Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Hangi mondial'e (veya ikiz kardeşine) sahipsiniz?

Katılımcı sayısı
729. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • 151 RS

445 61.04%
  • 151 RSİ

57 7.82%
  • ASYA 150T

58 7.96%
  • SUKIDA

10 1.37%
  • WUXY

12 1.65%
  • DİĞER

147 20.16%

MONDIAL 151 RS-RSI Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    huska - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    Alıntı baBAha adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yanii, haklısın.. zaten beklediğim iki kaçınılmaz problem kayışın kopması ve gaz telinin kopması sanırım önceden tedbir almakta fayda var
    1 saat kadar önce tam kızılay meydanın ortasında bizim kasanın aynısı ATLANTİS yazan bir motoru amcam eliyle iterek ağır ağır ilerliyordu gidip yanına sorun nedir diyesim geldi ama işe dönmem gerekliydi
    evet genellıkle yolda kalmanın en buyuk nedenlerınden kayış.onun için yapmamız gereken kapağı 5dakıkada acıp bakmak.gaz telınıde ıyı hatırlattın o kolay kolay kopmaz ama arada kelebeği tutan yeri yağlamakta fayda var onuda her 5bınde degıstırmek en mantıklısı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    151 RS
    fren merkezi beyin ve şamandıra değişiyo zaten bugün motor serviste akşam almaya gidince açtırıp bide kayışa bakayım kendi gözlerimle.. tedbiri mekanda ferahlık wardır demişler büyüklerimiz gaz telinede bi bakalım bakalım ne haldedir

!Lk£® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    bu kayış kafama takıldı şimdi kendimiz açıp kontrol edebilirmiyiz bunu ?
    yönlendirirmisiniz beni konusu varsa eğer
    Mondial 151RS ( 2009-2010) = 7.500Km
    Honda CBR 125R (2011,2016) = 27.000Km
    Yamaya YZF R25(2016, ∞) = 5550Km

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    151 RS
    benim de henüz açıp bakmışlığım yok ama akşam serviste ustaya açtırıp bakıcam ayak marşının ordaki gri kapağı söküp bakmak lazım zor bişey deilmiş anladığım kadarıyla...

t.madde - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151 rs gitti tvs apache rtr 150 geldi =)
    Alıntı !Lk£® adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kalkışta hakikaten senin dediğin gibi bir sendeleme var, ilk gazı verip 2. vitese geçip motor devrini alana kadar.
    aklıma iyi getirdin kayış ta olabilir hakikaten :S
    fakat bilmiyorum toplam hızdada farkeder mi 120 yaparken 90-100 arası yapıyor motor suan.

sağol kardeş.hiç yoktan ustaya giderken aklımda bikaç şey olsun.şuan baskı ve kayış problemi var önümde seçenek olarak.inş daha büyük birşey çıkmaz =)
    kayış ve debriyaj sistemindendir kayış yıpranmışsa son hızda da etkisi olur özelliğini kaybetmiş oluyor sıcağı görüncede kendini iyice salıyor

tulgacan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beyler 151rs mi orjinal eksozu ile sattığım için elimde kalan NİKELAJLI ABART eksozu satmak istiyorum. Düşünene var ise görüşelim. Eksoz borusu hariç 100tl vermiştim, Borusu ile birlikte direkt takmaya hazır şekilde 80tl istiyorum...

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...rt-eksoz/detay

10 gün filan kullandım. Yani temiz üründür, 151rs tipince eksoz kullanan diğer motorlarda da kullanılabilir, sesi hiç fena değil çok dikkat çekiyor...

Motosikleti
    YZF R25
    bu gün motorumun yağını değiştirdim.içinden 0,6 lt yağ çıktı.
    önceki yağ değişimi serviste yapılmıştı.
    kullanım kitapçığında yağ tankının 0,9 lt oldugu yazıyor.
    0,9 lt yağ tankına 0,6 lt yağ mı koymuşlar yoksa motor un 0,3lt yağı 2bin km de yakma durumu var mı? yardımcı olurmusunuz

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:43 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:08 ----------

acil yardım edebilcek yok mu, bi terslik varsa direk aldığım yere gidicem nedir bu ya

Motosikleti
    bu gün motorumun yağını değiştirdim.içinden 0,6 lt yağ çıktı.
    önceki yağ değişimi serviste yapılmıştı.
    kullanım kitapçığında yağ tankının 0,9 lt oldugu yazıyor.
    0,9 lt yağ tankına 0,6 lt yağ mı koymuşlar yoksa motor un 0,3lt yağı 2bin km de yakma durumu var mı? yardımcı olurmusunuz

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:43 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:08 ----------

acil yardım edebilcek yok mu, bi terslik varsa direk aldığım yere gidicem nedir bu ya
    yağı 0,75 koyuyoz serviste 0,75 koymuştur yağını arada sırada kontrol et yağ çubuğundan

Motosikleti
    YZF R25
    Tamam arkadasım tsk ler düzeltiyorum

Motosikleti
    Tamam arkadasım tsk ler düzeltiyorum
    teşküre gerek yok paşa

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    151 RS
    yhaw dün motoru servisten aldım, beyni değişmişti usta denedim artık stop edince hemen çalışmamazlık yapmıyo dedi, hakikaten 2-3 sefer de yapmadı ama bugun sabah trafik polisi durdurup ehliyet ruhsat sordu, işlem bitip gidecekken çalışmadı yine 15 dk sıcağın altında bekledim, o sırada polisle ahbap olduk ben uğraşırken ters yönden kocaman bir honda motorlu polis yanımda duracam diye koruma demiriyle ön grenajımı çizdi derdi ne bu motorun yaw

Motosikleti
    yhaw dün motoru servisten aldım, beyni değişmişti usta denedim artık stop edince hemen çalışmamazlık yapmıyo dedi, hakikaten 2-3 sefer de yapmadı ama bugun sabah trafik polisi durdurup ehliyet ruhsat sordu, işlem bitip gidecekken çalışmadı yine 15 dk sıcağın altında bekledim, o sırada polisle ahbap olduk ben uğraşırken ters yönden kocaman bir honda motorlu polis yanımda duracam diye koruma demiriyle ön grenajımı çizdi derdi ne bu motorun yaw
    motoru nasıl çalıştırdınız peki ? kendiliğinden yine aynı şekildemi çalıştı yoksa ayak marşıylamı ? çizikleri pastayla kapatırsın abi

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    151 RS
    hava serin olsa 5 dk yetiyo ama çok sıcak olduğundan 10-15 dk yı buldu. sadece bekliyorum!!! bişey soğuyo ama ne bilmiyorum. sonra hiç bişey olmamış gibi çalışıyo marşa basınca. ayak marşıyla da çalışmadı denedim. sadece beklemek gerekiyo trafik polisi hadi bismillah bu sefer çalışacak dedi o denemem de çalıştı

Motosikleti
    YZF R25
    aldığın gibi tekrar götür abi, yeni değiştirmissin tekrar sorun.
    olmaz böyle müşteri memnuniyeti =)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    151 RS
    doğru haklısın rezillikten başka bişey deil ama aslında usta bana şöyle demişti: sorun ya beyinden yada adını hatırlayamadığım S ile başlayan bi parçadan. biri değiştirir deneriz olursa ondan olmazsa öbürünü de değiştirirz demişti ilk. ama alırkende denedim iyice sorun kalmadı hallettim demişti bi acil çalıştırıp gitmem gerekse; ki öyle bir olayda geldi başıma ama Allahtan o sırada çalıştı motor ve gazladım ordan

Motosikleti
    YZF R25
    fazla el yakan bi parça değil se, diğerine de yok gözüktü o zaman

banarlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 HS RACİNG MOTORS
    ne ile ilgili parça olduğunu bilsem söyleyeyim ne olduğuunu
    59 HK 790 - KIRMIZI MONDİAL 150 HS TEKİRDAĞ - BANARLI YOLLARINDA ( 37500 )KM ALLAHIN İZNİYLE DAHA ÇOK GİDECEZ
    CASTROL SCOOTER 10 / 40 YAĞ - BUJİ NGK

Motosikleti
    s ile başlıyan sigorta var benim bildiğim ama sigortadan olsa motora hiç elektirik gelmez..durumu da tam anlamadım marş yapıptamı çalışmıyor yoksa tık diyip kalıyomu nese inşallah bir an önce çözülür

huska - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    hava serin olsa 5 dk yetiyo ama çok sıcak olduğundan 10-15 dk yı buldu. sadece bekliyorum!!! bişey soğuyo ama ne bilmiyorum. sonra hiç bişey olmamış gibi çalışıyo marşa basınca. ayak marşıyla da çalışmadı denedim. sadece beklemek gerekiyo trafik polisi hadi bismillah bu sefer çalışacak dedi o denemem de çalıştı
    gecmıs olsun arkadas.bir cok sebebten olabılır şimdi ön grenajı söktüğümüzde küçük bi statör var o ısınınca elektırık kesebılır sogudugunda tekrar basar yalnız sadece buna bağlı kalmayalım motor aşırı derecede ısınıyor mu?beyni neden değiştirdin?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    151 RS
    Alıntı huska adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gecmıs olsun arkadas.bir cok sebebten olabılır şimdi ön grenajı söktüğümüzde küçük bi statör var o ısınınca elektırık kesebılır sogudugunda tekrar basar yalnız sadece buna bağlı kalmayalım motor aşırı derecede ısınıyor mu?beyni neden değiştirdin?
    motor marş basıyo ama çalışmıyo, aşırı derecede falan ısındığı yok normal motor sıcaklığı ne ise o. ne zamanki bu sıcaklık düşüyor basan marş ateş alıp çalışıyo motor. eğerki yeni stop edilmiş ve sıcaksa töbe çalışmıyo.. bir MCT de de aynı sorun warmış ustam sanırım biliyor sorun olan parçayı ama ben hatırlamıyorum, bugün de izin yapmış telefonla da soramadım öğrenince yazarım buraya..elektrik kesme kesinlikle yok bu arada far korna sinyal marş hepsi normal.sadece benzini bitmiş gibi çalışmıyo, o kadar

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler