta antibiyotiğe bağışıklık kazandığı için sabah akşam penisilin vuruluyorum penisillin olunca 1 saate yakın totomun üstüne oturamam biryana yüzüm davul gibi olduğundan kask takınca canım yanıyor takmadanda binilmiyor bi 10 gün daha binemicem sanırım

Yamah tmax cbr 600 den daha pahalı bir motor bırakta gitsin be hocam

benimde vergi zamanı geldi bu arada birde 2008 haziran trafiğe çıkışlı benim motorum nezeman muayneye sokucam bende bilmiyorum :s
    geçmiş olsun dostumm, çok üzüldüm kötü gibi görünüyor anlattıkların. bir an önce tedavi ettir dişini...

benm bildigim 3 sene muayene, bu durumda 1 senen daha war gibi ama yinede bir bilene danışmak daha iyi olur..

banarlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 HS RACİNG MOTORS
    iyi aksamlar arkadaslarr
    59 HK 790 - KIRMIZI MONDİAL 150 HS TEKİRDAĞ - BANARLI YOLLARINDA ( 37500 )KM ALLAHIN İZNİYLE DAHA ÇOK GİDECEZ
    CASTROL SCOOTER 10 / 40 YAĞ - BUJİ NGK

Motosikleti
    iyi akşamlar paşa paşa dün sordum senin karbüratörü orjinalı 60 tl yansanayi 40 tl....bu arada dün gece 7 göller diye bi yer var arkla oraya gittik normal ekip geldi ehliyet ruhsatı istedi verdim hayırdır abi ? dedim motorları kayıt altına alıyoz dedi boş kağıda motorun markasını rengini plakasını benim adımı soy adımı motor numarasını yazdı gbt me baktı bizim oturduğumuz yerin biraz aşağısına bir kaç motorlu vardı onlarında yanına gittiler

Motosikleti
    ilginç neden böle bişi yaptılar herlda bir olay olduysa veya olacağı zaman ilk önce sizi yakalayacak lar olabilir
    59 HK 790 - KIRMIZI MONDİAL 150 HS TEKİRDAĞ - BANARLI YOLLARINDA ( 37500 )KM ALLAHIN İZNİYLE DAHA ÇOK GİDECEZ

Motosikleti
    Alıntı banarlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilginç neden böle bişi yaptılar herlda bir olay olduysa veya olacağı zaman ilk önce sizi yakalayacak lar olabilir
    olabilir o gün başka motorlarında yanına gitmeselerdi kesin derdim geçen makasa girdim trafikte seğir halinde bi ekip otosuda vardı hatta o ekip otosunu sağladım onun önündeki aracı solladım ondan beni iyice tanımaya çalışıyolar ama yok başka motorlarında yanına gittiler aynı şeyleri onlarada yaptılar

Motosikleti
    o zaman genel bir kontrol dürr

Motosikleti
    ehliyet alırken parmak izi almışlardı şimdi sırada motor kaydı var en sonunda plakayı racingler gb alt sepette taşıcam sordumu düştü sepette dicem

Motosikleti
    en iyi valla elalem mahsus çıkarıyor plakalarını biz niye yapmayalım ki

Motosikleti
    dün plakayı tam büktüm alt kısmı okunmuyor sıkıldım artık heryerde plakaya ceza yeme korkusuyla gitmekten bundan sonra hızlı gittikten sonra çevirmeye denk gelirsemde durmucam

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler