Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Hangi mondial'e (veya ikiz kardeşine) sahipsiniz?

Katılımcı sayısı
729. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • 151 RS

445 61.04%
  • 151 RSİ

57 7.82%
  • ASYA 150T

58 7.96%
  • SUKIDA

10 1.37%
  • WUXY

12 1.65%
  • DİĞER

147 20.16%

MONDIAL 151 RS-RSI Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    t.madde - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151 rs gitti tvs apache rtr 150 geldi =)
    Alıntı baBAha adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    saol kardeşim hepimiz sağlam ve güvenli lastikler üzerinde yol alalım inş.yarın sabah servise gidicem lastikleri taktırmaya şayet unutmaz isem sorarım, war ise alırım t.madde

bu arada RS lerin bütün renklerinde motorun o kısmı gri, bütün yazılar aynı renk
    yok abi mavi ve sarı rs lerinki renkleri farklı oluyor...hepinize teşekür ederim müsait olduğum bi zaman reklamcıya uğrarım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    151 RS
    Alıntı t.madde adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok abi mavi ve sarı rs lerinki renkleri farklı oluyor...hepinize teşekür ederim müsait olduğum bi zaman reklamcıya uğrarım
    hıı RS yazısının rengi motorun renginde oluyomuş evet, sabah sormayı unuttum ama almaya akşam tekrar gidicem bu sefer kesin sorarım bu arada o yeni modeller 15 gün içinde gelecekmiş

Motosikleti
    Mondial 151 RS, Mavi -08
    Herkeze merhaba

Agalar siz napmissiniz öyle yaw 2-3 sayfa geriden okuyarak geldim kafam karisti walla?

Babaha abi senin motorda ne bozulmus öyle 2 haftadir ayni konu, elden marsi mi almiyor motora elektrikmi gitmiyor?

Bende dun motorun selesini söktum ne var ne yok hepsini bezle sildim sonrada ustunden birdaha gectim birazda benzin döktum bezin ustune motorun alt kismi cincik gibi oldu walla bir kamyon toz pislik cikti motorun alt kismindan karburatörun rengi felan denismisimis :D Bende bu ara motoru sattim satacam, alicisi cikti 1,600TL verdi bende biraz terredut ettim kendim 1,900 aldim 1,600 satmak iyi bir fiyat mi sizce yada motoru satmasam dursa daha mi iyi olur ? Bu ara benim motor full depo ile tam 150km yol yapti köy surusunde hayret ettim walla eskiden 70-80km yaptira bildikmi motora allaha sukur ediyorduk

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:29 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:23 ----------

hıı RS yazısının rengi motorun renginde oluyomuş evet, sabah sormayı unuttum ama almaya akşam tekrar gidicem bu sefer kesin sorarım bu arada o yeni modeller 15 gün içinde gelecekmiş
    O benim gönderdigim linkdeki motorlarimi getireceklermis ? Ozaman motoru kesin satarim

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    151 RS
    Alıntı numan94 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkeze merhaba

Agalar siz napmissiniz öyle yaw 2-3 sayfa geriden okuyarak geldim kafam karisti walla?

Babaha abi senin motorda ne bozulmus öyle 2 haftadir ayni konu, elden marsi mi almiyor motora elektrikmi gitmiyor?

Bende dun motorun selesini söktum ne var ne yok hepsini bezle sildim sonrada ustunden birdaha gectim birazda benzin döktum bezin ustune motorun alt kismi cincik gibi oldu walla bir kamyon toz pislik cikti motorun alt kismindan karburatörun rengi felan denismisimis :D Bende bu ara motoru sattim satacam, alicisi cikti 1,600TL verdi bende biraz terredut ettim kendim 1,900 aldim 1,600 satmak iyi bir fiyat mi sizce yada motoru satmasam dursa daha mi iyi olur ? Bu ara benim motor full depo ile tam 150km yol yapti köy surusunde hayret ettim walla eskiden 70-80km yaptira bildikmi motora allaha sukur ediyorduk

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:29 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:23 ----------

O benim gönderdigim linkdeki motorlarimi getireceklermis ? Ozaman motoru kesin satarim

NEEEEEEEEEEEYYYY!!!! 1.600tl mi verdiler?? tereddüt mü ettin adamı kazıklamış olmamak için tereddüt ettin galiba numan, bizim motorlara 2.el 1.100 bilemedin 1.200 den fazla weren yok

evet o senin gönderdiğin linkteki motorlar 300-400 cc lik motorlar, servis deil de satış kısmındaki adam 15.gün içinde gelecek dedi artık ben onun yalancısıyım..

motorun sorunu şöyle 5-10 dk lık bir sürüşten itibaren yani motor iice ısındıktan sonra durup stop ettiğimde henüz bulamadıgımız bir parça soğuyana kadar 10-15 dk kadar çalışmıyo marş basıyo, far yanıyo, korna çalıyo sanki benzini yokmuş gibi marş basıyo ama çalışmıyo... usta ya beyinden ya stratörden dedi. beyni değiştik olmadı şimdi stratör değişecek bakalım. bujiden de olur diyolar dedim ustaya bugün onla alakası yok ben biliyom derdini dedi

bakalım çözecez inş. en kısa zamanda....

banarlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 HS RACİNG MOTORS
    bana kalsa bu gidişle usta sana bütün parçaları değiştirttirecekk dikkat et aldanma kandırmasın usta senii sonu çok kötü hüsran olur bir sürü masraff
    59 HK 790 - KIRMIZI MONDİAL 150 HS TEKİRDAĞ - BANARLI YOLLARINDA ( 37500 )KM ALLAHIN İZNİYLE DAHA ÇOK GİDECEZ
    CASTROL SCOOTER 10 / 40 YAĞ - BUJİ NGK

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    151 RS
    Alıntı banarlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bana kalsa bu gidişle usta sana bütün parçaları değiştirttirecekk dikkat et aldanma kandırmasın usta senii sonu çok kötü hüsran olur bir sürü masraff
    yoook.. daha ne değişen bi parçaya para verdim ne de sorunun kullanmayla bi alakası var. garantinin de daha 1 yıl süresi var. bana bişey olmazda motorun orasına burasına oynana oynana bişey olmasın yeter. statör de çare olmazsa derdime bujiyi değiştirecem bakalım başkada aklıma gelen bişey yok zaten olmadı yeni motor isterim mondialden

Motosikleti
    baBaha abi sen 1600 tl ye çok diyosun benim motorun bu haline bi çocuk 89 model kartal verdi vermedim biride 90 model doğan verdi vermedim doğan taş gibiydi ama ben motorun masraflarını zor karşılıyorum diye vermedim

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    151 RS
    senin motor cıncık gibi zaten de ortaaammm, zaten 0 RS 1950 lira aylarca yıllarca kullanılmış motora ne kadar temiz olursa olsun 0'ı kadar para verilmesi ilginç. ha seninki gibi orjinal RS de bulamayacağı modifikasyonlar olur, oda ona hasta olur bişey diyemem.. ben 2.el motor sitelerindeki fiyatların yalancısıyım x)

bu arada benm arkadaşta aldı bir 131 murat 2bin liraya (hatta benle dalga geçti ben 5 kişi biniyom sen 2 kişi aynı paraya diye ) ama ne kapısı tutuyor ne bagajın kapağı boyatmaya karar verdi bi dünya masraf açtı başına

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:45 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:38 ----------

bu resimler güncel mi?? buldun mu yan yazıyı?? kırmızı RSin yazısı mı bu??

banarlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 HS RACİNG MOTORS
    niye arabayla takas yapmadın hiç olmazzsa kışın yağmur yağmaz üstüne
    59 HK 790 - KIRMIZI MONDİAL 150 HS TEKİRDAĞ - BANARLI YOLLARINDA ( 37500 )KM ALLAHIN İZNİYLE DAHA ÇOK GİDECEZ
    CASTROL SCOOTER 10 / 40 YAĞ - BUJİ NGK

Motosikleti
    senin motor cıncık gibi zaten de ortaaammm, zaten 0 RS 1950 lira aylarca yıllarca kullanılmış motora ne kadar temiz olursa olsun 0'ı kadar para verilmesi ilginç. ha seninki gibi orjinal RS de bulamayacağı modifikasyonlar olur, oda ona hasta olur bişey diyemem.. ben 2.el motor sitelerindeki fiyatların yalancısıyım x)

bu arada benm arkadaşta aldı bir 131 murat 2bin liraya (hatta benle dalga geçti ben 5 kişi biniyom sen 2 kişi aynı paraya diye ) ama ne kapısı tutuyor ne bagajın kapağı boyatmaya karar verdi bi dünya masraf açtı başına

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:45 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:38 ----------

bu resimler güncel mi?? buldun mu yan yazıyı?? kırmızı RSin yazısı mı bu??
    2 el motor sitelerini bende takip ediyorum abi hepsi o fiyatta...131 almış hep masraf ona 5 kişi değil 10 kişi binse neye yararki ?
    bu resimler güncel değil kazadan önce filanki hali o zaman elime para geçiyordu millet arabasına emniyet kemer kılıfı almıyordu ben amasöre aldım taktım yan yazıya daha bakmadım bu aralar bakamamda okulla uğraşıyom bide işle...bu hem kırmızı rs nin hem siyah rs nin yazısı

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:03 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:59 ----------

arabanın masrafları çok oluyor ben benzin parası zor buluyorum arabaya nerden yetcem ? satmaya çalışsam en az 1 ay sonra satılır kim uğraşcak birde arabayla su taşısam şasesi kaycak gerek yok

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    151 RS
    motorun tek gıcık yanı da o zaten, kışın yağmur çamur ama sırf üstü kapalı diye de külüstüre parayı gömemek lazım. hem eski arabanın arızası 1 olmuyo 5 olmuyo her yanı ayrı bozulur.. bide bence motora alışmış adam arabayla çok sıkılır trafikte yok yol tıkandı, yok park yeri vs...

Motosikleti
    motorun tek gıcık yanı da o zaten, kışın yağmur çamur ama sırf üstü kapalı diye de külüstüre parayı gömemek lazım. hem eski arabanın arızası 1 olmuyo 5 olmuyo her yanı ayrı bozulur.. bide bence motora alışmış adam arabayla çok sıkılır trafikte yok yol tıkandı, yok park yeri vs...
    ben yağmurda motor çok sürdüm bir ara gece 12 de yağmur altında izmirden manisaya manisadan izmire gidip geldim arkamda da arkadaşım vardı no problem

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    151 RS
    ben yağmurda motor çok sürdüm bir ara gece 12 de yağmur altında izmirden manisaya manisadan izmire gidip geldim arkamda da arkadaşım vardı no problem
    ben nylon lastiklerin kalitesini!! öğrenince en ufak yağmurda bile binmedim motora ama öncesinde bikaç kez ıslandık donumuza kadar zaten tek düşmem de ıslak hatta çamurlu bir yolda oldu
    yeni lastiklerle şu yaz yağmurlarında bende binerim artık ama çok lazım olursa pederin araba da imdadıma yetişiyo.. ama arabayla sadece şehir içi bi yere gidip gelmeye en az 20 tl benzin bayılmak koyuyor adama

Motosikleti
    ben nylon lastiklerin kalitesini!! öğrenince en ufak yağmurda bile binmedim motora ama öncesinde bikaç kez ıslandık donumuza kadar zaten tek düşmem de ıslak hatta çamurlu bir yolda oldu
    yeni lastiklerle şu yaz yağmurlarında bende binerim artık ama çok lazım olursa pederin araba da imdadıma yetişiyo.. ama arabayla sadece şehir içi bi yere gidip gelmeye en az 20 tl benzin bayılmak koyuyor adama
    valla benim lastikler hala aynı orjinal cst ben alıştım bütün gün motorun üstündeyim zaten öle alıştımki makasa girilmicek yerde bile makasa giriyom bazen sola dönüşlerde sol ayaklık yere sürtüyo beni tanımıyanlar çok sakin gözüktüğüm için motorun üstünde de öyle olduğumu sanyıyor ama kendime bi dad dada dada dadaaaaa demem yetiyor zaten mondialden önce farklı pejo motorum vardı yaklaşık 8 yıldır motorcuyum

lisedeyken şafakta 3 arkadaş tirenle manisa somaya bu motoru almaya gittim tam alıyodum babam dedi izmire motorla gelirsen seni red ederim bende almadım..motorum arkadaşların evinde kalıyordu sonra babam su işine girince kendisi motor aldı bin tl sini ben verdim 750 sini babam verdi plaka ruhsatıda kendim çıkarttım

buda eski motorum

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    151 RS
    wayy bee ekmek teknesi oldu haa 8 yıl da fena deilmiş, o nylon lastiklerle o kadar yattığına göre sağa sola, iice motor erbabı olmuşun kardeşim ben kendime çakma motorcu diyorum zaten 16-17 yaşından beri araba kullanıyorum ama daha motor üstünde tam 1 sene bile geçmedi, kışın yattı motor

şu diğer motorlara göre önümüze bişeyler koyabiliyoruz ya bayılıyorum ona, daha 2 gün önce 2 lastiği oraya koydum bacaklarımı da üstünden uzattım, ooooohh koltukta yayılır gibi gittim servise hehe biçok scooter da bile orası düz olmayabiliyo..sende damacana koyuyosun demek. kaç tane götürebiliyosun bi gidişte

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:05 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:56 ----------

"büyük reis"
    o ankara döneri satan yan komşu mu, siz misiniz ??

Motosikleti
    wayy bee ekmek teknesi oldu haa 8 yıl da fena deilmiş, o nylon lastiklerle o kadar yattığına göre sağa sola, iice motor erbabı olmuşun kardeşim ben kendime çakma motorcu diyorum zaten 16-17 yaşından beri araba kullanıyorum ama daha motor üstünde tam 1 sene bile geçmedi, kışın yattı motor

şu diğer motorlara göre önümüze bişeyler koyabiliyoruz ya bayılıyorum ona, daha 2 gün önce 2 lastiği oraya koydum bacaklarımı da üstünden uzattım, ooooohh koltukta yayılır gibi gittim servise hehe biçok scooter da bile orası düz olmayabiliyo..sende damacana koyuyosun demek. kaç tane götürebiliyosun bi gidişte

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:05 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:56 ----------

"büyük reis"
    o ankara döneri satan yan komşu mu, siz misiniz ??
    yakında sende benim gibi olursun abi evet bazı scooterlarda düz değil abi önüme 3 tane koyuyorum arkayada 1 tane 4 tane götürüyom yanlız benim motor birazcık ufak diğer 151 rs lere ve hs lere göre bunu diyen ben değilim bi çok kişi söylüyor büyük reis ismini eski sahibi koymuştu makine tek ti ankara döneri satan yan komşu

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    151 RS
    yakında sende benim gibi olursun abi evet bazı scooterlarda düz değil abi önüme 3 tane koyuyorum arkayada 1 tane 4 tane götürüyom yanlız benim motor birazcık ufak diğer 151 rs lere ve hs lere göre bunu diyen ben değilim bi çok kişi söylüyor büyük reis ismini eski sahibi koymuştu makine tek ti ankara döneri satan yan komşu
    bende motoru almadan önce int de resimlere bakarken, özellikle 1.sayfadaki şortlu adamın resmini de görüp lann!! demiştim bu motor ufak değildi böyle, arkadasta da wardı ama sadece 1-2 defa görmüştüm o bana gayet iri gelmişti.. sanırım bendeki büyük olan kasası çünkü boyum 182 cm ve bacaklarımı rahat rahat uzatabiliyorum öne doğru

Motosikleti
    bende motoru almadan önce int de resimlere bakarken, özellikle 1.sayfadaki şortlu adamın resmini de görüp lann!! demiştim bu motor ufak değildi böyle, arkadasta da wardı ama sadece 1-2 defa görmüştüm o bana gayet iri gelmişti.. sanırım bendeki büyük olan kasası çünkü boyum 182 cm ve bacaklarımı rahat rahat uzatabiliyorum öne doğru
    öyledir abi benim boyum 172 resimde görmüşsündür altımda yine ufak gözüküyor ben pejodan ayaklarımı geriye atmaya alışkınım bunuda öyle kullanıyom kim gördüyse burda benim gibi kullanmaya başladı...böle motor daha kontrol altında oluyor bence ben böle daha rahat manevra veya ani hareket yapıyorum ama uzun yolda ayak ayak üstüne atıp öle kullanıyom abi bu arada benden tavsiye sağa dönüşte başını sağa çevirme sola dönüşte sola çevirme ağırlık merkezi çene olduğu için sağa çevirdiğinde merkez yere kayıyo oda motorun kaymasını sağlıyor ben böyle biliyorum sitede dönüş tekniklerinde de okumuştum

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    151 RS
    öyledir abi benim boyum 172 resimde görmüşsündür altımda yine ufak gözüküyor ben pejodan ayaklarımı geriye atmaya alışkınım bunuda öyle kullanıyom kim gördüyse burda benim gibi kullanmaya başladı...böle motor daha kontrol altında oluyor bence ben böle daha rahat manevra veya ani hareket yapıyorum ama uzun yolda ayak ayak üstüne atıp öle kullanıyom abi bu arada benden tavsiye sağa dönüşte başını sağa çevirme sola dönüşte sola çevirme ağırlık merkezi çene olduğu için sağa çevirdiğinde merkez yere kayıyo oda motorun kaymasını sağlıyor ben böyle biliyorum sitede dönüş tekniklerinde de okumuştum
    o dediğim RS ci arkadaşımda öyle sürüyodu motoru, ayaklarını artçının ayaklıklarına kadar çekiyodu geriye, öyleyken manevra yapmak daha rahat evet. hem ileri doğru yatan hemde motoru bacaklarının arasına alan diğer tip motorculara göre bizim sürüş şeklimiz daha kısıtlı aslında. oturarak sürerken dengesiz oluyo motor. hatta ben ayaklarımı ileri uzattığımda ani sağ sol yapmakta zorlanıyorum....
    peki kafayı çevirmeden döndüğümüz yolu nasıl görecez kardeşim

bu arada motoru aldım servisten, yeni lastikle ilk kez sürdüm ve hemen virajlarda bir güven geldi daha sert girdiğimi fark ettim bide tesadüfmü oldu bilemiyorum ama galiba lastikten dolayı motorun boyu biraz yukselmiş çünkü yan ayaklığımı daha rahat kullandım bugün....

ve malesef statörden de değilmiş sorun yine yaptı aynı sıkıntıyı yine yaptı. bujiden olma ihtimali iyiden iyiye kuvvet kazandı kafamda ve eğer bu kadar basit bişeydense sorun o ustayı çiğ çiğ yiyecem ben

Motosikleti
    o dediğim RS ci arkadaşımda öyle sürüyodu motoru, ayaklarını artçının ayaklıklarına kadar çekiyodu geriye, öyleyken manevra yapmak daha rahat evet. hem ileri doğru yatan hemde motoru bacaklarının arasına alan diğer tip motorculara göre bizim sürüş şeklimiz daha kısıtlı aslında. oturarak sürerken dengesiz oluyo motor. hatta ben ayaklarımı ileri uzattığımda ani sağ sol yapmakta zorlanıyorum....
    peki kafayı çevirmeden döndüğümüz yolu nasıl görecez kardeşim

bu arada motoru aldım servisten, yeni lastikle ilk kez sürdüm ve hemen virajlarda bir güven geldi daha sert girdiğimi fark ettim bide tesadüfmü oldu bilemiyorum ama galiba lastikten dolayı motorun boyu biraz yukselmiş çünkü yan ayaklığımı daha rahat kullandım bugün....

ve malesef statörden de değilmiş sorun yine yaptı aynı sıkıntıyı yine yaptı. bujiden olma ihtimali iyiden iyiye kuvvet kazandı kafamda ve eğer bu kadar basit bişeydense sorun o ustayı çiğ çiğ yiyecem ben
    artcım olduğu zaman ben öyle sürmüyorum motorla dönmüş oluyosun abi benim dediğim olaylar virajlar için daha çok geçerli birde başını çevirmek zorunda olduğun yerlerde geçersiz lastiklerin yanak boyları farklıdır orjinalinki 130/60/13 seninki 130/70/13 tür eğer böylese motorun uzun yolda daha az yakar virajlara girmen elbet daha sert olur lastiklerin kaukçuğu daha fazla bizim orjinal lastikte çok az....abi daha buji değiştirmedinmi ? ....forumdan uzaklaştırılmana üzüldüm abi inş.en kısa zamanda geri dönersin

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler